FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 15.09.06  16:00

    « Palubni pocitac FFII

    Palubni pocitac je jednou z nejmene pokrokovych zarizeni ve focusu.
    Docela je rozcilujici, kdyz vam dojde voda v ostrikovaci, pak jedinnou informaci na palubnim pocitaci, kterou se lze dozvedet je, ze nemate v ostrikovaci kapalinu. Stejna situace je, kdyz si vypnete ESP, pak na palubnim pocitaci sviti pouze upozorneni, ze nemate zapnute ESP a dalsi informace se nelze dovedet.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.09.06  10:01

    « Re: Palubní počítač FFII

    diky za info, celkem me to zklamalo 8-s , okamzitou spotrebu mel uz pp u mondea z 98, nechapu, ze to tam nesoupli kdyz uz to umi tu prumernou....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.09.06  21:39

    « Re: Palubní počítač FFII

    Ne, pouze prumernou, a to mam verzi z jineho statu EU.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.09.06  21:38

    « Re: Olej

    5W30- to tam dava muj mechanik, ja nejsem odbornik. :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.09.06  20:19

    « Olej

    Zdravim,
    mozem sa opytat aky motorovy olej pouzivate?
    Zaujima ma predovsetkym focus s 1.6 TDCi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.09.06  20:15

    « Re: Palubní počítač FFII

    nie neukazuje
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.09.06  18:31

    « Palubní počítač FFII

    Ukazuje vám palubní počítač u FF II okamžitou spotřebu? Poridil jsem FF II Kombi, 2.0 Tdci a nepodarilo se mi tuhle volbu nalezt. Nechce se mi verit, ze by to neumel... Diky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.09.06  10:07

    « Tak to sorac...

    :)
    Tak potom som nic nepovedal...
    Ale bolo by to pekne aj na beznine, nie? ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.09.06  22:15

    « Re:

    omo
    Preco? Ja mam 1,8 TDCi a na dialnici mi toci pri 130 kmh cca. 2500 otacok, takze sa to da, aj dlhodobo

    Bavime se o benzinech 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.09.06  16:48

    « Bez nadpisu

    lomo
    Preco? Ja mam 1,8 TDCi a na dialnici mi toci pri 130 kmh cca. 2500 otacok, takze sa to da, aj dlhodobo :-)
    Druha vec je horsia, a sice ked pridam plyn , tak pri cca 2700-2800 rpm ma motor taky trosku neprijemny zvuk, vznika akasi vibracia motora, ktora sa ale po dosiahnuti tych tachometrovych 140-145 strati a dalej ide auto tusim coraz tichsie :shock:
    Z toho mame radost >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.09.06  07:41

    « Bez nadpisu

    Návod máš na stránke http: "www.focus.kvalitne.cz" Čau Mito
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.09.06  09:55

    « Bez nadpisu

    osobne sa mi zda, ze je to trochu zle polozena otazka...
    otacky zavisia od rychlosti, tusim nemali by klesat pod 1500, a asi by sa nemali dlhodobo pohybovat pod hranicou 2000. Tusim idealne je nieco medzi 2000-2500, tak nejako sa odporuca myslim aj zabeh motoru. Co sa na dialnici pri 130km/h samozrejme dosiahnut neda :(
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.09.06  16:36

    « Optimální otáčky

    Dobrý den, tak už i já jsem podlehl kouzlu FoFo a od minulého týdne též drandím. Zatím jsem s autem maximálně spokojen, jen mě mrzí, že funkce jako globální zavírání (se zavřením okének) v mojí výbavě nefunguje.
    Rád bych se zeptal, jaké jsou optimální otáčky motoru při jízdě po rovině bez zatížení. V manuálu jsem to nenašel. Mám 1.6 benzín.
    Děkuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.09.06  20:22

    « Re: Spotreba

    Zdravim, podla prospektov je spotreba udavana v dokladoch merana v laboratornych podmienkach nasledovne:
    Mesto: Auto sa nastartuje, auto jazdi premenlivou rychlostou maximalne do 50km/h pricom priemerna rychlost je 19km/h a to na trase 4km.
    (co v preklade zanmena, rovna cesta, pravdepodobne so zakladnou vybavou, bezvetrie, idealne podmienky ....)
    Mimo mesto: vykona sa bezprostredene po merni mesto. Polovica jazdy je so stalou rychlostou (pravdepodobne pri rychlosti s najmensou spotrebou - moja poznamka) druha polovica s premenlivou rychlostou max. s rychlostou 120km/h. Trasa pre mimomesto je 7 km
    Priemer je vyratany ako vazeny priemer z dvoch predchadzajucich merani.
    Takze mimo mesto nie je 120km/h pripadne 130km/h.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.09.06  18:45

