FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  19:25

    « Re: Re: Re: Re: C4

    saco : tak tak, kazovy kus je kazovy kus, hlavne ze je prec :-)
    spotrebu zatial moc nesledujem kedze je motor este v zabehu, ale na C4 som mal v meste 8-8,5 a mimo 6-7 cca. teraz na focuse som si meral len pri konstantnej rychlosti a na 5-ke pri 100km/h to zralo presne 6 litrov. priemernu od 0 do 1400 km mam 10,2 tusim a bolo to tusim 80% mesto, 10% dialnica (100-120km/h) a 10% mimo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  14:40

    « Re: Re: Re: C4

    Misoo : minule som si robil poriadok v papieroch a prislo aj na servisne papiere k byvalemu autu. bolo ich tusim vyse 20 ks. auto som mal rok. ak fungovalo, tak to bolo dobre auto, ale mne vacsinou nefungovalo tak ako ma auto fungovat, preto je moj subjektivny nazor "C4=smejd" ! za tym si stojim na 100% !!
    ak je u teba vsetko v poriadku, tak gratulujem ! C4 (ak funguje) vobec neni zle auto a sorry ze to tak vyznelo, ale ja mam skusenosti take ake mam, takze moj nazor menit nebudem...
    No tak to je iná vec , keď si ho mal stále v servise, to nie je o čom, ale čo to sledujem C4 je síce na trhu iba nejaký rok a 1/2, ale nevyzerá to že by to bolo nejaké poruchové auto, oproti napr. 307 a Meganu, čo boli najmä v začiatkoch K.O. autá. Pri každom aute môžeš natrafiť na zlý kus, len napr. pri Corole máš menšiu šancu ako napr. pri Stile.
    Ináč akú máš spotrebu na tom Focuse /+pomer mesto, mimo mesta/ ??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.06  14:25

    « Re: Re: Re: sklo, stierace, dazd

    Zdravim,
    na sucho nestieram nikdy a vodou ani zdaleka nesetrim, takze to bude niekde inde. Este skusim tu Tesco vodu, teraz som si dal Shell a zanechava na skle normalne zltu vrstvu. Ked to prejdem handrickou tak zostane pekna zlta ;o)
    Inak dnes som sa bol prebehnut von ked prsalo-mrholilo a vcerajsie vydrhnutie skla aj stieracov nepomohlo, stale to iste. Tak ja uz neviem. Bol som vo forde pytat nove stierace, stoja zhruba okolo 3.000 Sk, co sa mi zda dost vela na dve gumicky. Aspon keby som mal istotu ze pomozu.
    Tiez som zabehol do takeho mensieho autoservisu a nechal som si zistit u nich cenu na nove stierace, uvidime co povedia. Najradsej by som bol keby sa to uz vyriesilo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  13:26

    « Re: Re: sklo, stierace, dazd

    pegy : ak nestieras nasucho, tak to sklo sa nijako neopotrebuva. treba vela striekat a rozhodne nesetrit. ja pouzivam obycajnu tesco v lete zltu, v zime modu. 5 litrov stoji nejako 100,-. raz do roka to prebehnem jarou a nemam problem. iba raz som skusil napln od shell a zacalo sa to akosi mastit. odvtedy stale najlacnejsia a najlepsia tesco !!! >:D
    saco : minule som si robil poriadok v papieroch a prislo aj na servisne papiere k byvalemu autu. bolo ich tusim vyse 20 ks. auto som mal rok. ak fungovalo, tak to bolo dobre auto, ale mne vacsinou nefungovalo tak ako ma auto fungovat, preto je moj subjektivny nazor "C4=smejd" ! za tym si stojim na 100% !! :?
    ak je u teba vsetko v poriadku, tak gratulujem ! C4 (ak funguje) vobec neni zle auto a sorry ze to tak vyznelo, ale ja mam skusenosti take ake mam, takze moj nazor menit nebudem...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  13:22

    « Bez nadpisu

    Mám FII 1.4 jako služební a musím říct - nekupovat!!! Výborný podvozek, prostorné,kvalitní zpracování, ale motor neeee..moc slabý na tu váhu, co musí tahat. Teď v létě s klimatizací - nic moc, když ji pustím, tak je to jako tramvaj na kouli...a ta spotřeba 90% po městě a jezdím kolem 10l...šílené, už i vedení chce změnu, když FII tak 1.6 benzín ne 1.4 - to je jen na občasné ježdění, ale když dealer udělá cenu jako nám, proč ne, záleží na tom, jaký kdo je závodník, vzhledem k bodovému systému, ideální motor...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  12:31

