FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  21:36

    « 1.6TDCI stahuji?!

    No ca ja mam za informace, tak jej stahuji jen z CR/SR a to kvuli cenove politice(za DPF je nutno priplacet a to zakaznici v CR/SR neradi slysi).Na zapad od nas se ma prodavat normalne dal(je jasne, ze nikdo nestahne motor, ktery byl tak dlouho ve vyvoji, jen par mesicu co je v prodeji).Pokud ja osobne budu silhat po faceliftovanem C-maxu, tak ho urcite koupim jedine s 1.6TDCI 80kw DPF euro4(v Belgii, kdyz tady nebude v nabidce).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  20:57

    « Re: Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    ano, 1.6 TDCi 80kW splna iba EURO3, vsade inde ho ponukaju s DPF a vtedy uz splna EURO4. naozaj zaujimava informacia, ze ho od maja stahuju z predaja a ma ho nahradit starsi motor.
    nevravim, ze mi to nevadi, ze to ma iba EURO3. keby som sa rozhodoval, musel by som sa prejst v obidvoch, vraj ten 1.6 je kultivovanejsi oproti 1.8, ja bohuzial poznam iba 1.6. a este jedna vec, tusim s 1.8 su standardne kotucove brzdy aj vzadu, takze ak je to za rovnaku cenu, zobral by som 1.8.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.04.06  20:09

    « Re: Re: Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    Ďakujem za informáciu. Motor 1.6 TDCi 80kW spĺňa iba normu EURO3, preto ho údajne v máji 2006 sťahujú z predaja a jeho náhradou má byť 1.8 TDCi 85kW, ktorá spĺňa už EURO4. Predpokladám (a dúfam), že nakoľko motor je nanovo zaradený do ponuky je aspoň o niečo vylepšený, než bol ten, ktorý bol uvedený v prvej generácii. Motor 2.0 TDCi sa mi zdá byť už príliš preplatený a chcem určite diesel. Budem asi musieť zobrať tú 1.8-ku. Odradzuje ma iba tých 8 ventilov, ale snáď to bude fajn.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  15:49

    « Re: Re: Re: 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (115k

    Normalne mam sluzebni OII s motorem 1,9 TDi/77kW, ale ted jsem mel na vikend Focuse Combi II s motorem 1,6 TDCi /66kW a najel jsem s nim asi 400km. Musim, rict, ze me velmi mile prekvapil. Hlavne tim, ze je ve srovnani s Octavii o dost tissi, neprenaseji se z nej tolik vibrace, mel jednoznacne klidnejsi beh, zadny traktor. Pri predjizdeni bez problemu, akceleroval dobre plynule tahnul, ani jsem si nijak zvlast nevsimnul turboefektu. Docela mi prislo, ze treba pro rodinu to je idealni auto, prostorne, nizka spotreba, dostacujici vykon, rozumna pojistka ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.06  01:59

    « Re: Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    1.8 TDCi 85kW je prevzaty z minulej generacie focusa, test s tymto motorom najdete napr. tu:
    [odkaz]
    jeho nahradou ma byt 1.6 TDCi 80kW, takze nie celkom chapem paralelnu ponuku obidvoch motorov.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 05.04.06  22:53

    « Re: Re: 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (115k) ?

    nové nabídky jsem si taky všiml, máte tedy zkušenosti s tím 1,6 (66kW) dieslem?
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.04.06  17:50

    « Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    Dobrý deň. Plánujem kúpu nového Focusa a predbežne som rozhodnutý o 1,8 TDCi (115 koní). Tento motor má však iba 8 ventilov a potreboval by som vedieť v čom sa líši 8 ventilový motor od 16 ventilového. Neviete mi niekto poradiť, resp. nemôže niekto poslať nejaké príspevky o tomto motore? Informácií o vlastnostiach tohto motora je ukrutne málo. Vopred ďakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 05.04.06  09:16

    « Re: 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (115k) ?

