FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.11.06  08:18

    « Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Ja mam najazdenych 11 000km, dlhodoby priemer od nadobudnutia auta je 4,98l /100km, vacsinou jazdim mimo mesto (85%) a malo po dialnici (5%). Priemernu rychlost mam spravidla 65 - 75 km/h na taknovanie.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 01.11.06  15:24

    « Re:

    Na foru o mondeích někdo psal, že tam okamžitou spotřebu má, takže je jasný, že to jde. prodejce mu rpej řek, že je to nějaká bota, že je to divný a chtěl mu to zase zakázat :D
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 01.11.06  14:47

    « 1.6 TDCi

    Včera jsem koukal pod kapotu Focuse 1.6TDCi 80kw. Má to být common-rail motor, ale nahoře nikde není rail jako na Mondeu. Naopak jsou velký trysky, jako by to bylo PD jsem z toho vedle.
    Ten motor jede, žere a hlučí jako PD od VW a ne jako CR motor.
    Víte o tom něco bližšího?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.06  12:52

    « Bez nadpisu

    Koupil jsem nosič u firmy Böhm střešní nosiče. Je docela kvalitního provedení a uzamykatelný a stál asi 2300 kč, jiní výrobci včetně Fordu jsou mnohem dražší Ford -3600, Thule -5000. Nevím kde všude má prodejny, ale je pod Vyšehradem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.06  12:23

    « Re: Palubní počítač FFII

    Neukazuje. V manuálu to sice je, ale prodejce mě řekl, že to kvůli bezpečnosti odstranili a samozrejme me tvrdi, ze zpatky to pridat nejde.
    Taky nechapu proc je tam 2x venkovni teplota.
    FF 1.6 TDCI
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.06  10:52

    « Pruzinka spojkoveho pedalu

    Tak mi dva dni dozadu z nicoho nic praskla pruzinka spojkoveho pedalu. Buchot to bol teda riadny. Moj fofoII ma 11mesiacov, najazdenych 42-tisic km.
    Nepamatam si, ze by tu niekto podobny problem spominal alebo ano?
    edit: v servise mi to opravili v ramci zaruky. len som tam stravil cely den...
    btw. ma tu niekto z vas (z BA) cerveneho focusa, z foliami a vcelku pekne riesenou koncovkou vyfuku (v strede zadneho plastu pod naraznikom)???
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.10.06  18:45

    « Bez nadpisu

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.10.06  21:37

    « strešný nosič

    Zdravím, neviete mi poradiť, aký strešný priečny nosič mám kúpiť na mojho focusa? Nemam ani lyžiny, ani koľajničky, iba 4 úchyty. Mám kúpiť originál vo forde, alebo máte skúsenosti aj s inými nosičmi?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.06  17:14

    « Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Chcem sa opytat, aku mate spotrebu pri 1,6 TCDi 80 kW... mne po cca 30000 km vychadza kombinovana spotreba okolo 5,2 l (merana spotreba, tankovane na jednej pumpe, do plna.), podla papierov by to vsak malo o cca pol litra menej. Tak hladam, ze kde je chyba... ci u vodica ci niekde inde.
    Jazdi sa v podstate najviac mimo mesta, okresky, cez dediny, takze by som cakal, ze to bude mozno niekde okolo 4,5 l.
    Při klidné jízdě mi to bere 5.0 l ( 80 % po dálnici rychlostí 110 km/h ), když busu jezdit svižně, akcelerovat, po dálnici 140-150, hodně po Praze, zapnutou klimu,tak to bude 6-6.3. Takže si myslim l, že 4.8 komb.-(moje kombi ) s tímto motorem je nereálná. Mimochodem na německém serveru jsem se díval, že většině lidí, kteří tam psali to žere asi 5.8.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.06  16:59

    « Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Vecernicek:Mne sa na 1.8 TDCi podarilo prejst 400 km so spotrebou pod 4,5l/100km ale to som sa uz dost snazil (podla palubaku to bolo dokonca 4,2 takze som papierovych 4,3 mozno aj "prekonal"). Len to chce naozaj lahku nohu, brzdit co najviac motorom, na miernych klesaniach vyhadzovat rychlost a fest predvidat... A tiez mat spravne nafukane pneu...
    Skus zmenit benzinku, mozno je problem prave v tom :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.10.06  15:08

