FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  16:26

    « Bez nadpisu

    misoo: je to fakt az take zle? co presne sa ti na tom zvuku nepaci, vies to nejak definovat? Budem si to musiet niekde ist vypocut, ako to hra...Keby som siel do noveho, tak to vobec neriesim a jasne tam ide Sony, ale v tej predvadzacke to nedokazem ovplyvnit, takze budem nuteny vymenit aj radio (aby to vedelo mp3) a aj repraky, aby to hralo.... :(
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 18.10.06  16:10

    « Re: Re: Re:

    Poly: používám Acer n35 s vestavěnou GPS, na skle uprostřed na husím krku. Mám s ním následující zkušenost:
    Naležato s vestavěnou anténou, která nemá otočný kloub, takže je v nepřirozené poloze, to bylo dost špatné. Dlouho se chytá a lehce ztrácí. Nouzově použitelné ano, pohodlné ne, otravné ano. Vliv skla to ale není, venku se to chová stejně blbě, a to se ani nepohybuješ tak rychle.
    Koupil jsem přídavnou anténu na drátě do připraveného výstupu za 700 Kč (TS Bohemia aj.) a je po problému, naprosto rychle, přesně, v pohodě. Akorát je tam teda drát navíc, ta anténka je placička tak 2x2 cm a vysoká tak 0,5 cm.
    Teď už to dělá, co chci, ale dnes bych si koupil jiné PDA. Nevím které, ale tohle nemá Wi-Fi ani bluetooth, ani USB-host, prostě je takové chudé. Ale zas člověk nemusí tahat GPS zvlášť, ta interní třeba do města na základní pěší orientaci stačí.
    Jo a měl jsem dojem, že se liší vyhodnocení signálu v různých softwarech. Já používám TomToma, ale nejlepší na to nebyl. Mají asi různě nastavený práh pro to, jaký signál už považují za spolehlivý údaj. Ale nerozumím tomu, třeba je to blbost.
    Řešil jsem to začátkem roku, přičemž upozorňuju, že nabídka autoGPS zjevně mohutně roste, aniž bych ji od té doby nějak sledoval.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  15:39

    « Re: Re: Re:

    cavte, zvuk radia 6000 s 4+2 repro je uplna hruza... :x chcem vymenit repraky, nahodou neviete aky rozmer je v prednych a aky v zadnych dverach ?
    diky moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.06  15:00

    « Re: Re:

    impaler: To vyhrievane predne sklo je dobra vec, len ma zarazilo, ze kvoli nemu nefunguje v aute prenosny antiradar. To sito jednoducho rusi el-mag vlny radaru.
    Chcel som si kupit nejaku GPS navigaciu, len teraz neviem ci by to nerobilo problem aj jej... :roll: Nemas s tym skusenosti?
    lomo: to prepojenie mp3 prehravaca s radiom 6000 som si objednal. V lete mi ho dodatocne domontovavali. Skoncilo to tak, ze mi pod radio (do priehradny pre rychlostnou) domontovali zdierku na jack-a. Ale priznam sa, este som tam neskusal nieco pripojit :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  13:54

    « Bez nadpisu

    omik problem je v tom, ked mas 6 repro, tak vzadu vlastne nie je vyskovy a ani ho nie je kam osadit, vypln zadnych dveri pre 8 repro je ina ako pre 6.
    ine by to bolo keby si mal len 4 repro (tj. len predne), vtedy sa obycajne priprava dozadu nedava
    s kablami problem asi nebude, pretoze vystup je 4x a v repro by mala byt pouzita vyhybka.
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  12:43

    « Re:

    a myslite, ze priprava na tych 8 repro je v kazdom focuse a rozdiel je len v tom,ze pripoja dalsie 2 reproduktory (a ze su vsetky ine), alebo ta priprava na 8 tam nie je vobec?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  12:16

    « Bez nadpisu

    omik Jasne funguje.. ale iba pre tie ford radia co do toho focusa pasuju. uplne ine radio by slo (ak je to ten bezny DIN rozmer) ale to ovladanie by bol problem a tiez by si si musel kupit adapter z ford konektora na ISO konektor a dalsiu mriezku na radio, ktoru vsadis do toho otvoru a do nej vsadis to radio s DIN rozmerom. (a zostane ti este dalsi odkladaci priestor)
    repro mi hra viacmenej v pohode ale verim tomu, ze s tymi reprakmi co sa dodavaju k sony by to bolo lepsie :)
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 18.10.06  12:16

    « Bez nadpisu

    omik: Uplne jiny radio tam samozrejme jde, jen je potreba poridit si plastovy redukcni ramecek. Pokud na radiu bude konektor na dalkove ovladani, melo by to pry taky fungovat, ale radsi bych si to overil. Ja jsem objednaval auto s priplatkovym sony mp3 a jsem spokojenej. Neni to jen v radiu, podle me se vyplati hlavne tech 8 sony repro. Kamoska ma normalni radio se 6 repro a musim rict, ze priplatek cca 200€ za tu muziku fakt stoji.
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  11:48

