FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.06  13:39

    « Re: Poly - stále k hrkotaniu v motore

    fiha... a je to zalezitost dieslakov alebo aj benzinakov ?
    preco to neopravia v ramci zaruky ??? :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.06.06  08:05

    « Poly - stále k hrkotaniu v motore

    Ďakujem za odporučenie na fórum ohľadne zhrkotania v motore po vypnutí. Presvedčil som sa o tom, že mali na 90% pravdu v tom 4. servise, kde mi tvrdili, že je vadný tzv. "dvojhmoťák". Ide, podľa vysvetlenia servisáka o dvojhmotný tanier pri zotrvačníkovom kolese, ktorý sa uvolní (rozšteluje) aj pri úplne novom aute. Tento problém vraj majú aj Peugeoty. A teraz sa podržte: tento "dvojhmoťák" nekúpite inde, len u Forda a jeho cena je vyše 20. tis. Sk, a to som ešte nezisťoval cenu za prácu. Automechanici, ktorí s touto závadou mali nejakú skúsenosť mi tvrdili, že to robí každý druhý FoFo, len niektorí vodiči, ktorí nie sú k autu necitliví to počujú, a tím druhým je to jedno. Vraj jazdiť s tým sa dá do času, kým sa predmetný "dvojhmoťák" úplne nerozpadne. Jeden mi tvrdil, že už v takom stave najazdil cca 200 tis. km, ale treba jemnejšie narábať so spojkou; pomalšie ju púšťat. A na záver trochu optimizmu tým, čo by chceli vadný "dvojhmoťák" meniť: Treba len dúfať, že Vám to nový po čase robiť nebude!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  22:11

    « Re:

    Diky POLY. V tom foru popisuji neco dalsiho. Me se to chova presne, jak pise MITO. Je to navic dost nepravidelne. Proste jednou zastavim, vypinam motor a motor dobehne jakoby v klidu. Proste se postupne zastavi. Pak popojedu 20km, zastavim, vypinam motor a ten se jakoby natvrdo zastavi, oklepe to vice autem a vyda to kratky, jakoby kovovy zvuk. Ma vypozorovano, ze to je zhruba kazde 20te vypnuti a v posledni dobe se mi zda, ze to nejak souvisi s maximalnimi otackami dosazenymi behem jizdy. Kdyz auto vice prozenu, tocim motor chilkove nad 4000 ot., tak se to stava casteji. S klimou to nesouvisi, to mam overene. Ve ctvrtek jdu s tim znovu do servisu a v pripade negativniho vysledku to necham zaznamenat do nejakeho protokolu, pro pripad, ze by se to po zaruce porouchalo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  20:25

    « Bez nadpisu

    Mito&OndraD:
    [odkaz]
    mozno vam to pomoze :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.06  20:24

    « Mito

    to Mito: Ahoj. Mne robi to iste na mojom c-max-e (1.6tdci) Spominal som to v C-max fore (pozri: c-max : vypinanie motoru)
    Pytal som sa na to aj v anglickom c-max fore (pozri na [odkaz] a zda sa, ze sa nejedna o ziadnu *zvlastnost* :-/ (tym chcem povedat, ze nie sme sami s takymto problemom)
    Mne to robi "odnova" (teraz mam nieco cez 5000km).
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  19:53

    « Bez nadpisu

    Po otočení kľúča - vypnutí, v motore niečo zhrkoce. Ide o kovový zvuk. Je to krátke, nejedná sa ani o sekundu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  18:50

    « Re: Ford Focus 1,8 TDCi, 74 kW - odpíš

    Zdravim, muzete mi, prosim popsat, jak presne to spatne vypnuti probiha. Pisi tady do fora o Focus C-MAX, mam 2.0 TDCi a neco podobneho se mi stava take, ale v servisu se k tomu nikdo nehlasi. Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  13:54

    « Re: Ford Focus 1,8 TDCi, 74 kW - odpíš

    Cau Mito.
    Tato tema je o Focus II, ktory sa s takymto prevedenim motora ani nepredava(l).
    Skus sa spytat na fore na [odkaz] . Su tam celkom sikovny chlapici, urcite ti pomozu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  12:31

    « Ford Focus 1,8 TDCi, 74 kW - odpíš

    :arrow: Prešiel som si všetky diskusné príspevky, ale nikde som sa nedočítal o kašlaní môjho Fociho 1,8 TDCi, 74 kW r. 2003, a to po vypnutí kľúča. Proste ten môj Foci ešte nejakú desatinku sekundy doklepe. V servisoch my už diagnostikovali nasledovné závady:
    1. servis - poškovený silenblok motora
    2. servis - vadná hlavná remenica motora,
    3. servis - uvoľnená keramická vložka katalyzátora,
    4. servis - nutná výmena dvojhmoťáku
    Máte stým niekto skúsenosť!?
    Auto inak ťahá super, na konforte jazdy tým neubúda. Spotrebu mám 6,2 l/100km, a to výlučne na krátke trate cca do 20 km.
    Ešte sa mi zdá, že motor sa relatívne dlho zohrieva na prevádzkovú teplotu (asi 8-10km). Ďakujem Vám za cenné rady! ;-)
    _________________
    Miťo
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  12:27

