FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  18:23

    « Re: Re:

    ja mam presne ten isty problem so sklom. vyriesi sa to vzdy asi tak po hodine jazdy v dazdi ked stale stieram, potom je sklo krasne priezracne, len ta prva hodina je niekedy o drzku. najma ked mam aj ostrekovace svetiel, takze by sa mi ta kvapalina hned minula. ale pomaha to ked je najhorsie. podla mna maju fordy nejaky divny povrch skla, ze ten vosk z toho nejde dole.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.06  17:37

    « Re:

    Chodim na Esso na Tomasikovej, ale predpokladam ze maju rovnaku umyvarku, takze sme asi blizko riesenia problemu. Iba sem tam si dam s voskom, inak davam bez, ale osobne si myslim ze tam zostanu nejake zbytky z auta predo mnou a to robi galibu.
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 29.06.06  17:32

    « Bez nadpisu

    pegy a ostatní: ANO, PŘESNĚ! přesně na to nadávám vedle v mondeo fóru, a bude to asi tou myčkou. Už sice dost dlouho si dávám jen vodu, ale je možné, že to šplíchne i vosk od předchozích aut, co to chtěla, nevím. A kdysi jsem si dal plný program s voskem a odmašťoval jen jarem.
    Nové stěrače (aero) nepomůžou ani trochu, vyzkoušeno. Myslel jsem totiž, že původní zestárly (auto stálo pár měsíců na prodejně)...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.06  17:19

    « Re:

    pegy: mne to robi odvtedy co som na celne sklo pouzil tie "tekute stierace" resp. ClearVue od turtle Wax. myslim, ze sa to chova podobne ako keby si to navoskoval - ako ti uz radili ostatni- odmastit liehom sklo a malo by to prestat
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  16:59

    « Bez nadpisu

    pegy nechodis do tych umyvarok nejako casto ?? tie kefy laku teda rozhodne neprospievaju!! ja umyvam uz iba rucne, pouzivam nejaky sampon bez vosku a voskoval som to zatial len raz a to som voskoval samozrejme len nalakovane casti (turtle wax voskom).
    skus technicky lieh, nie technicky benzin.. sice teraz som si nie isty co ten vosk skor rozpusti, ale tipol by som ze benzin skor nie
    inak je to vazne o drzku ked tak nafigu vidno, mne to najviac robilo ked som to umyl na esse na karloveskej pri druzbe v BA, neumyvas to nahodou tam ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.06  16:54

    « Re:

    Aj to mi napadlo, zhruba raz do tyzdna som v umyvarke. Uz som sklo aj stierace asi pred dvomi tyzdnami v zufalosti vycistil technickym benzinom, ale potom zase pre istotu neprsalo. Az dnes ma to opat dopalilo, ale medzitym som uz bol 2x v umyvarke. Kazdopadne vyskusam ci to nie je ono.
    Diki moc na info.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  16:44

    « Bez nadpisu

    Pegy Neumyvas prilis casto auto v umyvarkach ? Mne to tusim robilo na Fieste vtedy ked som si nechal umyt auto v umyvarke a dal som si program s voskom. Takze tipujem na vosk na stieracoch/skle.. osobne by som vyskusal si tie stierace odmastit od vosku a tiez sklo (asi technickym liehom ci vodkou :-) to by mohlo pomoct.. pripadne to skus iba na nejakej ploche najprv. ja som potom auto uz vzdy umyval rucne doma a voskoval tiez rucne a sklo som samozrejme vynechal ;)
    inak zazil a videl som to uz aj na inych autach, problem so stieracmi to urcite nebude
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.06  16:24

    « Stierace

    Zdravim vsetkych,
    uz dlhsie riesim problem zlej viditelnosti cez predne sklo po pouziti stieracov. Od isteho casu vznika z vonkajsej strany po prejdeni stieraca sklom ako keby hmla, ktora zmizne po niekolkych sekundach. Problem je, ze ked prsi a stierace su pustene na kontinualne stieranie, tak je tam ta hmla skoro stale a dost mi to vadi, nie je poriadne vidno co sa deje pred autom. Ked tam nastriekam kvapalinu z ostrekovacov tak to pomoze na par stierani ale o chvilu je to vsetko spat. Takto ale v pohode na dlhsej ceste pouzijem aj 6 - 8 litrov kvapaliny, co slusne zvysuje naklady.
    Bol som s tym vo forde uz 2x ale nevedia mi poradit. Sada novych stieracov stoji okolo 3.000 Sk a kym si nie som isty ze je chyba v nich tak do toho nechcem ist. Este je mozne ze pouzivam divne kvapaliny do ostrekovacov. Vacsinou kupujem na Esso to co tam maju vonku vystavene.
    Nemal niekto z Vas takyto problem? Resp. ocenim aj napady co by mohlo pomoct, pripadne tipy na kvalitnu zmes do ostrekovacov. Dakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  15:56

