FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.05.06  23:54

    « Re:

    no neni cas, ale chystam sa... :-) ale bojim sa ze uz budu mat posledne kusy... a uz sa mi ziadny sampion neujde... 8-s asi by som mal ist nieco zarezervovat...
    tiez si myslim ze focus je daleko nad C4 co sa tyka konstrukcie a mechaniky... (chyba mi tu smajlik - palec hore) ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.05.06  23:11

    « Bez nadpisu

    aqua blue je podľa mňa tá najlepšia farba, ktorá je na súčasných FF II. ak sa nebavíme o STčku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.05.06  23:08

    « Bez nadpisu

    misoo: Krútenie karosérie vo Focuse: To je to posledné, čo zažiješ, Focus nie je C4. Toto auto je pevné a má výdrž.
    Keď nevieš aké budeš mať poťahy atď., čo nezájdeš na Zlaté piesky, v showroome majú vždy zo 3 FF vystavené, vždy viaceré výbavové verzie. Pozrieš, posedíš, povoniaš a spokojnejšie sa ti bude čakať na tvoje.
    Inak tá lakťová opierka v strede vpredu nič moc.
    K brzdám - mám 2 týždne FF II. s kotúčmi aj vzadu, predtým som mal 2 roky F I. s bubnami vzadu.
    FF II. ma pri prvom zabrzdení prekvapil - nebyť pripútaný tak si rozbijem nos o palubku. Tie brzdy sú až nepríjemne ostré, chce to jemnejšiu prácu s pedálom. Jednoznačne sú účinnejšie oproti FF I. Nemám však ako porovnať moje auto voči FF II. s bubnami.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.05.06  21:11

    « Bez nadpisu

    to s tou rychlostou zato sa pytam lebo co mam ja svoj benzinak tak tam nie je na rozvodoch retaz ale remen a keby som sa ho pokusal startovat rozbehom v jednicke tak zevraj by to mohlo posunut ten remet a by sa roztrepali ventili...ten remen sa dost casto meni narozdiel od retaze kde sa tusim ani nemeni.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  19:46

    « Bez nadpisu

    polyno to sa ti uz urcite oplati ak tych 460km jazdis casto, ja prave naopak, viac v meste a kratkych
    mne sa na tom motore nepacilo, ze vychadza z toho nie prave slavneho motora co sa montoval do focusu I. tiez ze je o dost tazsi voci ostatnym (aj dieslom) a napriklad v nemecku sa uz ani nepredava
    ale dufam, ze ti bude dlho spolahlivo tahat :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.06  19:17

    « Re:

    lomo: ja som chcel diesel lebo 75% na aute chodim na jeden 460 km ztah, takze tam sa uz rozdiel medzi diesel vs. benzin na spotrebe prejavi. A tu 1.8cku TDCi som bral preto, lebo je to uz starsi motor a, narozdiel od 1.6TDCi, urcite uz ma chybicky vychytane (a 90 koni je malo :-) ). Aj tu 1.6 100k s ktorou som chodil doteraz som mal z toho isteho dovodu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  19:01

    « Bez nadpisu

    poly jaj tak to si nebol ty, ja som chcel to iste, ale s 1.6 Ti-VCT, ten diesel sa mi velmi neoplati a ani ma nepresvedcil (to radsej 1.6 alebo 2.0 tdci)
    roztlacanie sa tusim smie robit ale iba pri studenom motore (teda po niekolkych hodinach), inak hrozi poskodenie lamba sondy, aspon na nieco take si spominam z manualu
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  18:43

    « Re:

    dik, kuknem sa na to.
    mne osobne sa k focusu najviac hodi cierna, tmavomodra, alebo ta svetla strieborna a ani tmavostrieborna neni zla... ale to je jedno, aj tak pri jazde farbu nevnimam...
    kde su tie casy, ked sme mali na zigulaku na dverach asi 5 cm plechu vo farbe auta... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.06  18:43

