FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 18.10.06  09:01

    « Re:

    Jestli se nepletu, tak to rádio 6000 mp3 neumí. Já mám Sony mp3 (příplatkové, takto ho označovali v ceníku výbavy), které je teda umí bez problému, i z pálených, čte strukturu složek. Mechanika na jedno cd.
    Jinak u Forda je teď už myslím standard jack-vstup do rádia, který najdeš v Mondeu v přihrádce u spolujezdce, ve Focusu nevím. Kolegyně má Focus II asi půl roku a tvrdí, že tam má dokonce přímo USB vstup na mp3 přehrávač. Možná to ale byla akce belgického Fordu, něco jako Ford Techno (to nekomentuju :-) ). Prověřil bych to, protože pak podle mě může rádio bez mp3 stačit.
    I když nevím, jestli třeba dopravní informace umí přebít i to externí zařízení, to jsem nezkoušel ani na svém.
    Jo a to vyhřívané přední sklo je taky super! Drátky jsou vidět akorát proti hodně světlému pozadí, hlavně sníh a mlha. Ale nevadí to nijak moc. V zimě naruším mechanicky ten ledový krunýř a s nějakým čištěním se nemusím drbat. Nečekám sice s nastartovaným motorem na místě, takže to prohrábnu, ať tak napůl poslepu vyjedu od baráku, a pak už to roztopený přejedu stěračem. Je to bezva a taky jsem si původně myslel, že tyhle serepetičky jsou zbytečný. Dešťosenzor a tohle už budu asi vždycky chtít. Jo a vyhřívanou sedačku taky. :)
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  08:40

    « Bez nadpisu

    Impaler: dik...
    Ako je to s CD-6000 (v FF Ghia), prehrava MP3 alebo nie? Myslim, ze nie, ale pre istotu sa pytam.
    Musim sa totiz do tyzdna rozhodnut, ci chcem predvadzaci FF2 Ghia, 1.6TDCi (80kW) RV 2005, 22000km, do provozu 10/2005 (jazdilo v DE) s automatickou klimou, sadou pro lepší viditelnost + reflexní čelní sklo + vyhřívané čelní sklo a trysky ostřikovačů, ktory by som mohol zobrat hned v listopadu za 429000, alebo si pockat do ledna/unora a zobrat novy Trend Gold za 495 s 1.8TDCi, automatickou klimou a Sony audio. Chcem to brat na leasing a vychadza to tak, ze v akontacii je rozdiel 40000 a v mesacnych splatkach 200 v prospech toho noveho!!! A vobec sa neviem rozhodnut :((
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.10.06  23:26

    « Bez nadpisu

    no to je dost neprijemne ak to raz zotre nasucho. Pre skrabance na skle dost blbe:-(
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 17.10.06  16:17

    « Re:

    omik: (pokud to má Focus stejně) První poloha je senzor (funguje skvěle, nenech se odradit - je to jen stroj, takže izolovaný chlístanec od náklaďáku nemusí vzít ideálně, ale na dlouhé cestě po dálnici přes nejrůznější počasí je to super; naštval mě za rok a 40.000 km asi tak dvakrát, v extrémním dešti jednou, kdy nepřestal v tunelu zběsile stírat, podruhé naopak při hodně slabém a proměnlivém).
    Druhá a třetí poloha ovladače jsou stálé rychlosti, plus já mám ještě regulaci intervalu v krocích 1-6. To jsem nikdy nepoužil, ale myslím, že to je k těm stálým. Nebo je to citlivost senzoru? :-) Prostě nevím, nepotřebuju, funguje to skvěle.
    Jediná chyba je, že když ovladač zůstane v poloze senzor, po návratu do auta a otočení klíčkem v zapalování se jednou setře přední i zadní - na znamení, že je aktivován. Což je úplně na * v garáži, nebo když už neprší, nebo tak. Zde soudruzi udělali chybu ve stylu Billa Gatese, který si taky myslí, že nám bude ulehčovat život.
    Jo a bydlím v Belgii, a tady prší teda fakt hodně, aby bylo jasno. :)
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 17.10.06  15:47

    « Bez nadpisu

    zachytil som tu niekde na fore staznosti na dazdovy senzor, vraj nefunguje uplne tak, ako by mal. Da sa tento senzor deaktivovat a pouzivat manualne ovladanie stieracov obycajnym prepnutim paky ovladaca stieracov,alebo je potrebny nejaky iny zasah?
    Nikdy som takuto "zbytocnu" elektroniku nemal a nepouzival....
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.10.06  15:45

    « Bez nadpisu

    lomo: ak dobre ratam blatnik by ti vyrzait nemalo ak je odporucane ET pre vsetky rozmery pneu rovnake (52,5) tak by sa potom malo v pohode zmestit este aj ET 30 pre 6,5palcovy disk. (52,5-1"=27,1). Casti napravy vsak budu zatazovane vecsimi silami (vacsim momentom z dovodu posunutia stredu pneu smerom od stredu auta) co moze mat negativny vplyv na zivotnost ich casti. Stabilita v zatackach vsak moze byt este lepsia ako s odporucenymi ET:-) STK neviem ci vie odhalit o par mm ine ET, rozmer pneu si overia zato lahko (samozrejme ak gumy ocividne nelezu z blatnikov:-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.06  14:29

