FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.06  15:46

    « Re: Re: Spotreba

    Yoyo: kolko mas nabehane ak sa mozem spytat?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.06  15:31

    « Re: Spotreba

    noooo, pekna spotreba na smädnu 1,6 TiVCT!!! lepsie, nez u mna. :-) ja som asi tak mesiac dozadu mal svoj rekord 5,9. ale fakt som sa nikam neponahlal a resetoval PP s teplym motorom (po natankovani), potom jazda po dialnici do BA pri 80 kmh (tachometrovych) mi to zralo 5,5. v meste sa zvysilo na 6,2 (kolony + krizovatky). za den nabehanych 260 km.
    nedavno som si vsimol, ako sa vietor ukaze na spotrebe. miesto tych 5,5 bolo 7,2. silny celny vietor.
    edit: odpozerana spotreba podla PP pri priem. rychlosti 128 (PP) => 8,5. asi fukal zahorsky vetrik do chrbta, lebo sa mi to zda velmi slusne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.06  13:20

    « Spotreba

    yoyo: Prave som sa vratil z dovolenky a tyzden som jazdil strasne pohodovo. Bol som milo prekvapeny, priemerku som mal vzdy medzi 4.8 - 5.3 litra, jazdil som 80-90 na 5-ke, resp. 50-60 na 4-ke, bez vyraznych akceleracii, bez vyraznych stupani, 2-ja ludia v aute. Je to ale na nervy, neviem si predstavit jazdit takto stale. Prvy-krat som vsak uveril hodnotam uvedenym vyrobcom. V BA sa vsak neviem zmestit pod 9 l. Mam najazdenych nieco okolo 24.000 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.03.06  08:51

    « Re:

    jacques: tieto necakane vydavky a chodenia so servisu vedia nastvat, tiez o tom viem svoje.
    co sa tyka volnobeznych otacok, ja ked zastavim, tak sa mi o nieco zvysia, asi aby sa minimalizovali vibracie, mam 1.6TDCi, takze to bude uplne normalne ked su ine pri stojacom aute.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.03.06  08:51

    « Re:

    jacques: nemam sice Focusa II , ale mne sa to chova ta isto a bude to o.k. Cim to je neviem, ale urcite to nieje chyba
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.03.06  08:40

    « Bez nadpisu

    Zabehával som a nejaký magor z nákladiaku, ktorý išiel oproti mi rozbil kameňom pravú hmlovku. Kým som sa spamätal bol fuč.
    Ešte jednu vec som si pri tom zabehávaní všimol a to, že po vyradení do neutrálu, napr. pri dojazde ku križovatke mi niekedy otáčky motora neklesnú hneď na cca 800, ale držia sa okolo 1000 a až potom keď pribrzdím dostanú sa do normálu na cca 800. Nedeje sa to ale vždy a niekedy spadnú na 800 po vyradení ihneď. Toto som u predošlého auta nemal, ked som vyradil rýchlosť, hneď spadli na voľnobežné.
    Neviem, či je to OK.
    Ďakujem za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.03.06  21:32

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

    bluedream: ano, ale to je uz dnes standard. Mal som doma riadiacu jednotku, senzory a motorceky (keby si sa opytal vtedy, mozno by sme sa dohodli :-) ), ked som vyvijal kalibracny soft a reagovalo to celkom pohotovo na zmeny senzorov. Ale rychlost reakcie je dana skor rychlostou krokovych motorov, takze su urcite situacie ked to nie je schopne ukocirovat okamzite zmeny.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.03.06  15:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re:

    mm483: takze focus ma vyrovnavanie uplne dynamicke? pri nerovnostiach na ceste neoslnuje protiiducich?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  21:21

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    yoyo: s tym Golfom IV sa mi to nezda, kedze mame soft aj vo fabrikach, kde robia golfy (nie v BA). Sucastou nasej procedury je aj kalibracia a test auto LWR pre xenony. Golf IV mal urcite auto LWR, aj ked nie uplne dynamicky (nevyrovnaval okamzite zmeny naklonu auta, potreboval zhruba 30 sekund na zmenu), ale mal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  21:06

    « Re: Re: Re: Re:

    a este, bluedream:
    add ...novy ovladac svetiel bez kolieska na vysku svetiel...
    neviem, ci to bola "nahoda" alebo kedysi to bolo mozne, ale na golfe IV s orig. xenonami bolo prave to koliesko na ovladanie vysky svetiel... ako pri klasickych svetlach. ziadna automatika, ako pri inych znackach.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  21:01

    « Re: Re: Re: Re:

    bluedream: ci sa im to ale bude chciet potom robit, ked im z toho "moc nekapne"... ale bolo by to fajn. iste lepsie, nez silvestary... :-)
    jacques: ta spotreba klesne. len pekne zabehavaj :-) z dvojky na trojku mi tiez islo s tazkostami, ale iba ked som sa "ponahlal", pri maximalnom zrychleni. je to sila zvyku. (akoby trojka bola viac vpravo, nez som bol zvyknuty)
    pegy: 6,4 pri normalnom style jazde? to je super. ja mam taku spotrebu pri jazdeni na spotrebu (citliva noha, atd), ale ked zaroven nechcem zavadzat kamionom na dialnici.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  17:21

