FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  15:54

    « Bez nadpisu

    omik no radsej by som do fordu zasiel osobne alebo zavolal.. oni su v elektronickej komunikacii trochu dost pomalejsi :-)
    ta 1.6ka mi pride tak akurat svizna, nie je to ziadny trhac asfaltu, vo dvoch ludoch a batozine mi to uplne staci, ale pretekat sa s tym neda, to si radsej kup STcko alebo ten benzinovy dvojliter :)
    momentalne mam len cca 1350 km, takze nemozem velmi este tu sviznost hodnotit, nad 3500 otacok som tusim este ani nesiel.
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 12.07.06  15:50

    « Re:

    no ja som prave rozposlal mail vsetkym dealerom fordu na slovensku, uvidime, kto sa ozve... :)).
    osobne by mi vyhovoval viac asi ten diesel, pretoze jazdit budem prevazne dlhe trasy (nad 100km urcite), po meste je mi jednoduchsie a rychlejsie sa pohybovat metrom, akurat na nakup obcsa skocit treba autom...
    Aky je ten motor, ked ides v dvoch ludoch s batozinou? Staci? Da sa s tym aspon trosku svizne predbiehat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  15:22

    « Bez nadpisu

    omik ano, ti-vct, zatial mam tak 7.9 priemerku ale mam to velmi kratko, idem teraz na taku dlhsiu trasu tak uvidim, kazdopadne da sa jazdit aj papierovo ale chce to velmi lahku nohu, ked som napr siel cca 200km trasu bez klimy (30% dialnica, 70% okresky) tak mi to pisalo 6.2 a to bolo uplne nove auto (120km malo najazdene) s klimou to iste 6.5
    v meste ti to skor poskoci, je to dost tazke, zapnutu klimu trochu citim pri rozbiehani (hlavne s nalozenym autom), ale hadam sa to zlepsi
    mne sa ten diesel aj kvoli tym km asi nevyplati nehovoriac o tom, ze to auto s nim je asi o 150kg tazsie co je vcelku dost, ale zasa budes mat kotuce aj na zadnych kolesach :-) a ja hlavne jazdim kratke useky v meste a to sa uz vobec asi diesel neoplati.
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 12.07.06  15:16

    « Re:

    mas to s 1.6 TiVCT? Rozmyslal som aj na 1.8TDCi, ten motor ma vcelku presvedcil svojou dynamikou, ale najazdim rocne do 20.000km, tak sa mi to asi nevyplati.
    Aku spotrebu realne robis? Ja mam dost tazku nohu :(((
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  15:03

    « Bez nadpisu

    omik ja mam presne tu verziu champion plus, to radio som si kupil cez ebay (stalo ma +- 12000 Sk), vymena toho mi trvala tak 30 sekund, je to skutocne lahke... tie repro vraj su lepsie, no hra mi to celkom dobre aj tak, aspon si myslim..
    este stale si tam mozes dat ine ISO radio, ale urcite to bude chciet nejaky adapter a to ta vyjde tak zhruba aj so slusnejsim radiom (6000 a viac) tak na 12000, tak nad tym ebayom odporucam porozmyslat... s tym sony radiom to vyzera dost lepsie.
    a k tej originalnej vymene - za tych 27000 ti podla mna repraky nevymenia, aspon som sa na to nepytal, ale osobne dost pochybujem
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 12.07.06  14:59

    « Bez nadpisu

    lomo:
    dakujem. moc si mi ulahcil rozhodovanie. Verziu Sport vcelku poznam, skoda je akurat toho radia sony, pretoze radio bez MP3 prehravaca v aute za 600k je podla mna chyba....Tych 27.000 je dost vela, vymenia v tom aj reproduktory, ktore su so Sonym vraj ine ako v tom standarde (okrem ineho poctu, aj iny hardware)?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  14:55

    « Bez nadpisu

    omnik ano, elektricke ovladanie a vyhrievanie zrkadiel tam je, su vo farbe karoserie a plasty su okrem bocnych list vo farbe karoserie.. je to vybava, co vychadza zo sport verzie, tak si pozri specifikaciu k nej ak ta zaujimaju detaily.
    sony audiosystem si nepriplatis, resp. nepriplatis si nic, pretoze to uz su hotove objednane auta, mozes si akurat kupit to radio a nechat si to vymenit (cca 27000 za to chcu vo forde), alebo si ho kup cez ebay (odporucane :))
    ano a volant tam je 3 ramenny default, vymenit to nejde za iny... tempomat tam nebudes mat (ten je len na 4 ramennych volantoch)
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 12.07.06  14:41

