FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    04.05.06  11:24

    « palubny pocitac

    Zdravim,
    vsimol som si, ze ak dlhsie stojim napr. na krizovatke, postupne sa mi zvysuje priemerna spotreba. Kedze PP neukazuje okamzitu spotrebu, skusil som pri najblizsej krizovatke resetovat priemernu sporebu a prva hodnota, ktora mi nabehla bola 99,9 l/100km. Ked som zaradil rychlost a pohol sa, zacala sa hodnota postupne korigovat smerom k realnejsim hodnotam. Mam 1.6 Ti-VCT. Sprava sa vas PP podobne alebo je chyba u mna? Vdaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.06  15:37

    « Re: Re: Zabeh 1.6 Ti-VCT

    na zabeh su idealne okresky, striedat jazdne styly, aj nejaka dedina, aj ist trochu rychlejsie, casto radit, motor ani nepodtacat ani nepretacat. po ubehnuti 1500km uz bez obmedzeni. v podstate su dnesne moderne motory zabehnute uz z vyroby.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.06  11:26

    « Re: Zabeh 1.6 Ti-VCT

    duro77: nuz, klasicky - zrychlovat s citom, otacky nie vyssie ako 3000, nie nizsie ako 2000, nejazdit dlho konstantnou rychlostou (dialnica napr.).
    to by bolo asi v kratkosti vsetko zasadne.
    ja osobne som este zo zaciatku dal tri-styri nadrze 98-oktan.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.06  09:06

    « Zabeh 1.6 Ti-VCT

    Zdravim,
    ako ste zabiehali, resp. zabiehate? po kolkych km to je ako tak v normale? napiste skusenosti.
    duro
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.06  09:00

    « Re: Sport vybava

    nazdar,
    ja mam Champion-a (vybava Sport) a laktova opierka je vo vybave. Myslim ze je to zahrnute uz v samotnom Sport-e.
    Ergonomicky je vyborna, chyba mi vsak väcsi odkladaci priestor v nej. nieco ako Jumbo Box u Octavii.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.06  01:00

    « Re:

    a este doplnim, ak ma focus ESP. tak ma aj kotuce vzadu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.04.06  22:21

    « Bez nadpisu

    Mozno ani nie - ked som si bol rezervovat FF tak mi predajca vravel, ze predaval vcera auto do ciech (Fiestu), vraj by v cechach vysla o 50 tisic viac. Myslim, ze za to mozu skor akciove modely. Pri beznych cenach ten ford vobec nie je nejako lacny. Takze porovnaval by som skor akciove modely (ak sa daju) alebo potom neakciove ceny.
    To FordFocus - Champion Plus pri FF vychadza zo SPORT vybavy, GHIA je z Champion X. Aspon pri tej aktualnej akcii fordu tomu tak je.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.04.06  01:43

    « Bez nadpisu

    ja som toto tiez nechapal, ale niekde bude figel, napr zadne kotuce ....
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.04.06  23:11

    « Bez nadpisu

    Ako som tu už písal, kupujem FF II, 1,6/115 PS.
    ..
    S údivom som zistil pri porovnaní slovenských a českých cien, že na Slovensku ma auto v akčnej výbave Champion Plus (ghia, aut.klíma, ESP) vyjde na 675 tis. Sk, kdežto v ČR podobná konfigurácia vychádza na cca 650 tis. Kč, tj. vyše 850 tis. Sk ???
    ..
    Takže si nesťažujem, žeby za to mohli slovenské reformy?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.06  11:25

    « Bez nadpisu

    sorry za offtopic, ale s tymi cenami nafty (a benzinu) je to dost sialene.. cez vikend som tankoval za 1,02 EUR, a dnes za 1,08 EUR. a lepsie to uz nebude. ked na to tak pozeram, mam pocit, ze oil-peak je predo dvermi, potom to este len bude "zabava", zatial ludia nejazdia menej ani sukromne. ja by som zacal jazdit menej asi az vtedy, ak by sa cena nafty dostala nad 2,00 EUR. a je dost realne, ze za tie 3 roky, nafta tuto cenu dosiahne, takze dalsie auto uz asi bude (alebo bude musiet) nieco na etanol alebo elektriku.
    qa, dnes to vsetko vidim nejak cierno, ale co sa asi stane, ked sa dostaneme za oil-peak na na komoditnych trhoch nastane nakupna horucka, bude sa nakupovat co sa da. a ked sa nebude dat kupit, tak si to niektori pridu zobrat nasilu..
    no nic, este ze mam zajtra dovolenku a pojdem si vychutnat jazdu po okreskach, kym sa to este da :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.06  08:54

    « Re:

    jacques: mam 1.6 diesel, najazdene 35000km a ziadne vaznejsie problemy, len 2 drobnosti, nefungovalo mi upozornenie, ze mam malo vody v ostrekovacoch a ked mi v servise umyli auto, mal som mokro v priestore pre rezervu, nejake uvolnene tesnenie, vsetko to opravili na pockanie. takze spokojnost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.04.06  08:28