    « Bez nadpisu

    Také jsem měl ten problém. Byl jsem zvyklej z předchozího auta na určitý styl řazení a trojka mi tam nějak nešla. Tak jsem s tím zajel do fordu, že je něco špatně. Technik se byl se mnou projet a říkal, že je vše v normálu. Tak jsem si při řazení trojky na to začal dávat pozor a dnes je vše OK. Je to otázka zvyku. Ale řekl bych, že je to tam nějak jinak ,posazený´, protože ve vozech jiných značek jsem s tím nikdy problém neměl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  14:03

    « Re:

    Hmmm, vlastne som uz na to aj zabudol, ale mal som presne ten isty problem, nevedel som dobre zaradit trojku, trvalo to iba chvilu, myslim ze to bola len otazka zvyku. Snazil som sa ju tam "narvat", a pritom stacilo len lahucko ju tam posunut.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  13:50

    « Bez nadpisu

    Ešte jeden postreh čo som si všimol, niekedy mi nejde úplne hladko zaradiť z dvojky do trojky, ostatné stupne sa mi ale radia ľahko.
    Auto mam ale kratko, možno je to len sila zvyku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  11:18

    « Re:

    Zdravim, momentalne mam nabehanych nieco cez 22.000 a spotreba sa podstatne upravila. Na pociatkoch to bolo cez 9 litrov. Teraz je to okolo 6.4 pri normalnej jazde, a zhruba 7,5 pri dynamickej jazde, vsetko dlhe cesty BA - vychod. V meste sa to stale drzi medzi 8 - 10.
    Servisna prehliadka je pri 20.000 km alebo po roku pouzivania. Po zabehani motora sa jeho hluk dost znizi, aspon ja to tak subjektivne vidim.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.06  11:01

    « Bez nadpisu

    Ešte som sa chcel opýtať akú ste mali zo začiatku priemernú spotrebu, mne ukazuje 9,5 litra (TI VCT), mám najazdených len cca 300 km a jazdím po okresných cestách, pričom auto len zabehávam.
    Ako to je so servisnými prehliadkami ? Predajca tvrdil, že treba po roku aj keď nie je najazdených 20.000 km, čo sa mi vidí zbytočné.
    Niekde som tu čítal, že TI VCT je dosť hlučný, ale ja ten dojem nemám, skôr naopak.
    S tým krytom motora mi to pripadá také sofistikovanejšie, neviem, či sa aj viac nešpiní zvnútra kapota motora, ale priznám sa iný dôvod jeho využitia neviem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:38

    « Re: Re: Re:

    yoyo: Povedzme orig svetlomety by ma vysli €300, viem ze ALWR (automaticke nastavovanie vysky) na passata stoji €250, tak nech to na focusa stoji rovnako. Ostrekovace mam od vyroby. Neviem kolko by mohli stat nove kable a konektory, novy ovladac svetiel bez kolieska na vysku svetiel a asi vymena FW v hlavnej riadiacej jednotke. Ale 100.000 to nebude. Uvidim ci sa mi podari zohnat tie orig. svetla a potom sa skusim opytat priamo mechanikov zo servisu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:32

    « Bez nadpisu

    to martink: ak je ten hluk iba z jednej strany a nie je to bezny zvyseny hluk ktory je u kombi prakticky vzdy vacsi ako pri HB ci sedane, tak je to urcite na reklamaciu a bude potrebne pretesnit gumove tesnania okolo dveri. Svokor mal urcitym sposobom podobny problem na novej Corolle kde mu od 130km/h zacalo silno piskat pri prednom okne. Pretesnili mu v ramci reklamacky okno a bolo to. Inak rada- v servise to vyskusali tak ze cele okno oblepili sirokou lepsiacou paskou. Hluk ihned zmizol-takze za 15min vedeli o co ide. Ak by to nezmizlo (po oblepeni tou paskou) Moze to byt este okolo okna. nema to byt uz co ine
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:13

    « Znacny aerodynamicky hluk

    zdar, jsem tady novackem. takze jsem nestacil precist celou diskuzi. je tedy mozne, ze toto tema se tady jiz probiralo. mam problem s novym focusem kombi 1,6 ti vct. pri jizde nad cca 80km pozoruji znacny aerodynamicky hluk od zadnich dveri za spolujezdcem. pripada mi to jako bych mel otevrene okno, ale opravdu nemam :-) . Setkali jste se s tim nekdo? co to muze byt? diky za odpovedi.M.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.06  10:07

    « Re: Re:

    bluedream: je mi jasne, ze treba plno veci vymenit, demontovat, aby sa tam dostali, no i tak je to iste nadhodena suma... ako obvykle byva.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…