    « Re: Re: Re: Podlozky na kolesa

    ET 43. je to akurat. vyzera to podstatne lepsie ako s tymi 15" a aj lepsie ako s originalnymi 16", co som videl v showroome. fotky nemam, ale ked ho cez vikend umyjem, mozem poslat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  15:20

    « Re: Re: Podlozky na kolesa

    nevies nahodou presne ET ? aby som v pripade kupy diskov vedel presne ake kupit. ak mas fotky s tymi dezentami, tak velmi uvitam mail na ttmobile@orangemail.sk.
    diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  11:57

    « Re: Podlozky na kolesa

    Ja som si kupil disky DEZENT F (16") ktore maju o nieco nizsie ET ako original, podlozkam neverim. tie povodne 15" disky boli fakt utopene v blatnikoch, ale na zimu budu dobre..
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 29.06.06  10:10

    « Re: Re: Re: Re: Poly - stále k hrkotaniu v motore

    bluedream: slevy dávají všichni, ale Fordovým se prostě nedalo odolat. :-) šel jsem vybírat Focuse, ale neber Mondeo, když dali slevu, že stálo skoro stejně (výběhový model MKIV, Focus II byl v té době ještě relativně nový)
    Ale jinak kolegové Civic 8G, Astra, Oktávky, Avensis, Suzuki Jimny a jeden FF II.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  08:58

    « Podlozky na kolesa

    Caute, mate niekto skusenosti s podlozkami ? Focus ma dost siroke blatniky a aj moje 205/55R16 su dost "vnutri", tak by sa patrilo to trochu vytiahnut, aspon centimeter - dva... ;-)
    Co vy na to ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.06.06  16:19

    « Re: Re: Re: Poly - stále k hrkotaniu v motore

    ak prepisem auto na firmu, tak kupim zaruku 3roky/150.000km, inak sa mi to ani velmi neoplati. stoji to 280EUR ked si to kupis dodatocne, tak si to mozes aj ty kupit ked pojdes pozriet domov, ved zaruka plati v celej EU. usetris 800 eurakov :)
    inak ford ma pre zamestnancov EU institucii nejake special conditions, nie? takmer kazdy koho poznam a pracuje v Bruseli, tak ma forda :)
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 21.06.06  13:16

    « Re: Re: Poly - stále k hrkotaniu v motore

    Je to víc režimů, nastaveno jinak, než jsem se dočetl tady. Mě se týká 4 roky/120 000 km, stojí to 1040 eur, pokud se to nekoupí do 3 měsíců po koupi vozu, což je právě můj případ. Je to ta nejdražší možná varianta, 5 let stojí míň, ale jen na 100 000.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.06.06  10:35

    « Re: Poly - stále k hrkotaniu v motore

    v BE stoji ta predlzena zaruka 1000EUR? v CZ som to pozeral, stoji to 280 EUR. inak ten kovovy zvuk pri vypinani motora mam aj ja, ale mam pocit, ze tak som to mal od zaciatku, tak mozno sa mi to iba zda. ale riesit to nebudem zatial. pockam na koniec 2 rocnej zaruky, dovtedy budem mat uz viac ako 70.000km, takze sa ukaze, ci tam nieco je alebo nie.
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 21.06.06  10:22

    « Re: Re: Poly - stále k hrkotaniu v motore

    K té záruce navíc - zkoumal jsem to tady v Belgii, a dost se mi zdá, že to není až tak lukrativní. V ČR a SR určitě budou detaily jinak, ale prověřil bych to. Jinak s nastavením kilometrů/roků je to tady pro mě podobné, využil bych při nájezdu 35-40 tisíc ročně max. rok. Přemýšlím, jestli se v tom roce podělá nespotřební věc za více než tisíc eur. No může, to je jasné, možná poradí někdo zkušenější.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.06  19:07

    « Re: Poly - stále k hrkotaniu v motore

    tak si to dnes vypocujem ked pojdem domov.. a ked tam nieco bude, nech mi ten dvojhmotak pekne vymenia, sak zaruka je od toho, nie? inak tu predlzenu zaruku maju dobre vymyslenu, bud 3roky/150.000km alebo 4roky/100.000km. takze ja by som si ju realne predlzil max o rok v oboch pripadoch. uvidime ako sa to bude kazit, ak ano, aj rok bude dobry.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.06.06  16:04

    « Bez nadpisu

    mito: no, prave som sa uistil, ze tu 4 rocnu zaruku si urcite zakupim :-! Aj ked cloveka to naserie aj tak, hoc ma auto v zaruke. Problemom sa pri tom nevyhne...
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 20.06.06  13:52

    « Bez nadpisu

    Poly, DusanJ: Tak tak, on ten sestikvalt ma petku kratsi a sestku o neco delsi, nez je petka v petikvaltu. Taky mi to takhle staci, 1.8 jsem bral hlavne kvuli rozdilu v sazbe povinneho ruceni v Cechach - ten je urcite vetsi, nez rozdil ve vyuzitelnem vykonu :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…