FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.10.06  15:08

    « Re: Na 17" a vetsi kola se retezy podle manualu dat ned

    To mi je jasne, ja som len reagoval na to, ze chodit v zime na 18-tkach je trosku divne... :roll:
    Aspon na Focuse...
    Na zimu treba nieco uzsie...
    U mna to vyzera tak, ze na lyzovacku budem chodit HR-V-ckou... >:D
    Chystame sa kupit...
    Uz sa aj tesiiim :D
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 30.10.06  11:28

    « Na 17" a vetsi kola se retezy podle manualu dat nedaji

    Svistik: rozmer 16" je nejvetsi pripustny pro retezy. Jak psal FordFocus manual zakazuje pouzit retezy na pneu R17 a vetsi. Myslim si, ze je to z duvodu sirky pneumatik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.10.06  10:09

    « Re: Snehove retezy na kola 16" s pneu 205/55 R16

    Tiez si myslim, ze ked su v technicaku ako alternativy zapisane kolesa R16, R17 aj R18, tak asi neni dovod preco by sa nemohli dat na 16-tky retaze...
    V pripade R18 by som uz pouvazoval, ale to by som asi skor uvazoval nad tym, preco jazdit v zime Focusa na 18-tkach... :-)
    Miesta je v blatniku dost 8)
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 30.10.06  07:54

    « Snehove retezy na kola 16" s pneu 205/55 R16

    FordFocus: Pro motorizace 1.8 a 2.0 jsou nejmensi kola 16" kvuli brzdam.
    Je to i muj pripad. Na zimu mam plechove disky 16" s pneu 205/55 R16 a normalne na nich pouzivam retezy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.06  15:12

    « Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Chcem sa opytat, aku mate spotrebu pri 1,6 TCDi 80 kW... mne po cca 30000 km vychadza kombinovana spotreba okolo 5,2 l (merana spotreba, tankovane na jednej pumpe, do plna.), podla papierov by to vsak malo o cca pol litra menej. Tak hladam, ze kde je chyba... ci u vodica ci niekde inde.
    Jazdi sa v podstate najviac mimo mesta, okresky, cez dediny, takze by som cakal, ze to bude mozno niekde okolo 4,5 l.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.10.06  14:53

    « Re:

    v TP to zapísané nie je, ale v manuáli k autu to už je inak - tam je uvedený zákaz dávať reťaze na R17 a R18.
    Takže podľa TP by reťaze na R16 ísť nemali, podľa manuálu môžu byť...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.06  14:45

    « Bez nadpisu

    FordFocus Mas recht s tou spotrebou, da sa jazdit tak 5.6 ale je to fakt problem, tych 5.1 je asi na rovnom useku bez akehokolvek stupania pri jazde 70tkou.
    Retaze si tiez myslim, ze aj na 16ky nahodit idu, len to aspon podla TP schvalene nie je (dost nechapem, preco vlastne to tam je napisane, ked na 1.8TDCI R15 ani dat nejdu)... druha vec je, ze na jamy ktore nas cakaju je asi lepsie mat mensie disky. Minimalne posledna zima bola dost tvrda.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.10.06  14:37

    « Zimné pneu

    Tiež som na nový FF zháňal zimné pneu, pobehal som po všetkých e-pneu- shopoch a nakoniec som dopadol tak, že cestou z NR do BA som sa zastavil vo Forde na Zlatých pieskoch, tam zbadal vystavené Michelinky Alpin A3 na plecháčoch 195/65 R15 za cca 5tis-ks a vzal to. Zatiaľ ich ešte nemám nahodené, uvidíme. Mimochodom, tamojší servisný technik mi tvrdil, že reťaze možno nahodiť aj na disky 205/55 R16.
    Na FF I. som mal minulú zimu Conti TS810, neboli zlé ale ani vynikajúce. Na snehu boli slabé, na mokre slušné, na suchu výborné.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.10.06  14:33

