FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    09.08.06  10:07

    « Bez nadpisu

    nemáte někdo zkušenosti s montáží turba do Focusu 1,6 16V rv04? Je-li to vůbec možné Popřípadě jaké. Díky za radu. giuda@seznam.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.08.06  09:58

    « Bez nadpisu

    opat suhlasim s lomom, tiez som na SHERON nadaval, je to asi najhorsia voda do ostrekovacov aku poznam !! stare dobre TESCO vody !! :-! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.08.06  08:28

    « stierace a ostrekovacia kvapalina

    pegy overil som si minuly tyzden ze to zahmlievanie skla u mna sposobila kvapalina do ostrekovaca s nazvom SHERON (tusim) co predavaju na esso, predtym mi to nerobilo (mal som este povodnu od vyroby auta) a akonahle som dolial tuto tak ako keby som to sklo natrel maslom :(
    asi ju vypumpujem von a pouzijem osvedcenu okenu alebo jar :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.06  21:56

    « Bez nadpisu

    tak ako hovori lomo, podla vinka ti daju presnu farbu. teoreticky svoju pracu na poctivych 99% by si odviedla asi kazda cierna ceruzka... teda ja mam ciernu, u inych farieb to asi chce presnu farbu...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.06  17:22

    « Bez nadpisu

    hami normalne vo ford servise, resp. v predajni s orig. nahradnymi dielmi, podla VINka ti najdu prislusnu farbu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.08.06  17:13

    « Bez nadpisu

    to misoo:
    kde sa da pozhanat ta ceruzka na skrabance? su rozdelene podla kodu farby? doteraz som o tom nevedel a poskrabany som hodne (rom na parkovisku) :-( .dakujem
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.06  21:41

    « Re:

    Rasto : s tou rucnou mam podobnu avsak trochu usmevnu historku...
    strk, 90° zakruta, chcel som trochu zafrajerovat ze sa otocim na rucnej a zatiahnem a nic... auto islo takmer rovno... nastastie tam bola len trava a ne zvodidla... co dodat... cisty trapas... :*) >:D
    na asfalte sa asi nebude dat otocit vobec... :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.06  21:29

    « Bez nadpisu

    hmm asi mi to odkleplo dva krat, tak radsej tu napisem toto ako mat cely prispevok dva krat...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.06  21:28

    « Bez nadpisu

    suhlasim s lomom, tiez mam par skrabancov, na ciernej biely podklad velmi vidno ! kupovat nove diely je blbost, uplne staci ceruzka. prekvapila ma jej cena, 300,- neni vobec vela :-)
    tiez mam so servisom v BA len dobre skusenosti, teda jednu :-) montovali mi tam jednu vec a auto som si nasiel umyte a malu sladku pozornost v interieri. ;)
    rastovi dakujem za postrehy, stotoznujem sa takmer vo vsetkom, a pridavam jednu vlastnu negativnu skusenost : mne sa na focuse nepaci vyska sedenia. i ked mam sedacku nastavenu na najnizsej polohe, stale som akosi vysoko. na toto sa stazovali aj viaceri novinari v testoch, bohuzial s tym musim suhlasit... dost to degraduje pocit z inac velmi dobreho sportoveho jazdenia a "psychicky" zvyraznuje naklony auta a znizuje zzitie s autom... :(
    na druhej strane som niekde cital, ze pri spravnom sedeni by nemali byt boky nizsie ako kolena, co je po focusovsky spravne, ale drviva vacsina aut umoznuje nastavit si sedacku omnoho nizsie a tym mat aj vyssie kolena. teraz neviem ci to spravili vo forde naschval v zaujme zdraveho sedenia, alebo je to "konstrukcny omyl"... ktovie...
    co vy na to ?
    dalej by som sa chcel opytat, ci nema niekto skusenosti s podlozkami pod kolesa pre nasho focusa II. pytal som sa na to "odbornej" tuningovej firmy, ale dostal som odpoved ze predavaju vela podloziek a nemam vahat si objednat... ale na moju otazku neodpovedali...
    problem mam v tom, ze v naprave su sroby napevno a koleso sa uchytava len pomocou matiek, cize ak dam podlozku, tak nenasrobujem matku, lebo srob bude malo trcat, resp. vobec... po demontazi kolesa som zistil, ze k vymene srobov za dlhsie bude treba asi rozobrat cely brzdovy system na naprave, ak vobec je taketo nieco mozne. neviete mi niekto s tymto helpnut ? :idea:
    diky moc
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.08.06  11:53

