FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 26.09.08  10:20

    « Nárast spotreby!

    Tak som zhrozený..ostatná spotreba - (reálka, tzn. km versus litre z pokl.bloku) výsledok 6.11. Na full nádrži som urobil 729km nie celkom do dna, lebo dotankovával som 44L+nejaké drobné a teraz mi už ukazuje palubák spotrebu 6.3!!! hrôza - to je vplyv ochladenia?
    Môj štýl jazdy, sa dá označiť za skôr racionálny - na Mégane II(1.5dCi, 60kW) som mával reálku 4.2-4.6. Zima 4.8-4.9 litra. Na 60litrovej nádrži som jazdil 1.300km.
    Teraz na 53litrovej nádrži ak urobím 800km som rád! Teda v úvodzovkách rád. :-(
    Máte s tým niekto "skúsenosti"? Podozrievam nejaký snímač teploty motora(alebo podobné čosi) čo vstupuje do RJV a klame motor, že nie je teplý aj ke´d je. Ale na palubke ten meria dobre... PS: Ešte čosi - v lete aj po pomerne krátkej /a nedosiahnutí pracovnej teploty motora/jazde mi po vypnutí motora aj klímy predtým, alebo i bez jej zapnutia, zostával v prevádzke ventilátor chladiča asi jednu minútu. Urobil mi to i včera po dlhšej dobe - bolo teplejšie.
    Ďakujem za rady, či tipy.
    Koľko najazdíte na jednej nádrži vy? 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.09.08  11:07

    « Re: zápis do servisnej knižky

    Dik, za info, len som si chcel potvrdiť vaše skúsenosti. Jasné že sa jednalo o opravu v tzv."základnej záručnej dobe", áno, dali mi podpísať papiere o výmene uvedeného zariadenia, len mne vždy príde čudné, že papier na ktorom chce hoci kto môj podpis, ja chcem mať z tohoto minimálne kópiu. No nič, dúfam že všetko bude šlapať ako má, a porucha sa po čase nebude opakovať. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.09.08  22:28

    « Re: zápis do servisnej knižky

    Do knížky ne, ale u Forda se o tom dovíš z jejich centrální databáze podle VIN. U toho budeš mít i stav km, kdy se to stalo. Prej Ford chystá změnu v té db, aby se tam zapisovaly i km při serviskách a ne jen garančních opravách.
  • « 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 05.09.08  21:31

    « Re: zápis do servisnej knižky

    Nie - iba pravidelné servisné úkony, prípadne tzv."zvolávačky", kde ti upravia niečo čo je predmetom zmeny a potvrdia, aby si z toho dôvodu neprišiel o záruku neskôr - pri napr.reklamácii niečoho - zisťujú ak to bolo predmetom úpravy, alebo výmeny.
    Hovoríš asi o záručnej výmene alternátora. Ale každopádne máš mať - tak ako aj pri akejkoľvek inej reklamácii, či návšteve servisu doklad - zakázkový list s detailným opisom - čo bolo problém, čo menili či upravovali a na konci od teba podpísané, že si si prebral auto v dobrom stave...
    Tu pozor - raz mi nejaký pako v Renaultovom servise na Cliu namontoval montážne závesné oko na hlavu valcov(otázka bola prečo ho vôbec dával dolu!?) tak, že praskla hlava v mieste diery so závitom(lebo dementík chytil "golu" a točil a točil nerozmýšľal, že M-6 závit na čistej, novej hlave - "to musí ísť rukou") ale iba technologický náliatok - našťastie pri tej diere nebola žiadna dutina s olejovou či vodnou náplňou - takže to nebol nikdy neskôr problém..ale??? Radím vždy skontrolovať a podpísať prevzatie vozidla v poriadku,až keď si všetko prezriete a skontrolujete... >:-[] :no:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.08  19:01

    « zápis do servisnej knižky

    Zapisuje sa do servisnej knižky napr. výmena alternátora? Mám ročné auto a odišiel mi alternátor 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 02.09.08  20:35

    « Re: Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    Bylo to obycejne 12V rele (rozpinaci tusim). Misto instalace bylo pod palubku, cisla pinu zadna (proste sme si nasli ten spravny zkouseckou), foto nemam pac auto sem uz prodal. Byla to Skodofka Fabia 1,4 MPi ...sem ti asi moc nepomohl co? :-)
    Rele se (roz)spinalo od cidla tlaku oleje (pozor ne od kontrolky, ta po 5s sama zhasne i bez startu), ktery spojoval na kostru. Bylo pripojene na pin, ktery je napajen po klicku. Pak uz stacilo jen pripojit spinaci cast rele na privody od spinace svetel (fabia nema na svetla relatka) a odelit diodama. Fungovlo to tak ze po nastartovani se svetla rozsvitila a po vypnuti motoru zase zhasla (rozsitit slo normalne, jen nesly prepinat dalkova svetla)
  • « 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 02.09.08  18:56

    « Re: Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    "Svetlá od tlaku oleja"
    Môžeš upresniť typ relé, miesta inštalácie - čísla pin-ov - prípadne foto ak máš. PS: Aké auto - typ a motorizácia to bola?
  • « 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 02.09.08  18:41

    « Re: Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    Práve preto ma prekvapuje, že Ford - VÝROBCA!!! automobilu sa uchýlil k takému lacnému riešeniu.. >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 02.09.08  17:12

    « Re: Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    Ja to mel jeste jednoduseji, spinalo se to s cidlem oleje. - je tlak, motor bezi. Cele zarizeni vyslo na 60Kc
    (spinaci rele a par dratku)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 02.09.08  15:44

    « Re: Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    Jsou dvě řešení, to levnější a sprostší zapne světla hned jak se zapne zapalování. To druhé vymakanější a dražší kontroluje napětí v palubní síti a světla rozsvítí a po vzestupu napětí palubní sítě (motor běží).
  • 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 02.09.08  14:50

    « Chod ventilátora chladiča po vypnutí motora...

