FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 15.07.06  01:27

    « Bez nadpisu

    Poly: Spotrebu, kterou uvadis o par prispevku nize mas urcenou podle pocitace, nebo podle tankovani? Ja mam se stejnym motorem dlouhodobej prumer za 10000 km 6.3 Prvnich 5000 jsem to nesledoval, auto bylo "v zabehu" :-). Jezdim tak tretina mesto, "vetsi" tretina nemecke dalnice (vetsinou 150 - 180) a zbytek okresky. Spotrebu pod 6 litru jsem zajel 2x (5.2, 5.4) na cca 500km ceste po dalnicich pri rychlosti do 120km/h, velmi casto omezeno na 80. Spotrebu pocitam pri tankovani do plny nadrze.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.06  17:57

    « Re: Re: Re:

    Pani inak ja neviem. Tieto debaty o jazde na spotrebu. Nemate pocit ked idete na spotebu ze to auto trpi pri podtacani ? Ja som jazdil opatrne a s podtocenym motom az mi to jedneho dna zacalo vadit, a zacal som jazdit normalne. A rozdiel ? Z 6,4 mimo mesto na 6,7. A teraz trochu matematiky: 1l V-power = 42SKK, na 100 km mi to podrazi o 0,3lx42SKK/l => 12,60SKK. Stoji to za "trapenie motora" ? Skoda ze sa to neda napisat do vsetkych for, lebo tuto diskusiu pozorujem vsade kam sa len pozriem. Samozrejme keby bol rozdiel zo 6,5 na 8,5 tak to je uz ine, ale tam ide asi o radikanlu zmenu jazdneho stylu.
    Jen jsem potreboval vedet, jestli se te spotreby udavane vyrobcem da vubec dosahnout, protoze si vybiram auto i podle spotreby. Rozhoduji se mezi Focusem a Mazdou3.
    Dekuji vsem za vase nazory.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.06  16:37

    « Re: Re:

    z toho "hluku" si nic prosim ta nerob. ved ten vzduch musi niekade to auto obist :-) robia to vsetky auta. Akurat podla hranatosti a inych parametrov to robia inak intenzivne a v inych rychlostiach. A prave pri zadnom okne je ta hrana kde vzduch "zataca" za auto tam kde predtym bola kabina :-)
    Skusil som to napisat tak polopatisticky ako len viem :)
    Pani inak ja neviem. Tieto debaty o jazde na spotrebu. Nemate pocit ked idete na spotebu ze to auto trpi pri podtacani ? Ja som jazdil opatrne a s podtocenym motom az mi to jedneho dna zacalo vadit, a zacal som jazdit normalne. A rozdiel ? Z 6,4 mimo mesto na 6,7. A teraz trochu matematiky: 1l V-power = 42SKK, na 100 km mi to podrazi o 0,3lx42SKK/l => 12,60SKK. Stoji to za "trapenie motora" ? Skoda ze sa to neda napisat do vsetkych for, lebo tuto diskusiu pozorujem vsade kam sa len pozriem. Samozrejme keby bol rozdiel zo 6,5 na 8,5 tak to je uz ine, ale tam ide asi o radikanlu zmenu jazdneho stylu.
    naozaj usetrime ked potrapime motory nizkymi otackami ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.06  15:53

    « Re: Re:

    Ano, pri otvorenom zadnom okne sa ozyvaju pravidelne, asi 2x za sekundu, take aerodynamicke rázy a je to dost neprijemne. Robi to aj na sedane, kde som mal elektricke aj zadne okna a casto som tak vetral. Teraz mam vzadu mechanicke, tak ma to netrapi a ani som to na HB neskusal >:D
    AD spotreba:
    Mam nabehane 4500km a na 300km ceste som mal spotrebu 4,7l nafty ale isiel som sam a na spotrebu. Potom ma to uz prestalo bavit, tak som dalsich 150km isiel "normalne" a spotreba skoncila na 5,2l.
    Cesta spat, kde sme isli 3 nalozeni s klimou, tak to bolo za 5,8, ale to bola dialnica povazska -> BA asi vkuse nad 160km/h + 40minut v kolone :x . Takze celkom vpohode.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.07.06  15:02

    « Re: Re:

    mam hatchback a ziadne dunenie. ak samozrejme nemyslis to ked ti "rezonuje" vzduch pri urcitych rychlostiach ked mas otvorene okno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.06  11:06

    « Re:

    asi tu 100k, kdyz je to ta akce, ze? tu mame tez a nedavno jsem tu spotrebu uvadel...mame necelych 1500km a zatim prumer 8,2
    Fiiiha, to je dost. Podle tabulek to ma mit spotrebu 5,5l mimo mesto. To snad pomalu abych sel do dieselu :roll: . Ano, mam na mysli 74kW/100k. A to duneni se Vam nekdy ozyva pri castecne stazenem zadnim pravem okenku?
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 14.07.06  10:59

    « Bez nadpisu

    asi tu 100k, kdyz je to ta akce, ze? tu mame tez a nedavno jsem tu spotrebu uvadel...mame necelych 1500km a zatim prumer 8,2 ; klima zapnute skoro porad, a posledni ceta byly Tatry, kde bylo auto doost nalozene, + nekonecne zacpy na hranicich na Bumbalce, coz se taky natom jiste podepsalo...;)
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 14.07.06  10:44

    « Bez nadpisu

    tak to se ta nabidka asi zmenila....jakou 1.6 myslis? 100k nebo 115k?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.06  10:43

    « Re:

    no jde tam taky oto ze vtech 10tis je i palubni pocitac,ne? a autoklima+pal. poc. za 10 tis myslim stoji...
    Pokud propagační materiál nelže, tak v aktuální akční nabídce výbavy Trend+ je palubní počítač, ale manuální klimatizace. Btw, máte-li někdo 1.6ku v benzínu a jezdíte na spotřebu, tušíte kolik vám to žere mimo město?
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 14.07.06  10:29

    « Bez nadpisu

    no jde tam taky oto ze vtech 10tis je i palubni pocitac,ne? a autoklima+pal. poc. za 10 tis myslim stoji...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.07.06  00:17

    « Re: Manuální klima či automatická?

    mal som predtym automaticku a teraz manualnu klimu. mne manualna problem nerobi, lebo aj na tej automatickej som stale nieco prestavoval. ja by som tych 10.000 dal radsej inde.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.07.06  00:02

    « Manuální klima či automatická?

