FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    26.04.06  00:50

    « FF II. za FF I. ...

    Pred dvoma týždňami som si kvôli vlastnej blbosti rozmlátil svoj FF I., HB, benzín 1.6.
    Focus forewer, čiže vyzerá to tak, že idem do FF II, benzín 1,6 85 kW, combi...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.06  16:55

    « Re:

    bluedream: tu aktualnu spotrebu riesili na nemeckom fore (ffcd.de/forum) a nic. ale ak by sa ti podarilo zistit nejake info, potesilo by ma to. najviac mi to chybalo zo zaciatku, lebo som bol zvedavy, kolko to pri akych rychlostiach zerie... tak som vzdy resetoval priemernu spotrebu a sledoval.

    all:
    co sa toho AUX IN tyka, mam taketo tlacidlo na mojom radiu (cd6000) a funkciu CDDJ ma tlacidlo CD pri viacnasobnom stlaceni. avsak fyzicky vstup AUX nemam. chcem si ho dat dorobit. mozno v blizkej buducnosti, nakolko si idem dat zabudovat parrot 3200. mate niekto skusenosti s parrotom (akymkolvek)? poradte mi, kam umiestnit displej? planujem nad lavy bocny vyduch ventilacie.
    ...a tiez mi chyba vyskovo nastavitelne sedadlo pre spolujazdca... vybava ghia, akcna seria champion - dec.2005. (asi zacnem postupne sledovat vrakoviska... :-))
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.06  20:50

    « Bez nadpisu

    Farbu som bral Sea Grey - tato dokonca pre MY2005 ani nebola, aspon v katalogu pre MY2005 nie je a v tom novom pre MY2006 uz je. Bral som ten Champion Plus co vychadza zo Sportu, takze ESP tam nie je. 60 tisic za Champion X sa mi uz zdalo o dost viac a ten sport sa mi pacil kvoli tomu tvrdsiemu podvozku . No uvidim.
    Radia su tak, ze videl som to Ford 6000 aj s tlacitkom CDDJ a aj AUX, som teda zvedavy co pride :). Predajca mi tvrdil, ze im raz pridu take raz bez toho, pokial sa to explicitne neobjedna. Vraj ale pre tohotorocne je uz vyssia sanca, ze to bude mat ten AUX, ved maximalne si navrtam nejaky ten Jack konektor a napojim to, kdesi som videl aj tie zapojenia konkektorov na Ford radiu na webe, da sa to vygooglit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.06  20:25

    « Re:

    na tie kotuce som zvedavy ci ti pridu. objednaval si aj ESP? ano, CDDJ je vstup na cd changer, aux maju len tie sony radia. aspon tak to bolo ked som kupoval. aku farbu si zobral?
    inak k tej aktualnej spotrebe, da sa to len pomocou diagnostickeho modu PP, sekvenciu na spustenie tohto modu som nasiel len na focus I, mozno niekto kto ma konexie na servisakov.. alebo ked pojdem na prehliadku tak sa tam niekoho spytam..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.06  19:52

    « Bez nadpisu

    Ano, povedal mi, ze ide uz o rocnik 2006 narozdiel od ostatnych aut co este mali skladom (First edition a zopar champinonov z predchadzajucej akcie). To moje by malo dost az v druhej polovici maja, tak tomu aj vcelku verim, ze to ten MY2006 bude. Tie kotuce by ma zaujimali rovnako aj AUX vstup pre to fordacke radio (niektore to maju, niektore maju CDDJ co je tusim vstup pre changer).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.06  19:44

