FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  09:18

    « Re:

    jacques: ja to mam od novoty, este mi sem tam pri zaradovani spatocky "prebehne cez zuby".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  09:05

    « Re: Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    Mozem potvrdit, ze na Slovensku neni moznost kupit predlzenu zaruku. Treba si ju kupit v Cechach a plati potom v celej EU, takze tak.
    Oplati sa to aj koli predaju. Neni nic lepsie ako kupit zachovale 3 rocne auto, ktore je este rok v zaruke !! :idea: ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.06  09:00

    « Bez nadpisu

    Mam ff asi 3 mesiace a v poslednu dobu mi robi problemy zaradiť spiatočku. Niekedy ide bez problémov ale niekedy musím viac krát vyšliapnuť spojku a skúšať zaradiť.
    Nemali ste niekto tento problem ?
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 02.06.06  08:48

    « Bez nadpisu

    ladis: Auto jsem kupoval v Lucemburku, pokud jde o cenu zalezi podle me na sikovnosti. S prodejcem se urcite da dohodnout i individualne, prece jen radsi proda auto i s trochu mensi marzi nez nic :-) Zdejsi katalogove ceny najdes tady [odkaz] .
    Auto mam 3 mesice, zatim najeto jen 7500km, ten slabsi Focus byl jeste novejsi, takze si motor jeste sedne a ztichne. Jinak to byl jen muj dojem, na dalnici stejne uslysis driv nez motor jinej kraval. Dival jsem se do manualu, bohuzel tam nejsou rozepsany prevodovy pomery jednotlivych rychlosti, ale nedivil bych se, kdyby prevodovky byly stejny. Ve 150 auto toci 3000 (podle budiku). Na dalnicni trate by byl jeste lepsi sestikvalt, ale nechtel jsem ho kvuli prihlasovani auta v Cechach v budoucnu (povinne ruceni na 2.0) a moznosti dalsiho prodeje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  23:21

    « Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    V ČR je možnost si přikoupit prodlouženou záruku na 3-4roky, je to možno koupit i v SK? Nikde v ceníku jsem to nenašel...
    Čau,
    slováci prodlouženou záruku v nabídce nemají. ale můžeš si ji koupit až v ČR. Slováci si ji u nás, třeba v Hodoníně, můžou koupit taky.
    Ceny a podmínky najdeš tady: [odkaz]
    Záruka je celoevropská(EU), takže v tomhle taky problém není. Na garančky můžeš kamkoliv do aut. servisu.
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 01.06.06  21:15

    « Zlínsko

    Celkem by me zajimalo, jestli je tu nejaky majitel FoFo II ze Zlina, Otrokovic, nebo z blizkeho okoli :-) Neni tu totiz skoro zadny videt... :-) P.S. To je dobre :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  20:43

    « Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    ladis: nie, champion je uz hotove auto na sklade, neda sa tam nic dokupit okrem "externych" doplnkov ako su napr. defendlock, stresny nosic atd... 8-s aspon dodacia doba je tam zopar dni, takze to je vyhoda. ani farby nemaju vsetky, asi iba 5 a moju ciernu mali uz len posledny kus... :-)
    tu predlzenu zaruku som tiez nenasiel, ale ponukaju to vsetky znacky, takze by nemal byt problem. zajtra sa spytam vo forde a dam vediet tie predlzene zaruky aj s cenami !
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  18:29

    « Re: Re: RE: RE: Dotazy

    misoo: Přiznám se, že ten interiér sportu je mi také bližší, ale ve výbavě není stabilizace a hlavové bagy. Lze si zadat i model Champion do výroby a dovybavit ho nebo se musí vzít tak jak je?
    Barva - příliš mi na tom nesejde :-! , v současnosti mám stříbrnou metalízu, ale je problém s opravou laku, takže i třeba ta tmavě modrá by byla fajn...
    V ČR je možnost si přikoupit prodlouženou záruku na 3-4roky, je to možno koupit i v SK? Nikde v ceníku jsem to nenašel...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  17:55

