FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.06.06  15:26

    « Bez nadpisu

    soferoval som vsetko okrem novej oktavky a dovolim si subjektivne charakterizovat vsetky tri podvozky. neporovnaval som ich priamo, takze nejde o nejake 100% zarucene informacie. tlmocim len svoje vlastne pocity, niekto to moze vnimat inak... pridavam aj C4, ktorej som bol (ne)stastny majitel...
    takze tu to mame :
    focus : podvozok je nesmierne tichy, vynikajuco odhlucneny, subjektivne nie az tak tvrdy ako by sa zdalo, ale drzi ako pribity ! velmi dobry pocit z kontroly auta! zadok ani v hrbolatych zatackach neuskakuje. je to najvhodnejsi podvozok na nase nekvalitne cesty.
    golf : podvozok je subjektivne dost makky, prijemne tlmi narazy, ale zdaleka nie tak dobre ako focus. v zatackach sa sice trosku naklana, ale zasa drzi celkom pekne. velmi dobry kontakt z cestou!
    astra : podvozok je subjektivne tvrdsi a nerovnosti je pocut, ale nastastie prijemne tlmene, takze komfort az tak netrpi. v zatackach sedi tiez pekne. riadenie je vsak menej komunikativne ako u focusa alebo golfa.
    C4 : podvozok je necitroenovsky tvrdy, v zatackach sa takmer nenaklana, ale odnasa si to akusticky komfort. tlmice aj pri mensich nerovnostiach "udru" az nadoraz a ozve sa velmi hlucne buchnutie. na kvalitnych cestach super, ale na vsetkych ostatnych takmer nepouzitelne. ovladanie auta je dost nekomunikativne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.06.06  10:00

    « Bez nadpisu

    Viete niekto porovnať podvozky a jazdné vlastnosti Focusu, Astry, Golfu a Octavie ? Su tam vobec viditelne rozdiely pri jazde?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.06.06  13:18

    « Re: Re: Re:

    no ja som nad focusom slintal uz pred rokom, ale po agitaciach, presviedcaniach a vydierackach zo strany manzelky som ustupil a kupil C4... >:D co som vsak zanedlho trpko olutoval... teraz mi ju "nastastie" ukradli, takze teraz uz bez debaty focus !!! ;-)
    neviem ci je ta zadna naprava absolutne totozna, ale z principu je to to iste a budu tam len kozmeticke upravy v naladeni... ak zoberies mazdu, tak budes mat rozhodne "one of the best" podvozok v triede. mozno keby si vyskusal priamo mazdu a focus, tak ten rozdiel mozno ani nepostrehnes, ale istota je istota... :-) ja som to poistil verziou sport, tam je ten podvozok este o nieco nizsi a tuhsi, takze sa tesim jak male decko >:D
    tu porovnavacku urcite sprav a potom napis !!!
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 05.06.06  12:37

    « Re: Re: Re: Re:

    vdaka za tip.
    ale zijem v prahe a neviem, ci chcem kupovat auto na slovensku (aj ked sa tomu nebranim uplne). Vacsi problem vsak je, ze momentalne este potrebujem par korun dosetrit, takze to nebude tak lahke. Ale ak mas aj nejaky tip na konkretne web stranky, tak sa rad pozrem...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.06  12:15

    « Re: Re: Re:

    omik:Ten predajca spomynal, ze v septembri sa meni importer Mazdy na slovensko. A teraz dopredavaju uz dovezene auta, na ktore davaju vyrazne zlavy. Takze teraz by sa mazda maja dat kupit za velmi dobru cenu...
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 05.06.06  11:33

    « Re: Re:

    no ja by som chcel aby to hlavne dobre chodilo ale ten design tam tiez hra u mna ulohu. nevravim,ze FF sa mi nepaci (bozechran ;)) ) ale M3 sa mi paci viac. A ked to je postavene na rovnakej podvozkovej platforme(ma to ten isty multilink vzadu???), tak si myslim, ze rozdiel v ovladani bude len velmi maly, ale kym to nevyskusam, tak to samozrejme nezistim. Uz pol roka slintam nad focusom a moc sa nan tesim a teraz mi ta M3 nejako zamotala hlavu, potvora jedna. Ale casu na rozhodnutie mam este dost, kupujem az okolo vianoc, tak dovtedy hadam co to na nich najazdim. potom sem snad hodim nejake dojmy z porovnania.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.06.06  11:26

    « Re:

    ak mas moznost si ich pozicat, tak si ich pozicaj naraz, nech mas priame porovnanie.
    ja som mazdu nesoferoval, iba som v nej sedel a nepacila sa mi prevodovka, nebola taka presna ako vo focuse a focus ma mensi volant... na design kaslem, mal som krasnu C4, ale bol to ausus, stale sa tam nieco kazilo, teraz uz chcem skarede auto s najlepsim ovladanim a toto focus splna dokonale ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 05.06.06  11:07

    « Bez nadpisu

    vdaka za info o tej M3. Rozhodne ich skusim oba. Este pred tymto vikendom som bol pevne presvedceny, ze chcem FF. Teraz vsak vaham. Tu meazdu poriadne prevetram, hlavne som zvedavy na ten podvozok, pretoze na nejakom inom fore mi chlapik, co ma M3 vravel, ze prave focus je komfortnejsi oproti mazde3. Veru nie je nad osobnu skusenost. Mozno si ich obe poziciam. Kazde na jeden den vikendu a uvidi sa. Designovo sa mi ale viac paci mazda. Ten interier ma fakt dostal. Nakoniec to asi bude zavisiet od ceny, uvidime kto co ponukne.
    V kazdom pripade dakujem za nazory
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.06.06  09:00