    « FFII Champion Plus

    Viete niekto, ci ma FF2 predavany na slovensku ako model Champion Plus elektricke ovladanie a vyhrievanie spatnych zrkadiel?? A da sa do neho da priplatit aj ten Sony audio system? Ma to zrkadla a ostatne plasty vo farbe karoserie? Dal by sa vymenit volant za ten pekny 3ramenny?
    Dakujem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  13:24

    « Bez nadpisu

    Zdravím, musím též přidat své připomínky k interiéru. Musím víc než souhlasit, co napsal sadaki. Imitace střibrné je hodně laciná, působí to fakt jako z tržnice...zvlášť kličky ve dveřích jsou hodně laciné mám najeto 22 tis a mám oloupaný plast kolem řadičky, bude řešeno v rámci záruky, prý to je výrobní vada...ale co mi vadí ze všeho nejvíc, je ovládání zrcátek titěrným tlačítkem...uvídal bych řešení jako má VW - přepínatelný joystick. Škvíry zas tak problémem nejsou, spíše sem tam povrznutí z dveří, či z pravé strany přístrojovky..jinak vládne spokojenost, jen motor by mohl být lepší, ne 1.4., zvlášť v kombinaci s klimatizací..je znát na volnoběh, při rozjedech je znát hmotnost vozu. A nevím, jestli máte ten samý pocit, nebo je to jen v kombinaci s 1.4 - převodovka. Na můj vkus je nepřesná, zvlášť na 3. Co vy na to??soukromě mám A3 sportback, nechci tady chválit, ale v porovnání s ní - katastrofa pro FFII. Ale každé auto má pro a proti, každému vyhovuje něco jiného. Jinak new civic sadaki - dobrá volba, jel jsem v něm, prolézal loni ve Frankfurtu - super design, ale už jsem měl A3..jinak v Japonsku ho nebylo vidět,nedováží se tam, ptali se mi na něj, dokonce jsem musel po návratu posílat kalalogy s naším ceníkem, jsou z něho úplně paf...sice v čj, ale poradili si s četbou:-))))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.07.06  13:03

    « Re: otazka na interier

    Jo, jo, focusí plasty mě též definitivně utvrdili o Civicu. O Focusu jsem toho spousty přečetl, zejména na autorevue ho vychválil pan Janda do nebes, včetně právě plastů a zpracování. Když jsem si pak do Focusu se zálohou v kapse sednul, myslel jsem, že někdo musel užívat minimálně lehčí drogy :shock: Plast byl šedý mor, potahy (v základní verzi) taky šedý mor, u konkrétního auta upadával takový plast kolem kličky dveří (zevnitř) a mezi zavřenými dveřmi a palubkou sa nacházela mezera kam by člověk nacpal Špalíček veršů a pohádek (nebo aspoň tak půlku) >:D . Když jsem chtěl řešit aspoň tu šed, tak v Ghie bylo na palubce něco jako dřevo (zjev made in tržnice), potahová látka ála levný polský gauč.... No a titanium? tvrdili mi, že jde dostat jenom s přístrojovkou v modré verzi a tempomat tam nedostanu ani kdybych se vzteknul :*)
    Tím nechci nikoho urazit - focus má zas jiné přednosti a Civic určitě spoustu nedostatků - jen chci říct, že těch plastů jsem si všimnul též >:D
    (Přičemž ještě více z toho interiéru byla rozčarovaná manželka, která nakonec Focus s konečnou platností zakázala ;-) )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.06  12:09

    « Re:

