FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.06  14:25

    « Bez nadpisu

    pepec jasne, pochopil som, ze narazas na tie plasty... pravdupovediac je to dost minus toho auta, ale zatial ho mam dost kratko, tak este nechcem a nemozem hodnotit. predtym som mal ford fiestu (05) a tam sa mi dokonca tie plasty zdali akoby lepsie, avsak zasa tam vsetko boli tvrde plasty vratane palubovky, tato focusova palubovka sa mi zda lepsia (ale zvysok teda nic moc, hlavne rucky na dverach ma hnevaju)
    ano, civic je "ufo", mne sa hrozne nepaci to otvaranie zadnych dveri, ani alfa 156 sa mi nepacila :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.07.06  14:18

    « Re:

    lomo> Moja otazka smerovala cisto k tym plastom ... lebo v globale mne sa pacia obe auta a CVC beriem ako "moje UFO" a za volantom si clovek pripada ako kpt. Piccard :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.06  14:13

    « Bez nadpisu

    pepec mna tie plasty tiez nejako nenachli, rozhodne si viem predstavit lepsie, ale civic sa zas nepaci mne :-) zvonka vobec a zvnutra ma ho uz potom ani nenapadlo obzerat... 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.07.06  13:51

    « otazka na interier

    Mam na Vas mili majitelia FF II jednu otazocku. Asi ako vela ludi z vas som sa rozhodoval pri vybere noveho auta medzi novym CVC 8G a FF II. Neberte to prosim ako utok na FF II ale na autosalone som sedel asi v dvoch predadzanych FF a celkom ma zarazil pouzity material vo vnutri auta. Priznam sa ten "zazitok" bol poslednym klincom do rakvy FF II a tak teraz veselo vyckavam na novy Civic.
    Ale preco tento siahodlhy uvod. Chcel by som sa popytat, ake su tie plasty v interieri ked ich pouzivate dlhsie ? Mne subjektivne pripadali dost tragicky ( bez urazky ). Mylim sa ? Priznam sa odvtedy som vo FF nesedel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.07.06  13:50

    « otazka na interier

    Mam na Vas mili majitelia FF II jednu otazocku. Asi ako vela ludi z vas som sa rozhodoval pri vybere noveho auta medzi novym Civicom a FF II. Neberte to prosim ako utok na FF II ale na autosalone som sedel asi v dvoch predadzanych FF a celkom ma zarazil pouzity material vo vnutri auta. Priznam sa ten "zazitok" bol poslednym klincom do rakvy FF II a tak teraz veselo vyckavam na novy Civic.
    Ale preco tento siahodlhy uvod. Chcel by som sa popytat, ake su tie plasty v interieri ked ich pouzivate dlhsie ? Mne subjektivne pripadali dost tragicky ( bez urazky ). Mylim sa ? Priznam sa odvtedy som vo FF nesedel.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 05.07.06  19:23

    « Bez nadpisu

    nevim proc se mi posledni prispevek zopakoval, smazat to nejde.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 05.07.06  19:23

    « Bez nadpisu

    bluedream: v Lucemburku, mam to domu z Luxu presne 900km ode dveri ke dverim. Jasne, ze pres Reich se neplizim stovkou, kdyz nejsou nikde zacpy tak jsem doma za 9 hodin. Kdyz jsem celou nadrz vyjel na dlouhy ceste rychlosti do cca 120, tak jsem se na 5.3 dostal. Pred focusem jsem mel fiata mareu jtd, jezdila se zhruba stejnou spotrebou, ale mela nadrz 63l, takze pohoda. Zatim jsem nikdy netankoval do focuse vic nez 49 litru a to uz mi hladovy oko svitilo docela dlouho (mam Trend bez PP). Nevim, jestli 80kW je oproti mym 85 tak velkej rozdil, ale prijde mi zbytecny to chipovat. 160 jede v pohode a jeste docela slusne zrychluje, kdyz je potreba. Navic nekde jsem cetl, ze u tdci se to moc nedoporucuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.07.06  11:44

