FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 02.10.06  16:38

    « Re: Focus vs Astra

    statistiky hovoří pro focus i když opel na sobě hodně zapracoval. jeden známej má focuse nějakej rok 2002 1.8 nafta a je spokojenej jenom jezdí a dělá pravidelnou údržbu. víc nepomůžu a hlavně jsem zaujatej >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.10.06  14:07

    « Re:

    Já je tedy měl obě v benzínu 1,6 a u těch bych se paušálně rozhodnout neuměl. Mně ta auta přišla dost srovnatelná. Vlastníci a novináři více vychvalovali Focus, ale IMHO to byla spíš móda. Kup podle toho, co se ti bude více líbit a na jaký kousek padneš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.10.06  14:01

    « Bez nadpisu

    miles oboje je myslim dobra volba, zalezi na co natrafis pri hladani kedze to bude ojazdene... myslim, ze focus I. ma kusok horsi interier (malo odkladacich priestorov) ale zasa lepsi podvozok..
    inac pozeral som prave pre znameho do cenniku a vybava sport sa na slovensko uz nedovaza ? akosi zahadne zmizla z cenniku a ani na webe nie je spominana.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.10.06  23:25

    « Focus vs Astra

    Zdravím. Rozmýšlím se, jestli koupit Ford Focus nebo Opel Astra. Chtěl bych v naftě a kombi. Na ročník bych měl podle cen tak maximálně 2001. Co mě radíte ve srovnání - spolehlivost, poruchovost, spotřeba, údržba, ceny náhradních dílů apod. Možná mě v tomto fóru budete radit Focuse, ale stejně mě zajímají jakékoli názory. Ještě koupit 1,6 nebo 1,8 motor? (max do 1850 ccm, kvůli ručení) Díky!
  • 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 01.10.06  19:52

    « motor 2.0tdci

    čus lidi. jsem tu tak nějak novej neboť jsem se tři roky vozil v nissanu. nicméně jsem v bazaru zakoupil focus 2.0tdci a jelikož jsem byl ve fofru tak mě nějak uniklo, jestli má tenhle motor ozubený řemen nebo řetěz na rozvodech. v podstatě jsem česky dostal ovládání autorádia a to je tak vše. jenom ty rozvody nemůžu nějak dohnat.
    pomůže někdo ???? jinak uvítám veškeré informace
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.09.06  17:57

    « Bez nadpisu

    K tej otázke na aut.klímu:
    Automatickú klímu mám a pochvaľujem si ju. Dobre funguje jednak samotná automatika, jednak rozdelenie na ľavú a pravú stranu.
    Ešte sa vrátim k spotrebe - holt, ak pri 130-ke na 5-ku musí motor točiť 4000 otáčok, spotreba je vysoká - je to daň sprevodovaniu (a sprevodovanie zasa daň vyššej váhe auta). Hovorím o 1,6/85 kW benzín.
    Môj bývalý FF I. (1,6/74 kW benzín) pri 4000 otáčkach na 5-ke šiel rýchlosťou 155 km/h....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.09.06  13:06

    « Re: Re: zimne pneu

    patl: V technicaku k autu 15' disky spomynane nie su :-(
    Takze si mal pravdu, diky za upozornenie :!:
    Tie 15' som mal v technicaku pre 1,6l 100k, na ktorom som jazdil predtym.
    Hmm, takze zese musim investovat do novych zimnych pneu... Oplati sa vlastne investovat do nejakych lepsich? Popripade by sa hodil neaky eShop s dobrymi cenami :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 27.09.06  16:42

    « Re: zimne pneu

    Poly: Urcite ze zeptej, ja se taky ptal primo u prodejce a tohle mi rekli. Je fakt, ze v Certificat de conformite ani v technicaku nemam 15' disky napsany. Mam dojem, ze predni brzdy maji vetsi kotouce nez u slabsich verzi, zkus nekde na netu pohledat rozmery.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.09.06  16:01

    « Re: Re: zimne pneu

    Tak si ma dostal :shock: Tento vikend som planoval kupit 15' plechy, lebo mam skoro nove zimne 15' pneu z minuleho auta.
    Dik za info, ale este si to pre istotu preverim. Zda sa mi, ze zadne diskove brzdy su dost mensie ako predne, tak neviem ako by mohol vzniknut taky problem... :?: :?: :?:
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 27.09.06  15:14

    « Re: zimne pneu

    Poly: Do 15tek se nevejdou brzdy, ptal jsem se u Forda, kdyz jsem kupoval plechovy kola pro zimni gumy.
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.09.06  15:04

    « Re: Re: zimne pneu

    Preco by na 1.8TDCi nemali ist 15' disky? Pokial ja viem tak v technicaku ich mam uvedene ako povoleny rozmer... :?:
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 27.09.06  12:31

