FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.06  23:16

    « Bez nadpisu

    Sranki : neviem co ta hodnota znamena, ale logicky by pri +3 mali byt kolesa akurat (vychadzam z prispevku dura77 z 9.11. 14:54) :idea:
    duro77 : tak drzim palce nech ti to uz frci normalne ! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.06  15:33

    « Bez nadpisu

    to Sranki: tyka sa to zbiehavosti prednej napravy a tie hodnoty mam zo servisu.
    to misoo: teraz mi ju nastavili na +1,2. tak uvidime kam sa to pohne.
  • « 00 Reagovat !

    foto Sranki

    Sranki 10.11.06  22:38

    « Re:

    A co v geometri chces nastavovat na +3°? Zbiehavost, odklon kolesa?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.06  21:01

    « Bez nadpisu

    neda sa to riesit tak, ze sa nastavi geometria naschval na +3 ? tym padom to bude "akoze" na 0. hm ?
    ja mam na mojom gumy zodrate zatial rovnomerne...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.11.06  14:54

    « Problemy s geometriou prednej napravy

    Zdravim,
    uz som to tu spomenul ako odpoved na inu temu v ramci diskusie FOCUS 2, aby sa to neminulo pozornosti, tak este raz:
    Po vymene letnych za zimne som zistil, ze su po 15 tis. km na vyhodenie. Z vnutra smerom von nerovnomerne zjazdene - rovnako lava aj prava. Ze na vine bude geometria sa potvrdilo. Namiesto predpisanej toleranie (ak sa nemylim) 0 az +1,2, bolo -3 na kazdej strane. Zarazajuce bolo ze naprava bola v marci nastavena na 0 :!: . Servis priznal, ze na niekolkych Focusoch sa uz podobny problem vyskytol. Ked sa informovali u dovozcu a inych predajcoch, nedostali ziadnu odpoved. Servis robi aj ine znacky, tak pochybujem ze by to nezvladali...
    Stretli ste sa s niecim podobnym? Mozno ide len o nejaku nepodarenu seriu (moj Focus je 11/2005). Alebo je to ‘choroba’ Sport-u? Na nemeckych forach som sa stretol s niecim podobnym u ST-ciek. Kazdopadne nemam chut investovat kazdy rok do novych pneu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 03.11.06  21:52

    « Re: Re: Re: Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Mrbo, ten graf je super!!
    Taky myslím, že vím, jak je to s tím vstřikováním :-), rail je za motorem (z pohledu zepředu) a dává tlak jen okolo 300atm. (v railu v Mondeu je myslím 1300). Z railu se to vede vysokotlakým potrubím do vstřikovače a ten natlačí palivo do úzkým průchodem a vytvoří tak tlak až 3000atm. a pak to jde vstřikovačem do motoru. Jak jste poznali nejsem technickej typ, ale takhle nějak jsem to laicky pochopil. Takže to doopravdy není jak na Mondeu.
    Jinak je to opravdu super motor, jsem nad míru spokojenej a jako přeběhlík z Mondea (2002 2.0TDCi 96kW) musím říct, že Focus je pro mě jednoznačně lepší volba.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.06  19:09

    « Re: Re: Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    O mna je chyba tak 0,1 - 0,2 l spravidla ukazuje menej nez je skutocny priemer ale bolo to uz aj naopak.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.06  11:15

    « Re: Re: Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Moik: u mňa je rozdiel +- max 0,4l, viď graf:
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 03.11.06  10:32

    « Bez nadpisu

    to moik:
    Ten motor je common rail. Konstrukcne vyrieseny inak ako to co si videl v mondeu. Mal by pouzivat Delphi DCR1400 common-rail injection system (zdroj wikipedia)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 02.11.06  20:50

    « Re: Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    KOupil jsem předváděčku, ujel jsem prvních 500km (najeto mám 19000) a zatím mi to žere podle PP 5.6, to je super....
    Máte zkušenosti, jakou chybu má PP ve spotřebě?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.11.06  08:18

    « Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Ja mam najazdenych 11 000km, dlhodoby priemer od nadobudnutia auta je 4,98l /100km, vacsinou jazdim mimo mesto (85%) a malo po dialnici (5%). Priemernu rychlost mam spravidla 65 - 75 km/h na taknovanie.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 01.11.06  15:24

