FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  21:01

    « Re: Re: Re: Re:

    bluedream: ci sa im to ale bude chciet potom robit, ked im z toho "moc nekapne"... ale bolo by to fajn. iste lepsie, nez silvestary... :-)
    jacques: ta spotreba klesne. len pekne zabehavaj :-) z dvojky na trojku mi tiez islo s tazkostami, ale iba ked som sa "ponahlal", pri maximalnom zrychleni. je to sila zvyku. (akoby trojka bola viac vpravo, nez som bol zvyknuty)
    pegy: 6,4 pri normalnom style jazde? to je super. ja mam taku spotrebu pri jazdeni na spotrebu (citliva noha, atd), ale ked zaroven nechcem zavadzat kamionom na dialnici.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  17:21

    « Bez nadpisu

    Také jsem měl ten problém. Byl jsem zvyklej z předchozího auta na určitý styl řazení a trojka mi tam nějak nešla. Tak jsem s tím zajel do fordu, že je něco špatně. Technik se byl se mnou projet a říkal, že je vše v normálu. Tak jsem si při řazení trojky na to začal dávat pozor a dnes je vše OK. Je to otázka zvyku. Ale řekl bych, že je to tam nějak jinak ,posazený´, protože ve vozech jiných značek jsem s tím nikdy problém neměl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  14:03

    « Re:

    Hmmm, vlastne som uz na to aj zabudol, ale mal som presne ten isty problem, nevedel som dobre zaradit trojku, trvalo to iba chvilu, myslim ze to bola len otazka zvyku. Snazil som sa ju tam "narvat", a pritom stacilo len lahucko ju tam posunut.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  13:50

    « Bez nadpisu

    Ešte jeden postreh čo som si všimol, niekedy mi nejde úplne hladko zaradiť z dvojky do trojky, ostatné stupne sa mi ale radia ľahko.
    Auto mam ale kratko, možno je to len sila zvyku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  11:18

    « Re:

    Zdravim, momentalne mam nabehanych nieco cez 22.000 a spotreba sa podstatne upravila. Na pociatkoch to bolo cez 9 litrov. Teraz je to okolo 6.4 pri normalnej jazde, a zhruba 7,5 pri dynamickej jazde, vsetko dlhe cesty BA - vychod. V meste sa to stale drzi medzi 8 - 10.
    Servisna prehliadka je pri 20.000 km alebo po roku pouzivania. Po zabehani motora sa jeho hluk dost znizi, aspon ja to tak subjektivne vidim.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  11:01

    « Bez nadpisu

    Ešte som sa chcel opýtať akú ste mali zo začiatku priemernú spotrebu, mne ukazuje 9,5 litra (TI VCT), mám najazdených len cca 300 km a jazdím po okresných cestách, pričom auto len zabehávam.
    Ako to je so servisnými prehliadkami ? Predajca tvrdil, že treba po roku aj keď nie je najazdených 20.000 km, čo sa mi vidí zbytočné.
    Niekde som tu čítal, že TI VCT je dosť hlučný, ale ja ten dojem nemám, skôr naopak.
    S tým krytom motora mi to pripadá také sofistikovanejšie, neviem, či sa aj viac nešpiní zvnútra kapota motora, ale priznám sa iný dôvod jeho využitia neviem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:38

    « Re: Re: Re:

    yoyo: Povedzme orig svetlomety by ma vysli €300, viem ze ALWR (automaticke nastavovanie vysky) na passata stoji €250, tak nech to na focusa stoji rovnako. Ostrekovace mam od vyroby. Neviem kolko by mohli stat nove kable a konektory, novy ovladac svetiel bez kolieska na vysku svetiel a asi vymena FW v hlavnej riadiacej jednotke. Ale 100.000 to nebude. Uvidim ci sa mi podari zohnat tie orig. svetla a potom sa skusim opytat priamo mechanikov zo servisu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:32

    « Bez nadpisu

    to martink: ak je ten hluk iba z jednej strany a nie je to bezny zvyseny hluk ktory je u kombi prakticky vzdy vacsi ako pri HB ci sedane, tak je to urcite na reklamaciu a bude potrebne pretesnit gumove tesnania okolo dveri. Svokor mal urcitym sposobom podobny problem na novej Corolle kde mu od 130km/h zacalo silno piskat pri prednom okne. Pretesnili mu v ramci reklamacky okno a bolo to. Inak rada- v servise to vyskusali tak ze cele okno oblepili sirokou lepsiacou paskou. Hluk ihned zmizol-takze za 15min vedeli o co ide. Ak by to nezmizlo (po oblepeni tou paskou) Moze to byt este okolo okna. nema to byt uz co ine
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:13

    « Znacny aerodynamicky hluk

    zdar, jsem tady novackem. takze jsem nestacil precist celou diskuzi. je tedy mozne, ze toto tema se tady jiz probiralo. mam problem s novym focusem kombi 1,6 ti vct. pri jizde nad cca 80km pozoruji znacny aerodynamicky hluk od zadnich dveri za spolujezdcem. pripada mi to jako bych mel otevrene okno, ale opravdu nemam :-) . Setkali jste se s tim nekdo? co to muze byt? diky za odpovedi.M.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:07

    « Re: Re:

    bluedream: je mi jasne, ze treba plno veci vymenit, demontovat, aby sa tam dostali, no i tak je to iste nadhodena suma... ako obvykle byva.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  09:36

