FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.05.06  14:01

    « Re:

    ja som menil prvykrat po 20.000 podla poziadaviek servisu, nebol cas sa zaoberat nadstandardnou starostlivostou :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.05.06  12:41

    « Bez nadpisu

    interval je tusim 20tisic alebo 1 rok, vymena po 5 tisic mi pride predsalen dost skoro, ale zalezi kolko toho najazdis, ak 5 tisic za rok, tak potom je to v pohode :-) ak by som to mal menit skor, tak mozno takych 10000 by bol rozumny interval.
    ale netreba na to zabudnut aby to neskoncilo ako tu
    [odkaz] >:D undefined
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.05.06  12:31

    « Bez nadpisu

    ... sa vratim k tomu zabehu. kedy ste isli na prvu vymenu oleja? az po predpisanych 20-tich tis., alebo pre klud duse skor (po 5-tich tis.)?
    Mam benz. 1.6-ku (115k) a dopocul som sa ze vyrobca tam dava 'zabehovy olej', ktory je lepsie tam nechat. mate s tym niekto skusenosti?
    dik
    duro
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.05.06  03:13

    « Re: akcie

    no ja som si chcel focusa najprv objednat, spytal som sa predajcu v bratislave, ze aku mi moze dat zlavu. vraj 1% max. 2%. potom ked bola zlava 70tisic na skladovku tak som sa namotal..
    v zahranici to je dost bezne, ze clovek vyjedna aj tych 10% z poskladaneho auta, ktore sa len zadava do vyroby. ale celkom tych predajcov chapem. maju to uz kupene, tak to musia predat co najskor a nie sa pozerat na to, ze niekto tam nechce bubny alebo chce klimatizovanu schranku a ciernu metalizu :-) proste nevymyslaj, ked chces usetrit ber co je :)
    je jasne, ze ak by som tam mal nejakeho znameho, tak sa za par tyzdnov objavi na sklade presne take auto ake by som chcel a cirou nahodou by som si tu "skladovku" kupil aj so zlavou :))
    takze dalsie auto uz kupim "vonku" uplne podla mojich predstav, vyjednam rozumnu zlavu a prepisem si ho do nasho "danoveho raja" :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.05.06  22:11

    « akcie

    Ozaj, netusite, ci sa u predajcov daju "vydupat" zlavy na normalne skladany model (dam si tam co chcem) v radovo rovnakej vyske ako u akciovych modelov alebo nieco podobne ? Mate s tym skusenosti ?
    Na inych forach napriklad anglicky ford focus club pisu, ze bezne dostavaju vyrazne zlavy. Znamy mi povedal, ze to u fordu bolo dost mizerne, ale bolo to take "z druhej ruky". Mate s tym skusenosti aj tu ? Bez nejakej zlavy je ta cena relativne uz dost vysoka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.05.06  22:26

    « Bez nadpisu

    Poly: mrkni na www.ford-focus.cz do fora ohledne vsech oken v elektrice. V autorizovanem servise to 10-15 tis. urcite nebude...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.05.06  20:54

    « Re: dodatocne montovanie...

    a vzdy pride nejaka akcia na skladovky, ktora to vsetko zmeni.. Smile
    a potom nadavam, hresim... zazeram. :-D tento jav poznam.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.05.06  17:41

    « dodatocne montovanie...

    s domontovavanim cohokolvek je problem. ja som si chcel dat dorobit taku drobnost ako klimatizovana schranka pred spolujazdcom, podla mna natiahnutie jednej hadice od klimy di schranky, najprv mi aj povedali vo forde ze to ide a potom ze nie, ze by bolo treba vymenit cast palubky, vyduchy a pod.
    s tymi oknami to tiez nebude take easy, vymenit vypln dveri, cely mechanizmus, natiahnut kable, vymenit ovladanie pri vodicovi a urcite aj vymena riadiacej jednotky. tym to vzdy zaklincuju. takze to cele moze vyjst kludne aj na 40-50 tisic Sk.
    vzdy si hovorim, ze si do auta dam hned pri objednavani vsetko co chcem.. a vzdy pride nejaka akcia na skladovky, ktora to vsetko zmeni.. :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.06  21:56

    « Bez nadpisu

    Ano, zadne okna nie su elektricke.. Domontovat to pojde, ale asi to bude stat dost vela, pretoze zrejme ani nebudu natahane kable do zadnych dveri atd a a kvoli tomu sa musi rozoberat interier.. no v autorizovanom servise by to podla mna mohlo stat aj 10-15 tisic, co je otazka, ci ti to za to stoji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.05.06  17:38

    « Re:

    Karamba.
    Prave som sa dozvedel, ze vo vybave Champion+ nie su zadne okna v elektrike ale iba kluky. Zda sa mi to dost divne ked je v aute kombinacia automaticka klima a zadne okna manualne :roll:
    Skocim do Fordu sa spytat, ci sa to da dodatocne domontovat >:-[]
    bluedream: aspon jedna dobra sprava, tie kotuce potesia :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.06  19:37

