FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.06  00:26

    « Re: Re:

    aha no tak dik, este sa pojdem asi znova previezt... ale viac-menej pre potesenie... ;-)
    inac len tak nahodou som kukol do cenniku, a kombi je o 20 tisic drahsi ! to neni vobec vela, designovo sa mi zda kombik taky kompaktnejsi, vyzera to oproti hatchbacku tak jednotnejsie... neviem, nikdy som o kombiku nerozmyslal, ale zas deti mozno pridu co nevidiet a velky kufor sa vzdy zide. ale co ma najviac zaujima je rozdiel v jazdnych vlastnostiach. co som si cital testy atd., tak rozdiel je vraj minimalny... asi je to trochu tazkopadnejsie v prudkych zatackach, ale zasa bude urcite priaznivejsie rozlozenie hmotnosti...
    ak by niekto mal skusenosti s rozdielom v jazdnych vlastnostiach medzi hatchbackom a kombi, tak by som bol povdacny...
    nechcem totiz prist o ten focusovsky paradny podvozok ! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.05.06  11:06

    « Bez nadpisu

    yoyo, mas zasterky na blatnikoch ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.05.06  11:04

    « Re:

    misoo, celkovo ten motor bzuci. mozno vonku to pocut inak, neviem. zvacsa sedim na mieste vodica :-)
    ked potrebujem akcelerovat tak, ze som vo vysokych otackach, tak sa sustredim na ine veci, nez hluk motora. a dialnicne tempo v tych otackach, to uz pocut i hluk od pneu, aerodynamicky...
    ale vo vseobecnosti je to vozidlo dobre odhlucnene, takze si nejako neuvedomujem. pravda - 4000 otacok, to je okolo 140 kmh (tacho). a neprijemny hluk to nie je.
    ale "hluk" ST-čka by som chcel mat... :-)
    inak, nejde to utriet handrickou, ne je to spina. je to poodierane ako od kamienkov. len nechapem ako je to mozno na tom mieste... v tom mieste sa karoseria rozsiruje - lem blatnika.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  17:13

    « Bez nadpisu

    jeden kamos, mal tusim nieco podobne a bol s tym aj v servise. neviem co presne to bolo, ale islo to zotriet trochu vacsou silou aj prstom alebo suchou handrou... s najvacsou pravdepodobnostou je to nieco ine, ale za pokus nic nedas...
    yoyo ty mas 1,6 Ti-VCT ? ako by si hodnotil ten motor vzhladom na zabeh ? casom sa okrem zvysenia vykonu aj stisi ? nema vo vyssich otackach 4-6 tisic uz neprijemny hluk namiesto normalneho zvuku motora ?
    diky
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  12:22

    « Lak

    pani, chcem vas poziadat, aby ste omrkli vasich 5-dverovych focusov II, konkretne lak v mieste prahu pred zadnym kolesom. celkom v pravom rohu zadnych lavych dveri (vodicova strana), pripadne v lavom rohu zadnych dveri na spolujazdcovej strane. (tyka sa to najma prahu pod tymto bodom, ale i dveri samotnych)
    mne to v tychto miestach totiz vyzera ako po ostrelovani kamienkov - drsne a biele miesta (mam panther ciernu farbu).
    hned, ako to bude mozne, prilozim fotografie.
    chcem vediet, ci to je bohuzial "normalne" alebo len moj pripad. pretoze ak by to bolo hned ZA prednymi alebo zadnymi kolesami, poviem si OK. ale PRED zadnymi kolesami :?: :?: :?:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  12:07

    « Re:

    hluk, ktory popisujes s otvorenymi oknami do uhlopriecky som sa nestretol. skor, ked mam otvorene len zadne okna. prave otovrenie okien pri jazde do uhlopriecky je optimalne. netreba ich vsak otvarat privelmi. :-)
    a pri rychlosti nad 60 kmh sa viac oplati klima, myslim. (co sa spotreby tyka)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  12:04

    « Bez nadpisu

    nuz, s tymi pazvukmi je to tak. cim tichsie auto, tym viac vsetko ine pocut. mne napriklad prekaza svistanie stieracov nad rychlost 120 kmh.
    taktiez pocujem hluk odzadu, mozno aerodynamicky, tiez to z miesta vodica hodnotim akoby od okien. ktovie, mozno tie tesnenia - vzduch sa okolo nich kruti. ale tiez mam niekedy pocit, ked ma predbieha vozidlo, ze mam vzadu zle zatvorene okno. nie je to velmi pocut, ale pri takom tichom aute to vnimat mozno. ktovie, mozno tie skla maju mensiu zvukovu izolaciu ako vyplne dveri...
    napadlo ma riesenie a la Vesnicko ma, strediskova: hlucne stierace nad 120? jazdi 110. :-) aerodynamicky hluk? zapni radio. :-)
    ja to uz neriesim. kaslem na to. si horsie veci.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  09:53

