FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.06  13:04

    « 2PeterJ

    Teraz s tou 1,8TDCi po meste 6,5L/100km. Vela zalezi na dlzke cesty. Ked vyrazim so studenym motorom tak prvy km mi zobrazuje 8-9L, do 7. km priemer vpohode pod 6,5L (vsetko mimo spicky, takze klasicke semafory ale ziadne dlhe kolony).
    Na sedane s 1,6L 74kW so zapnutou klimou pod 9L sa po meste jazdit da v pohode, zalezi od zatazenia auta a nohy na plyne. Inak s tymto autom sa mi podarilo prejst samemu (bez velkej batoziny) 450km s priemerom 6,4L, z toho 1/3 dialnica. Pred dialnicou za Povazskou som mal dokonca priemer 5,7L, ale to som si chcel vyskusat za kolko najmenej sa to da prejst (a ci sa financne oplati neponahlat sa >:D ). Tento vikend to xcem skusit za rovnakych podmienok s 1,8TDCi; o vysledku dam vediet ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.06  12:56

    « Re: 2 PeterJ

    to s tymi papierovymi hodnotami spotreby stve aj mna, neviem kto moze dosiahnut priemernu spotrebu 5L/100km. a do uctovnictva mozem dat iba tuto papierovu spotrebu (ako cestovne nahrady za pouzitie sukromneho auta). Vieden-Bratislava sa da spravit aj za 4,5L/100km, ale pri 90km/h na tejto streke clovek vedie kolonu :)
    vecer sem hodim link na graf mojej spotreby. obcas mi to vyleti aj nad 7L/100km, ale to su tankovania na dialnici ked som sa ponahlal a neklesal s rychlostou pod 160km/h. nie je to kritika na adresu 1.6TDCi 80kW, s oktavkou 1.9TDI 66kW som mal dlhodobu spotrebu 6,8. nejazdim jednoducho na spotrebu, ale mal by som sa to naucit, ako tak pozeram na vyvoj situacie s ropou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.06  11:18

    « 2 PeterJ

    mam 1,6 Ti-VCT, kde je papierova kombinovana spotreba 6,4 l. kedze mi je toto preplacane, tak sa snazim jazdit tak, aby som sa do nej zmestil (pri tomto motore dost narocne). teraz som vsak jazdil trochu sviznejsie (tazka noha, dialnica 140/mimo mesto 100) + klima a priem spotreba bola 7,8 l. na to, ako som jazdil to je, myslim, dost dobra spotreba.
    neviem, ci 100 konova 1,6-ka je i v skutocnosti menej smadna, myslim vsak, ze skutocne hodnoty spotreby sa budu viac priblizovat papierovym hodnotam, nez pri TiVCT.
    rocne najazdim cca 40.000 km, diesel som nechcel, lebo cenu vozidla mi nik nepreplati, ako ani servisne prehliadky, pneu.... preto ma zaujimala dlzka serv. intervalu (zvyknuty na 307sw - 30.000 km), predajca mi tvrdil, ze je to tiez 30.000 km. uveril som. az doma som v papieroch zistil, ze to je len 20.000 km. ale to uz bol FOFO v garazi.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 02.07.06  08:02

    « Bez nadpisu

    PeterJ: Ja mam 1.8 tdci, dlouhodoba prumerna spotreba (za poslednich 5000km) 6.3 pri slozeni cest cca. jako bluedream. Zatim nikdy spotreba nedosahla 7l/100 ani v ciste mestskym provozu, prijde mi, ze auto zere porad skoro stejne a moc nezalezi na stylu jizdy. Kamoska ma kombik 1.6 tdci 66kW a dlouhodobej prumer 5.7 (jezdi pomaleji :-)). Obe auta jsou v breznu nova, ted maji najeto cca. 15000. Pri najezdu do 20000 rocne, zvlast jestli to bude hlavne na kratsi cesty bych bral taky benzin, hlavne kvuli castemu startovani studeneho motoru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  14:24

    « Re: Re: pozor na vyjizdeni z parkoviste !!

    ja som raz isiel z prace a vidim, ze to na parkovisku tiez niekto do mna napalil, hajzel nenechal ani vizitku, kedze to bolo v rakusku stupla by mu o 100% poistka, tak asi ani nemal v umysle to riesit. tiez som mal auto par mesiacov, proste smola. ale hovorim si vzdy lepsia takato smola, ako smola ked by som bol aj ja v aute. je vela ludi ktori to neriesia, maju stare obuchane sunky a je im jedno uplne vsetko, najhosri su vodici firemnych pickupov.. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  14:18

    « Re: Re: novy Focus

    tiez hlasujem za benzin v tvojom pripade. ja mam 1.6 TDCi 80kW, za 43000km mam realnu spotrebu 6,22. 1/3 mesto, 1/3 mimo 100-110km/h, 1/3 dialnice 140-160km/h.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  12:00

    « Re: pozor na vyjizdeni z parkoviste !!

