FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  09:36

    « Re:

    jacques: je to uplne normalne s tym palivomerom, u mna je to rovnako. je tam nejaka rezerva, ved skus natankovat plnu a uvidis, ze to vychadza.
    co sa tyka krytu, ani ja ho nemam na 1.6 TDCi, stoji 2580 SKK, povedali mi pri kupe, ze vraj ten kryt zvysuje hlucnost, co sa mi nejak nechce verit, tak si ho pojdem kupit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  09:35

    « Re:

    Mam ten isty motor a myslim ze to je v pohode. Zrejme si jazdil s poslednou nadrzou na spotrebu a tym padom on teraz rata ze na 100 km potrebuje povedzme iba 5.5 alebo 6 litrov. Mne robi to iste, zase ak idem razantnejsie tak jeho odhady su zase ine, to vysvetluje aj rozne hodnoty dojazdu pri plnej nadrzi. Niekedy je to 640 inokedy 750.
    Na co je dobry taky plastovy kryt?
    D.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  09:18

    « Bez nadpisu

    Mám nový FF II, 1.6. TI VCT. Ručička na palivomere mi ukazuje cca polovicu medzi hodnotou nula a prvou ryskou. Vychádza mi to cca na 7 - 8 litrov paliva. Palubný počítač ale hlási distance to empty 145 km, čo sa mi vidí akosi priveľa. Je to podľa Vás v norme ?
    Aké máte skúsenosti s motorom 1.6. TI VCT.
    Prekvapilo ma, že na motore nie je plastový kryt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  12:50

    « Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    yoyo: jedno svetlo stoji 25.000, potom treba senzory, riadiace jednotky, je treba menit FW, nove kable a pod., dohromady by to vyslo 100.000. aj keby som na ebay.de kupil par svetlometov (teraz su tam napr. 2 ponuky) za 300 EUR, tak stale by ma to stalo 60.000, a to by sa u mna uz nemuseli riesit ostrekovace, lebo tie uz mam. proste nestoji to za tie prachy, napr u octavie je priplatok za xenony iba 20.000 ak sa kupuje nove.
    cez vikend nainstalujem silvestar a dam vediet ci je vidiet nejaky rozdiel, lebo podla mna su tam original od vyroby long life ziarovky, kedze treba kvoli vymene vyberat cely svetlomet. a long life maju vzdy nizsiu svietivost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  12:31

    « Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    100.000.... :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  11:34

    « Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    yoyo: takze kryt motoru stoji 2.580 SKK, je to sice viac ako som cakal, ale asi si ho tam dam namontovat. Dorobit klimatizovanu schranku stoji 2.000 SKK aj s pracou a dorobit xenony by stalo 100.000 SKK, takze aj keby som kupil orig. svetlomety lacnejsie na ebay.de, tak by som sa pod 50.000 nedostal, tymto je to vyriesene, pojdem kupit silverstary :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  11:00

    « Re: Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    misov: spodny kryt motoru tam mam, vrchny bohuzial nie, ale spytam sa na to v servise teraz ked budem volat qoli tym xenonom, podla mna ak bude tvoje rozhodnutie kupit focusa zavisiet na kryte motoru, velmi radi ti ho tam dorobia, ved to nemoze stat viac ako 1500 SKK.
    yoyo: ak sa nebudu dat dorobit xenony (orig. v servise so vsetkym co k tomu treba), tak cez vikend zadelim silverstary H7, nech to stoji co to stoji :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  09:08

    « Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    misov: tu hrdzu som tu zaondil ja... nerob si z toho tazku hlavu, sice to nie je pekne, ale uzitok to plni - brzdy brzdia, auto ide... klaksón troubí :-)
    ked som kupoval auto, Civic prave prichadzal na trh. do finale sa u mna nedostal kvoli dlhemu cakaniu (auto som potreboval okamzite), tiez kvoli vyssej cene.
    bluedream: az neskor som si vsimol, ze blesk uvadza cenu H4 za par... :*)
    a ohladom xenonov, napis ako si dopadol a co sa ti podarilo zistit. som zvedavy tiez. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.06  08:25

