FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.06.06  10:08

    « Re:

    lomo, mali by to byt ovalne 5x7"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.06.06  09:31

    « Re: Problemy s dieslem

    jirkaf: nebolo to nahodou tou zmenou SW?
    Blbe, nechcel by som to zazit. To by ma dost nastvalo >:-[]
    Mozes potom dat vediet, ci sa s tym v servise uz stretli? Alebo sa lepi smola iba na teba :(
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 14.06.06  20:23

    « Problemy s dieslem

    Zitra jdu opet do servisu. Auto po posledni vymene software jezdi prefektne. Odstranila se mimo jine i delsi doba pro ohrev motoru, coz mne ale tak moc nevadilo, ale hlavne se odstranily problemy se startovanim. Jednalo se podle dostupnych informaci o nove naprogramovani rizeni EGR ventilu, ktery se nyni uz nemuze uplne uzavrit (zustava otevren minimalne na 20 %). Ted se projevila nova zavada. Pri nezahratem motoru, asi tak po jednom az dvou kilometrech jizdy v dnesnich teplejsich dnech nastane situace, ze prestane fungovat plynovy pedal a motor si bezi porad na volnobezne otacky. V praxi to znamena ze stojite-li pred krizovatkou a mate se rozjet, tak to proste nejde. Situace se mi stala za posledni mesic 4x a vzdy jsem si pripadal jako blbec, ktery se neumi rozjet. Jakmile se ale motor zahreje vse funguje dobre.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  18:14

    « Re: hrdzave bubny

    cornholio : parada, diky za info :idea: :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.06.06  17:29

    « Doklepávanie motora

    :idea: Prešiel som si všetky diskusné príspevky, ale nikde som sa nedočítal o kašlaní môjho Fociho 1,8 TDCi, 74 kW r. 2003, a to po vypnutí kľúča. Proste ten môj Foci ešte nejakú desatinku sekundy doklepe. V servisoch my už diagnostikovali nasledovné závady:
    1. servis - poškovený silenblok motora
    2. servis - vadná hlavná remenica motora,
    3. servis - uvoľnená keramická vložka katalyzátora,
    4. servis - nutná výmena dvojhmoťáku
    Máte stým niekto skúsenosť!?
    Auto inak ťahá super, na konforte jazdy tým neubúda. Spotrebu mám 6,2 l/100km, a to výlučne na krátke trate cca do 20 km.
    Ešte sa mi zdá, že motor sa relatívne dlho zohrieva na prevádzkovú teplotu (asi 8-10km). Ďakujem Vám za cenné rady!
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.06.06  16:49

    « hrdzave bubny

    misoo: ja som tie hrdzave bubny riesil presne ciernym hammeritom a zatial v pohode, nic neopadalo. Bral som skladovku v akcii na zaciatku roka, cize auto si kdesi uz svoje odstalo a mal som bubny kompletne hrdzave. Cize som ich poctivo ocistil od hrdze az na kov (aj ked farbu je mozne aplikovat priamo na hrdzu - pre istotu) a natrel normalne stetcom (neviem ci dostat aj spray). Schne to pomerne rychlo, uz za cca 40 min nie je farba lepkava na dotyk. Odvtedy som najazdil asi 2000km a ako som pisal, zatial v pohode.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  15:53

    « Bez nadpisu

    neviete ake rozmery repro idu do noveho focusa ? nechce sa mi teda otvarat dvere kvoli tomu aby som to zistil :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  15:51

    « Re: Re: Re:

    k tomu sony sa davaju aj ine repraky, to uz potom inac aj hra...
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 14.06.06  15:50

    « Bez nadpisu

    mam v aute taky to fordovsky sony mp3 + 8 repro a hraje super.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 14.06.06  15:40

    « Re: Re:

    mame tam to sony mp3 a dle meho nazoru ma dost dobry zvuk :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  15:16

    « Re:

    lomo : tiez som dost sklamany z toho radia co tam je, zvukovo bieda :-( chcelo by to vymenit repraky... :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  14:05

    « Bez nadpisu

    no vcera som bol aj na zlatych pieskoch a maju tam teraz 5dverove STcko vystavene a tam tie sedacky su hodne lepsie.. ja viem, nemal by som to porovnavat ale aj v titaniu (tam su defacto tie co v sport) sa mi zdali vacsie.. kusok ma to teda sklamalo...
    mate niekto skusenosti s vymienanim toho default ford radia na nieco ine ? podarilo sa mi zohnat to Sony MP3 radio (ebay), malo by byt z STcka.. tak ci mi pojde rovno alebo to tam bude treba aj nejako prekonfigurovat. som kdesi cital o tom, ze niekedy to radio treba nakonfigurovat v servise, inak nepojde DSP ani hodiny
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  13:56