    « Re: RE: RE: Dotazy

    btw aku farbu by si bral ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  17:55

    « Re: RE: RE: Dotazy

    nemyslel som specialnu poistku na prepravu, ani neviem ci take nieco existuje, len som u nas pocul, ze sa neda poistit auto, ktore neni kupene v SR. neviem co je na tom pravdy, priznam sa, neovladam tieto veci... ale ak je to tak ako pises, tak by nemal byt problem... ;-)
    champion x je super, dobra vybava atd., ale mne sa nepacia tie obycajne sedacky. koli tomu som si vybral aj ten sport (champion plus). v byvalom aute (C4) som mal paradnu vybavu, ale poviem to tak, ze obcas je to prijemne mat nejake pucovinky okolo, ale v zasade 99% sa vyuziva len sedacka, pedale, volant a saltpaka... ostatne je len male plus... :-) takze tentokrat som nesiel po vybave, i ked aj ten sport nema zlu vybavu a je tam vsetko co som chcel... a navyse sportovy podvozok atd... :-! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  15:27

    « RE: RE: Dotazy

    Díky za info.
    patl: Kupoval jsi svého FFII 1.8TDCi v ČR a nebo někde v zahraničí? Tento motor nebyl v ČR v žádné akci (pokud vím) lze ukecat nějakou slevu i na běžný neakční vůz? Hlučnější 1.6 TDCi 66kW - byl jsem přesvědčen, že tento motor je modernější (oproti 1.8TDCi) a má "jemnější" chod a tedy i méně hlučí, není to třeba dané otáčkami, že 1.8TDCi jako silněší bude asi při stejné rychlosti točit míň a tedy i míň hlučet?Kolik točí např. při 150km/h?
    misoo: Jak myslíš to že jestli mi nebrání pojistka?Jako nějaká převozní co musím mít? Někde jsem četl, že když chci převážet auto po vlastní ose, tak musím mít nějakou dočasnou a ta že je docela drahá, ale nevím jak to přesně funguje. Jinak přihlášení by mi asi problém nedělalo, co vím postup, tak v ČR zaplatím DPH dostanu potvrzení o zaplacení z FÚ a pak si to jdu přihlásit,ne? Homologace pro FFII u nás bude určitě OK, když se zde prodává,ne?
    Blava=Bratislava?
    Jinak Champion X je skutečně velice dobře vybavený. Škoda že se neprodává tato verze s touto cenou v ČR :-!
    Jo a ještě dával jste nědo tažné zařízení k FFII dodatečně? Mně to jejich originální za 15kKc přijde docela drahý... 8-s Nemá to pak třeba vliv na záruku, jako že se tam přimontuje něco "dodatečnýho neoriginálního"?
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 01.06.06  13:01

    « Bez nadpisu

    ladis: 66kW ma turbo s pevnyma lopatkama a emise Euro 4, 80kW turbo s variabilni geometrii lopatek a emise Euro 3 (bez filtru pevnych castic). To je myslim celej rozdil. Osobne bych to necipoval uz jen kvuli emisim. Kamoska ma Focus II kombik s 66kW a jede pekne, oproti mymu se mi zdal akorat trosku hlucnejsi a samozrejme ma o neco mensi odpich. Myslim si, ze na normalni jezdeni 66kW verze vic nez bohate staci, ja si kupoval auto na dlouhe cesty po dalnici.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  12:34

    « Re: Dotazy...

    Fordy su cenovo oproti CZ neporovnatelne lepsie. Takze ak ti nebrani poistka, prihlasenie atd, tak by som to rozhodne doviezol zo SR :idea:
    Champion = Trend + nieco navyse
    Champion Plus = Sport + el.klima, alarm
    Champion X = Ghia + nieco navyse
    Skusenosti s predajcom a servisom v Blave mam len nepriame, ale vsetky su pozitivne !
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  10:04

    « Dotazy...