    Nomadm : ber to tak, ze si si sofersku smolu vycerpal hned na zaciatku a odteraz uz bude vsetko vporiadku ! :)
    peknu dovolenku a vela stastnych km !!
    PS: a pozor na laviny !!! >:D ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 01.07.06  10:06

    « pozor na vyjizdeni z parkoviste !!

    Kurnaaaaaa, to nam ta dnesni dovolena pekne zacina, mame jet do Tater a misto toho resime prvni tukanec!!! Meli jsem auto pred barakem a soused donho napalil, jak vyjizdel z parkoviste!!!! >:-[] Clovek se muze snazit jak chce, ale dycky se najde takovy.... 3 tydny nove auto, to potesi... Proto varuji, davejte pozor na parkovistich a vubec davejte pozor !! Preji vam pekneho 1.7 ;) A pozor na bodiky ;))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  07:53

    « Re: novy Focus

    PeterJ : tych km nemas vela, takze predpokladam castu jazdu v meste. nie len koli poctu km, ale aj koli kratkym jazdam je benzin lepsi. dieslaky sa dlhsie zohrievaju, a za studena aj tak nemaju tu spravnu spotrebu, takze by som diesel rovno vynechal. ja by som si priplatil za Ti-VCT, je to modernejsi motor s dobrou spotrebou a krasnym zvukom a na FF2 postacujucim vykonom. ked som sam, tak je to celkom lietacka a plne nalozene je to aj "pouzitelne". myslim si, ze optimalny pomer cena/vykon. hlavne do mesta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.07.06  00:14

    « novy Focus

    OK, a co poviete FFII 1.6 74kW vs 1.6 TDCi 66kW? Resp 1.6 Ti-VCT 85 kW vs 1.6 TDCi 66kW? Rocne do 15 000km. Cena samozrejme hra vyznamnu rolu. Za kolko l/100km jazdite s naftou v meste?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  19:25

    « Re: Re: Re: Re: C4

    saco : tak tak, kazovy kus je kazovy kus, hlavne ze je prec :-)
    spotrebu zatial moc nesledujem kedze je motor este v zabehu, ale na C4 som mal v meste 8-8,5 a mimo 6-7 cca. teraz na focuse som si meral len pri konstantnej rychlosti a na 5-ke pri 100km/h to zralo presne 6 litrov. priemernu od 0 do 1400 km mam 10,2 tusim a bolo to tusim 80% mesto, 10% dialnica (100-120km/h) a 10% mimo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  14:40

    « Re: Re: Re: C4

    Misoo : minule som si robil poriadok v papieroch a prislo aj na servisne papiere k byvalemu autu. bolo ich tusim vyse 20 ks. auto som mal rok. ak fungovalo, tak to bolo dobre auto, ale mne vacsinou nefungovalo tak ako ma auto fungovat, preto je moj subjektivny nazor "C4=smejd" ! za tym si stojim na 100% !!
    ak je u teba vsetko v poriadku, tak gratulujem ! C4 (ak funguje) vobec neni zle auto a sorry ze to tak vyznelo, ale ja mam skusenosti take ake mam, takze moj nazor menit nebudem...
    No tak to je iná vec , keď si ho mal stále v servise, to nie je o čom, ale čo to sledujem C4 je síce na trhu iba nejaký rok a 1/2, ale nevyzerá to že by to bolo nejaké poruchové auto, oproti napr. 307 a Meganu, čo boli najmä v začiatkoch K.O. autá. Pri každom aute môžeš natrafiť na zlý kus, len napr. pri Corole máš menšiu šancu ako napr. pri Stile.
    Ináč akú máš spotrebu na tom Focuse /+pomer mesto, mimo mesta/ ??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.06  14:25

    « Re: Re: Re: sklo, stierace, dazd

    Zdravim,
    na sucho nestieram nikdy a vodou ani zdaleka nesetrim, takze to bude niekde inde. Este skusim tu Tesco vodu, teraz som si dal Shell a zanechava na skle normalne zltu vrstvu. Ked to prejdem handrickou tak zostane pekna zlta ;o)
    Inak dnes som sa bol prebehnut von ked prsalo-mrholilo a vcerajsie vydrhnutie skla aj stieracov nepomohlo, stale to iste. Tak ja uz neviem. Bol som vo forde pytat nove stierace, stoja zhruba okolo 3.000 Sk, co sa mi zda dost vela na dve gumicky. Aspon keby som mal istotu ze pomozu.
    Tiez som zabehol do takeho mensieho autoservisu a nechal som si zistit u nich cenu na nove stierace, uvidime co povedia. Najradsej by som bol keby sa to uz vyriesilo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  13:26