    Stáva sa mi po jazde, že vypnem motor, zamknem auto(klíma pred vypnutím motora vypnutá ručne) a sahara ešte asi minútu fúka - aj keď vonku nie je bohvieako teplo napríklad včera večer... Ukazovateľ teploty v pohode, asi o 2°C pod 90kou.
    Robí to ešte niekomu na 1.6TDCi? Ďakujem za odpoveď - v pamäti závad žiadny údaj..ale nezdá sa mi to. V Mégane aj Cliu 1.5dCi šla sahara iba keď som mal zapnutú klímu inak nikdy ani pri zápchach v chorvátsku v 36°horúčavách...
    :-! :-O
  • « 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 02.09.08  14:45

    « Re: Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    Až tak "normálne" mi to nepríde - ale zmierim sa s tým ;-) stávajú sa horšie veci...
    Kolísanie napätia v palubnej sieti pri štartovaní asi xenónom tiež neprospeje ale to mal vedieť niekto iný... :no:
    Idem sa pozrieť na tú dorábku na denné svetlá - zohnať veci a potom realizácia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.09.08  09:10

    « Re: Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    Je to uplne normalne.Mame to tak vsetci.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 01.09.08  22:02

    « Re: Spojkový pedál - pazvukovité vŕzganie...ODSTRÁNENÉ!!!

    ne ze by mi vrzgalo, ale dobre vediet do buducnosti, vdaka za info :-) :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 01.09.08  18:34

    « Rozsvietenie svetiel pri zapnutom "AUTO"...

    Mám xenóny..ale ak mám zapnuté AUTO a je menej svetla, alebo tma - xenóny sa rozsvietia ešte skôr ako naštartujem - hneď v polohe keď sa rozsvietia kontrolky na palubovke... ;-\ Má to tak byť? V Mégane II. mi svetlá zaplo až po naštartovaní...
    Pripadá mi to že cez zimu pri mrazoch nebudem môcť používať polohu AUTO..keď treba kapacitu batérie na žeravenie a štartovanie... :-O
  • « 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 01.09.08  18:12

    « Spojkový pedál - pazvukovité vŕzganie...ODSTRÁNENÉ!!!

    Tak som si našiel chvíľku a riešenie bolo bližšie ako som si myslel...
    Napadlo mi, že keď som auto kúpil - vŕzgať začalo až po zopár dňoch...
    Takže keď som WD40-kou premazával uloženie pedála nemalo to žiaden účinok. Ak si zasvietite na pedále zistíte, že k spojke ide z akejsi dutinky v ramene spojkového pedálu akoby tiahlo - ktoré ale vo vnútri musí vplyvom zmeny uhla ramena pedála pri stláčaní spojky meniť dotykovú plochu akoby kĺzaním či skôr odvaľovaním po obvode zaoblenia dotykovej plôšky tiahla. Takže som do tej zvláštnej dutiny nastriekal teflónové mazadlo v spreji(originál na reťaze motoriek) a odvtedy ani len jediný zvuk!!!! Potom som ešte pridal trochu WD-40ky.. pre istotu :O) Odporúčam...
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 28.08.08  10:50

    « Re: Mondeo

    Focuse II mám 1,6 74 KW a Mondeo 2,2.... ale to předposlední :-)Nové mi připadá trochu úzké, možná designem až trochu moc odvázané.... ale celkově pěkné, sluší mu černá.....
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 27.08.08  12:43

    « Mondeo

    Včera jsem se poprvé projel v novém Mondeu 2.0TDCi kombi výbava Trend. Auto má 103kW a 1560Kg cca.

    Byl jsem opravdu překvapenej, jak je mrštný, to jsem nečekal, parádně maskuje velikost, vždycky jsem měl menší auta, protože mi připadly ovladatelnější, ale Mondeo mě oslovilo. Akorát je trochu slabý, jsem teď zvyklej na jinej odpich... :-) Nicméně, ujel jsem asi 10km, to je málo..

    Máte někdo podobnou zkušenost ve srovnání s Focusem II?
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 15.08.08  14:15

    « Natáčecí světlomety

    Minulý víkend jsem to vyzkoušel.

    Když auto stojí, natáčí se světla opravdu je napravo. Když jede, natáčí se na obě strany.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 15.08.08  14:13

    « Re: www.zaostrete.cz

    Jeětě k té spotřebě...

    jel jsem teď s obytným vozíkem 1000kg štreku 850km. Cestou na západ jsem jel na naftu ONO Jihlava 29.90Kč, v Chebu jsem vzal na OMV. Cestu do Chebu jsem absolvoval za 9,8(v Chebu dokonce 11,3 na PP). Po příjezdu do Jihlavy na PP 8,3 :-O

    Nechce se mi věřit, že by to bylo větrem...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…