    "To je fakt Ale preco to potom predavaju, cloveka len nazhavia
    Nabeham 12-15tis rocne a ako som spomenul skoro vsetko po meste.
    Ok, takze ford nic pre mna. Honda city to isti :-/"
    No a myslíš že Honda City je tá správna voľba ??? Neviem aké máš požiadavky na veľkosť, kufor a pod. , ale určite máš na výber aj lepšiu možnosť.
    A čo sa týka poddimenz. motora 1,4 ? Všetko záleží aký si jazdec, aj keď jasne že 20 t. za doplatok pri aute za 500 t. je skoro nič, ale zase ani ta 1,4 určite nebude nič tragické /na čom si jazdil predtým ???/ . Ako som už písal asi v inej téme mám P307 Kombi 1,4 55 kw a C4 1,6 80kW, čiže 307 teoreticky úplne poddimenz. a ešte kombi a nemám žiadny problém keď s ňou idem oproti C4 /tiež jazdím 95 % mesto + slabšie frekventované okresky do 50 km/ a spotreba oproti C4 o 2l menšia , ale C4 je žralok, takže pre mňa osobne tá 1,4 nie je žiadna tragédia a tiež nie som nejaký slimák, že neprekočím 90 a pod.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.06  12:08

    « Re:

    "dd
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.06  10:40

    « Bez nadpisu

    irongear a nad fiestou alebo fusionom si nerozmyslal ? je to sice trochu ina kategoria ale ja som bol s fiestou velmi spokojny a ta faceliftnuta sa mi zda este lepsia
    fusion mi pride ako trochu pridrahy, zda sa mi to ako nejake kusok vacsia fiesta
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  23:41

    « Bez nadpisu

    To je fakt :-) Ale preco to potom predavaju, cloveka len nazhavia :P
    Nabeham 12-15tis rocne a ako som spomenul skoro vsetko po meste.
    Ok, takze ford nic pre mna. Honda city to isti :-/
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  22:49

    « Re: ..

    je pekne vysoka. Ale ak na to auto nemas, tak nekupuj, lebo benzin pojde hore a potom nabehas 3000km rocne a na take jazdene staci 3rocne auto
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  18:57

    « ..

    nevadi, ak mate niekto skusenost s 1.4 na focuse dajte plz vediet. Prave som pozrel Mazdu 3 a tam je ponukany aj podobne slaby motor s tym ze je mysleny do mesta....tak potom v meste by to mala byt vyhoda nie?
    Co to robi so spotrebou ked je poddimenzovany motor?
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  18:53

    « mno

    hmm, mno na 1.6 to bohuzial rozpocet nenatiahnem. Akcia v tom uz je (champion). Leda ze by mi dal nejaky dealer 1.6 za cenu 1.4 co tu u nas predpokladam nehrozi :-) Ak by som sa vazne pri zapnutej klime na 1.4 ani nerozbehol tak to vazne nema zmysel nad FoFoII ani rozmyslat :-/
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.07.06  18:47

    « Bez nadpisu

    irongear no ja som sice na 1.4 vobec nejazdil ale rozhodne by som siel do 1.6ky, nechces radsej brat nejaky akciovy model ? tie byvaju dost lacnejsie..
    podla mna je to auto dost tazke na 1.4 motor, ja v nom mam 1.6 115k a poviem teda, ze zapnutu klimu je citit pri rozbiehani :(
    kazdopadne ak nemas ani 20k navyse, tak si radsej niekde pozicaj, nezabudni, ze este potrebujes poistky zaplatit :-D
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.06  18:41

    « ahoj

    FoFo II sa mi neskutocne paci, az tak ze mam nutkanie v pondelok nabehnut do showroomu a kupit ho :-) Mam vsak dilemu. Mam peniaze
    akurat na najnizsiu verziu s 1.4 motorom (naozaj uz nemam ani 20K navyse) a po tom co som sa tu docital ohladom 1.4 (spotreba 10l ? ) som dostal strach. Ma niekto skusenosti s tymto motorom? (myslim normalne jazdenie, nie firemne auto ktore nik nesetri) Nie som ziadny pirat a vacsinou sa zaujimam ako dat niekomu prednost nie ako niekoho predbehnut a auto by malo vacsinou (95%) jazdit po meste...trosku viac kopcovite mesto a sice Banska Bystrica ale zase ziadne extremy. Co si myslite, kupit radsej fusion ktory vazi o 100Kg menej na tom istom motore (a stoji tiez o 50K menej :-) ) alebo predsa len ist na FoFo II? Oplati sa to? Neviem si predstavit aky bude rozdiel v dynamike a spotrebe medzi fusionom a focusom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.06  20:12

    « Re: novy Focus

    Ja mam FF C-MAX 1.6TDCi / 80KW najazdene 4500km, priemer 5,1l, jazda 25km bezna cesta 7 dedin + 5km v meste a ktomu 4x350km usek mimodialnic.....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…