    « Re:

    Na foru o mondeích někdo psal, že tam okamžitou spotřebu má, takže je jasný, že to jde. prodejce mu rpej řek, že je to nějaká bota, že je to divný a chtěl mu to zase zakázat :D
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 01.11.06  14:47

    « 1.6 TDCi

    Včera jsem koukal pod kapotu Focuse 1.6TDCi 80kw. Má to být common-rail motor, ale nahoře nikde není rail jako na Mondeu. Naopak jsou velký trysky, jako by to bylo PD jsem z toho vedle.
    Ten motor jede, žere a hlučí jako PD od VW a ne jako CR motor.
    Víte o tom něco bližšího?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.06  12:52

    « Bez nadpisu

    Koupil jsem nosič u firmy Böhm střešní nosiče. Je docela kvalitního provedení a uzamykatelný a stál asi 2300 kč, jiní výrobci včetně Fordu jsou mnohem dražší Ford -3600, Thule -5000. Nevím kde všude má prodejny, ale je pod Vyšehradem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.06  12:23

    « Re: Palubní počítač FFII

    Neukazuje. V manuálu to sice je, ale prodejce mě řekl, že to kvůli bezpečnosti odstranili a samozrejme me tvrdi, ze zpatky to pridat nejde.
    Taky nechapu proc je tam 2x venkovni teplota.
    FF 1.6 TDCI
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.06  10:52

    « Pruzinka spojkoveho pedalu

    Tak mi dva dni dozadu z nicoho nic praskla pruzinka spojkoveho pedalu. Buchot to bol teda riadny. Moj fofoII ma 11mesiacov, najazdenych 42-tisic km.
    Nepamatam si, ze by tu niekto podobny problem spominal alebo ano?
    edit: v servise mi to opravili v ramci zaruky. len som tam stravil cely den...
    btw. ma tu niekto z vas (z BA) cerveneho focusa, z foliami a vcelku pekne riesenou koncovkou vyfuku (v strede zadneho plastu pod naraznikom)???
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.10.06  18:45

    « Bez nadpisu

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.10.06  21:37

    « strešný nosič

    Zdravím, neviete mi poradiť, aký strešný priečny nosič mám kúpiť na mojho focusa? Nemam ani lyžiny, ani koľajničky, iba 4 úchyty. Mám kúpiť originál vo forde, alebo máte skúsenosti aj s inými nosičmi?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.06  17:14

    « Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Chcem sa opytat, aku mate spotrebu pri 1,6 TCDi 80 kW... mne po cca 30000 km vychadza kombinovana spotreba okolo 5,2 l (merana spotreba, tankovane na jednej pumpe, do plna.), podla papierov by to vsak malo o cca pol litra menej. Tak hladam, ze kde je chyba... ci u vodica ci niekde inde.
    Jazdi sa v podstate najviac mimo mesta, okresky, cez dediny, takze by som cakal, ze to bude mozno niekde okolo 4,5 l.
    Při klidné jízdě mi to bere 5.0 l ( 80 % po dálnici rychlostí 110 km/h ), když busu jezdit svižně, akcelerovat, po dálnici 140-150, hodně po Praze, zapnutou klimu,tak to bude 6-6.3. Takže si myslim l, že 4.8 komb.-(moje kombi ) s tímto motorem je nereálná. Mimochodem na německém serveru jsem se díval, že většině lidí, kteří tam psali to žere asi 5.8.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.06  16:59

    « Re: Spotreba u 1,6 TDCi 80kW

    Vecernicek:Mne sa na 1.8 TDCi podarilo prejst 400 km so spotrebou pod 4,5l/100km ale to som sa uz dost snazil (podla palubaku to bolo dokonca 4,2 takze som papierovych 4,3 mozno aj "prekonal"). Len to chce naozaj lahku nohu, brzdit co najviac motorom, na miernych klesaniach vyhadzovat rychlost a fest predvidat... A tiez mat spravne nafukane pneu...
    Skus zmenit benzinku, mozno je problem prave v tom :roll:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…