    « Re:

    lomo : vidis, mas pravdu s tou teplotou... zistim si to ! dik
    tie sedacky su fakt dost uzke a aj dlzka sedaka nie je bohvieco... ale mne to zatial postacuje a dufam ze dlho bude :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  13:52

    « Bez nadpisu

    misoo myslim, ze tym nic nepokazis, akurat si over, ci ten hammerite zdrzi vysoke teploty, tie bubny mozu mat teplotu dost vysoku po takom intenzivnejsom brzdeni, tak je mozne, ze ta farba proste opada dolu... ja by som to videl skor na striebrenku na vyfuky, resp nieco v tom zmysle, to urcite zdrzi taku teplotu.
    Ja som v pondelok dostal konecne aj svoj focus 2 HB (champion+), zatial su dojmy dobre, az na pokrcene tesnenie okna pri soferovi (ako je spatne zrkadlo), je to tam zle osadene, tak aj pocut, ze sa okno tazsie zatvara. tiez som ocakaval, ze tie "sportove sedadla" budu trochu vacsie, zdaju sa mi pomerne male (nebudem moct pribrat :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.06  13:45

    « Re:

    jacques : skus wd40, to je liek na akekolvek vrzganie a podobne. pripadne silikonovy spray na gumene casti.
    poly : no ja som dnes videl "moj" takze tu sekundu strachu poznam... >:D
    nomadm : auto je v zabehu minimalne cca 1500km, dovtedy nepodtacat ani nepretacat. potom sa uz moze jazdit hocijako. motor svoj plny potencial ukaze aj tak az po prejdeni cca 20-30tis km. to je suhrn vsetkych mojich informacii, ktore som doteraz pocul...
    ja sa snazim motor drzat v otackach od 1800 - 3000
    inac zatial mam bubny cierne, ale videl som ich uplne zhrdzavene a to by som nechcel. rozmyslam, ze by som ich natrel hammeritom. je to vraj nejaka dobra a draha farba, ktora sa moze natierat aj na zhrdzavene plochy a potom ich zakonzervuje ze sa to uz dalej nerozsiruje. natrel by som to hned nech mam pokoj. (samozrejme cierna)
    nema s tym niekto skusenosti ? nemozem s tym nieco pokazit ? dufam ze nie... :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 13.06.06  11:22

    « zajizdeni 1.6 100k

    jen pro ujisteni, ma se motor zajizdet do 3tis. ot/min?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.06.06  10:40

    « Re: Re: servis BA vs. TT

    misoo:V sobotu som v BA nebol, takze ja som to nebol :-)
    Ale v BA som uz videl asi 3 HB5 v Aquarius blue z toho 2 boli aj vo verzii Sport. Raz som sa az zlakol ze mi medzitym slohli moje auto a ze ho prave vidim >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.06.06  10:29

    « Bez nadpisu

    misoo: ja mam continentalky (1,6 Ti VCT - hatchback cca 3000 km)
    Do tej 3 musim stale radit dost opatrne.
    Mne sa ozyva vrzgavy zvuk ked zatvaram kufor. Ide to od lavej strany od koncoveho svetla.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.06  21:35

    « Re: Re:

    presne toto som mal na mysli... neznasam ked zo mna robi niekto * a male decko, pritom sam vie ze trepe jak murovaty... :x
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.06  20:19

    « Re:

    Trnava je urcite lacnesia, bol som tam na garancku, ale... Uz som pisal, ze mi v aute vrzga tolko veci, az to nie je pekne a ked som sa snazil s nimi nieco z toho vyriesit, tak zo mna robili maleho chlapca -> to asi mate napadane listie v motore; ten zvuk sice ide zhora, ale moze to vydavat palubovka a sklo to odraza; to tesnenie ma byt take volne; ci som si isty, ze to hrka vnutorny kryt blatnika, lebo aerodynamika je svina a moze to byt nieco ine... Nechcem ich nejako znevazovat, ale kopu tychto veci mi v BA vyriesili takmer na pockanie. Samozrejme, ze tesnenie nemalo byt volne, listie nikde nebolo, zvuk isiel naozaj zhora od toho volneho tesnenia, blatnik stacilo dotiahnut a uz nehrkal. Suma sumarum, uz asi do trnavy nepojdem ani len na garancku (prave ma caka druha).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…