FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  19:46

    « Bez nadpisu

    hej, hej... podobna skusenost. ale tiez som nevedel, ci je to naozaj alebo placebo efekt... :-) kazdopadne nieco na tom bude. ale ja ked uz, tak otvoreny kit. i ked na nemeckych i britskych forach od toho odradzali...
    a ten odkaz... ufff, riadne hlucne. >:-[] ja radsej tlmeny, nie velmi napadny zvuk...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  18:29

    « Bez nadpisu

    yoyo : spokojnost urcite je, samozrejme zalezi co od toho cakas. nejake extra zvysenie vykonu som neocakaval, ale nieco tam predsa asi len bude. zda sa mi, ze je to sviznejsie v nizsich otackach a rychlejsie sa to splha do vyssich otacok. ale je to len mala zmena, dufam ze to neni psychoefekt... :roll: ale co mozem povedat s urcitostou, tak spotreba mi isla trochu dolu. pri 130 mi to zralo presne 8,0 a teraz "iba" 7,7 !! montovali mi to priamo vo forde, maju kusenosti s motorsportom (ford kois banovce) a tieto KN-ka vraj zvysuju vykon o cca 3%. hlavne som rad, ze sa v lete nebude motorcek az tak zadychavat a mal by lepsie zvladat dlhodobejsiu zataz.
    vyfuk nemam (zatial), chcem si dat buduci rok nejaku koncovku s tlmicom. nieco tichsie so zaujimavym zvukom... napriklad nieco taketo, ale tichsie : [odkaz] >:-[] ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  11:25

    « Bez nadpisu

    misoo, a? spokojnost??? mas aj sport. vyfuk?
    k&n som mal kedysi na vw polo, no jeden super mechanik mi ho vymenil za papierovy... ked som na to prisiel, bolo neskoro, moj k&n bol potrhany...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  12:12

    « Bez nadpisu

    yoyo : mam tam iba filter.
    malo by to byt toto : [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.12.06  18:43

    « Re: Záruka

    ZdenekOld: Nezáleží od koho auto koupíš. Důležitý je, že musí mít vždy max.po 20k km servisní prohlídku. Pokud má najeto 23000km (43k km 63k km)a nemá v servisce záznam, pak je bez záruky a nic se nedá dělat.
    Pokud máš servisku s cizím jménem, vyplněnou řádně, pak ti ve Fordu(kdekoli) napíšou novou. Já jsem před měsícem kupoval Focus z Německa přes Eurodiesel, měl 19500 najeto a nově vyplněnou servisku od Forda kdesi v Praze. U nás ve Fordu ani nemrkli a za drobný obnos udělali servisní prohlídku, dali štempl a záruka pokračuje.
    Kenedz: Oba motory jsou super, oba jedou dobře.74kW žere o dost míň, a nejede zas o tolik hůř. Moje máma jezdí s tou 74kW za 5.1, táta s 85kW za 6.1, oba 5dv. modely.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.06  18:42

    « Záruka

    Nevíte někdo, jak je to se zárukou, pokud koupím třeba 1,5 roků staré auto od prodejce, který není na seznamu oficiálních českých prodejců, ale vozí auta z Německa. Např. Auto Busch CZ?, který o sobě tvrdí, že je dceřinka Autohausu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.06  16:00

    « k and n

    misoo, aky typ vzduchoveo filtru tam mas? len vlozku do tej umelohotmej kasne alebo otvoreny?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.06  11:00

    « Bez nadpisu

    nobody128: ja mam po 10t km oleja rovnako ako pri kupe :)
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 04.12.06  00:03

    « Re: Spotreba oleja

    nobody128: jen normalni vymena po 20tkm, jinak nic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.06  13:05

    « Re: Spotreba oleja

    nobody128, ja som pri cca 10-15.000 musel doliať tak 0,5 l oleja. ale po tomto zábehu mi už olej nežerie.
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 02.12.06  21:16

    « Spotreba

    Petr T: Konecne jsem mel moznost jet na delsi vzdalenost. Spotreba je velmi dobra, 6.3 litru pri dodrzovani rychlosti v obci, na dalnici a mimo obec v 90 % jizda rychlosti o vice jak 30 km nad povoleny limit.
    (tedy doufam ze mne nikde nezmerili, jinak bude pruser). Proste dvoulitr TDCi neni co se tyce spotreby vhodny na kazdodenni jezdeni na vzdalenost cca 8 km. Jinak mi ale udelal po delsi dobe opet radost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.12.06  20:56

    « Motory 1.8TDCi, vydrzi?