    « Re: Na 17" a vetsi kola se retezy podle manualu dat ned

    To mi je jasne, ja som len reagoval na to, ze chodit v zime na 18-tkach je trosku divne... :roll:
    Aspon na Focuse...
    Na zimu treba nieco uzsie...
    U mna to vyzera tak, ze na lyzovacku budem chodit HR-V-ckou... >:D
    Chystame sa kupit...
    Uz sa aj tesiiim :D
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 30.10.06  11:28

    « Na 17" a vetsi kola se retezy podle manualu dat nedaji

    Svistik: rozmer 16" je nejvetsi pripustny pro retezy. Jak psal FordFocus manual zakazuje pouzit retezy na pneu R17 a vetsi. Myslim si, ze je to z duvodu sirky pneumatik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.10.06  10:09

    « Re: Snehove retezy na kola 16" s pneu 205/55 R16

    Tiez si myslim, ze ked su v technicaku ako alternativy zapisane kolesa R16, R17 aj R18, tak asi neni dovod preco by sa nemohli dat na 16-tky retaze...
    V pripade R18 by som uz pouvazoval, ale to by som asi skor uvazoval nad tym, preco jazdit v zime Focusa na 18-tkach... :-)
    Miesta je v blatniku dost 8)
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 30.10.06  07:54

    « Snehove retezy na kola 16" s pneu 205/55 R16

    FordFocus: Pro motorizace 1.8 a 2.0 jsou nejmensi kola 16" kvuli brzdam.
    Je to i muj pripad. Na zimu mam plechove disky 16" s pneu 205/55 R16 a normalne na nich pouzivam retezy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.06  15:12

    « Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Chcem sa opytat, aku mate spotrebu pri 1,6 TCDi 80 kW... mne po cca 30000 km vychadza kombinovana spotreba okolo 5,2 l (merana spotreba, tankovane na jednej pumpe, do plna.), podla papierov by to vsak malo o cca pol litra menej. Tak hladam, ze kde je chyba... ci u vodica ci niekde inde.
    Jazdi sa v podstate najviac mimo mesta, okresky, cez dediny, takze by som cakal, ze to bude mozno niekde okolo 4,5 l.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.10.06  14:53

    « Re:

    v TP to zapísané nie je, ale v manuáli k autu to už je inak - tam je uvedený zákaz dávať reťaze na R17 a R18.
    Takže podľa TP by reťaze na R16 ísť nemali, podľa manuálu môžu byť...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.06  14:45

    « Bez nadpisu

    FordFocus Mas recht s tou spotrebou, da sa jazdit tak 5.6 ale je to fakt problem, tych 5.1 je asi na rovnom useku bez akehokolvek stupania pri jazde 70tkou.
    Retaze si tiez myslim, ze aj na 16ky nahodit idu, len to aspon podla TP schvalene nie je (dost nechapem, preco vlastne to tam je napisane, ked na 1.8TDCI R15 ani dat nejdu)... druha vec je, ze na jamy ktore nas cakaju je asi lepsie mat mensie disky. Minimalne posledna zima bola dost tvrda.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.10.06  14:37

    « Zimné pneu

    Tiež som na nový FF zháňal zimné pneu, pobehal som po všetkých e-pneu- shopoch a nakoniec som dopadol tak, že cestou z NR do BA som sa zastavil vo Forde na Zlatých pieskoch, tam zbadal vystavené Michelinky Alpin A3 na plecháčoch 195/65 R15 za cca 5tis-ks a vzal to. Zatiaľ ich ešte nemám nahodené, uvidíme. Mimochodom, tamojší servisný technik mi tvrdil, že reťaze možno nahodiť aj na disky 205/55 R16.
    Na FF I. som mal minulú zimu Conti TS810, neboli zlé ale ani vynikajúce. Na snehu boli slabé, na mokre slušné, na suchu výborné.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.10.06  14:33

    « Spotreba

    Už som tu cca pred mesiacom písal svoje skúsenosti so spotrebou (FF II., 1,6 VCT, kombi, ghia). Tentoraz som sa vyslovene pri ceste z BA do NR zameral na to, či vôbec dokážem dosiahnuť výrobcom deklarovanú spotrebu 5,1 l / 100 km pri jazde mimo mesto.
    NEDOKÁŽEM.
    Ani pri najcitlivejšej manipulácii s plynovým pedálom, jazde na 5-ke pri vypnutej klíme, rýchlosťou cca 70-80 kmh mi priemerná spotreba neklesla pod cca 5,6 l / 100 km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.10.06  19:14

    « Bez nadpisu

    svistik :
    to poradie je presne tak ako hovoris :!: :idea:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…