    « Bez nadpisu

    Dusan J: myslim ze to nie je az take zle; Ta 1.8TDCi toci 3000 otacok pri 150 km/h, co je uplne v pohode. Motor nie je pocut a este to ani vela nezerie. Oproti benzinu tam ta 6 nechyba, potom by uz bolo prilis saskovania s pakou (moj skromny nazor :P ).
    A s tym zabehavanim netreba nijak prehanat, len ho za studena velmi nedusit a netocit. Najhosrie co mozete robit, je ked studeny motor tyrate na 5ke pri 1000 otackach a dupnete plny plyn. To skodi urcite viac ako ked mu date 3000 otacok.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  11:50

    « Bez nadpisu

    Ak niekto chcete mať vzadu bubny striebornej farby, odporúčam farbu:
    Belton chrom efekt od firmy Tradix slovakia. Pri striebornej metalíze auta potom takto natreté bubny vyzeraju celkom efektne a hlavne dlhodobo trvacne.
    Ja mam tiež TI VCT cca 3000 km, do tych 1500 som to veľmi nesilil, teraz v pohode, myslim, že ma trošku viac kultivovaný chod, iné rozdiely nebadám a hnevá ma spiatočka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.06  09:33

    « Re: Re: Re: Problemy

    lomo : jasne, mal som to uz aj na 3500 ;-) ale snazim sa to drzat pod 3000... cesta po dialnici je mozna, siel som stovkou, cesta mi trvala ako ked sme chodili s rodicmi za starych cias na zigulaku a musim povedat, ze nuda a nervy... uz aby bolo 1500km :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  09:13

    « Chýba 6-tka

    Chodím na novej 1.8TDCi GHia už cca 3 mesiace a jediné čo mi na tom aute chýba je 6. prevodový stupeň. Dvojliter som kupovať nechcel (z rôznych dôvodov), ale teraz si to trochu vyčítam. Ak chodíte an dlhšie vzdialenosti, 6-tka je fakt skvelou výhodou, najmä kôli spotrebe a hlučnosti ... Inak skutočne to auto je skvelé ... No other comments ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.06  09:08

    « Re: Re: Problemy

    misoo - podla mna tych 3000 nie je nejaka kriticka hranica, pokial to obcas vytocis aj trochu nad, tak ten motor urcite nevybuchne :-) ale dlhodobo by som asi zatial netocil.. ja teraz tiez zabehavam Ti-VCT (zatial mam 580km) a na dialnici ist pod 3000 otacok je takmer nemozne..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.06.06  21:07

    « Re: Re: Problemy

    Poly : mam to overene v BA forde, ze zaruka sa da kupit v CZ a to aj tesne pred skoncenim 2r standardnej zaruky. plati to potom po celej EU, cize aj v SR. (mam mail od predajcu ak by bolo treba)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.06.06  20:48

    « Re: Problemy

    jirkaf: o tej 4 rocnej zaruke uvazujem aj ja. Ale vraj sa to na slovensku neda zakupit (nemam to este overene, ale niekde vo fore to uz bolo). Zaujimalo by ma, ci je mozne si rozsirit zaruku napr. aj po roku, alebo je potrebne si to objednat len pri novom aute. Nevies poradit? :)
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.06.06  00:15

    « Re: Problemy

    jirkaf : tak drzim palce nech uz ziadny servis !! ;-)
    Chcel by som sa opytat majitelov 1,6 Ti-VCT, ako to zabehavali. Pri kolkych najazdenych km kolko tocili a kedy uz tocili naplno. O kolko sa zlepsoval motor v roznych stadiach zabehu, atd atd...
    Mam uz 1000km a este to nechcem tocit nad 3tis. Vraj uz mozem, ale chcem si radsej pockat na oficialnych 1500km.
    Moc diky
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 17.06.06  20:43

    « Problemy

    Poly: auto uz je opravene a citlivost plynoveho pedalu je ted vyrazne lepsi nez za celou dobu co s autem jezdim. Podle sdeleni servisu byly na aute dve zavady. Jedna v elektrice plynoveho pedalu a druha nekde na sbernici ridici jednotky (nemohu posoudit, jestli takove veci v aute jsou nebo ne jenom cituji, co jsem se dozvedel).
    Doufam, ze po roce a ctvrt se konecne podarilo vychytat vsechny zavady. Mam sice prodlouzenou zaruku na 4 roky nebo 100000 km, ale radej bych do servisu nejezdil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.06.06  14:30

    « Re:

    jediny rozdiel vidim v diskoch, ktore su na ford.cz ine ako na ford.sk
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 16.06.06  10:09

    « Bez nadpisu

    Vie niekto aky je rozdiel v specifikacie FFII Sport pre cesky a slovensky trh? Je vobec nejaky?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…