    « Bez nadpisu

    no ked mas tiche auto, tak aj nepatrny hluk ta vie vyrusit... ked mas otvorene okna "do uhlopriecky" tak ani neni pocut prudenie vzduchu, ale tlakove vlny, je to take prerusovane hucanie... neviem to presne popisat, to je uz tazka fyzika, ale je to take nieco... hadam... :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  08:26

    « Bez nadpisu

    to martink: Ako tak nad tým rozmýšľam, jedn hluk sa ozýva, ale ten počuť len keď vonku pekne fúka vietor a skôr to ide od vonkajších spätných zrkadiel, ale nie je to od jazdy, ale je to závislé od vonkajšieho počasia. Predtým som mal škodovku a tam to bola ešte väčšia sranda, okrem hluku, ten však pre motor nebolo počuť som ešte dostával facky. 2 metre doľava, 2 doprava... :shock:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  08:19

    « Bez nadpisu

    to martink: žiadny hluk od okien nepočujem, ani pri vyšších rýchlostiach, iba klasický aerodynamický. Ale fakt skús pozrieť tesnenie dverí. Keď som umýval auto, tak sa mi podarilo jedno tesnenie dverí uvoľniť, ale ide to veľmi ľahko naspäť do drážky vo dverách. Problém skôr mám, keď si nechám otvorené okno, to je potom solídny hluk a hlavne ak otvorím zadné okno, nedajbože obidve. To mi ide bubienky roztrhnúť...
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 24.05.06  18:26

    « Bez nadpisu

    a to ze by si nemohol opustit slovensko ti povedal kto? Ved normalne kupis auto, ide len o dohodu s predjcom o nic ine....
    Predvadzacie auta sa predsa odkupuju uplne bezne...To sa mi nejako nechce verit...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  13:42

    « Re: Re: Re:

    supr, diky :idea: ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  13:34

    « Bez nadpisu

    skusil si zatvorit okno ? >:D ale vazne, to by nemalo robit, vo focuse urcite nie ! skus pozriet tesnenia ci sa nejake neuvolnilo... u C4 by som sa nad tym ani nepozastavil, kazdu chvilu to vydavalo kadejake zvuky... ak to bude robit aj nadalej, rozhodne by som s tym isiel do servisu !
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 24.05.06  13:12

    « Re: predvadzacie auto

    Niekedy ma to zaujomal, ale dozvedel som sa, ze s takymto auto by som nemohol opustit Slovensko. Ale jednalo sa o Hondu.
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 24.05.06  11:29

    « predvadzacie auto

    Mate niekto skusenost s nejakym predajcom v Prahe resp. v Bratislave, ktory by bol ochotny podla mojej specifikacie kupit FocusII, nejaku dobu (radovo pol roka) ho pouzivat ako predvadzacie auto a potom mi ho predat???
    Skusali ste to niekto takouto cestou?
    Co si o tom myslite?
    Vdaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.06  10:12

    « Re: Re:

    misoo: ta modra na STcku je Performance Blue a na ine rady focusov sa nedodava :'-(
    inak na [odkaz] je dobry konfigurator s 3D pohladom na (asi) vsetky konfiguracie Focusu2.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  10:03

    « Re:

    to krpec: Mam stejne auto a nad 80km/h znacny aerodynamicky hluk od zadniho okna za spolujezdcem. Jako kdyby do auta foukalo. Nepozorujes nahodou podobny problem? Auto mam kupovane jako DEMO nove u autorizovaneho prodejce.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  09:35

    « Bez nadpisu

    Jam mam už vyše roka FF II. a musím povedať, že som nadmieru spokojný. U mňa stredová lakťová opierka zahrala veľkú úlohu pri výbere auta. Ako som doň sadol, išiel som skúšobnú jazdu aj po dialnici a úplná pohoda, sadol som si do kresla, lakeť položil na opierku a rovno som dlaňou objal páku prevodovky. No skrátka okamžite som sa rozhodol. :shock: Je pravda, že mám výškovo nastaviteľné sedadlo a j volant, ale je to v pohode. S C4 neporovnateľné, dizajn je nevšedný a zaujímavý, ale kvalita vypracovania a tuhosť.... Vidno, že tam hral prím iba dizajn...
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.05.06  09:09

    « Bez nadpisu

    Ja mam vzadu bubny, ale ten nabeh brzd je ostry (musel som si na to zvyknut, zozaciatku ma to tiez hadzalo dopredu) aj pri bubnoch.
    Myslim, ze aj s tymi bubnami brzdi focus velmi dobre, ale aj tak skoda tych kotucov.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  00:07

    « Re:

    mne sa paci aj ta tmavomodra co je na ST, ale neviem ci je to ta INK pre normalne focusy, alebo nieco specialne...
    musim tam uz konecne zajst a vypocut toho predajcu !!!!!!! :roll: :!:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…