    « Re:

    lomo: no bral som spomynany 5D, 1.8TDCi, Champion Plus v aqua blue :-) Mal si nanho zalusk :?:
    stig: To bezne robim aj ja, nevidim v tom problem. Ked stojim do strmsieho kopca, tak stale zaradim pre istotu 1 (resp. spiatocku ak z kopca). Verit len rucnej... no neviem. A spojka to vydrzat musi :)
    Ale to roztlacanie auta by sa robit nemalo. (katalizator?)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  18:41

    « Re:

    dost dobre nechapem pojem "parkovanie auta na jednicke"... asi myslis bzdenie motorom pri nizkej rychlosti nie ? na tom by som nevidel nic zle, i ked v takej malej rychlosti je to prinajmensom nezvycajne... :-)
    co sa tyka toho rozbiehania, tak urcite treba pouzivat jednotku ! samozrejme da sa rozbehnut aj na dvojke a aj na trojke, ale to je trapenie spojky... nevidim dovod nepouzivat jednotku pri rozbiehani... :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.05.06  16:39

    « Bez nadpisu

    otazka: moj kamos parkuje noveho Focusa II tak ze zaraduje 1.rychlost....no mne sa zda zeby to nemal robit, podobne ako rozbiehat auto na jednicke. Ako to vlastne je?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  16:17

    « Bez nadpisu

    poly, nebol si to nahodou ty co mi vyfuhol toho champion plus v aquarius blue ? >:-[]
    farba je vecou vkusu, ak chces cervenu tak velmi na vyber nemas, ta bordova velmi sportovo nevyzera a tusim inu cervenu uz ani nemaju
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.06  16:12

    « Re:

    lomo: jeden Focus vo farbe Colorado Red stretavam skoro kazde rano cestou do prace a ta farba... mobec na to auto nesedi :'-( . Vyzera to prilis detsky, mozno by sedela na audi A2 ale taketo vecsie auto velmi nie.
    Inak ja mam aquarious blue, ale este som ho stale nevidel >:-[]
    nech je cim skor weekend a nech ho uz konecne prezeniem ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  07:45

    « Bez nadpisu

    no mali v akcii asi vsetky druhy metalizovych farieb takmer kazdu okrem aquarius (ktoru som chcel) po dvoch kusoch, mozno nieco po tri kusy a ten aquarius bol bohuzial len jeden. nemetalicke nemali, kebyze bola Colorado Red, tak beriem tu :)
    ako su chromove doplnky netusim presne, nejake tam su navyse voci trendu, ale na pristrojovke neviem, ak ta ale zaujimau nejake detaily a farby, tak sa mozes vytesit na na tejto linke da sa to aj prepnut do 3D. verzia sport je akurat v anglicku trochu ina, tam sa to co ma ford u nas ako champion x momentalne vola zetec climate.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  07:37

    « Re:

    No tak dufam, ze to priebezne doplnaju, alebo to este chvilu potrva kym sa vypredaju :-)
    Ked som kupoval C4, tak mi predavac hovoril, ze sa mam poponahlat, ze uz maju posledne 4 kusy... a ked som bol po mesiaci znova v citroene, tak ta akcia este veselo frcala... ;-)
    A z akych farieb si si mohol vybrat a aku budes mat ? Ja by som chcel ciernu, alebo tmavosedu alebo tmavomodru... pri svetlej sa mi nepacia tie spodne cierne plasty na prednom narazniku... Jeden aby si kupil koli tomu ST... >:D
    Ozaj, a su v tej "nasej" verzii tie strieborne dekoracie pristrojovky ? Je to iba v okoli radia, alebo aj niekde inde ? A farba a material potahov ?? Som ale zvedavy co... :-)
    Moc diky za odpovede
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.05.06  19:54