    « Bez nadpisu

    Ja som kupoval 1.8 TDCI v akcii FoFo Champion a naviac predajca mi ponúkol vozidlo, ktoré síce bolo v tejto akcii, ale malo navyše ESP, Dual klímu, vyhrievané čelné sklo a Sony rádio (samozrejme stálo o niečo viac). Tankujem do toho zatiaľ iba Shell, bojím sa zadretia čerpadla. Zatiaľ naozaj zisťujem stále klesajúci trend spotreby, skutočne neviem, koľko km je na zábeh ideálnych. Určite však na tom nebudem do 10-15 000 km jazdiť rally - množstvo predošlých názorov to len potvrdzuje. Predajca tvrdil, že po 5 000km je vhodné vozidlo vytáčať aj nad 2500 otáčok a chodiť viac "živšie" ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.06  16:54

    « Re: Zábeh FoFo II

    Mas tam ESP? To je v sucasnej akcii len vo vybave ChampionX a ta uz bola trocha drahsia, do tej sa uz financne ist nedalo :-(
    Co som zabehaval tu 1.6l 100k, tak tam som pocitoval rozdiel az do 10.000 km ako sa motor ozivuje a najme klesa spotreba >:D Predpokladam ze v tejto dieslovej 1.8l to bude trvat este dlhsie.
    Nedavas tam pocas zabehu tu aditivami vylepsenu naftu (Shell, OMV, ...)? Alebo ma to vseobecne vyznam ju pouzivat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.06  15:29

    « Zábeh FoFo II

    Ja zabieham svojho FoFo II 1.8 TDCi (115PS) štvrtý týždeň a musím uznať, že je to fantastické vozidlo. Je tam ESP, s ktorým sa určite zadné kotúče montujú. Doteraz som jazdil na Oktávii (I) 1.8 T (150PS) a hoci sa mi páčila i po stránke designu, tak aj motorickej, neviem si nový Focus vynachváliť. Mám zatiaľ nabehaných iba 2000 km, maximálne som išiel do 2500 otáčok. Plánujem to podľa doporučenia predajcu zabiehať cca prvých 5000km. Potom sa odvážim aj do vyšších otáčok :-) Osobne si však myslím, že tieto motory sa už dostávajú do predaja zabehnuté. V zábehu ide snáď len o zosúladenie ostatných elektromechanických častí vozidla s motorom (niekedy aj so spôsobom jazdy vodiča :-), aby voz po uplynutí zábehu tvoril kompaktný celok. Prvých 250-500 km je dôležitý zábeh bŕzd a pneumatík. Preto som prvých niekoľko sto km jazdil radšej "s citom" ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.06  02:00

    « Re: Re: Re: Re: Zabeh 1.6 Ti-VCT

    poly: budes mat urcite kotucove brzdy vsade
    Zadní brzdy bubnové – 1.4 Duratec, 1.6 TDCi 90 k
    a 109 k, 1.6 Duratec 100 k a 1.6 Duratec Ti-VCT 115 k
    Zadní brzdy kotoučové – 1.8 TDCi, 2.0 TDCi, 2.0 Duratec, verze Kombi u všech motorů
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.06  22:46

    « Re: Re: Re: Zabeh 1.6 Ti-VCT

    Caute.
    Tiez teraz dostanem do ruk druheho focusa, po 1,6l 100k tentoraz 1,8l TDCi vo vybave ChampionPlus...
    Kedze to je moj prvy diesel, ako sa ma zabehovat tento motor? Ten asi medzi 2000 az 3000 otackami drzat nemam >:D
    Iak pytal som sa predajcu, ci tento model bude mat vzadu diskove brzdy a povedal ze ano... Tak som na to zvedavy aj ked sa mi to (aj podla tejto diskusii) nezda :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.05.06  00:48

    « Takže dnes

    Dnes by som sa mal stať majiteľom FF II., už sa teším.
    ..
    Dúfam, že mi vydrží dlhšie ako FF I. (nabúraný a následne predaný po 2 rokoch života).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.05.06  12:58

    « Re: Re: Re: palubny pocitac

    aj na fabii sa zvysovala priemerna spotreba pri stati. v l/hod to ukazovalo len pri aktualnej spotrebe. a aktualna spotreba aj tak nie je velmi zaujimava informacia. ja som napr vyresetoval PP pri 170 tacho na tempomat a bralo mi to 9l/100km, po asi 10km merania.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.05.06  12:10

    « Re: Re: palubny pocitac

    No neviem, mne sa tento system praveze pozdava, lebo priemer je realny aj so statim na krizovatkach. A to ze mas potom o 1l/100km vyssiu spotrebu je realny fakt.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.05.06  12:02

    « Re: palubny pocitac

    No ved prave - mna zarazil ten sposob ako sa pocita spotreba pri stojacom aute a co to znamena pre "objektivitu" merania najme v meste, kde je statie na krizovatkach pomerne caste. Pamatam sa, ze na Fabii pri stojacom aute bola spotreba udavana v l/hodinu a boli to smiesne hodnoty - okolo 1 l/hodinu. Takto ak neresetujem PP kazdy den a jazdim len mesto v spicke rano a vecer tu istu trasu tak kazdy den mam priemernu spotrebu o 1l/100km vyssiu, co pripisujem prave tomu sposobu "merania" pri stati. Ale nejedna sa o nic podstatne :-) - inac s autom som max. spokojny. Vdaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.05.06  11:37

    « Re: palubny pocitac

    Je to v poriadku - priemerna spotreba je celkova spotreba/prejdena vzdialenost. Ked stojis na mieste, palivo ide ale vzdialenost nie -> zvysuje sa priemer. Ak vyresetujes PP a stojis -> vzdialenost = 0 -> priemerna spotreba je nekonecne velka (lepsie povedane nedefinovana) a PP ukazuje 99.99.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…