FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.06  12:09

    « Re:

    "To je fakt Ale preco to potom predavaju, cloveka len nazhavia
    Nabeham 12-15tis rocne a ako som spomenul skoro vsetko po meste.
    Ok, takze ford nic pre mna. Honda city to isti :-/"
    No a myslíš že Honda City je tá správna voľba ??? Neviem aké máš požiadavky na veľkosť, kufor a pod. , ale určite máš na výber aj lepšiu možnosť.
    A čo sa týka poddimenz. motora 1,4 ? Všetko záleží aký si jazdec, aj keď jasne že 20 t. za doplatok pri aute za 500 t. je skoro nič, ale zase ani ta 1,4 určite nebude nič tragické /na čom si jazdil predtým ???/ . Ako som už písal asi v inej téme mám P307 Kombi 1,4 55 kw a C4 1,6 80kW, čiže 307 teoreticky úplne poddimenz. a ešte kombi a nemám žiadny problém keď s ňou idem oproti C4 /tiež jazdím 95 % mesto + slabšie frekventované okresky do 50 km/ a spotreba oproti C4 o 2l menšia , ale C4 je žralok, takže pre mňa osobne tá 1,4 nie je žiadna tragédia a tiež nie som nejaký slimák, že neprekočím 90 a pod.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.06  12:08

    « Re:

    "dd
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.06  10:40

    « Bez nadpisu

    irongear a nad fiestou alebo fusionom si nerozmyslal ? je to sice trochu ina kategoria ale ja som bol s fiestou velmi spokojny a ta faceliftnuta sa mi zda este lepsia
    fusion mi pride ako trochu pridrahy, zda sa mi to ako nejake kusok vacsia fiesta
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  23:41

    « Bez nadpisu

    To je fakt :-) Ale preco to potom predavaju, cloveka len nazhavia :P
    Nabeham 12-15tis rocne a ako som spomenul skoro vsetko po meste.
    Ok, takze ford nic pre mna. Honda city to isti :-/
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  22:49

    « Re: ..

    je pekne vysoka. Ale ak na to auto nemas, tak nekupuj, lebo benzin pojde hore a potom nabehas 3000km rocne a na take jazdene staci 3rocne auto
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  18:57

    « ..

    nevadi, ak mate niekto skusenost s 1.4 na focuse dajte plz vediet. Prave som pozrel Mazdu 3 a tam je ponukany aj podobne slaby motor s tym ze je mysleny do mesta....tak potom v meste by to mala byt vyhoda nie?
    Co to robi so spotrebou ked je poddimenzovany motor?
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  18:53

    « mno

    hmm, mno na 1.6 to bohuzial rozpocet nenatiahnem. Akcia v tom uz je (champion). Leda ze by mi dal nejaky dealer 1.6 za cenu 1.4 co tu u nas predpokladam nehrozi :-) Ak by som sa vazne pri zapnutej klime na 1.4 ani nerozbehol tak to vazne nema zmysel nad FoFoII ani rozmyslat :-/
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.07.06  18:47

    « Bez nadpisu

    irongear no ja som sice na 1.4 vobec nejazdil ale rozhodne by som siel do 1.6ky, nechces radsej brat nejaky akciovy model ? tie byvaju dost lacnejsie..
    podla mna je to auto dost tazke na 1.4 motor, ja v nom mam 1.6 115k a poviem teda, ze zapnutu klimu je citit pri rozbiehani :(
    kazdopadne ak nemas ani 20k navyse, tak si radsej niekde pozicaj, nezabudni, ze este potrebujes poistky zaplatit :-D
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  18:41

    « ahoj

    FoFo II sa mi neskutocne paci, az tak ze mam nutkanie v pondelok nabehnut do showroomu a kupit ho :-) Mam vsak dilemu. Mam peniaze
    akurat na najnizsiu verziu s 1.4 motorom (naozaj uz nemam ani 20K navyse) a po tom co som sa tu docital ohladom 1.4 (spotreba 10l ? ) som dostal strach. Ma niekto skusenosti s tymto motorom? (myslim normalne jazdenie, nie firemne auto ktore nik nesetri) Nie som ziadny pirat a vacsinou sa zaujimam ako dat niekomu prednost nie ako niekoho predbehnut a auto by malo vacsinou (95%) jazdit po meste...trosku viac kopcovite mesto a sice Banska Bystrica ale zase ziadne extremy. Co si myslite, kupit radsej fusion ktory vazi o 100Kg menej na tom istom motore (a stoji tiez o 50K menej :-) ) alebo predsa len ist na FoFo II? Oplati sa to? Neviem si predstavit aky bude rozdiel v dynamike a spotrebe medzi fusionom a focusom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.06  20:12

    « Re: novy Focus

    Ja mam FF C-MAX 1.6TDCi / 80KW najazdene 4500km, priemer 5,1l, jazda 25km bezna cesta 7 dedin + 5km v meste a ktomu 4x350km usek mimodialnic.....
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.06  14:25

    « Bez nadpisu

    pepec jasne, pochopil som, ze narazas na tie plasty... pravdupovediac je to dost minus toho auta, ale zatial ho mam dost kratko, tak este nechcem a nemozem hodnotit. predtym som mal ford fiestu (05) a tam sa mi dokonca tie plasty zdali akoby lepsie, avsak zasa tam vsetko boli tvrde plasty vratane palubovky, tato focusova palubovka sa mi zda lepsia (ale zvysok teda nic moc, hlavne rucky na dverach ma hnevaju)
    ano, civic je "ufo", mne sa hrozne nepaci to otvaranie zadnych dveri, ani alfa 156 sa mi nepacila :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.07.06  14:18