    « Re:

    patl: pracujes v bruseli? ja mam dojazd tak 850km ked natankujem plnu, nadrz by mala mat 53l, ale este som ani 50l nikdy netankoval aj ked som mal dojazd v PP iba 10km.
    ta spotreba zavisi najma od stylu jazdy, ak by som sa snazil, dostal by som sa na papierove cisla, ale tu vo viedni sa na spotrebu jazdit neda, na rakuskych okreskach tiez nie a dialnice spotrebu uz vobec nezachrania. ale +1.2l oproti papierovej je aj tak v pohode, rozhodne sme neslapli vedla s tymi motormi, lebo s tymto motorom dosahujem najnizsie spotreby ake som s mojimi autami mal.
    ja skor rozmyslam, ze si necham uploadnut nove data do RJ, z 80kW na 96kW, vyriesi sa to cez diagnosticky konektor, ziadny HW zasah. to auto nemam na cely zivot, tak mi mierne znizenie zivotnosti turba vadit nebude. a stoji to iba 400EUR.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 05.07.06  11:09

    « Bez nadpisu

    to bluedream: Taky nevim, kde Ford prisel na cisla, ktera uvadi v manualu. Tabulkova kombinovana spotreba pro muj 1.8 je 5.3, v realu o litr vic. Ne ze by mi to nejak extra vadilo, ale takhle domu bez tankovani nedojedu (900km), mohli aspon dat do auta o 5-10 litru vetsi nadrz.
    Premyslel jsem, jestli jsem ohledne spotreby s 1.8 neslapnul vedle, ale jak se divam na tvuj graf, oba motory jsou na tom stejne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.06  23:52

    « Re: 2PeterJ

    tu je ten graf spotreby 1.6 TDCi 80kW:
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.06  13:04

    « 2PeterJ

    Teraz s tou 1,8TDCi po meste 6,5L/100km. Vela zalezi na dlzke cesty. Ked vyrazim so studenym motorom tak prvy km mi zobrazuje 8-9L, do 7. km priemer vpohode pod 6,5L (vsetko mimo spicky, takze klasicke semafory ale ziadne dlhe kolony).
    Na sedane s 1,6L 74kW so zapnutou klimou pod 9L sa po meste jazdit da v pohode, zalezi od zatazenia auta a nohy na plyne. Inak s tymto autom sa mi podarilo prejst samemu (bez velkej batoziny) 450km s priemerom 6,4L, z toho 1/3 dialnica. Pred dialnicou za Povazskou som mal dokonca priemer 5,7L, ale to som si chcel vyskusat za kolko najmenej sa to da prejst (a ci sa financne oplati neponahlat sa >:D ). Tento vikend to xcem skusit za rovnakych podmienok s 1,8TDCi; o vysledku dam vediet ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.06  12:56

    « Re: 2 PeterJ

    to s tymi papierovymi hodnotami spotreby stve aj mna, neviem kto moze dosiahnut priemernu spotrebu 5L/100km. a do uctovnictva mozem dat iba tuto papierovu spotrebu (ako cestovne nahrady za pouzitie sukromneho auta). Vieden-Bratislava sa da spravit aj za 4,5L/100km, ale pri 90km/h na tejto streke clovek vedie kolonu :)
    vecer sem hodim link na graf mojej spotreby. obcas mi to vyleti aj nad 7L/100km, ale to su tankovania na dialnici ked som sa ponahlal a neklesal s rychlostou pod 160km/h. nie je to kritika na adresu 1.6TDCi 80kW, s oktavkou 1.9TDI 66kW som mal dlhodobu spotrebu 6,8. nejazdim jednoducho na spotrebu, ale mal by som sa to naucit, ako tak pozeram na vyvoj situacie s ropou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.06  11:18

    « 2 PeterJ

    mam 1,6 Ti-VCT, kde je papierova kombinovana spotreba 6,4 l. kedze mi je toto preplacane, tak sa snazim jazdit tak, aby som sa do nej zmestil (pri tomto motore dost narocne). teraz som vsak jazdil trochu sviznejsie (tazka noha, dialnica 140/mimo mesto 100) + klima a priem spotreba bola 7,8 l. na to, ako som jazdil to je, myslim, dost dobra spotreba.
    neviem, ci 100 konova 1,6-ka je i v skutocnosti menej smadna, myslim vsak, ze skutocne hodnoty spotreby sa budu viac priblizovat papierovym hodnotam, nez pri TiVCT.
    rocne najazdim cca 40.000 km, diesel som nechcel, lebo cenu vozidla mi nik nepreplati, ako ani servisne prehliadky, pneu.... preto ma zaujimala dlzka serv. intervalu (zvyknuty na 307sw - 30.000 km), predajca mi tvrdil, ze je to tiez 30.000 km. uveril som. az doma som v papieroch zistil, ze to je len 20.000 km. ale to uz bol FOFO v garazi.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 02.07.06  08:02