    « Bez nadpisu

    Mám oficiální odpověď od FORD CZ, dávám ji pro ostatní zájemce.
    Dobrý den, pane Pacholíku,
    posíláme vám rozměry:
    6J X 15 H2 ET 52.5; 195/65 R15 87 T
    6.5 J X 16 H2 ET 52.5; 205/55 R16 87 T
    6.5 J X 17 H2 ET 52.5; 205/50 R17 87 T
    7.5 J X 18 H2 ET 52.5; 225/40 R18 87 T
    6 J X 15 H2 ET 52.5; 195/65 R15 87 Q M+S
    dokonce tedy můžou být zimní jen Q. Můj prodejce mi na upřesňující dotaz odpověděl dost divně že T nemají dostatečný hmotnostní index (odpovídal šéf servisu a ND), už zase se setkávám s tím, že v servisu ví méně než já. Doteď jsem měl Škodu Fábii a až na servis naprosto bezproblémová auto (najeto 105000), doufám že Focus bude jen lepší.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.06  09:57

    « Bez nadpisu

    renep jediny problem vidim v STK, osobne si myslim, ze Tcka stacia tiez (dufam, prave som jedny kupil), tie H su naozaj o minimalne par stovak drahsie
    mna by dost zaujimalo ako to je s diskami, kedze som chcel aj na zimu kupit elektrony - rozmery v technickaku su dost ine nez sa bezne predava.
    Hlavne ma zaujima hodnota ET - v TP je 52.5 a otazka je o kolko sa tato hodnota moze lisit. Bezne disky (AEZ, OZ, ... ) maju ET okolo 40 tak dufam, ze mi to na prvej jame nevyrazi blatnik :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.06  23:10

    « Zimní pneumatiky na 1.6 Duratec 74kW

    Mám objednaný Focus Combi 1.6 Duratec 74kW a potřeboval bych vědět jaké zimní pneumatiky použít. Auto bude až začátkem prosince, ale zimní gumy je výhodné koupit již teď. Prodejce tvrdí Rozměr pneumatiky Focus – 195/65R15 91V, je možno pro zimní pneumatiky též použít 195/65R15 86H.

    Mne zaráží ten rychlostní index, podle mne stačí T (190km/h) na auto s maximálkou 180km/h, ty gumy jsou pak rapidně levnější. Nemá někdo stejný typ auta a nanapsal by mě co je uvedeno v TP, včetně poznámky dole kde se uvádí alternativní pneumatiky.
    Díky
  • 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 13.10.06  18:59

    « Prodejci/servisy

    Jake mate zkusenosti s prodejci/servisy v Praze a okoli? Specialne me zajima Ford Valousek. Tedy krome shrnuti od Rene Valnohy, ktery uz jsem cetl :-).
    Diky!
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.10.06  18:29

    « Bez nadpisu

    K těm zimnim gumam - ja koupil na FoFo combi 2 tdci Bridgestone Blizzak 16", vysli dobre v testech a slusny ceny maji na www.pneu-shop.cz. Jinak doporucuju testy pneumatik na www.adac.de
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 11.10.06  18:41

    « Zacatek prodeje Focus II

    Ja jsem ho objednaval hned jak to bylo mozne (po zavolani dealera). Bylo to zacatkem prosince 2004. Dodavka byla na prelomu unora a brezna 2005
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 10.10.06  09:55

    « Bez nadpisu

    Miles: Myslim, ze se prodaval od podzimu 2004.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.10.06  09:48

    « Bez nadpisu

    Miles Je to tusim zaciatok roka 2005, resp. koniec roka 2004. Na SK sa este aspon v januari 2005 nepredaval.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.10.06  09:44

    « Focus II

    Od kterého roku se vlastně dělal Focus II, v inzerátech se to nepíše... jak se to dá poznat?
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 07.10.06  23:08

    « Re: Re: C-MAX či Focus combi?

    Možná jsem to napsal špatně, kufr má větší Focus, variabilitou jsem myslel to vyndávání sedaček nebo posouvání apod. Ale myslím, že je potřeba se projet v obou a proto jsem se už asi rozhod pro Focus II combi
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.10.06  22:41

    « Re: C-MAX či Focus combi?

    Zdravim,
    skontroluj rozmery kufra.... po zadne sedadle a po predne sedadla, mozno budes prekvapeny...
    kombi:
    Maximálna výška batožinového priestoru 913
    Minimálna šírka medzi podbehmi kolies 1156
    Dĺžka batožinového priestoru po zadné sedadlá 1048
    Dĺžka batožinového priestoru po predné sedadlá 1658
    objem 520/1580
    C-MAX
    Maximálna výška 925
    Maximálna šírka medzi oblúkmi blatníkov 1050
    Dĺžka batožinového priestoru po zadne sedadla 855
    Dĺžka batožinového priestoru po predne sedadla 1734
    objem 550/1620
    Pri 1.6TDCi je udany rozdiel v kombinovanej spotrebe o 1 deci /100km v prospech kombi, pri vyssich rychostiach to bude asi viac
  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 06.10.06  20:57

    « Re: C-MAX či Focus combi?

    ujel jsem teprve asi tisíc km a že bych seděl nízko mě nepřipadá oproti primeře , kterou jsou měl předtim. a jezdim tak okolo šesti.
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 06.10.06  19:39

    « C-MAX či Focus combi?

    O starým Focusu umím poradit, ale i když vím, že podobné téma tu existuje, chci položit otázku obráceně:
    Mám dát přednost Focusu combi před C-MAXem?
    Pro mě jsou + Focusu následující:
    nižší cena, větší rozměry, skladnější,větší kufr, nižší spotřeba, nižší aerodynamický hluk
    Mínusy Focusu jsou (pro mě)nižší posaz, menší variabilita kufru, Focus asi bude tuctovější auto, IMHO nudnější design.
    Radši bych FOcuse, pomůžete mi se přesvědčit, že dělám 100% dobře? :-)
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.10.06  14:22

    « Bez nadpisu

    Mojí ženě jsem koupil Focus a nejlepší kamarádce jsem dohodil Astru. Obě auto jsou ok.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…