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    misoo :"mal som C4, subjektivne podla mna krasne auto, ale inac smejd prveho stupna ! "
    No nechcem obraňovať C4 preto , že s ňou jazdím, tiež si myslím , že Focus je lepšie auto , jazdil som aj s Focusom 1.6 Ti-VCT ako máš ty, ale ináč , že by C4 bola šmejd, alebo že by tam pri normálnom jazdení bol nejaký výraznejší rozdiel ? To ani zďaleka, tak isto sadneš do Astry, Golfa, Stila a pod. no sú tam rozdiely, ale ani zďaleka nie také , že by sa dalo povedať, že jedno je úplná šunka, všetko sú úplne porovnateľné autá. Veď ani v renom. testoch Focus zďaleka nie je vo všetkom špička s výnimkou podvozku, tam sa zhodnú asi všetci, takže asi tak. Ja osobne okrem spotreby voči C4 nemám žiadne vážnejšie výhrady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.06  11:54

    « Re: sklo, stierace, dazd

    Dakujem vsetkym za info, necham sa ispirovat, neda sa takto jazdit, ked nevidim poriadne pred seba.
    Vcera som skusal vydrhnut stierace aj sklo najprv jarou a potom technickym benzinom. Subjektivne mam pocit, ze ta jar urobila viac roboty ako benzin.
    Este by som chcel vediet co sa stalo so sklom, ze po tej casti kde chodia stierace je trosku iny povrch ako mimo pola stieracov. Ako by to sklo uz bolo trochu obrusene stieracmi, je tam jasny rozdiel na hrane kam uz stierace nejdu a neda sa to nicim vycistit. Nechce sa mi verit ze guma na stieraci za rok zbrusila kusok povrchu skla.
    Nemate niekto typ na dobru kvapalinu do ostrekovacov, najlepsie aj lacnu, alebo iny tip, povedzme len vodu s nejakym zazracnym pripravkom. Dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  11:39

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    mal som C4, subjektivne podla mna krasne auto, ale inac smejd prveho stupna ! tym chcem len povedat ako u mna klesol vyznam designu... 8-s
    co sa tyka podvozku, tak som co to odjazdil na Focusovi a aj na Civicovi... na bezne jazdenie a sportovu jazdu su obaja super, fakt skvele podvozky ! ale v extremoch a rozbitych povrchoch viacprvok fakt pomaha ! cele je to take kludnejsie. Focusov podvozok je aj tichsi, takze aj to je plus ;-)
    jedine co ma trochu mrzi je paradna 1.8, ale kedze jazdim vacsinou v meste, tak mi staci aj to co mam... :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  11:17

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    To je právě ta škoda, takové krásné auto a rozhodnou výkřiky novinářů, že to má vzadu torzku... I když i cena určitě hrála roli ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  11:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    tiez som rozmyslal medzi civicom a focusom. obaja su vyrovnani, jeden ma lepsie to, druhy zasa ono. civic sa aj mne viac pacil, ale rozhodol podvozok. a focus bol hned a o 100 tis lacnejsi... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  10:54

    « Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    Všechno je mi to jasné, jenom se mi líbilo, jaký povyk byl kolem torzní zadní nápravy Civicu a on to v reálu není vůbec žádný problém.
    Jinak Focus byl u mě taky ve výběru, ale při porovnání výhod a nevýhod (+- stejné auto jako Civic) zvítězil odvážnější (pro mě lepší) design ;-)
    A třetí věc - ještě se můžete podívat úplně dolů, kde jsou škodliviny vyprodukované motorem. Civic má i přes nejvyšší spotřebu (nevím, jak dokázali udělat 9.8 litru) absolutně nejnižší emise! A to velmi výrazně.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  10:48

    « Re: Re: Re: Re: 1,4

    motor 1.8 od hondy je porovnatelny s 2.0 od konkurencie, o tom sa vie uz dlho :-) a rozdiely v casoch na testovacej trati su minimalne. na takej trati nespoznas vyhody viacprvkovej napravy, jej caro spoznas pri "realnych" podmienkach, s nerovnostami a zakriveniami. vsetky 3 testovane auta su vyborne, ale mne najviac sedi focus.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  10:19

    « Re: Re: Re: 1,4

    Nedá mi to a trošku vás popíchnu ;-) K tomu skvělému podvozku [odkaz]¤t=3 Všimněte si Hondy Civic bez víceprvku se slabším motorem ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  10:07

    « Re: Re: 1,4

    na "prezitie" staci akykolvek motor. ak chces auto vyslovene na presun z A do B, tak ber 1,4.
    ale na druhej strane sa mi zda skoda kupovat take dobre auto len na presun z A do B. skoda je aj predimenzovaneho vyborneho podvozku na ten motor...
    think twice ! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  08:08