    « Re:

    lomo: predajca ti povedal, ze uz budes mat MR2006? S tymi kotucmi som mal problem aj ja. Rozhodoval som sa medzi 1.6TiVCT a 1.6TDCi, bolo to 50/50, najazdim rocne cez 30.000 tak sa mi to aj oplati. a pre ten diesel som sa rozhodol prave preto, ze mi predajca povedal, ze k dieslom sa dodavaju kotuce aj vzadu. viete si predstavit, ako som sa potesil, ked som pri preberani videl bubny.
    osobne sa mi zda dost zvlastne ze auto v nizsej strednej, ktore bolo uvedene na trh len nedavno ma este bubnove brzdy. nevyzera to bohvieako, ale na "funkci to vly nema".. je to asi aj tym, ze v "zapadnej" europe maju ESP vsetky vybavy seriovo a s tym je aj kotuc vzadu..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.06  19:32

    « Bez nadpisu

    Ano, Zlate Piesky su dobre, ja som tam kupoval pred rokom aj cosi fiestu a bol som velmi spokojny aj so servisom.
    Pokial viem, focus nema aktualnu spotrebu, minule to tam predajca s kymsi riesil po telefone a vraj to nemaju. Mne to nejak nechyba.
    Neviete mi niekto povedat ci v SPORT vybave je aj laktova opierka vpredu? V katalogu som to nenasiel, aj ked na fotkach bola ale nikde sa nespominala. V TREND pokial viem nie je.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.04.06  17:49

    « Focus 1.8 TDCi

    Kúpil som si Focusa 1.8 TDCi. Jazdím na ňom prvý týždeň, zatiaľ maximálna spokojnosť. Musím síce priznať, že spotrebou sa zatiaľ pohybujem v priemere cca 8.5 l (iba mesto), ale je to zatial len prvych 200km, časom sa to snáď zlepší. Môžem odporučiť maximálnu ústretovať predajcov na Zlatých pieskoch v BA. Trochu ma prekvapilo, že palubný počítač neukazuje aktuálnu spotrebu paliva, nevie niekto či sa to nedá nejako vyriešiť aktualizáciou software-u?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.06  16:50

    « Bez nadpisu

    To Dusan: Ja som sa tiez rozhodoval medzi 1.8 TDCI a 1.6 Ti-VCT a nakoniec som sa rozhodol pre ten benzin - je to novsie, financne sa to velmi tiez neoplati a ten 1.8 TDCI je ako som sa docital aj tazsi a bal by som sa nasej menej kvalitnej nafty s ktorou mali niektore predchadzajuce 1.8cky vo Focuse I problemy. Dufam, ze s nim budes spokojny.
    Inak neviete, ci sa v ramci model year 2006 nieco menilo ? Napriklad tie kotuce vzadu? Objednal som si HB 1.6Ti-VCT v Champion Plus (Sport) a predajca mi spominal, ze to bude uz modelovy rok 2006. Tak by som chcel vediet ake budu rozdiely - ak nejake (okrem farieb co som si vsimol tam nejake pribudli).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.04.06  22:29

    « Re:

    ked som presedlal z oktavie, tiez som mal pocit, ze to na rucku nebrzdi, ale to je len dojem, trochu viac zatiahnem a ide to :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.04.06  21:58

    « Bez nadpisu

    Na rucni taky musím důrazně, oproti GolfV(kotouč i vzadu), ale subj. při jízdě ff brzdí líp. Líp se dávkuje intenzita brždění. Ale stejně škoda, že tam ford nedal kotouče, teď když jsem dal liťáky, tak jsou vidět orezliny na bubnech a divím se taky, že některé ty prvky zadní nápravy nebyly ani trochu laknutý, to snad lezlo už z linky rezatý bo co.
    Jo a ještě něco, teď při voskování karoserie jsem našel na dveřích asi 10cm pod lištou defekt laku, jako když se něco přilepilo k "čerstvému laku" a někdo to odtrhnul a ten lak se za tím kousek povytáhnul, takový malý kužílek , a další na zadním blatníku na lemu, ale čnící ven a ještě někde, teď nevím kde.
    S tím se asi ho.. udělá což, možná reklamace...
    Kazí mi to trochu dojem, taky jsem čučel na fusion, jak to má zprasený lak,zkrátka auto jako pomeranč(no ještě že nebyl oranž.) kdyby takto lezlo z fabriky nové ST tak bych FoMoCo. nakopal do vajec, byť to jsou drobnosti...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.04.06  19:09