    « Re: Re: FF vs. Mazda3

    no zaujimave :-) kazdopadne recicky predajcov neberiem vobec do uvahy ! 8-s
    su to velmi podobne auta, avsak kazde ma iny smrnc. treba si sadnut, pojazdit aspon 50km s kazdym, najlepsie v jeden den a priamo porovnat. niekomu lepsie sadne mazda a niekomu focus. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.06.06  19:56

    « Re: FF vs. Mazda3

    Mazdu 3 (konkretne sedan) som bol pozriet asi pred mesiacom. 3ka je typicky japonec: v interiery zovsadial svietia cervene LEDky, vela tlacitok klimy a radia a 'vesele' display-e. Je to viac zamerane na mladych, focus je v interiery konzervativnejsi.
    Predajcu som sa spytal, ze teraz chodim na novom focuse a co by mi dalo keby som presiel na 3ku >:D Tak po dlhsom rozmyslani povedal, ze ford planuje do roku 2008(rokom si nie som isty) prebrat "normy kvality" dcerskej firmy = Mazdy a ze to nieco znaci. Vtom mal asi pravdu, interier bol vypracovany velmi kvalitne.
    Aco sa tyka motora, mazda ma 1,6l z vlastnej produkcie a asi to bude mat trochu vacsiu spotrebu. Vtom by mal mat focus navrch.
    Jazdne vlastnosti ohodnotit nemozem...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.06  18:42

    « Bez nadpisu

    ano, podvozkova platforma je ta ista, ale v mazde je podvozok naladeny trochu komfortnejsie ako vo forde. jazdne vlastnosti su rozhodne lepsie u focusa.
    servisne naklady a spolahlivost je u oboch automobiliek na vysokej urovni, takze tu je to skor otazka stastia alebo smoly na konkretny model.
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 04.06.06  10:54

    « FF vs. Mazda3

    Dokazete tu niekto prosim vas objektivne zhodnotit a porovnat tieto dve auta?
    Mozno sa mylim, ale mali by byt postavene na rovnakej podvozkovej platforme. Jedna sa mi o verzie 1.6 benzin a z pohladu spolahlivosti, jazdnych vlastnosti, servisov, nakladov (spotrebny material) a pod. Vdaka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.06  09:34

    « Bez nadpisu

    ja radim 109, focus je tazke auto, vykon treba ! je to aj modernejsi motor, nejde len cisto o vykon, ale aj o zvuk a priebeh vykonu !
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 03.06.06  22:15

    « čo kupiť

    zdravím,
    zvažujem či mám kupiť 90 alebo 109 koníkov v motore 1.6 TDCi. Poradte oplatí sa mi priplatiť si?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  20:09

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    a ja som si myslel ze ake su na Slovensku paradny ceny... nechapem to... focus sport u nas zacina od 640 tisic a podla rumunskeho cennika od 470 tisic !! (SKK)
    :!: AKO JE TO MOZNE ??? :!:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  15:28

    « Re: Re: Re: Re: Re: RE: RE: Dotazy

    patl, misoo: Díky za info kluci. Musím ještě zjistit jak je to přesně s tím dovozem ze zemí z EU hlavně s tou převozní pojistkou.
    Jen tak mimochodem jak jsem brouzdal na webu a hledal něco o autech tak jsem náhodou narazil na www.skoda.ro (rozmýšlím i OII) a posléze i na www.ford.ro (běžné ceníkové ceny, nikoli akční nabídka) a nestačil jsem se divit za kolik se tam ty auta prodávají. Zatím není rumunsko v EU, takže dovoz by byl asi trošku problém, ale i tak určitě to tam automobilka neprodává se ztrátou... 8-s pěkně nás tady drbou... :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  14:41

    « Re: řazení nesynchronizované zpátečky

    mne to na C4 robilo aj pri jednotke a dvojke !! o spiatocke ani nehovorim, musel som cakat aspon 5 sekund a ked som bez prepocitania zubov zaradil na aspon druhy krat, tak bolo dobre ! :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  12:51

    « řazení nesynchronizované zpátečky

    Stejný problém se zařazováním zpátečky jsem měl u Focuse I (1,8i) do doby než mi můj dealer poradil, ať s vlastním zařazením zpátečky po sešlápnutí spojky nepospíchám a chviličku počkám. Tak tam vkládám krátkou časovou prodlevu a už je to v pohodě.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.06  12:50

    « Bez nadpisu

    Nuz normalne ako normalne, ked som sa minule potreboval rychlo na ceste otocit a musel som rychlo zacuvat, ako naschval, ta spiatocka tam jednoducho nesla zaradit. Az po neviem kolkych pokusoch uz s kropajami potu na cele sa to cele umudrilo.
    Stalo sa mi to uz viackrat (auto nebolo v pohybe).
    Predtym som mal 8 rokov Polo, tam radit spiatocku - ziadny problem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.06  11:35

    « Re: Re:

    na spiatocke nebude synchronizacia, to je asi normalne v tejto triede, ale zaujimalo by ma ci ma FF2 synchronizaciu na vsetky ostatne prevodove stupne.
    ak niekto vie, prosim dajte vediet. :roll:
    dik
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…