    « Re: 1,4

    "FFII je podla mna prilis tazke auto na 1.4 benzin. lepsia volba je 1.6 74kW. rozdiel je myslim len 20.000, urcite to budu dobre investovane peniaze. to co hovori predajca je jedna vec, lebo mu ide o marzu a realita je druha vec"
    Rozdiel u "Championa" je 30000,- a 15 kW , no určite pri aute za pol mil. sa už tých 30 L sa oplatí priplatiť, to je bez debaty, aj keď v pohode ti môže stačiť aj tá 1,4 a spotreba bude tiež určite nižšia. Ja jazdím s C4 1,6 80 kW a P307 dokonca kombi 1,4 55 kW a pravdu povediac s Peugeotom nemám žiadny problém, hoci papierovo je to úplna sr... a nepocitujem žiadny handicap oproti C4. 95 % mojich jázd sú mesto /Košice/ a okresky do 50 km , ale málokedy sa mi stane, že idem s 307 a som nešťastný, že keby som mal teraz C4 , tak by som mohol toto predbehnúť a pod. /nejazdím väčšinou po cestách kde sú kolóny , veľa kamiónov a pod./ Určite nevidím rozdiel v tom , že keď idem na chatu s 307 tak tam som o 3 min neskôr ako s C4. Jasná vec, že keby som išiel niekde na západ Slovenska, tak s 307 by to bolo nic moc , kamiony a tak, to úplne súhlasím, to už by bolo o ničom. A na druhej strane 307 je kombi, ale žere oproti C4 o 2 l menej, no ale je pravda že 1,6 v C4 je žralok, čiže nabudem to porovnávať s inými autami.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  00:23

    « sklo, stierace, dazd

    este sa k tomu vratim. dnes trochu prsalo a po par minutach som mal tento problem znovu (sklo je akoby zamastene) aj ked vcera po hodine jazdy v dazdi som mal sklo ciste. podla mna je to zo svinstva na ceste ktore rozprasuju auta predomnou. a reaguje to iba s prednym sklom, lebo zadne je ok. mozno je uz zbrusena vrchna mikroskopicka vrstva skla a potom sa na to necistoty "lepia". alebo je to nejakou chemickou primesou v tom skle. ked som mal auta od VW group, tam tento jav zmizol po 5 minutach dazda alebo ich stacilo raz ostrekovacom umyt.
    skusim tam dat normalnu jar namiesto hotovych kvapalin z pumpy a uvidim, uz ma to stve.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  00:04

    « Re: FFII benzin 1.4

    FFII je podla mna prilis tazke auto na 1.4 benzin. lepsia volba je 1.6 74kW. rozdiel je myslim len 20.000, urcite to budu dobre investovane peniaze. to co hovori predajca je jedna vec, lebo mu ide o marzu a realita je druha vec. tu 1.4 by od teba uz nikto nekupil, ved ani predajca ho nema na sklade, vie co robi.
    mne predajca hovoril, ze 1.6TDCi 80kW ma urcite kotuce na vsetkych kolesach, pytal som sa na to 3 krat. a ked som auto preberal, boli tam? neboli. svietili na mna zozadu bubny. takze predajcu ber s rezervou a ber radsej 1.6, a ked je ten rozdiel v prachoch rozhodujuci, radsej mesiac pockaj. tu nejde o pretekanie, tu ide o aktivnu bezpecnost, aj navacsi kludas strati nervy po 10km za kamionom a vtedy je kazdy konik dobry, najma ak mas rodinu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.06  23:29

    « FFII benzin 1.4

    Nema niekto skusenosti s benzinovym motorom 1.4 vo Focuse? V BA ho nemaju ako testovacku. Skusal som iba 1.6 TDCI 66kW (pekne, svizne ale na moj vkus predsa len trochu hlucne) Auto bude vyuzivane hlavne v BA s obcasnymi jazdami tak do 50 km mimo BA a sem tam nejake to Slovensko nad 300km. Dokopy nenajazdim za rok viac ako 15t km.Ide mi hlavne o to aby som zbytocne nevyhodil peniaze za 1.6 benzin ked to v meste aj tak nevyuzijem a podla predajcu je spotreba 1.4ky asi o liter v meste mensia. teraz Mam Getz 1.1 a co sa tyka motoru bohate staci ak potrebujem vykon vytocim na 4500-5000ot. a na to predbehnutie v pohode staci. ( s nikym sa nepretekam, mam rodinu, nestoji mi to za to :-) )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  19:21

    « Re: Re:

    pegy : tiez poznam ten stieracovy "efekt" a bude to asi tymi kadejakymi pripravkami v umyvarkach. mne pomohlo umyt sklo a gumicky obycajnou jarou. netreba nou setrit a je potom vsetko ok ! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.06  19:15

    « Bez nadpisu

    bluedream : supr, dik vopred za tie fotky. tiez mozem potom poslat >:D
    kukal som tie dezenty f a pekne su !! nieco podobne ako tie moje originalne, ale iba na prvy pohlad ! na druhy sa tie originaly nechytaju, ako vsak vzdy pri originaloch... :?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…