FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.05.06  11:29

    « Planujem kupu FF2

    Zdravim vsetkych a dakujem za nazory a skusenosti s focusom (hlavne bluedream-ovi).
    Planujem kupit noveho focusa (Summit BA, 5dv. ChampionPlus 1,6 Ti-VCT). Zlakali ma tam tie sportove sedacky a podvozok a ine prijemne doplnky. Chcel by som sa opytat, ak ma niekto informacie, ci pri schadzani z obrubnika, alebo chodeni po hrbolatej ceste neni pocut tzv. "krutenie karoserie" alebo ine pazvuky. Este by ma zaujimalo cim sa konkretne odlisuje ten sportovy podvozok od standardneho, cca o kolko % je pritvrdeny a znizeny. Ci to nahodou nebude nejaky "kostitras" kedze focus ma uz so standardnym podvozkom vyborne vlastnosti. Este by ma zaujimalo, ake disky sa dodavaju k tejto edicii. Myslim designovo, nie rozmery.
    Vopred vdaka
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.05.06  16:46

    « Bez nadpisu

    ...ak nechces aby ti ukradli auto, nikdy si nedavaj seriovy alarm atd., a tak isto neoznacuj na sklo, cim mas zabezpecene auto...
    ....skryty vypinac je super, alebo vyber konektor z riadiacej jednotky, len na to nezabudni....
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.06  10:11

    « Bez nadpisu

    to Poly - ja by som tam osobne dal nejaky skryty vypinac, ak ti to auto budu chciet ukradnut, tak ti ho ukradnu nech budes mat alarm aky chces a nebudu na to mozno potrebovat ani 5 minut...
    vcelku by ma zaujimala statistika kradnutia focusov resp. fordov. podla clanku v Trende na tom boli dost dobre, tusim 29 aut za rok 2004 (clanok z roku 2005), co nie je tak vela voci skodovkam (nejakych 1700).
    poznate niekoho komu ukradli nejakeho Forda ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.05.06  10:05

    « Alarm

    Ako mate zabezpecene svoje Fikusiky? Spoliehate sa na zabudovane alarmy alebo tam este nieco montujete?
    V BA mi povedali, ze z alarmov montuju iba META. Tie su drahe a nic moc. V ponuke nemaju ani jeden 2-cestny alarm :'-(
    Idealny by bol MagiCar 8000, len ako ho tam dostat aby nepadla zaruka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.05.06  10:01

    « Bez nadpisu

    Caute. No zistil som, ze za domontovanie zadnych elektrickych okien by chceli asi 50.000 Skk... Nestoji to za to >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.05.06  23:15

    « Hluk etc.

    Keďže sme v zábehu, vytáčam motor len do max.3500 otáčok a tam jednoducho nie je počuť nič, čo by som označil za hluk. Osobne porovnávam s FF I., ktorý som mal ešte pred mesiacom až do búračky a FF II. je oproti I. pri vyššie uvedených otáčkach jednoznačne tichší.
    Je to o tom, že II. je oproti I. vymakanejšia v komforte a tzv. kultivovanosti. Aj keď po pár dňoch ťažko hodnotiť, ten subjektívny pocit rádovo vyššieho komfortu tu je.
    A o pár dní si vychutnám i jazdu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  21:13

    « Re:

    Uz mam cez 35000km, je fakt, ze motor je tichsi ako prvych par tisic. Na okreskach je to v pohode, motor je celkom prijatelny, ale na dialnici je to uz horsie. Nemam velmi s cim porovnavat (nafta je dnes velka moda a trochu rozumnejsi benzin ma uz malo kto v mojom okoli)... Zviezol ma raz jeden znamy na GolfV 1.4, subjektivne nizsia hladina hluku (ale iba po okreske) a vo firme mame starucke P306Break HDi naj. 200000km - tie su subjektivne na dialnici omnoho tichsie. Sam som mal predtym naftak, mozno som len bol zvyknuty na iny typ hluku a tento mi viac vadi, sam neviem. Od kolies ide najvacsi hluk od zadnej napravy, pneu mam orig. Michelin 15" 195/65.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 16.05.06  19:26

    « Bez nadpisu

    to mm483: S hlukem je to divny, u me motor skoro neni slyset a zvukova izolace od okoli je vyborna. Nemyslim, ze v odhlucneni ruznych verzi vybavy bude rozdil, sam mam Trend. Je pravda, ze zvuk motoru se hodne vylepsil oproti uplne syrovemu (ted mam najeto cca 7000km) takze mozna to chce trochu pockat, nevim kolik mate najeto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  16:59