    « Řídicí jednotka

    Čaute
    Poradíte mně kde najdu řidicí jednotku ve Focusu 1.8TDCI 2002.
    Dále taky potřebuji schéma zapojení této jednotky, pokud máte něco k mání - nabídněte.
    Diky
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.05.06  18:55

    « Bez nadpisu

    to misoo - ano, akcie su permanentne, za ceny ktore su bezne cennikove by si to auto asi malokto kupil, je to o dost viac, tak akcie sa vyplatia, len sa vypredaju a potom musis obcas aj 4-5 mesiacov cakat :(
    interier mam tusim rack ebony, ale nemam tu teraz po ruke tu zmluvu o kupe, a stredna laktova opierka tam urcite je (nastastie, tak by mi dost chybala), aj mi to tu niekto vo fore uz potvrdil a v cenniku je uvedene tiez, ze tam je.
    to tesnenie u dveri treba namastit poriadne, mne to zacalo robit asi po pol roku na Fieste, tusim odvtedy ako som to auto navoskoval a zrejme som dal vosk aj tam kde som nemusel, ale poriadne naimpregnovat mi to pomohlo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.05.06  15:49

    « Re:

    tak super, dufam ze sa potom podelis o skusenosti a dojmy :-)
    co sa tyka tych akcii, tak tu (alebo podobnu) akciu ma ford uz vyse roka, neboj, to oni len tak hraju, aby si ludia mysleli ze rychlo rychlo uz sa nam minaju ;-) pritom ked sa minu, vznikne dalsia akcia mozno pod inym menom, objednaju mozno trosku ine vybavy a zasa mas akciu... :-) keby to predavali za cennikove ceny, tak by to nebolo konkurencieschopne...
    no ale aj tak dufam ze tato akcia bude trvat este dlho, lebo ten sampion plus mi vybavovo dost vyhovuje...
    inac skoda tych bubnov vzadu, jeden by si myslel ze bubnom uz odzvonilo... ale hlavne ze to dobre brzdi ! ;-)
    este sa opytam, ci nevies ake su tam potahy a ci je tam predna laktova opierka ? (material,farba) zajtra sa asi stavim vo forde a vsetko si to vyzistim, ale som nedockavy... :*) >:D
    na to krutenie karoserie som sa pytal preto, lebo donedavna som mal C4 (dlhoprsti uradovali) a tam to auto vydavalo kazdu chvilu nejake zvuky, hlavne pri nerovnostiach atd... aj som to postriekal nejakym sprejom, mozno to bol aj sonax, ale prd pomohlo...
    no uvidime, hlavne chcem aby to auto bolo spolahlive, dobre odhlucnene (plasty, podvozok) a aby som sa pri soferovani bavil. na bmw1 nemam, tak dufam ze som si focusa vybral dobre.. :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.05.06  11:58

    « Bez nadpisu

    to misoo: za par dni ti budem vediet povedat, ze ako to je, kazdu chvilu by som ho uz mal dostat (presne ta ista verzia ako pises). ale inac ak ho chces, tak si ho chod hned zarezervovat, tie akciove auta su casto vypredane skor ako vobec dorazia k predajcovi, ja som si svoje zarezervoval este zaciatkom aprila a to uz som si nemohol vybrat tu farbu co som chcel.
    disky by tam mali byt klasicke 16'' 5 lucove myslim co sa davaju ku sport verzii, podvozok vraj iba "trosku" tvrdsi a znizeny asi o 10mm ako som sa docital.
    krutenie karoserie by sa nemalo vyskytovat u ziadneho auta, ak pocujes pazvuky, tak to moze byt akurat tesnenie okolo dveri, to odporucam pravidelne namazat (SONAX na to predava taky sprej), ale nie je to krutenie karoserie, ale skor pracovanie dveri
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 21.05.06  11:50

    « FoFo II

    Za par tydnu bude nase rodinka vlastnit FoFo II, uz je v CR, zachvili bude doma :)) se tesiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmm :)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…