    « Re:

    lomo> Moja otazka smerovala cisto k tym plastom ... lebo v globale mne sa pacia obe auta a CVC beriem ako "moje UFO" a za volantom si clovek pripada ako kpt. Piccard :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.06  14:13

    « Bez nadpisu

    pepec mna tie plasty tiez nejako nenachli, rozhodne si viem predstavit lepsie, ale civic sa zas nepaci mne :-) zvonka vobec a zvnutra ma ho uz potom ani nenapadlo obzerat... 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.07.06  13:51

    « otazka na interier

    Mam na Vas mili majitelia FF II jednu otazocku. Asi ako vela ludi z vas som sa rozhodoval pri vybere noveho auta medzi novym CVC 8G a FF II. Neberte to prosim ako utok na FF II ale na autosalone som sedel asi v dvoch predadzanych FF a celkom ma zarazil pouzity material vo vnutri auta. Priznam sa ten "zazitok" bol poslednym klincom do rakvy FF II a tak teraz veselo vyckavam na novy Civic.
    Ale preco tento siahodlhy uvod. Chcel by som sa popytat, ake su tie plasty v interieri ked ich pouzivate dlhsie ? Mne subjektivne pripadali dost tragicky ( bez urazky ). Mylim sa ? Priznam sa odvtedy som vo FF nesedel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.07.06  13:50

    « otazka na interier

    Mam na Vas mili majitelia FF II jednu otazocku. Asi ako vela ludi z vas som sa rozhodoval pri vybere noveho auta medzi novym Civicom a FF II. Neberte to prosim ako utok na FF II ale na autosalone som sedel asi v dvoch predadzanych FF a celkom ma zarazil pouzity material vo vnutri auta. Priznam sa ten "zazitok" bol poslednym klincom do rakvy FF II a tak teraz veselo vyckavam na novy Civic.
    Ale preco tento siahodlhy uvod. Chcel by som sa popytat, ake su tie plasty v interieri ked ich pouzivate dlhsie ? Mne subjektivne pripadali dost tragicky ( bez urazky ). Mylim sa ? Priznam sa odvtedy som vo FF nesedel.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 05.07.06  19:23

    « Bez nadpisu

    nevim proc se mi posledni prispevek zopakoval, smazat to nejde.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 05.07.06  19:23

    « Bez nadpisu

    bluedream: v Lucemburku, mam to domu z Luxu presne 900km ode dveri ke dverim. Jasne, ze pres Reich se neplizim stovkou, kdyz nejsou nikde zacpy tak jsem doma za 9 hodin. Kdyz jsem celou nadrz vyjel na dlouhy ceste rychlosti do cca 120, tak jsem se na 5.3 dostal. Pred focusem jsem mel fiata mareu jtd, jezdila se zhruba stejnou spotrebou, ale mela nadrz 63l, takze pohoda. Zatim jsem nikdy netankoval do focuse vic nez 49 litru a to uz mi hladovy oko svitilo docela dlouho (mam Trend bez PP). Nevim, jestli 80kW je oproti mym 85 tak velkej rozdil, ale prijde mi zbytecny to chipovat. 160 jede v pohode a jeste docela slusne zrychluje, kdyz je potreba. Navic nekde jsem cetl, ze u tdci se to moc nedoporucuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.07.06  11:44

    « Re:

    patl: pracujes v bruseli? ja mam dojazd tak 850km ked natankujem plnu, nadrz by mala mat 53l, ale este som ani 50l nikdy netankoval aj ked som mal dojazd v PP iba 10km.
    ta spotreba zavisi najma od stylu jazdy, ak by som sa snazil, dostal by som sa na papierove cisla, ale tu vo viedni sa na spotrebu jazdit neda, na rakuskych okreskach tiez nie a dialnice spotrebu uz vobec nezachrania. ale +1.2l oproti papierovej je aj tak v pohode, rozhodne sme neslapli vedla s tymi motormi, lebo s tymto motorom dosahujem najnizsie spotreby ake som s mojimi autami mal.
    ja skor rozmyslam, ze si necham uploadnut nove data do RJ, z 80kW na 96kW, vyriesi sa to cez diagnosticky konektor, ziadny HW zasah. to auto nemam na cely zivot, tak mi mierne znizenie zivotnosti turba vadit nebude. a stoji to iba 400EUR.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 05.07.06  11:09

    « Bez nadpisu

    to bluedream: Taky nevim, kde Ford prisel na cisla, ktera uvadi v manualu. Tabulkova kombinovana spotreba pro muj 1.8 je 5.3, v realu o litr vic. Ne ze by mi to nejak extra vadilo, ale takhle domu bez tankovani nedojedu (900km), mohli aspon dat do auta o 5-10 litru vetsi nadrz.
    Premyslel jsem, jestli jsem ohledne spotreby s 1.8 neslapnul vedle, ale jak se divam na tvuj graf, oba motory jsou na tom stejne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.06  23:52

    « Re: 2PeterJ

    tu je ten graf spotreby 1.6 TDCi 80kW:
    [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…