    « Re: Re: Re: Re:

    myslim, ze s tym hlukom je to dost subjektivne, skus niekoho poziadat aby sa s tebou zviezol. a je to aj otazka pneu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  16:45

    « Bez nadpisu

    2007 - pockaj si tak este rok a mozes ist do toho :)
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  16:44

    « Re: Re: Re:

    Na rozdiel v odhlucneni Ghia a Trend som sa bol pytat v servise a povedali mi, ze tam ziaden rozdiel nie je. Ja mam auto z prvej first edition - prvu varku dovezenu na Slovensko. Mozno uz medzitym vylepsili nejake drobnosti...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  16:42

    « Re: Re: Re:

    dostal som perfektny napad ako vyriesim klimatizovanu schranku, bubny a podobne.. novym mondeom :-) kedy ma prist na trh?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.06  16:36

    « Re: Re:

    t....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.06  16:33

    « Re: Re:

    ten hluk moze byt odlisny skrze stupen vybavy. GHia je mozno lepsie odhlucnena
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  11:38

    « Re:

    s tymi slnecnymi clonami je to pravda, svieti aj mne slnko. uz v starej oktavke bola taka mala clona v strede a to dost pomahalo..
    co sa tyka hluku, nicim nevybocuje z konkurencie podla mna.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  09:00

    « Bez nadpisu

    FordFocus: .
    Všeobecne pocit komfortu až príliš veľký, až príliš veľká zvuková izolácia od okolia, nepočuť cestu, len ju cítiť vozidlom, sedačkou, vo volante. Trochu mi ten vonkajší hluk paradoxne chýba.
    Tiez mam FF 115k benzin a pripada mi, ze pisem o uplne inom aute. Motor je podla mna hlucnejsi, ako by mohol byt a od cesty a kolies ide vyrazny kluk a pocut prejazd cez kazdu nerovnost... Toto je asi jedine, co mi na aute trochu vadi, ale naucil som sa s tym zit, pripadne este absolvujem nejake "odhlucnovacie" kury :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.05.06  08:25

    « Bez nadpisu

    Čo mňa ešte trochu štve sú slnečné clony. Sú tak vykrojené, že aj keď ich človek sklopí, stredom aj tak svieti slnko do očí. Predtým som mal Polo Classic, auto o generáciu nižšie, ale tam to bolo domyslené.
    Ale napriek tomuto malému nedostatku je auto fakt super, radosť s ním jazdiť.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.05.06  23:37

    « Cena za to

    Stálo ma 690 tis.Sk, zľava nevyjednaná, za to však aspoň strešný nosič - tj. 2 priečky - zdarma. Nákup vo F Zlaté piesky BA.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.05.06  23:33

    « Prvé dojmy

    Už pár dní mám doma FF II., kombi, akčný model ChampionX (Ghia plus pár doplnkov), benzín 115k.
    ..
    V porovnaní s FF I., 100k, je to neuveriteľný rozdiel, pokiaľ ide o interiér, je to o 3 ligy vyššie. Doporučujem každému, kto má pár korún naviac a auto je jeho koníček, aby nešetril a šiel do vyššej výbavy.
    ..
    Priestor - predné ale hlavne zadné sedačky skutočne miesta dosť. Vpredu na mieste vodiča však tlačí stredová konzola do pravej nohy, uff uff.
    ..
    Všeobecne pocit komfortu až príliš veľký, až príliš veľká zvuková izolácia od okolia, nepočuť cestu, len ju cítiť vozidlom, sedačkou, vo volante. Trochu mi ten vonkajší hluk paradoxne chýba.
    ..
    Jazda - žiaľ mám ešte len 300 km, to zabehávanie je na nervy. I tak však cítiť, že ten motor bude stačiť, nemám problém podraďovať a vytáčať, musím však byť trpezlivý, zatiaľ len občas do 3500...Prevodovka a riadenie na jedničku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.05.06  14:29

    « Bez nadpisu

    Ja som dlho vahal, nakoniec som zobral skladovku 1,6 Ti VCT vo vybave ghia za cca 560 tis. Okrem tych bubnov, ktore mam na zadnych kolesach, som zatial spokojny, dufam, ze tak bude aj nadalej
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…