    « Re: Re: ručná brzda

    mozno je to len sila zvyku... predtym som potiahol za rucnu na max. 2 zuby a stal som. teraz su min. 4. a dole zkopca i viac... mam "strach" preto, lebo so vsetkymi doterajsimi vozmi som mal problem neucinnej rucnej brzdy... az na jeden exemplar, ktory je vsak RIP...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.04.06  17:28

    « Re: ručná brzda

    yoyo: ja to pozorujem tiez na svojom focuse, ale nijak ma to netrapi...
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.04.06  15:58

    « Bez nadpisu

    Mam vzadu tiez bubny, ale tento problem nemam. Staci trochu povytiahnt a zabrzdi ucinne aj v prudkom svahu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.04.06  12:26

    « ručná brzda

    mám dotaz na všetkých, ktorí majú zadné brzdy bubnové:
    Ako vám brzdí ručná?
    Mne sa táto, po presedlaní z vozu s kotúčami vzadu, zdá neskutočne slabá. Musím ju brutálne zatiahnuť, ak som v dosť strmom kopci. A zablokovať kolesá počas jazdy ručnou nehrozí, ani na mokrom povrchu. max. sneh a ľad.... Chcem vedieť, či je to "normálne" alebo si ju mám dať "nastaviť".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.06  19:31

    « Re: Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    Focusa (1.8 TDCi) som si už objednal, dúfam že nebudem ľutovať. Predajca ma ubezpečil, že sa jedná o spoľahlivý motor, ktorý dokáže dokonale konkurovať 1.6 TDCi. Voči 1.8-čke montovanej do predošlej generácie sa jedná o vylepšený motor. Každopádne uvidím, neskôr sa rád podelím o skúsenosti ...
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 08.04.06  21:16

    « Bez nadpisu

    Ford Focus II je dobré auto,jezdím s ním vyjímečně(služební)ale panuje plná spokojenost,až na pár drobností.
    :shock: To první generace mě moc neseděla. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.04.06  14:59

    « Re: Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    ja som s tym mojim 1.6 TDCi velmi spokojny, teraz ked sa trochu oteplilo, ten motor vo vnutri takmer ani nepocujem.. a taha celkom slusne, po dialnici pohodlne 160 na tempomat kopec nekopec aj ked veziem viac ludi a naklad..
    a je urcite lahsi, co ma pomerne velky vplyv na jazdne vlastnosti..
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 07.04.06  16:01

    « Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    to: Dusan Javorcek. Ted jsem se dival na nabidku Fordu Focus na nemeckych strankach (www.ford.de) a motor 1,8 TDCi tam jiz vubec neni. Z dieslu je tam 1.6 TDCi 66 kW bez filtru pevnych castic a 1.6 TDCi 80kW a 2.0 TDCi 100kW oba s filterm pevnych castic.
    To je duvod, proc bych motor 1,8 TDCi asi nevolil. Dal bych prednost jednomu z trojice nabizenych motoru v Nemecku.
    V Cesku se bohuzel motor 1.6 TDCi 80kW nabizi pouze s automatickou prevodovkou. (u C-Maxu je v nabidce)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.04.06  14:34

    « Re: Duratorq 1,8 TDCi (115 koní)

    Motor 1.6 TDCi je naozaj kultivovanejší. Bol vyvinutý s francúzskym PSA, pokiaľ 1.8 TDCi je originál Forďácky motor. V Bratislave sa Focus 1.6 TDCi s DPF neponúka, čo je na škodu, pre Focus HB a bežného vodiča je to motor ako stvorený.
    To Bluedream: K Focusu 1.8 TDCi, ktorý som si vybral ja, som si priplatil za ESP, čo znamená, že aj zadné brzdy sú kotúčové. Podľa informácií predajcu sa zadné kotúče bez ESP nemontujú nikde.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…