    « Bez nadpisu

    lomo: a co ovladanie na stlpiku riadenia po vymene? Funguje? A ak by som tam chcel dat nejake uplne ine radio? To by uz mozno ani neslo, kvoli designu palubky, kde sa vklada....
    vymena repro by nemala byt casom problem, ak by to nehralo podla predstav...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  09:42

    « Bez nadpisu

    omik MP3 radio som riesil pred pol rokom, ked som kupoval focusa. je to tak, ze radia rady 6000 (pre focus II, pre focus I totiz bol aj tusim model 6006 co vedel MP3) nevedia MP3 a sice niektore z nich maju AUX vstup ale udajne je blokovany vo firmware radia (takze ani pripojenie konektora ti nepomoze), ale vraj nie je u vsetktych - na ruskom fore som nasiel navod ako to pripojit ale neskusal som. sony mp3 ten aux vstup ma odblokovany len konektor sa do auta montuje iba vtedy ak je toto radio objednane z vyroby. o moznostiach pripojit priamo mp3 player som pocul, ze to je nejaka vybava, ktora bolo pridavana zhruba toto leto. nie som si isty, ci sa to vobec u nas da objednat.
    ja som kupoval akciovu vybavu, kde som mal radio 6000 a potom som kupil na ebay to sony mp3 radio, vyslo to na cca 12000, montaz za minutu, ziadne problemy. nove sony mp3 radio u forda stoji cez 27000.
    nevyhoda je, ze ak je sony radio od vyroby, tak mas aj viac (8 namiesto 6) a lepsie repro.
    pozor este na to, ak to budes kupovat cez ebay, ze potrebujes radio presne do focusu/cmaxa, radio napr. z mondea vyzera takmer uplne rovnako ale nenarves ho tam.
    a tiez este existuje sony 6CD radio, co MP3 nevie, ale zato ma integrovany menic na 6 CD a vyzera na nerozoznanie od toho sony MP3.
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 18.10.06  09:01

    « Re:

    Jestli se nepletu, tak to rádio 6000 mp3 neumí. Já mám Sony mp3 (příplatkové, takto ho označovali v ceníku výbavy), které je teda umí bez problému, i z pálených, čte strukturu složek. Mechanika na jedno cd.
    Jinak u Forda je teď už myslím standard jack-vstup do rádia, který najdeš v Mondeu v přihrádce u spolujezdce, ve Focusu nevím. Kolegyně má Focus II asi půl roku a tvrdí, že tam má dokonce přímo USB vstup na mp3 přehrávač. Možná to ale byla akce belgického Fordu, něco jako Ford Techno (to nekomentuju :-) ). Prověřil bych to, protože pak podle mě může rádio bez mp3 stačit.
    I když nevím, jestli třeba dopravní informace umí přebít i to externí zařízení, to jsem nezkoušel ani na svém.
    Jo a to vyhřívané přední sklo je taky super! Drátky jsou vidět akorát proti hodně světlému pozadí, hlavně sníh a mlha. Ale nevadí to nijak moc. V zimě naruším mechanicky ten ledový krunýř a s nějakým čištěním se nemusím drbat. Nečekám sice s nastartovaným motorem na místě, takže to prohrábnu, ať tak napůl poslepu vyjedu od baráku, a pak už to roztopený přejedu stěračem. Je to bezva a taky jsem si původně myslel, že tyhle serepetičky jsou zbytečný. Dešťosenzor a tohle už budu asi vždycky chtít. Jo a vyhřívanou sedačku taky. :)
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  08:40

    « Bez nadpisu

    Impaler: dik...
    Ako je to s CD-6000 (v FF Ghia), prehrava MP3 alebo nie? Myslim, ze nie, ale pre istotu sa pytam.
    Musim sa totiz do tyzdna rozhodnut, ci chcem predvadzaci FF2 Ghia, 1.6TDCi (80kW) RV 2005, 22000km, do provozu 10/2005 (jazdilo v DE) s automatickou klimou, sadou pro lepší viditelnost + reflexní čelní sklo + vyhřívané čelní sklo a trysky ostřikovačů, ktory by som mohol zobrat hned v listopadu za 429000, alebo si pockat do ledna/unora a zobrat novy Trend Gold za 495 s 1.8TDCi, automatickou klimou a Sony audio. Chcem to brat na leasing a vychadza to tak, ze v akontacii je rozdiel 40000 a v mesacnych splatkach 200 v prospech toho noveho!!! A vobec sa neviem rozhodnut :((
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.10.06  23:26

    « Bez nadpisu

    no to je dost neprijemne ak to raz zotre nasucho. Pre skrabance na skle dost blbe:-(
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 17.10.06  16:17