    Chci si koupit 1.6ku v Trendu+ s manualní klimatizací. Vyhovuje vám manuální klimatizace, či je z nějakého důvodu výrazně (alespoň penězi vyjádřeno za 10tisíc) lepší automatická?
    dík
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.07.06  23:54

    « Dunění zvenčí

    Dobrý den. Chci si koupit Ford Focus II. v 1.6ce benzínu a 5dvéřovém hatchbacku. Bohužel v autosalonu neměli na testovací jízdu HB, ale kombika. Když jsme jeli cca 40 km/h, tak se při otevřeném zadním okénku ozývalo velmi hlasité dunění - nebyl to určitě motor. V kamarádově Laguně se při otevření předního okna ozývá totéž. Jak se tomu prosím říká? Dělá vám to i 5tidvéřový hatchback?
    Děkuji předem za odpověď a taktéž za všechny vaše příspěvky, utvrdily mě v tom, že 307ku ani C4ku ne >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.07.06  23:53

    « Dunění zvenčí

    omlouvám se, poslalo se mi to 2x
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.07.06  10:28

    « Re:

    jacques: co ma ford lepsie? podvozok, riadenie. to je fakt spica (ak nepocitam bmw1), ford mi v tychto veciach sadol o dost lepsie ako A3/A4. ale interier je u VW group o dost lepsi. a mnoho inych veci ako napriklad presnost radenia. nechcem nastartovat ziaden flame, v zozname aut, ktore si chcem kupit po focuse je okrem noveho mondea aj bmw3, A3 sportback, A4, accord a RAV4. len voci francuzom mam stale predsudky :)
    a rucne umyvanie je na slovnaftackej pumpe pri vyjazde z Noveho Mosta smer Petrzalka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.07.06  08:35

    « Bez nadpisu

    ja mam tiez ti vct cca 4000 km, pravdupovediac cakal som trochu viac od toho motora, do 3000 otacok nic moc, nad uz ako tak taha
    Bluedream: len tak pre zaujimavost, mozes byt konketnejsi s tymi vecami, co ma ford lepsie?
    Neviete prosim niekto, na ktorej pumpe v Bratislave maju v prevadzke rucne umyvanie s tlakovou hadicou ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  23:28

    « Re: FoFo 1.6 100k

    ano, VW group ma lepsi palubny pocitac. ale ford ma zas ine veci lepsie :)
  • 00 Reagovat !

    foto Nomadm

    Nomadm 12.07.06  23:04

    « FoFo 1.6 100k

    Tak vas vsechny zdravim a informuji o stavu naseho FoFoška :-) Mame skoro 1500km (chybi asi 20km) a zatim max spokojenost, jen ten nabouranď od souseda, to radost pokazi, jenze zato Ford nemuze :)) Joo a jeste semi zda, ze ve Fabii byl lepsi palubni pocitac, sly tam zobrazovat udaje (spotreba, km,atd) pro jednotlivou jizdu a celkove. Kdezto FoFo ma jen jednu spotrebu max do 1000km...skoda. Jinak mame zatim prumer 8,2 ; klima zapnute skoro porad, a poslednich takovych 600km to bylo celkem dost zatizene. Snad to zacne klesat...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  16:09

    « Bez nadpisu

    dynamiku to ma, len zatial som ju velmi nechcel skusat, pockam si este aspon zopar stovak km, v tdci som nikdy nesedel tak to ani nemozem subjektivne porovnat, ale na forach tu su aj ludia co tu ti-vct maju uz dlho, tak snad by sa mohli ozvat.
    tie ceny ma ale ford na slovensku dost vysoke, lacne je to iba ak kupujes skladove auta (odhadom tak 10-15%), dostat z nich zlavu na neskladove auto je udajne velmi tazke.
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 12.07.06  16:02

    « Re:

    no ist tam osobne je pre mna teraz problem, pretoze byvam v prahe. Ale nakup na slovensku vyzera o dost rozumnejsie, tu by som dal za podobne vybavenu verziu Sport radovo o cca. 100.000 Kc viac (podla oficialneho cennika). Mam narok na 10% zlavu, pretoze Ford je dodavatelom aut mojho zamestnavatela, ale aj tak to vychadza o hodne viac, ako pri nakupe na slovensku. Zaujimalo by ma, cim to je sposobene.
    To si ma mimochodom moc nepotesil s tym motorom, necakam od 1.6ky, ze to bude trhac asfaltu, ale trosku dynamiky by to mat mohlo. Na STcko urcite prachy nemam a tak isto ten 2.0liter je mimo...
    Ale som zvyknuty na 1.9TDI a 1.6TDCi 66kW sa mi nezdala uplne leniva. Tu 1.8TDCi som raz prebehol v FF1 a bolo to hodne pruzne, tak ma to moc laka. Len je to o 50.000 viac, co je vcelku dost....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…