    « Re:

    blesk999: yo asi mas pravdu... Ale aj tak, ked pominiem tuto vec, stale mi vadi, ze ford nema take samozrejme veci ako kryt motoru (spodny, vrchny), co je u japoncov hadam aj standard; celkom sa mi zapacilo aj optitronove podsvietenie :-) .. no ale to vsetko sa da prekusnut..uvidime na autosalone :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  23:20

    « Bez nadpisu

    misov: s tym hrdzavenim by som sa nezatazoval, je to len kozmeticka zalezistost to co tu bolo uvedene su vsetko casti ktore su dost hrube na to aby co len trochu vadilo ze s nich hrdzavenim ubudne:-). druha vec je kolko planujes mat auto? 10 rokov?, dlhsie? neboj za tu dobu to neprehnije:-) Mna len mrzia tie kotuce vzadu (ze tam nie su), kombik vsak ma kotuce aj vzadu, uz som to bol aj overit u predajcu. V-Tec 140k je fajn vec ale cena G8 je dost vyrazne vyssia ako Focusu First edition vybava Ghia stala s 1,6TiVCT len cca 550tis Sk podla cennika (jezis a to som sa ja tesil ze som kupil O2 s pultovou cenou 670tis. Sk za 609tis 8-s a to mam 1,6 MPI Ambiente s nejakymi par doplnkami. No nic utesuje ma aspon vedomie toho ze jeden moj obchodny partner povazuje Focus za nizssiu triedu ako O2 8-s A to ze mam vzadu kotuce... a viac vzduchu v kufri:-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.06  21:46

    « Re: Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    bluedream: fizli :-) pravda to zobrali s chladnou hlavou.. jedine co povedali bolo, ze toyoty sa nekradnu.
    Inak uplne suhlasim s Tebou ohladom toho v-tecu :-) to sa neda takto porovnavat.
    O tyzden je v bratislave autosalon, tak sa pojdem na focus pozriet.. mozno ma presvedci...
    Ak Ta zaujima viacej ohladom tej kradeze a leasingoviek, kludne posli v sukromne sprave nejaky kontakt.. rad zodpoviem..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  15:15

    « Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    kotuce mas vzadu vtedy, ak mas ESP, v "zapadnej" EU je ESP seria, takze tam maju kotuce vsetky focusy. co sa tyka hrdzavenia, casom hrdzaveju vsetky bubny, ja by som tiez radsej zobral auto s kotucmi, ale zas tak zasadne to nie je.
    co ti na to povedali policajti? ze s leasovanymi autami je to bezne?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  15:10

    « Re: test ziaroviek

    mm483: dik za info, spytam sa v servise a dam vediet ako to dopadlo
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.06  14:58

    « Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    bluedream: nemam rozhodnute :-) .. zial.. a este mam cas rozhodnut sa kym sa veci okolo poriesia.. leasingovka bola/este chvilu je TFS (toyota). Popravde rozmyslam aj nad focusom.. Inak ako je to s tymi bubnami - u nas sa tusim vobec nemontuju do zadu kotuce.. Okrem toho som cital ako ste viaceri pisali, ze to hrdzavie.. co tiez nie je prijemne...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  14:49

    « Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    misov: aka to bola leasingovka? ja mam csob.
    co sa tyka mojej spotreby, tak treba brat do uvahy, ze napr s oktavkou I 1.9TDI 66kW som mal priemernu spotrebu 6,9 - 7,3 l/100km, takze je to aj dost o style jazdy, viem jazdit aj na spotrebu, ale vacsinou to dlho nevydrzim. napriklad bezne aj focus C-Max s tymto motorom dokaze mat priemer okolo 5,0. Kedysi s fabiou 1,4 44kW som mal dlhodobu spotrebu 7,8 l/100km, tak si viem predstavit, ze na novom civicu by som pod 9 nesiel, najma ak by som to vytacal tak ako sa na hondu patri, zobral by som urcite ten 1.8 benzin.
    podla mna to nie je az take odvazne tvrdenie, ze by som bral focusa radsej ako novy civic. focus je vyvazene auto, s vybornym podvozkom, relativne lacnym servisom. ale uznavam, ze ak by som si vyberal auto, tak by som sa rozhodoval medzi civicom a focusom. ty uz mas zda sa rozhodnute, ak budes mat toho civica, daj vediet ako sa ti paci. ja som sa na nom este nebol previezt, zajdem asi niekedy za predajcom..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.06  14:12

    « Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    bluedream: no yo, bol to leasing.. ale skoro zaciatok, ani nie rok.. Inak povedat ze focus radsej ako aj novy civic je uz trochu odvazne ;) podla mna. Uvadzas dlhodoby priemer 6.19, nova 1.8 V-TEC ma 6.4 a to ma vykon nad 100 kw... a co sa tyka hondy, da sa jazdit aj pod papierove hodnoty.. :-) ale to je mimo..
    Este by som sa spytal na kvalitu podvozku a motora, nehrdzavie to? Neviem si pomoct ale nejak tym fordom stale uplne neverim :)
    dik za info
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  14:03

    « Re: Re: Re: Re: test ziaroviek

    No v navode to asi nie je, ale mi to chlapci z Visteonu ukazovali, teda okrem ineho :-) VIN dekoder nemam, viem len to co vidim vo fabrikach, ked obchadzam alebo ked nabiehaju nove modely, alebo ked si s niekym z fabriky pokecam...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  13:52

    « Re: Re: Re: test ziaroviek

    mm483: mam tam aj "palubny pocitac", ale v navode som nevidel ziadne info o tom, ze sa zobrazuju chybove hlasenia zo svetlometov. co viem, ze pri konfiguracii su ostrekovace svetlometov viazane na palubny pocitac, takze mozno to tam uz je na to predpripravene.. neviem, skusim sa spytat v servise.
    Nemas nahodou nejaky Ford VIN dekoder? Ze by si mi podla toho vedel povedat viac, ja som nasiel na nete iba to ako s VIN kodu zistit ze kde bolo auto vyrobene a kedy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  13:37

    « Re: Re: test ziaroviek

    Obidva sa riadia na rovnaky sklon, senzory su len na jednej strane auta. Natacacie svetla su iba halogenove a maju zase inu riadiacu jednotku - oni to volaju AFS. Tam je zase jednotka riadena na zaklade informacii zo snimaca vo volante. Som celkom zvedavy co ti povedia v servise, ja som trochu skepticky - bude to chciet prekonfigurovat aj centralnu jednotku palubky, pretoze jednotka pre xenony zobrazuje chybove spravy na displeji cez centralnu jednotku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  13:24

    « Re: test ziaroviek

    mm483: takze sklon kazdeho svetlometu sa riadi osobitne? a ako to je s automatickym natacanim v zakrutach? podla toho by teda stacilo kupit svetlomety, riadiacu jednotku a senzory, skusim to navrhnut v servise, co mi na to povedia..
    samozrejme, ze by som to neriesil, ak by som si auto skladal, ale kupoval som first edition a tam sa nedalo nic menit, proste kvoli zlave som sa vybodol aj na ESP, xenony a okenne bagy. Z tohto by sa dali najjednoduchsie dorobit prave xenony. Vacsinou jazdim za tmy, takze by to dost prispelo ku komfortu. Svetlomety aj s riadiacou jednotkou sa daju kupit v DE za 250-300 EUR ak ma clovek stastie, neviem ako to je s tymi senzormi, ale podla mna sa to do 40.000 SKK (cennikovy priplatok za xenony) zmesti.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…