    « Re:

    omik: (pokud to má Focus stejně) První poloha je senzor (funguje skvěle, nenech se odradit - je to jen stroj, takže izolovaný chlístanec od náklaďáku nemusí vzít ideálně, ale na dlouhé cestě po dálnici přes nejrůznější počasí je to super; naštval mě za rok a 40.000 km asi tak dvakrát, v extrémním dešti jednou, kdy nepřestal v tunelu zběsile stírat, podruhé naopak při hodně slabém a proměnlivém).
    Druhá a třetí poloha ovladače jsou stálé rychlosti, plus já mám ještě regulaci intervalu v krocích 1-6. To jsem nikdy nepoužil, ale myslím, že to je k těm stálým. Nebo je to citlivost senzoru? :-) Prostě nevím, nepotřebuju, funguje to skvěle.
    Jediná chyba je, že když ovladač zůstane v poloze senzor, po návratu do auta a otočení klíčkem v zapalování se jednou setře přední i zadní - na znamení, že je aktivován. Což je úplně na * v garáži, nebo když už neprší, nebo tak. Zde soudruzi udělali chybu ve stylu Billa Gatese, který si taky myslí, že nám bude ulehčovat život.
    Jo a bydlím v Belgii, a tady prší teda fakt hodně, aby bylo jasno. :)
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 17.10.06  15:47

    « Bez nadpisu

    zachytil som tu niekde na fore staznosti na dazdovy senzor, vraj nefunguje uplne tak, ako by mal. Da sa tento senzor deaktivovat a pouzivat manualne ovladanie stieracov obycajnym prepnutim paky ovladaca stieracov,alebo je potrebny nejaky iny zasah?
    Nikdy som takuto "zbytocnu" elektroniku nemal a nepouzival....
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.10.06  15:45

    « Bez nadpisu

    lomo: ak dobre ratam blatnik by ti vyrzait nemalo ak je odporucane ET pre vsetky rozmery pneu rovnake (52,5) tak by sa potom malo v pohode zmestit este aj ET 30 pre 6,5palcovy disk. (52,5-1"=27,1). Casti napravy vsak budu zatazovane vecsimi silami (vacsim momentom z dovodu posunutia stredu pneu smerom od stredu auta) co moze mat negativny vplyv na zivotnost ich casti. Stabilita v zatackach vsak moze byt este lepsia ako s odporucenymi ET:-) STK neviem ci vie odhalit o par mm ine ET, rozmer pneu si overia zato lahko (samozrejme ak gumy ocividne nelezu z blatnikov:-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.06  14:29

    « Bez nadpisu

    Mám oficiální odpověď od FORD CZ, dávám ji pro ostatní zájemce.
    Dobrý den, pane Pacholíku,
    posíláme vám rozměry:
    6J X 15 H2 ET 52.5; 195/65 R15 87 T
    6.5 J X 16 H2 ET 52.5; 205/55 R16 87 T
    6.5 J X 17 H2 ET 52.5; 205/50 R17 87 T
    7.5 J X 18 H2 ET 52.5; 225/40 R18 87 T
    6 J X 15 H2 ET 52.5; 195/65 R15 87 Q M+S
    dokonce tedy můžou být zimní jen Q. Můj prodejce mi na upřesňující dotaz odpověděl dost divně že T nemají dostatečný hmotnostní index (odpovídal šéf servisu a ND), už zase se setkávám s tím, že v servisu ví méně než já. Doteď jsem měl Škodu Fábii a až na servis naprosto bezproblémová auto (najeto 105000), doufám že Focus bude jen lepší.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.06  09:57

    « Bez nadpisu

    renep jediny problem vidim v STK, osobne si myslim, ze Tcka stacia tiez (dufam, prave som jedny kupil), tie H su naozaj o minimalne par stovak drahsie
    mna by dost zaujimalo ako to je s diskami, kedze som chcel aj na zimu kupit elektrony - rozmery v technickaku su dost ine nez sa bezne predava.
    Hlavne ma zaujima hodnota ET - v TP je 52.5 a otazka je o kolko sa tato hodnota moze lisit. Bezne disky (AEZ, OZ, ... ) maju ET okolo 40 tak dufam, ze mi to na prvej jame nevyrazi blatnik :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.06  23:10

    « Zimní pneumatiky na 1.6 Duratec 74kW

    Mám objednaný Focus Combi 1.6 Duratec 74kW a potřeboval bych vědět jaké zimní pneumatiky použít. Auto bude až začátkem prosince, ale zimní gumy je výhodné koupit již teď. Prodejce tvrdí Rozměr pneumatiky Focus – 195/65R15 91V, je možno pro zimní pneumatiky též použít 195/65R15 86H.

    Mne zaráží ten rychlostní index, podle mne stačí T (190km/h) na auto s maximálkou 180km/h, ty gumy jsou pak rapidně levnější. Nemá někdo stejný typ auta a nanapsal by mě co je uvedeno v TP, včetně poznámky dole kde se uvádí alternativní pneumatiky.
    Díky
  • 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 13.10.06  18:59

    « Prodejci/servisy

    Jake mate zkusenosti s prodejci/servisy v Praze a okoli? Specialne me zajima Ford Valousek. Tedy krome shrnuti od Rene Valnohy, ktery uz jsem cetl :-).
    Diky!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…