    « Bez nadpisu

    ved ano plasty su plasty, ked to nehrzdavie tak to tak neskre...
    ohladne servisov - myslim ze najlepsie je aj tak ked je auto v servise zobrat si volno a byt pri nich... alebo mat taky servis kde na nich vidis...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.08.06  14:13

    « Bez nadpisu

    neviem ako vy, ale ja mam skusenosti so servisom v BA velmi pozitivne
    praveze tu na forach pisali ludia o zlych skusenostiach s trnavskym servisom.
    to co ti technik povedal je uplna pravda aj s tou cenou, pretoze by to musel nechat prestriekat, co nieco stoji... tusim maju cenu 800Sk/hod + material
    ked to chces opravit kup si tu lakovaciu tuzku (stoji 300Sk) a zafarbi to nou
    kupovat novy naraznik kvoli oskreniu je uplne blbost
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.08.06  14:09

    « SERVIS

    Vraj je dobry servis v trnave. Kamoska tam bola aj ceny su nizsie ako v Blave. Nechodi tam niekto?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.08.06  13:18

    « Re:

    Mam FII HB Ghia 1.6 TiVCT 85 kW a mam pocit ze motor sa teraz v lete pri pustenej klime (auto dual) tvari, ako keby mal zdochnut alebo co... ak chcem ist sviznejsie, nedajboze predbiehat, musim ho vytacat nad 4 tis. otacok...
    Spotrebu mam 8.1 litra, motor sice nedusim, ale zasa ze by som jazdil jak el diablo tak to zasa nie, normalna standardna jazda, proste asi pri 1.6 benzine treba ratat ze tie spotreby nebudu oslnujuce...
    Myslim ze na takto tazke auto treba aspon tento motor, ak su koruny, mozno naozaj ta 1.8 diesel lepsia volba aj s ohladom na ceny PHM
    Moje postrehy k FII, budem sa snazit byt objektivny:
    + podvozok, jazdne vlastnosti, priestor vpredu (majma do sirky), presna prevodovka (aj ked sa s nou treba naucit, najma 3 st. mi robil problemy na zaciatku), pocit bezpecia, konfortnejsie pruzenie - teda na forda, mame v rodine Fusion a to je riadny kostitras....
    - v zadu nie su kotuce, bubny su hrdzave (boli uz pri kupe auta, vyzera to na diskoch zle...) a tym samozrejme potreba viacej zatahovat rucnu brzdu, co bol pre mna nezvyk
    - palubny pocitac, jeho funkcie su naozaj len zakladne (1 x mi zblbla kontrolka stavu paliva, nacerpal som, ale nejako sa jej nechcelo pohnut ani po resetovani pocitaca, ani po znovu nastartovani, uz som sa chcel povadit na pumpe ze ci neklamu pri vydaji paliva, ale siel som sa previest okolo pumpy a asi po 5 km jazde a naslednom opatovnom nastartovani to uz fungovalo, zatial ok)
    - piestik pri otvarani dierok kufra vrzga a takisto ked otvaram kufor po dazdi, voda z teseni vytecie do kufra...
    - stredova konzola mohla by kapanek uzsia, pri dlhej ceste si vzdy otlacim koleno (aj pri jazde na tempomat, mam 183 cm)
    - vyzera to ze slaba stranka bude servis v BA.... totizto pri parkovani som trosku oskrel zadny naraznik o kvetinac (tu mala svinu som nevidel...), je plastovy, tak som tu jamku chcel dat len zagitovat a nafarbit a technik mi na to povedal ze to sa neoplati, ze to zvykne odpadnut, ze by to stalo asi 5 tis. (pritom je to oskrretie velka asi ako 10koruna) a ze odporuca radsej vymenit cely naraznik co je okolo 20 tis...
    eto vsjo, snad niekomu pomoze
    rasto
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.08.06  08:47