    « Bez nadpisu

    Dakujem Vam za stanoviska k tomu palivomeru (plnu som este netankoval) nevedel som, ze to tak funguje a tiez k tomu poskriabanemu laku.
    S tym spatnym zrkadlom na strane vodica mam to iste, ak chcem poriadne vydiet dozadu, musim zrkadlo trochu viac vyklopit z krytu.
    Bluedream: ty mas TI-VCT, ci diesla, ine zavady si zatial nemal, ako sa ti to auto zatial pozdava?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.06  18:29

    « Re: Sklápanie spätných zrkadiel

    maju to samozrejme vsetky focusy, len sa do toho treba spociatku viac opriet. ja mam skor problem, ze ked si nastavim vonkajsie zrkadlo na vodicovej strane, tak je to sklo uz mimo krytu. zrkadlo mi vymienali kvoli vandalom, tak neviem, ci to nemam po tej vymene..
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.04.06  18:06

    « Sklápanie spätných zrkadiel

    Nemáte niekto problém so sklápaním spätných zrkadiel? Skúšal som ich sklápať, ale nešlo mi to a nechcem to robiť násilím. Má sklápacie zrkadlá každý Focus, alebo na niektoré ten kĺb nemontujú.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.06  12:13

    « Re:

    jacques: s tym palivomerom je to tak, ze ak rucicka ukazuje 0, tak vtedy je tam dojazd 80km a vtedy sa aj rozsvieti kontrolka tankovania. aj keby si dal dojazd na 0, tak tam bude este nejaka rezerva. takze je vsetko uplne v poriadku. podarilo sa ti niekedy natankovat plnu kapacitu nadrze? ja som sa nikdy nedostal ani na 49l ked tankujem plnu a svieti kontrolka.
    ja ked som kupil focusa, som bol prekvapeny, ze ani po zahriati motora nie je rucicka teploty uplne v strede ako to je u vw group. volal som do servisu a tam mi povedali, ze to je u fordu standardne spravanie.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.06  11:30

    « Bez nadpisu

    to jacques: zalezi ako hlboko tie skrabance mas, pokial je to len kapota a je to viac hlbokych skrabancov, asi by som to nechal prelakovat, to by nemuselo byt take drahe.
    mne obisli pred rokom fiestu klucom (akurat sme vypadli na majstrovstach s kanadou - asi to bol dovod) a mal som hlboku ryhu od prednych dveri, cez cele zadne az na zadny blatnik. prelakovanie by vyslo draho a tak som kupil tu lakovaciu tuzku original od fordu a zatrel, ked vytvrdlo prebrusil (jemny vodny brusny papier - robil som to so 600kou) a tak este asi 2x kym nebola ta ryha uplne zatreta a nebolo ju vidno. Potom na vylestenie sa mi osvedcila zubna pasta, nic ine som po ruke nemal. chce to trochu casu ale nakoniec to myslim vyzera dobre, nie je to na prvy pohlad nijak vidiet, iba ak sa clovek uplne zamera na to, ze by tam nieco mohlo byt tak to vidno iba uplne zblizka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.04.06  11:14

    « Bez nadpisu

    Nejaky dobrak mi doskriabal kapotu motora a tak mi zostali biele škrabance. Neviete mi poradit nejaky dobry pripravok na osetrenie, alebo ci to mam dat do servisu, nie som si isty, ci mi s tym nieco urobia a ci to ma vobec vyznam.
    Uz som to tu raz rozoberal, rucicka na palivomere mi uz ukazuje skoro na risku na nule, ale pocitac hlasi dojazd cca 100 km, ani cervena kontrolka nesvieti - podla mna mala uz davno. Vraj sa ma rozsvietit ked je v nadrzi benzinu cca na 80 km jazdy. Nakolko ale pocitac hlasi vyssie hodnoty, nesvieti a tolko benzinu, ked som uz skoro na nule tam urcite nebude, cim to vlastne je, nie je tam nejaka chyba, ze ukazuje take zvysene hodnoty ?
    Tie bubny aj mna poriadne seru, nevyzera to esteticky dobre.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.06  10:24

    « Sport vybava

    Ak mate niekto sport vybavu - viete mi povedat, ci tam je predna lakova opierka vo vybave alebo to treba nejako doobjednavat ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.06  10:14

    « Re: Re:

    yoyo: to nemecke forum poznam, je tam toho o focusoch dost. ale to s tym specialnym modom PP som nasiel na nejakom ceskom webe. bolo to vsak pre FF I. ale tiez to tak riesim, dam auto na tempomat a resetujem spotrebu. pri tacho 140 mam tusim 6,5 ked som to pozeral teraz na dialnici.
    musim vyskusat, ci pri 2x stlaceni CDDJ nedostanem AUX, ked to ide naopak :-) AUX je rozhodne viac pouzitelny ako CDDJ, kedze toto radio nezvlada MP3.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.06  06:45

    « Bez nadpisu

    fiii... tak v takom pripade potesi iba fakt, ak sa nikomu nic nestalo... a pripadne nove auticko ;)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…