    « Bez nadpisu

    PeterJ: Ja mam 1.8 tdci, dlouhodoba prumerna spotreba (za poslednich 5000km) 6.3 pri slozeni cest cca. jako bluedream. Zatim nikdy spotreba nedosahla 7l/100 ani v ciste mestskym provozu, prijde mi, ze auto zere porad skoro stejne a moc nezalezi na stylu jizdy. Kamoska ma kombik 1.6 tdci 66kW a dlouhodobej prumer 5.7 (jezdi pomaleji :-)). Obe auta jsou v breznu nova, ted maji najeto cca. 15000. Pri najezdu do 20000 rocne, zvlast jestli to bude hlavne na kratsi cesty bych bral taky benzin, hlavne kvuli castemu startovani studeneho motoru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  14:24

    « Re: Re: pozor na vyjizdeni z parkoviste !!

    ja som raz isiel z prace a vidim, ze to na parkovisku tiez niekto do mna napalil, hajzel nenechal ani vizitku, kedze to bolo v rakusku stupla by mu o 100% poistka, tak asi ani nemal v umysle to riesit. tiez som mal auto par mesiacov, proste smola. ale hovorim si vzdy lepsia takato smola, ako smola ked by som bol aj ja v aute. je vela ludi ktori to neriesia, maju stare obuchane sunky a je im jedno uplne vsetko, najhosri su vodici firemnych pickupov.. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  14:18

    « Re: Re: novy Focus

    tiez hlasujem za benzin v tvojom pripade. ja mam 1.6 TDCi 80kW, za 43000km mam realnu spotrebu 6,22. 1/3 mesto, 1/3 mimo 100-110km/h, 1/3 dialnice 140-160km/h.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  12:00

    « Re: pozor na vyjizdeni z parkoviste !!

    Nomadm : ber to tak, ze si si sofersku smolu vycerpal hned na zaciatku a odteraz uz bude vsetko vporiadku ! :)
    peknu dovolenku a vela stastnych km !!
    PS: a pozor na laviny !!! >:D ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 01.07.06  10:06

    « pozor na vyjizdeni z parkoviste !!

    Kurnaaaaaa, to nam ta dnesni dovolena pekne zacina, mame jet do Tater a misto toho resime prvni tukanec!!! Meli jsem auto pred barakem a soused donho napalil, jak vyjizdel z parkoviste!!!! >:-[] Clovek se muze snazit jak chce, ale dycky se najde takovy.... 3 tydny nove auto, to potesi... Proto varuji, davejte pozor na parkovistich a vubec davejte pozor !! Preji vam pekneho 1.7 ;) A pozor na bodiky ;))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.06  07:53

    « Re: novy Focus

    PeterJ : tych km nemas vela, takze predpokladam castu jazdu v meste. nie len koli poctu km, ale aj koli kratkym jazdam je benzin lepsi. dieslaky sa dlhsie zohrievaju, a za studena aj tak nemaju tu spravnu spotrebu, takze by som diesel rovno vynechal. ja by som si priplatil za Ti-VCT, je to modernejsi motor s dobrou spotrebou a krasnym zvukom a na FF2 postacujucim vykonom. ked som sam, tak je to celkom lietacka a plne nalozene je to aj "pouzitelne". myslim si, ze optimalny pomer cena/vykon. hlavne do mesta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.07.06  00:14

    « novy Focus

    OK, a co poviete FFII 1.6 74kW vs 1.6 TDCi 66kW? Resp 1.6 Ti-VCT 85 kW vs 1.6 TDCi 66kW? Rocne do 15 000km. Cena samozrejme hra vyznamnu rolu. Za kolko l/100km jazdite s naftou v meste?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…