    Ahoj všichni, chtěl bych se Vás tady zeptat ohledně FFII na následující:
    1. Vyskytl se již někomu nějaký vážnější problém na autě?
    2. Má někdo 1.6 TDCi 66kW? Jak to jezdí? Liší se to nějak mechanicky oproti 80kW? Lze to případně nějak „bezpečně“ načipovat? Jak je na tom třeba ta nafta 66kW v porovnání s benzínem 74kW? Nyní je v ČR akce, kde mají pouze tyto dva motory a rozdíl mezi nimy je 20kKc, já najezdím ročně těch 20-25kkm tak pokud ten diesel je vychytaný a nenáročný na údržbu bych do něj i šel.
    3. Na Slovensku vyjde pořízení výhodněji (akce Champion) – je tu někdo kdo si takhle FFII přivezl? Jak je to s uznáním záruky u nás v servisech a jak je to s převozem po vlastní ose (převozní značka, povinné ručení)? Na kolik to přijde? Lze sjednat nějak dopředu i u nás?
    Jaký má interiér Champion X – jako Ghia?
    4. Jakého prodejce Ford byste doporučili – ať v ČR nebo na Slovensku?
    Ať Vám to všem jezdí...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.05.06  19:28

    « Re: Re: skara medzi lavymi dvermi a palubnou

    rben: opravovat to asi nema vyznam. Radsej nech tam je medzera, ako by to mali opravovat a zacalo tam este nieco skripat...
    A ten hluk urcite pocut len z lavych prednych dveri? Nie je to nahodou len aerodynamicky hluk? A kedze sedis blizsie k lp dveram, tak to viac vnimas. :roll:
    Ale ja som aj tak na FFII nic take nezaznamenal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.06  21:29

    « Re: skara medzi lavymi dvermi a palubnou

    to Poly: ja mam sice c-max-a, ale ten rozdiel v medzere medzi lp a pp dverami je tiez dost velky (rovnako ako u teba, aj u mna je na lavej strane vacsia medzera)
    Naviac od lavych dveri pocut svistanie vetra pocas jazdy - myslel som, ze je to zle osadenymi dverami, ale v servise to skontrolovali a povedali, ze je to ok
    a ze je to len nepresne osadeny plsatovy diel v interiery (ale opravit to neopravili:-( )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.06  20:37

    « Re: Re: Sport podvozok

    dik za info, tesim viac !! >:D
    podla oficialnych informacii je sport znizeny vpredu o 1cm a vzadu o 0,8cm
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 30.05.06  18:31

    « Bez nadpisu

    to Poly: Naschval jsem se dneska odpoledne podival a nic takovyho v aute neni. Pravda, i kdyby bylo, sam od sebe bych si toho asi nevsiml :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.05.06  14:06

    « skara medzi lavymi dvermi a palubnou

    ALL: Tiez mate medzi lavymi prednymi dvermi a palubnou doskou asi centimetrovu medzeru? Oproti pravej strane je dost vacsia...
    Alebo mam na to smolu len ja?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.05.06  13:59

    « Re: Sport podvozok

    misoo:mozem ti povedat rozdiel medzi FF2 sedan 1.6 s "klasickym" podvozkom a FF2 HB 1.8D Sport.
    Subjektivne ten sportovy sedi lepsie, ides s uplnou istotou do zakrut a mysicky vo vysokej rychlosti je radost robit, nijak ho to nerozkyva, proste suverenne odozvy na rychle zmeny smeru.
    Ten klasicky je viac na pohodlie, lepsie filtruje diery na ceste a je pri tom aj trochu tichsi. Sport je (vraj o 3 cm? ) nizssi, takze tento sa v zakrutach trosku inak sprava.
    Ale neviem do akej mieri ma vplyv na auto zmena motora a karoserie a ako samotna zmena podvozku. :roll:
    Ale urcite budes spokojny, podvozok vo Focuse je to posledne co ti na nom moze vadit >:-[]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…