FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.06  18:42

    « Bez nadpisu

    ano, podvozkova platforma je ta ista, ale v mazde je podvozok naladeny trochu komfortnejsie ako vo forde. jazdne vlastnosti su rozhodne lepsie u focusa.
    servisne naklady a spolahlivost je u oboch automobiliek na vysokej urovni, takze tu je to skor otazka stastia alebo smoly na konkretny model.
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 04.06.06  10:54

    « FF vs. Mazda3

    Dokazete tu niekto prosim vas objektivne zhodnotit a porovnat tieto dve auta?
    Mozno sa mylim, ale mali by byt postavene na rovnakej podvozkovej platforme. Jedna sa mi o verzie 1.6 benzin a z pohladu spolahlivosti, jazdnych vlastnosti, servisov, nakladov (spotrebny material) a pod. Vdaka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.06  09:34

    « Bez nadpisu

    ja radim 109, focus je tazke auto, vykon treba ! je to aj modernejsi motor, nejde len cisto o vykon, ale aj o zvuk a priebeh vykonu !
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 03.06.06  22:15

    « čo kupiť

    zdravím,
    zvažujem či mám kupiť 90 alebo 109 koníkov v motore 1.6 TDCi. Poradte oplatí sa mi priplatiť si?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  20:09

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    a ja som si myslel ze ake su na Slovensku paradny ceny... nechapem to... focus sport u nas zacina od 640 tisic a podla rumunskeho cennika od 470 tisic !! (SKK)
    :!: AKO JE TO MOZNE ??? :!:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  15:28

    « Re: Re: Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    patl, misoo: Díky za info kluci. Musím ještě zjistit jak je to přesně s tím dovozem ze zemí z EU hlavně s tou převozní pojistkou.
    Jen tak mimochodem jak jsem brouzdal na webu a hledal něco o autech tak jsem náhodou narazil na www.skoda.ro (rozmýšlím i OII) a posléze i na www.ford.ro (běžné ceníkové ceny, nikoli akční nabídka) a nestačil jsem se divit za kolik se tam ty auta prodávají. Zatím není rumunsko v EU, takže dovoz by byl asi trošku problém, ale i tak určitě to tam automobilka neprodává se ztrátou... 8-s pěkně nás tady drbou... :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  14:41

    « Re: řazení nesynchronizované zpátečky

    mne to na C4 robilo aj pri jednotke a dvojke !! o spiatocke ani nehovorim, musel som cakat aspon 5 sekund a ked som bez prepocitania zubov zaradil na aspon druhy krat, tak bolo dobre ! :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  12:51

    « řazení nesynchronizované zpátečky

    Stejný problém se zařazováním zpátečky jsem měl u Focuse I (1,8i) do doby než mi můj dealer poradil, ať s vlastním zařazením zpátečky po sešlápnutí spojky nepospíchám a chviličku počkám. Tak tam vkládám krátkou časovou prodlevu a už je to v pohodě.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.06  12:50

    « Bez nadpisu

    Nuz normalne ako normalne, ked som sa minule potreboval rychlo na ceste otocit a musel som rychlo zacuvat, ako naschval, ta spiatocka tam jednoducho nesla zaradit. Az po neviem kolkych pokusoch uz s kropajami potu na cele sa to cele umudrilo.
    Stalo sa mi to uz viackrat (auto nebolo v pohybe).
    Predtym som mal 8 rokov Polo, tam radit spiatocku - ziadny problem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  11:35

    « Re: Re:

    na spiatocke nebude synchronizacia, to je asi normalne v tejto triede, ale zaujimalo by ma ci ma FF2 synchronizaciu na vsetky ostatne prevodove stupne.
    ak niekto vie, prosim dajte vediet. :roll:
    dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  09:18

    « Re:

    jacques: ja to mam od novoty, este mi sem tam pri zaradovani spatocky "prebehne cez zuby".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  09:05

    « Re: Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    Mozem potvrdit, ze na Slovensku neni moznost kupit predlzenu zaruku. Treba si ju kupit v Cechach a plati potom v celej EU, takze tak.
    Oplati sa to aj koli predaju. Neni nic lepsie ako kupit zachovale 3 rocne auto, ktore je este rok v zaruke !! :idea: ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.06  09:00