    « Re: Spotreba

    TTV,FordFocus: ja mám s C-Maxom s rovnakým motorom spotrebu veľmi podobnú tej vašej
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.09.06  15:36

    « Spotreba

    Mám rovnaký Focus len ha. 33000 km a spotrebu ruvnakú len s rozdielom že u mňa je priemerná, počítač p.s. nulovaný v BA na Einstenovej na trati do TT a späť a večer pred domom mi ukazovalo rovnakú spotrebu ako píše FordFocus. Merané posledný augustový týždeň 1-deň rovnaká trasa s rýchlosťou na dialnici 110 ďalší deň 120 a nakoniec 130. Ale večer mi pred domom ukazovlo spotrebu presne ako tebe len tuším pri 130 som mal 7,8-7,9 l aj s klímou v automatike.
    Momentálne skúšami iný stýl jazdenia a zatiaľ mám po BA p.s. 7,5l.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.09.06  13:14

    « Spotreba

    Tak som si pozrel na www.ford.sk, akú to má mať môj FF kombi 1,6/85 kW spotrebu - a vraj 5,1 mimo mesto.
    Mám nabehaných cca 7000 km, a podľa pal.počítača spotrebu 5,1 mám pri ustálenej jazde rýchlosťou približne 80 km/h.
    Nedávno som si dal tú námahu a na diaľnici som pri zapnutom tempomate sledoval spotrebu. Teplota 20 stupňov, bezvetrie, sám v aute, prázdny kufor, klíma vypnutá, nič na streche.
    Výsledky (samozrejme jazda na 5-ty prev.stupeň):
    110 km/h = 6,7 l
    120 km/h = 7,4 l
    130 km/h = 8,1 l
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.09.06  00:02

    « Bez nadpisu

    miro : ja mam to iste ako ty, a zatial mam najazdenych 5000km. motor sa len pomaly zacina zlepsovat. na chiptuning v nasom motore zabudni, pri najlepsom pripade z toho mozu dostat par % a tie aj tak realne nepostrehnes, avsak s najvacsou pravdepodobnostou ti to asi poseru a este s tym budes mat problemy a mozno aj nizsi vykon. 8-s
    podla mna je to celkom slusny motor na tuto triedu, len ho treba poriadne zabehnut. ja ho zabehavam tak, ze za studena pomalicky jemne s plynom tak do 2500 otacok a akonahle sa rucicka ustali na svojej zvycajnej teplote (kusok pod strednou palickou), tak to tocim bezne tak do 3000 - 4000 otacok. ak je volna a prehladna cesta, tak az do cervena ! ;)
    tak vela stastia !
    inac asi som to uz spominal, ale vrelo odporucujem original eibachy struny ! montuju to vo forde, takze zaruka zostane, cena aj s pracou a geometriou je 13.000,- SKK. su to progresivne struny, takze komfort vo velkej miere zostane, ale stabilita sa zvysi neporovnatelne !! a to este nehovorim o tom, ze auto vyzera daleko lepsie, fakt super vec !! ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.09.06  15:52

    « Re: Chiptuning na benzinovy motor FF II 1.6 85kw

    barny:
    Este jedna otazka k tomoto motoru: Nezda sa vam trochu lenivya na 115PS a vsetku koncernovu reklamu okolo neho?
    Kolko mas na nom nabehane? Myslim ze do 5-7000 km od toho este plny vykona necakaj. Chce to zabehnut motor.
    A dalsia vec je, ze teraz sa auta nahanaju za NCAP hviezdickami (co je spravne) a kvoli tomu su stale tahsie. Myslim, ze nejaky Civic 6G s 90k motorom by sa kludne mohol porovnavat s 115k v FFII...
    Co uz :o
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.09.06  15:48

    « Re: Re: Re: Chiptuning na benzinovy motor FF II 1.6 85kw

    to je des, ked clovek musi neustale pozerat na obsah penzenky :*)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…