    « Re: Re: sklo, stierace, dazd

    pegy : ak nestieras nasucho, tak to sklo sa nijako neopotrebuva. treba vela striekat a rozhodne nesetrit. ja pouzivam obycajnu tesco v lete zltu, v zime modu. 5 litrov stoji nejako 100,-. raz do roka to prebehnem jarou a nemam problem. iba raz som skusil napln od shell a zacalo sa to akosi mastit. odvtedy stale najlacnejsia a najlepsia tesco !!! >:D
    saco : minule som si robil poriadok v papieroch a prislo aj na servisne papiere k byvalemu autu. bolo ich tusim vyse 20 ks. auto som mal rok. ak fungovalo, tak to bolo dobre auto, ale mne vacsinou nefungovalo tak ako ma auto fungovat, preto je moj subjektivny nazor "C4=smejd" ! za tym si stojim na 100% !! :?
    ak je u teba vsetko v poriadku, tak gratulujem ! C4 (ak funguje) vobec neni zle auto a sorry ze to tak vyznelo, ale ja mam skusenosti take ake mam, takze moj nazor menit nebudem...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  13:22

    « Bez nadpisu

    Mám FII 1.4 jako služební a musím říct - nekupovat!!! Výborný podvozek, prostorné,kvalitní zpracování, ale motor neeee..moc slabý na tu váhu, co musí tahat. Teď v létě s klimatizací - nic moc, když ji pustím, tak je to jako tramvaj na kouli...a ta spotřeba 90% po městě a jezdím kolem 10l...šílené, už i vedení chce změnu, když FII tak 1.6 benzín ne 1.4 - to je jen na občasné ježdění, ale když dealer udělá cenu jako nám, proč ne, záleží na tom, jaký kdo je závodník, vzhledem k bodovému systému, ideální motor...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  12:31

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    misoo :"mal som C4, subjektivne podla mna krasne auto, ale inac smejd prveho stupna ! "
    No nechcem obraňovať C4 preto , že s ňou jazdím, tiež si myslím , že Focus je lepšie auto , jazdil som aj s Focusom 1.6 Ti-VCT ako máš ty, ale ináč , že by C4 bola šmejd, alebo že by tam pri normálnom jazdení bol nejaký výraznejší rozdiel ? To ani zďaleka, tak isto sadneš do Astry, Golfa, Stila a pod. no sú tam rozdiely, ale ani zďaleka nie také , že by sa dalo povedať, že jedno je úplná šunka, všetko sú úplne porovnateľné autá. Veď ani v renom. testoch Focus zďaleka nie je vo všetkom špička s výnimkou podvozku, tam sa zhodnú asi všetci, takže asi tak. Ja osobne okrem spotreby voči C4 nemám žiadne vážnejšie výhrady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.06  11:54

    « Re: sklo, stierace, dazd

    Dakujem vsetkym za info, necham sa ispirovat, neda sa takto jazdit, ked nevidim poriadne pred seba.
    Vcera som skusal vydrhnut stierace aj sklo najprv jarou a potom technickym benzinom. Subjektivne mam pocit, ze ta jar urobila viac roboty ako benzin.
    Este by som chcel vediet co sa stalo so sklom, ze po tej casti kde chodia stierace je trosku iny povrch ako mimo pola stieracov. Ako by to sklo uz bolo trochu obrusene stieracmi, je tam jasny rozdiel na hrane kam uz stierace nejdu a neda sa to nicim vycistit. Nechce sa mi verit ze guma na stieraci za rok zbrusila kusok povrchu skla.
    Nemate niekto typ na dobru kvapalinu do ostrekovacov, najlepsie aj lacnu, alebo iny tip, povedzme len vodu s nejakym zazracnym pripravkom. Dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  11:39

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    mal som C4, subjektivne podla mna krasne auto, ale inac smejd prveho stupna ! tym chcem len povedat ako u mna klesol vyznam designu... 8-s
    co sa tyka podvozku, tak som co to odjazdil na Focusovi a aj na Civicovi... na bezne jazdenie a sportovu jazdu su obaja super, fakt skvele podvozky ! ale v extremoch a rozbitych povrchoch viacprvok fakt pomaha ! cele je to take kludnejsie. Focusov podvozok je aj tichsi, takze aj to je plus ;-)
    jedine co ma trochu mrzi je paradna 1.8, ale kedze jazdim vacsinou v meste, tak mi staci aj to co mam... :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  11:17

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    To je právě ta škoda, takové krásné auto a rozhodnou výkřiky novinářů, že to má vzadu torzku... I když i cena určitě hrála roli ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.06  11:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,4

    tiez som rozmyslal medzi civicom a focusom. obaja su vyrovnani, jeden ma lepsie to, druhy zasa ono. civic sa aj mne viac pacil, ale rozhodol podvozok. a focus bol hned a o 100 tis lacnejsi... ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…