    Ve zvyhodnene nabidce Focus Forte byly jeste oba motory. Od 3.4.2006 plati nova zvyhodnena nabidka Focus Gold, kde nabizeji za zhruba stejnych podminek uz pouze 1.6 Duratec 74 kW (100k). Krome neho je tam 1.6 TDCi ve slabsim provedeni 66 kW.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.04.06  09:01

    « Bez nadpisu

    Nešlápneš vedle ani u jednoho a přesedláním z fábky si jistě polepšíš ve všech směrech, no a to každopádně.
    Osobně máme tivct. Jako dobré, trochu hluku, hlavně od kol.
    Kamarád si koupil ff mk.I s 1.6 z roku 99 (tak nevím jestli to je Zetec a nebo Duratec, asi jedno), no a tedy, zdá se mi, žeten jeho vůz je o hodně línější. Určitě bude mít i jiné převody,krom nižšího výkonu a asi i velkého opotřebení 8-s , ale tam kde já řadím ve větším kopci již za 5 on musel podřadit na 3. Má to asi trošičku dobité.
    Jinak podle ceníku byl na oněch 1.6kách ff rozdíl cca. 30tis., když jsme objednávali. Nad tím jestli se ti to vyplatí se zamysli sám, mě ten motor i vůz celkově vyhovuje. Tak to vychází 2tis. za koně. Za tak málo koníčka nekoupíš a to ani do salámu :D
  • « 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 03.04.06  13:10

    « Re: Re: Re: Re: 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (

    Nojo...ale jetam dost velky cenovy rozdil a navic kdyz jsem vykon prepocital na 1kg tak v porovnani s Fabii (1.4, 50kW), kterou mame ted, tak je natom iten slabsi motor o dost lip...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.06  11:59

    « Re: Re: Re: 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (115k

    Zdravim, ja osobne by som sa priklonil k tej silnejsej verzii, s ohladom na vyssi vykon a trosku nizsiu spotrebu Ti-VCT oproti motoru bez variabilneho casovania ventilov ([odkaz] Ja mam ten Ti-VCT a pri plne nalozenom aute mi aj tak chyba vykon (staci mierne stupanie), netrufam si predbehnut kamion kym nevidim dostatocne daleko.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 03.04.06  11:33

    « Re: Re: 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (115k) ?

    A není ten slabší motor málo výkonný? Např. při plně naloženeém autě?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.04.06  23:35

    « Re: 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (115k) ?

    rozdiel je len vo vyssich otackach, zalezi od vasho stylu jazdy, ci sportovejsi alebo skor na spotrebu, ekonomickou volbou je urcite ten 100k. 115k je zas na druhej strane modernejsi.
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 01.04.06  12:39

    « 1.6 Duratec (100k) nebo 1.6 Duratec Ti-VCT (115k) ?

    Hezký den přeji, chtěl bych slyšet Vaše názory nato, zda se vyplatí připlatit za silnější motor z výše uvedených, nebo stačí slabší. A Vaše zkušenosti oběma 1.6kama. Předem děkuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.03.06  21:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba

    Dik za info, aj som si myslel ze je to voda na kotucoch, len som mal pocit ze ine auta s tym problem nemaju...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.06  18:18

    « Re: Re: Re: Re: Spotreba

    hej, je to voda na kotucoch, resp. vlhke kotuce, dosticky (este, ze vzadu mam bubny :-)) medvede to tusim uz maju, citrony o tom tiez hovorili... istotne je to dobra vec, prispievajuca k bezpecnosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.03.06  21:01

    « Re: Re: Re: Spotreba

    s tym brzdenim je to normalne, voda na kotuchoch znizuje brzdny ucinok, preto to treba par krat zosliapnut aby sa vyparila. tusim mercedes ma system, ktory pravidelne jemne priblizi brzd. dosky ku kotucu aby to vodic nepocitil ale voda sa vypari.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.06  20:34

    « Re: Re: Spotreba

    Tak spoko, spotreba by este mala ist dole, moj subjektivny pocit je ze niekde po 16.000 to islo dole. A hlavne mam pocit ze niekde okolo tej hranice dost ozil.
    Mam ale iny problem, neviem ci len moj kus toto robi alebo je to vseobecny problem. V dvoch pripadoch mi tvrdne brzda. Pri baraku mavame po dazdi taku vacsiu mlaku. Hned za nou musim brzdit a tam mi stvrdne brzda, proste brzdi uplne slabucko. Nieco podobne sa stava na dialnici ked prsi a dlhsie nebrzdim. V jednu chvilu potrebujem brzdit a musim niekolko krat sliapnut na pedal kym brzda ozije, na prvy-krat je tvrda.
    Ma este niekto tento problem?
    D.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.03.06  20:15

    « Re: Spotreba

    teraz je tam okolo 12.000 km. zabehavane v zime, december 05 kupene.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.06  13:58

    « Re:

    jacques: ja mam sice inu znacku,ale s tymi otackami mi robi to iste a je to v poriadku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…