    « Bez nadpisu

    no tak to sa potom vcelku tazko porovnava :-( kazdy ma svoje vyhody a nevyhody, asi ide iba o to co sa komu viac oplati
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.07.06  20:19

    « Re:

    myslim si, ze pulse sa pytal na 1.6 benzinak.....
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.07.06  09:43

    « Bez nadpisu

    pulse skusenosti s 1.8 tdci 85kW - precitaj si cele forum, je tu dost postrehov, myslim, ze takmer vsetky su pozitivne.
    1.6 85kW sa nepredava, aspon nie na slovensku, tu sa predava 1.6 80kW a tusim iba s automatickou prevodovkou CVT. pozeram, ze v anglicku maju aj manualnu 5 stupnovu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.07.06  14:26

    « Bez nadpisu

    nema nahodou nekdo zkusenosti s focusem II s mororem 1.8 tdci 85 kw? pripadne jeho porovnani s motorem 1.6 85kw
    Jam ma delsi skusenost s 1.8 musim rice ze jenom velmi pozitivni, 1.6 znam C-maxe take to neni spatne ale ja bych asi volil tu 1.8. Ale nemam k tomu nejaky uplne racionalni duvod;) krom toho ze jsem s ni toho najezdil vice.
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.07.06  10:03

    « Bez nadpisu

    lomo,patl:
    Dovolim si s vami nesuhlasit. Vlastnim F I s tymto motorom-vid podpis. O citlivosti na naftu viem svoje. ;-) Museli mi menit vstrekovace a repasovat vysokotlake cerpadlo, cena 21t kc (nove vstrekovace)+15t kc (repase cerpadla u Bosha) = 36t kc :shock: - nastastie v reklamacii po kupeni jazdeneho vozu to platil predavajuci.
    Venoval som sa tejto problematike cca 4 mesiace. Konzultoval s odbornikmi, riesil na forach... . Mimochodom auta, ktore boli prevadzkovane v D (F I) nemali ziaden problem, pretoze nafta je tam kvalitnejsia ako nasa SK, CZ (nejedna sa o necistoty, ale o pomer prisad, aditiv).
    TDDi motor nemal ziadne problemy s citlivostou na naftu, je to vyhradny problem TDCi motorov (koli typu vstrekovacov) a tento problem bol rieseny az u F II no neviem presne ako. TDCi 85 kW motor sa zacal vyrabat koncom roku 2001 ( nie som si isty- 09/2001) a neskor aj slabsia verzia 74 kW.
    Tankujem vyhradne na benzinke s muslou v znaku, vacsinou (ak ho maju) V-Power Diesel-jedina nafta, ktora je dovazana a nie vyrabana v nasich rafinerkach.
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 27.07.06  00:45

    « Bez nadpisu

    hami: lomo ma pravdu, s tryskama by problem uz byt nemel, nicmene fritovaci olej bych do toho nelil :-) Chce to jezdit na kvalitni naftu, coz ostatne plati o vsech commonrailech.
    Schvalne jsem se dival do manualu a 1.8 tdci je tezsi o 36kg oproti 1.6 tdci, coz se mi pri celkovy hmotnosti auta cca 1.5t nezda tak moc. V D se 1.8 neprodava, v Cechach zase neni 1.6 80kW, v Beneluxu a Francii jsou v prodeji vsechny verze. Cert se v tom vyznej.
    Jinak pro me je focus hlavne spolehlivej delnik, mam ho od brezna a prvnich 15000 km bez problemu, naprosta spokojenost (klepu na drevo).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.07.06  22:33

    « Bez nadpisu

    hami ano, v nemecku sa to nepredava (asi by sa ani nepredalo), mna napriklad uz od toho dieslu odradio to, ze voci tym ostatnym dieslom je hodne tazsi, takze hrozi vacsie opotrebenie prednych pneu, vyssia spotreba, ...
    pokial viem, tie trysky uz vyriesili aj v starom focuse (od roku 2003), problem bol s tymi motormi 1.8 co sa oznacovali ako TDDi (robili sa do 2003), pri TDCi uz odstranili, ale co presne to bolo ti nepoviem... :(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…