    « Re:

    jacques: je to uplne normalne s tym palivomerom, u mna je to rovnako. je tam nejaka rezerva, ved skus natankovat plnu a uvidis, ze to vychadza.
    co sa tyka krytu, ani ja ho nemam na 1.6 TDCi, stoji 2580 SKK, povedali mi pri kupe, ze vraj ten kryt zvysuje hlucnost, co sa mi nejak nechce verit, tak si ho pojdem kupit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  09:35

    « Re:

    Mam ten isty motor a myslim ze to je v pohode. Zrejme si jazdil s poslednou nadrzou na spotrebu a tym padom on teraz rata ze na 100 km potrebuje povedzme iba 5.5 alebo 6 litrov. Mne robi to iste, zase ak idem razantnejsie tak jeho odhady su zase ine, to vysvetluje aj rozne hodnoty dojazdu pri plnej nadrzi. Niekedy je to 640 inokedy 750.
    Na co je dobry taky plastovy kryt?
    D.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  09:18

    « Bez nadpisu

    Mám nový FF II, 1.6. TI VCT. Ručička na palivomere mi ukazuje cca polovicu medzi hodnotou nula a prvou ryskou. Vychádza mi to cca na 7 - 8 litrov paliva. Palubný počítač ale hlási distance to empty 145 km, čo sa mi vidí akosi priveľa. Je to podľa Vás v norme ?
    Aké máte skúsenosti s motorom 1.6. TI VCT.
    Prekvapilo ma, že na motore nie je plastový kryt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  12:50

    « Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    yoyo: jedno svetlo stoji 25.000, potom treba senzory, riadiace jednotky, je treba menit FW, nove kable a pod., dohromady by to vyslo 100.000. aj keby som na ebay.de kupil par svetlometov (teraz su tam napr. 2 ponuky) za 300 EUR, tak stale by ma to stalo 60.000, a to by sa u mna uz nemuseli riesit ostrekovace, lebo tie uz mam. proste nestoji to za tie prachy, napr u octavie je priplatok za xenony iba 20.000 ak sa kupuje nove.
    cez vikend nainstalujem silvestar a dam vediet ci je vidiet nejaky rozdiel, lebo podla mna su tam original od vyroby long life ziarovky, kedze treba kvoli vymene vyberat cely svetlomet. a long life maju vzdy nizsiu svietivost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  12:31

    « Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    100.000.... :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  11:34

    « Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    yoyo: takze kryt motoru stoji 2.580 SKK, je to sice viac ako som cakal, ale asi si ho tam dam namontovat. Dorobit klimatizovanu schranku stoji 2.000 SKK aj s pracou a dorobit xenony by stalo 100.000 SKK, takze aj keby som kupil orig. svetlomety lacnejsie na ebay.de, tak by som sa pod 50.000 nedostal, tymto je to vyriesene, pojdem kupit silverstary :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  11:00

    « Re: Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    misov: spodny kryt motoru tam mam, vrchny bohuzial nie, ale spytam sa na to v servise teraz ked budem volat qoli tym xenonom, podla mna ak bude tvoje rozhodnutie kupit focusa zavisiet na kryte motoru, velmi radi ti ho tam dorobia, ved to nemoze stat viac ako 1500 SKK.
    yoyo: ak sa nebudu dat dorobit xenony (orig. v servise so vsetkym co k tomu treba), tak cez vikend zadelim silverstary H7, nech to stoji co to stoji :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.06  09:08

    « Re: Re: Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    misov: tu hrdzu som tu zaondil ja... nerob si z toho tazku hlavu, sice to nie je pekne, ale uzitok to plni - brzdy brzdia, auto ide... klaksón troubí :-)
    ked som kupoval auto, Civic prave prichadzal na trh. do finale sa u mna nedostal kvoli dlhemu cakaniu (auto som potreboval okamzite), tiez kvoli vyssej cene.
    bluedream: az neskor som si vsimol, ze blesk uvadza cenu H4 za par... :*)
    a ohladom xenonov, napis ako si dopadol a co sa ti podarilo zistit. som zvedavy tiez. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.06  08:25

    « Re:

    blesk999: yo asi mas pravdu... Ale aj tak, ked pominiem tuto vec, stale mi vadi, ze ford nema take samozrejme veci ako kryt motoru (spodny, vrchny), co je u japoncov hadam aj standard; celkom sa mi zapacilo aj optitronove podsvietenie :-) .. no ale to vsetko sa da prekusnut..uvidime na autosalone :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  23:20

    « Bez nadpisu

    misov: s tym hrdzavenim by som sa nezatazoval, je to len kozmeticka zalezistost to co tu bolo uvedene su vsetko casti ktore su dost hrube na to aby co len trochu vadilo ze s nich hrdzavenim ubudne:-). druha vec je kolko planujes mat auto? 10 rokov?, dlhsie? neboj za tu dobu to neprehnije:-) Mna len mrzia tie kotuce vzadu (ze tam nie su), kombik vsak ma kotuce aj vzadu, uz som to bol aj overit u predajcu. V-Tec 140k je fajn vec ale cena G8 je dost vyrazne vyssia ako Focusu First edition vybava Ghia stala s 1,6TiVCT len cca 550tis Sk podla cennika (jezis a to som sa ja tesil ze som kupil O2 s pultovou cenou 670tis. Sk za 609tis 8-s a to mam 1,6 MPI Ambiente s nejakymi par doplnkami. No nic utesuje ma aspon vedomie toho ze jeden moj obchodny partner povazuje Focus za nizssiu triedu ako O2 8-s A to ze mam vzadu kotuce... a viac vzduchu v kufri:-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…