    « Re: zimne pneu

    lomo: mam zimni 205/55/16 nokian w, na tdci 1.8 a 2.0 ani 15' kola dat nejdou. retezy jdou celkem dobre i na tyhle gumy, mista je tam dost, ale zatim jsem to nepotreboval :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.09.06  12:05

    « zimne pneu

    ake zimne pneu odporucate? vsimol som si, ze v technicaku su "odobrene" len 15ky na pouzitie spolu s retazami.. mate niekto na zimu aj 16?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.09.06  10:34

    « Bez nadpisu

    tieto "aero" stierace sa menia cele... su dost drahe, preto som sam pozeral ako vymenit iba gumicky... riesenie som nenasiel.
    mozno nietko iny???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.09.06  19:52

    « Stierace

    Zdravim,
    nevie mi niekto poradit ako sa daju vymenit gumicky stieracov na forde (stierac vyzera ako ohnuty ocelovy profil)? Pozeral som sa na stierac, ale nenasiel som sposob ako dat dole plastovy koniec (predpokladam, ze tak treba vymenit) Skusal som so srubovakom, ale bojim sa, ze sa ten plast - koncovka - zlomi a ani neviem ktorym smerom mam zapacit.
    Stierace maju na oboch koncch rovnake plastove koncovky ale gumicka je prichytena pevne len na jednej strane.
    Rad by som sa dozvedel ako gumicky menit, nove stoja vela.
    Za info dakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.09.06  19:31

    « Re: Vybava

    Zdravim majitele FF II. Momentalne ho mam na spici pelotonu aut, ze kterych vybiram nove. Chci vybavu Trend+ a zvazuji dovybaveni o automatickou klimu, el. zadni okna s globalnim zamykanim a sedadlo ridice s el. vyskou a bederni operkou. Mate nekdo s temito prvky zkusenost a muzete je doporucit? Nejvic me asi zajima autoklima, protoze Fordovu neznam. Ridi dobre automat rozdeleni vzduchu do jednotlivych vetraku? Diky.
    Máš pravdu t.č. je vynikající nabídka Fordu Focus 1.6 benzín Trend + za 399 tis.- to je za cenu sraček ala 307, C4, či Megane. Ale pravdou je, že nové auto bych si koupil pouze na leasing jako odpis z daní. Já sám mám 1.5 roku starého kombika 1.6 TDCI 80 kw, ve výbabě Sport. Ohledne vybavy musim rict , ze to jsou věci, které bych si tam nikdy nedal, rozumějte těch řádově 20 tis. bych investoval do např. ESP či xenonů, metalizy, zámku zpátečky či prodlouřené záruky. Ale co člověk, to názor. Tak to rozhodně neber jako kritiku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.09.06  16:25

    « Problémy s řazením zpátečky

    Mám FII kombi benzín 1.6 s 5 st manuálem durashift a občas mi nejde napoprvé zařadit zpátečka. Musím zařadit jinou rychlost a potom teprve jde. Nejdříve mě mechanik v autorizovaném servisu řekl, že je to normální u 80% Focusů což mě naštvalo vlezl jsem do předváděčky a auta na salonu nikde mě to neudělalo, tak jsem sjednal garanční opravu. Rozebrali převodovku a zpátečkové kolo mělo trochu omačkané plošky na čelním ozubení, viděl jsem ho prý nedokalené tak ho vyměnily. Převodovka nemá synchron na zpátečku a řadí se tam pomocí čelního ozubení s tím že zuby po sobě sklouznou. Nejdříve se mi to zdálo dobré, ale už se mi to asi 2x stalo znova. Než to budu řešit, máte ještě někdo podobnou zkušenost?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.09.06  14:45

    « Re: Vybava

    Zdravim, automat si to riadi po svojom (v prirucke to opisuju), ale je moznost si to nastavit aj manualne (ma rezim autoamat alebo manual)
  • 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 17.09.06  08:41

    « Vybava

    Zdravim majitele FF II. Momentalne ho mam na spici pelotonu aut, ze kterych vybiram nove. Chci vybavu Trend+ a zvazuji dovybaveni o automatickou klimu, el. zadni okna s globalnim zamykanim a sedadlo ridice s el. vyskou a bederni operkou. Mate nekdo s temito prvky zkusenost a muzete je doporucit? Nejvic me asi zajima autoklima, protoze Fordovu neznam. Ridi dobre automat rozdeleni vzduchu do jednotlivych vetraku? Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.09.06  18:49

    « Re: Palubni pocitac FFII

    PP staci resetnut a zobrazuje normalne info dalej, len na konci menu je potom info o kvapaline.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…