    « Spotreba

    Už som tu cca pred mesiacom písal svoje skúsenosti so spotrebou (FF II., 1,6 VCT, kombi, ghia). Tentoraz som sa vyslovene pri ceste z BA do NR zameral na to, či vôbec dokážem dosiahnuť výrobcom deklarovanú spotrebu 5,1 l / 100 km pri jazde mimo mesto.
    NEDOKÁŽEM.
    Ani pri najcitlivejšej manipulácii s plynovým pedálom, jazde na 5-ke pri vypnutej klíme, rýchlosťou cca 70-80 kmh mi priemerná spotreba neklesla pod cca 5,6 l / 100 km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.10.06  19:14

    « Bez nadpisu

    svistik :
    to poradie je presne tak ako hovoris :!: :idea:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.10.06  16:36

    « Bez nadpisu

    radio je to iste, aspon produkt kod na neho pokial viem sedi, jedine co moze byt ine su repro a mam pocit, ze su aj ine rozmery (ale nie som si tym isty)
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 27.10.06  15:40

    « Bez nadpisu

    misoo: Bohuzel tam cestu nemam.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.10.06  15:12

    « To lomo, misoo and mrba

    ...tak sa nakonec potvrdilo to, co som si myslel, ze CD 6000/focus nie je to iste ako CD6000/C-Max...
    Chalani, ak som to dobre pochopil, tak v C-Maxe hra to radio lepsie ako vo focuse?
    Cize poradie podla kvality je 1.Sony CD, 2.CD 6000 C-MAx 3.CD 6000 Focus?
    To by ma moc netesilo :'-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.10.06  22:28

    « Bez nadpisu

    jirkaf :
    nemas nahodou o 2-3 tyzdne cestu okolo blavy ? >:D
    lomo :
    to neva ze mas tie 'nase' repraky, dokonca by som povedal ze pre nas ucel je to vyhoda ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 26.10.06  21:45

    « autoradio sony

    to lomo: Mam ho z vyroby. Za priplatek neco pres 6000 Kc vcetne 8mi
    reproduktoru. Jsem s nim velmi spokojen. Duvod proc jsem ho koupil je moznost prehravat mp3 z CD.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.10.06  19:57

    « Bez nadpisu

    jasne, plati, takze sa stretneme cca o 2-3 tyzdne kedze to uz by snad kazdy z nas mohol
    ad sony - zvuk urcite lepsi ale chcelo by to este zohnat niekoho kto ma to sony od vyroby, kedze ja mam len tie * repraky pre 6000. predpokladam, ze s tymi originalnymi pre sony to bude este o nieco lepsie.
    radio je inac vlastne tiez visteon (to sony), asi to robia nejako v licencii.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.10.06  18:47

    « Bez nadpisu

    tak tak, ten rozdiel v zvuku bol dost vyrazny... subjektivne zvuk hodnotim asi o 30% lepsi ako u mna a to sony ak si dobre pamatam, tak by malo byt zvukovo lepsie cca o 80% ako u mna. ale najlepsie bude, ak stretko zopakneme a stretneme sa vsetci traja naraz.
    co sa este tyka toho rozdielu medzi 6000CD focus / 6000CD c-max, tak to bude podla mna reprakmi, ale teoreticky este moze byt aj rozdiel vo "vnutornostiach" radia, lebo i ked to boli oznacenim tie iste radia, tak v c-maxe bol trochu iny display a ina logika ovladanie (basy, vysky, fader...), co moze znacit napriklad uplne iny zosik atd... v pondelok idem do fordu, tak sa na to spytam !!
    tie kontakty by sme si mohli vymenit. posielam vam obom sukromnou spravou moj mobil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.10.06  17:39

    « Re:

    lomo: no my sme tak 15 minut predtym skoncili. Zistili sme, ze Ford 6000CD vo Focuse nie je to iste ako Ford 6000CD v C-MAXe. Ale mna by dost zaujimalo ako hra to Sony, takze niekedy v podobnom case na rovnakom mieste by sme sa mohli stretnut. Testovacie CD mam pre teba nachystane.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.10.06  16:44

    « Bez nadpisu

    no bol som tam ~16:30 ale nejako som vas nenasiel, minimalne cierneho sport focusa som nevidel... no asi dame este iny termin a nebolo by zle vymenit si aj nejako kontakty na seba
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.10.06  15:01

    « Re: Re:

    s tou 20:00 som srandoval, len aby lomo nevahal ked bude par minut meskat ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…