    « Bez nadpisu

    Mam ff asi 3 mesiace a v poslednu dobu mi robi problemy zaradiť spiatočku. Niekedy ide bez problémov ale niekedy musím viac krát vyšliapnuť spojku a skúšať zaradiť.
    Nemali ste niekto tento problem ?
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 02.06.06  08:48

    « Bez nadpisu

    ladis: Auto jsem kupoval v Lucemburku, pokud jde o cenu zalezi podle me na sikovnosti. S prodejcem se urcite da dohodnout i individualne, prece jen radsi proda auto i s trochu mensi marzi nez nic :-) Zdejsi katalogove ceny najdes tady [odkaz] .
    Auto mam 3 mesice, zatim najeto jen 7500km, ten slabsi Focus byl jeste novejsi, takze si motor jeste sedne a ztichne. Jinak to byl jen muj dojem, na dalnici stejne uslysis driv nez motor jinej kraval. Dival jsem se do manualu, bohuzel tam nejsou rozepsany prevodovy pomery jednotlivych rychlosti, ale nedivil bych se, kdyby prevodovky byly stejny. Ve 150 auto toci 3000 (podle budiku). Na dalnicni trate by byl jeste lepsi sestikvalt, ale nechtel jsem ho kvuli prihlasovani auta v Cechach v budoucnu (povinne ruceni na 2.0) a moznosti dalsiho prodeje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  23:21

    « Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    V ČR je možnost si přikoupit prodlouženou záruku na 3-4roky, je to možno koupit i v SK? Nikde v ceníku jsem to nenašel...
    Čau,
    slováci prodlouženou záruku v nabídce nemají. ale můžeš si ji koupit až v ČR. Slováci si ji u nás, třeba v Hodoníně, můžou koupit taky.
    Ceny a podmínky najdeš tady: [odkaz]
    Záruka je celoevropská(EU), takže v tomhle taky problém není. Na garančky můžeš kamkoliv do aut. servisu.
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 01.06.06  21:15

    « Zlínsko

    Celkem by me zajimalo, jestli je tu nejaky majitel FoFo II ze Zlina, Otrokovic, nebo z blizkeho okoli :-) Neni tu totiz skoro zadny videt... :-) P.S. To je dobre :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  20:43

    « Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    ladis: nie, champion je uz hotove auto na sklade, neda sa tam nic dokupit okrem "externych" doplnkov ako su napr. defendlock, stresny nosic atd... 8-s aspon dodacia doba je tam zopar dni, takze to je vyhoda. ani farby nemaju vsetky, asi iba 5 a moju ciernu mali uz len posledny kus... :-)
    tu predlzenu zaruku som tiez nenasiel, ale ponukaju to vsetky znacky, takze by nemal byt problem. zajtra sa spytam vo forde a dam vediet tie predlzene zaruky aj s cenami !
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  18:29

    « Re: Re: RE: RE: Dotazy

    misoo: Přiznám se, že ten interiér sportu je mi také bližší, ale ve výbavě není stabilizace a hlavové bagy. Lze si zadat i model Champion do výroby a dovybavit ho nebo se musí vzít tak jak je?
    Barva - příliš mi na tom nesejde :-! , v současnosti mám stříbrnou metalízu, ale je problém s opravou laku, takže i třeba ta tmavě modrá by byla fajn...
    V ČR je možnost si přikoupit prodlouženou záruku na 3-4roky, je to možno koupit i v SK? Nikde v ceníku jsem to nenašel...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  17:55

    « Re: RE: RE: Dotazy

    btw aku farbu by si bral ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.06  17:55

    « Re: RE: RE: Dotazy

    nemyslel som specialnu poistku na prepravu, ani neviem ci take nieco existuje, len som u nas pocul, ze sa neda poistit auto, ktore neni kupene v SR. neviem co je na tom pravdy, priznam sa, neovladam tieto veci... ale ak je to tak ako pises, tak by nemal byt problem... ;-)
    champion x je super, dobra vybava atd., ale mne sa nepacia tie obycajne sedacky. koli tomu som si vybral aj ten sport (champion plus). v byvalom aute (C4) som mal paradnu vybavu, ale poviem to tak, ze obcas je to prijemne mat nejake pucovinky okolo, ale v zasade 99% sa vyuziva len sedacka, pedale, volant a saltpaka... ostatne je len male plus... :-) takze tentokrat som nesiel po vybave, i ked aj ten sport nema zlu vybavu a je tam vsetko co som chcel... a navyse sportovy podvozok atd... :-! ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…