FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.06  10:45

    « Re:

    lomo, misoo:
    Mam tiez 6000CD a zvuk sa mi zda relativne kvalitny.
    Nemali by ste zaujem sa niekde na parkovisku alebo benzinke stretnut a navzajom si porovnat kvalitu prehravania?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  10:30

    « Bez nadpisu

    mrba celkovo, povedal by som, ze hlavne kvalitnejsim zosilovacom
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.06  10:28

    « Re:

    lomo: (no je fakt, ze akonahle som vymenil 6000ku za sony mp3 cd, tak ten rozdiel v kvalite (na rovnakych repro) bol velmi dobre pocutelny.
    Ten pocutelny rozdiel v kvalite bol len u radia alebo aj pri CD prehravaci?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  10:01

    « Bez nadpisu

    omik : tak potom gratulujem k tomu Sonacu, alebo ak bude ta predvadzacka, tak potom si dame vediet (cez SZ) kto ako namontoval tie repro a aky to malo efekt :-) ja to budem robit asi na jaro 2007... teraz nemam absolutne prehlad, ale chcel by som to cele poriesit tak od 5-10 tis. skk.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.06  09:16

    « Re:

    duro77: Montaz ma nestala nic, mal som to "kupene"(=zadara po dohode s predajcom) uz ako vybavu do noveho auta. Len pri preberani auta mi povedali, ze este nieco nemaju a ze sa mam zastavit neskor.
    Montaz trvala asi 20 minut.
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 19.10.06  09:04

    « Bez nadpisu

    misoo: no keby som ho kupoval noveho, tak nevaham a je to jasne. za priplatok 6000Kc v terajsej akcii Ford CZ je to jednoznacne....
    Ale rozmyslam o predvadzacke, tam to bude problem. Ale vymena reproduktorov by to mala vyriesit, to je dodatocna investicia tak cca. do 10000 a mala by to byt akceptovatelna kvalita. Auto bez relativne dobreho zvuku si neviem predstavit....
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  09:01

    « Bez nadpisu

    no je fakt, ze akonahle som vymenil 6000ku za sony mp3 cd, tak ten rozdiel v kvalite (na rovnakych repro) bol velmi dobre pocutelny.. sony ma ovela lepsi rozsah, dokonca basy som musel podstatne ubrat, lebo sa v tom aute nedalo vydrzat :-)
    neskusali ste niekto domontovavat osvetlenie priestoru pod nohami ? vraj v sporte (to je v anglicku zetec climate), su aj kable aj drziaky a treba len dodat ziarovky
    [odkaz]
    (treba sa registrovat)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  08:50

    « Bez nadpisu

    omik : funkcne vymozenosti ako napr. mp3 ti neporadim, ja pocuvam vacsinou radio, ale zvukovo to musi byt minimalne bez vyraznejsieho nedostatku. chybaju tomu akekolvek hlbsie basy, tie co su tam, su tvrde, slabe a namiesto basovania dost casto len neprijemne hucia. jedina dobra vec su stredy, ale aj to iba v jednoduchej akustickej hudbe, akonahle je tam viac nastrojov naraz, je to zliate dokopy a cele stredy su nejake plastovo-plechove, daleko od prirodzeneho prejavu... vysky nejdu zdaleka vysoko, iba tak sustia, ich mnozstvo je sice akurat, ale su fakt moc nizko.
    niekto, kto ma radio v aute len ako zvukovu kulisu je to v pohode, ale na co len trochu serioznejsie pocuvanie je to bieda... 8-s
    pocul som aj to fordacke sony a to je uplne niekde inde, neni to zdaleka ziadny high-end, ale ma to dostatocne siroky frekvencny rozsah a aj tu spravnu dynamiku a cistotu na pocuvanie akejkolvek hudby v postacujucej kvalite. pocul som to iba raz v predajni, ale stacilo mi. ked som sadol potom do svojho, tak som mal pocit ako keby mi hral iba stredovy reproduktor... >:-[]
    kto chce v aute pocuvat hudbu nielen ako zvukovu kulisu, tak jednoznacne treba investovat do toho sonaca !!! :idea:
    PS: v C4 je to zakladne CD radio zvukovo na takej urovni ako to fordacke Sony !!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  08:40

    « Bez nadpisu

    tu je par liniek na ten AUX vstup pre radio 6000
    [odkaz]
    [odkaz]
    snad vam to pomoze, ak to budete niekto montovat
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  07:34

    « Bez nadpisu

    poly: co ta vysla ta dodatocna montaz vstupu pre jack? robil Ti to Ford servis?
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  16:26

    « Bez nadpisu

    misoo: je to fakt az take zle? co presne sa ti na tom zvuku nepaci, vies to nejak definovat? Budem si to musiet niekde ist vypocut, ako to hra...Keby som siel do noveho, tak to vobec neriesim a jasne tam ide Sony, ale v tej predvadzacke to nedokazem ovplyvnit, takze budem nuteny vymenit aj radio (aby to vedelo mp3) a aj repraky, aby to hralo.... :(
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 18.10.06  16:10

    « Re: Re: Re:

    Poly: používám Acer n35 s vestavěnou GPS, na skle uprostřed na husím krku. Mám s ním následující zkušenost:
    Naležato s vestavěnou anténou, která nemá otočný kloub, takže je v nepřirozené poloze, to bylo dost špatné. Dlouho se chytá a lehce ztrácí. Nouzově použitelné ano, pohodlné ne, otravné ano. Vliv skla to ale není, venku se to chová stejně blbě, a to se ani nepohybuješ tak rychle.
    Koupil jsem přídavnou anténu na drátě do připraveného výstupu za 700 Kč (TS Bohemia aj.) a je po problému, naprosto rychle, přesně, v pohodě. Akorát je tam teda drát navíc, ta anténka je placička tak 2x2 cm a vysoká tak 0,5 cm.
    Teď už to dělá, co chci, ale dnes bych si koupil jiné PDA. Nevím které, ale tohle nemá Wi-Fi ani bluetooth, ani USB-host, prostě je takové chudé. Ale zas člověk nemusí tahat GPS zvlášť, ta interní třeba do města na základní pěší orientaci stačí.
    Jo a měl jsem dojem, že se liší vyhodnocení signálu v různých softwarech. Já používám TomToma, ale nejlepší na to nebyl. Mají asi různě nastavený práh pro to, jaký signál už považují za spolehlivý údaj. Ale nerozumím tomu, třeba je to blbost.
    Řešil jsem to začátkem roku, přičemž upozorňuju, že nabídka autoGPS zjevně mohutně roste, aniž bych ji od té doby nějak sledoval.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  15:39

    « Re: Re: Re:

    cavte, zvuk radia 6000 s 4+2 repro je uplna hruza... :x chcem vymenit repraky, nahodou neviete aky rozmer je v prednych a aky v zadnych dverach ?
    diky moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.06  15:00

    « Re: Re:

    impaler: To vyhrievane predne sklo je dobra vec, len ma zarazilo, ze kvoli nemu nefunguje v aute prenosny antiradar. To sito jednoducho rusi el-mag vlny radaru.
    Chcel som si kupit nejaku GPS navigaciu, len teraz neviem ci by to nerobilo problem aj jej... :roll: Nemas s tym skusenosti?
    lomo: to prepojenie mp3 prehravaca s radiom 6000 som si objednal. V lete mi ho dodatocne domontovavali. Skoncilo to tak, ze mi pod radio (do priehradny pre rychlostnou) domontovali zdierku na jack-a. Ale priznam sa, este som tam neskusal nieco pripojit :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  13:54

    « Bez nadpisu

    omik problem je v tom, ked mas 6 repro, tak vzadu vlastne nie je vyskovy a ani ho nie je kam osadit, vypln zadnych dveri pre 8 repro je ina ako pre 6.
    ine by to bolo keby si mal len 4 repro (tj. len predne), vtedy sa obycajne priprava dozadu nedava
    s kablami problem asi nebude, pretoze vystup je 4x a v repro by mala byt pouzita vyhybka.
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  12:43

    « Re:

    a myslite, ze priprava na tych 8 repro je v kazdom focuse a rozdiel je len v tom,ze pripoja dalsie 2 reproduktory (a ze su vsetky ine), alebo ta priprava na 8 tam nie je vobec?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  12:16

    « Bez nadpisu

    omik Jasne funguje.. ale iba pre tie ford radia co do toho focusa pasuju. uplne ine radio by slo (ak je to ten bezny DIN rozmer) ale to ovladanie by bol problem a tiez by si si musel kupit adapter z ford konektora na ISO konektor a dalsiu mriezku na radio, ktoru vsadis do toho otvoru a do nej vsadis to radio s DIN rozmerom. (a zostane ti este dalsi odkladaci priestor)
    repro mi hra viacmenej v pohode ale verim tomu, ze s tymi reprakmi co sa dodavaju k sony by to bolo lepsie :)
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 18.10.06  12:16

    « Bez nadpisu

    omik: Uplne jiny radio tam samozrejme jde, jen je potreba poridit si plastovy redukcni ramecek. Pokud na radiu bude konektor na dalkove ovladani, melo by to pry taky fungovat, ale radsi bych si to overil. Ja jsem objednaval auto s priplatkovym sony mp3 a jsem spokojenej. Neni to jen v radiu, podle me se vyplati hlavne tech 8 sony repro. Kamoska ma normalni radio se 6 repro a musim rict, ze priplatek cca 200€ za tu muziku fakt stoji.
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 18.10.06  11:48

    « Bez nadpisu

    lomo: a co ovladanie na stlpiku riadenia po vymene? Funguje? A ak by som tam chcel dat nejake uplne ine radio? To by uz mozno ani neslo, kvoli designu palubky, kde sa vklada....
    vymena repro by nemala byt casom problem, ak by to nehralo podla predstav...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.06  09:42

    « Bez nadpisu

    omik MP3 radio som riesil pred pol rokom, ked som kupoval focusa. je to tak, ze radia rady 6000 (pre focus II, pre focus I totiz bol aj tusim model 6006 co vedel MP3) nevedia MP3 a sice niektore z nich maju AUX vstup ale udajne je blokovany vo firmware radia (takze ani pripojenie konektora ti nepomoze), ale vraj nie je u vsetktych - na ruskom fore som nasiel navod ako to pripojit ale neskusal som. sony mp3 ten aux vstup ma odblokovany len konektor sa do auta montuje iba vtedy ak je toto radio objednane z vyroby. o moznostiach pripojit priamo mp3 player som pocul, ze to je nejaka vybava, ktora bolo pridavana zhruba toto leto. nie som si isty, ci sa to vobec u nas da objednat.
    ja som kupoval akciovu vybavu, kde som mal radio 6000 a potom som kupil na ebay to sony mp3 radio, vyslo to na cca 12000, montaz za minutu, ziadne problemy. nove sony mp3 radio u forda stoji cez 27000.
    nevyhoda je, ze ak je sony radio od vyroby, tak mas aj viac (8 namiesto 6) a lepsie repro.
    pozor este na to, ak to budes kupovat cez ebay, ze potrebujes radio presne do focusu/cmaxa, radio napr. z mondea vyzera takmer uplne rovnako ale nenarves ho tam.
    a tiez este existuje sony 6CD radio, co MP3 nevie, ale zato ma integrovany menic na 6 CD a vyzera na nerozoznanie od toho sony MP3.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…