    Ma tady nekdo zkusenosti s naftovym motorem 1.8TDCi (85kW, 74kW), premyslim o koupi tri az ctyrleteho Focuse. Jde o dovoz z Nemecka. Diky za prispevky. Cau Z
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.12.06  19:37

    « Spotreba oleja

    Ahojte.
    Kolko oleja žere 1.6 Ti-vct a 1.8Tdci alebo len štandardná výmena?
    Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.11.06  12:29

    « Re: Re: Re:

    sword, ako misoo hovori... pomaly dalej zajdes. ja som pred rokom kupoval auto, lebo to predtym sa pokusilo potisnut strom... :-) kedze pri svojej praci auto potrebujem ako sol, vyberal som... medzi C4 a FoFo..C4 som si mohol v ramci akcii poskladat podla mojej voli, ale cakal by som 4 mesiace nan... fofo bol k dispozicii hned. a presvedcila testovacia jazda. :-! asi mesiac po kupe isli s cenami trosku nizsie... a bol mozny odpocet DPH i pre 5dv verziu...
    btw. prvy raz sa ma ujal taky strasne cudesny a skaredy predajca a snazil sa ma nahovorit, ze maju na sklade v ramci akciovej vybavy podla mojej chuti len s*ackovo zlty focus. ine farby nie... zufaly som odisiel. nedalo mi a na druhy den mi iny predajca (v ramci tej istej predajne) dal na vyber aj rozne farebne kombinacie interieru... a bral som najpredavanejsiu farbu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.11.06  11:21

    « Re: Re: Re:

    pre misoo:no podľa cenníku pre champion,champion + a champion X je to len pre verzie 4d,5d a combi...nechápem to pretože som si vždy myslel že 3d autá sa predávajú ťažšie a je po nich menší dopyt tak o to skôr by mali byť v ponuke... :-( ..a ak budem ponáhlať s tým nebudem myslím že na jar bude lepšie kupovať ako teraz...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.06  21:58

    « Re: Re:

    sword : to som netusil, ze do akcii nedavaju 3dv. a neni to nahodou len ze su vypredane ? mozno ked sa spytas o mesiac, tak uz budu aj tie... :roll: nedaj sa nalakat na tie ich akciove reci, vzdy sa tvaria akoby mali poslednych 5 kusov na sklade, pritom champion trva ak si dobre pamatam, uz takmer dva roky... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.06  11:39

    « Re:

    pre lomo,miso:diky som nevedel že champion + je totožná s výbavou sport...ale bohužial chcem 3dverový FFII a ten v akcii bohvie prečo nie je...takže 3d iba vo výbave sport s 2,0benzínom alebo naftou...a pritom úplne by mi stačila 1,6 nehovoriac o úspore peňazí..no čo už...zatiaľ dík šetrím ďalej:o))
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.11.06  09:10

    « este som zabudol

    Jeeej este som zabudol. Priemerna spotreba 6.1 merane po prejdeni viac ako 3000km 50% dialnica rýchlosť 140-160 mesto len 5% mozem potvrdit ze tak po 15000km klesla.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.11.06  09:07

    « Skladacka

    Caute ... rozhodol som sa ze aj ja napisem svoj prispevok. Takze asi som vynimka ale ja mam vlastnu skladacku. Mam verziu sport 2.0 diesel + xenony + koža + esp + 18" disky + cierna metaliza Rocne najzdim tak 50-60 tis km takze diesel potrebujem. Ten 2.0 diesel som bral hlavne kvoli 6r prevodovke a ako bonus su kotucove brzdy vzadu. Je to ooooobrovsky rozdiel. Pri 130 -140km na dialnici motor ide na 2000 - 2100 ot/min takže je to úplný luxus. Misoo pisal ze 18 su nic moc ale podla mna a mojich skusenosti je to parada. Auto drzi ako pribite. V pohode mozem ist do zakrut aj ked je to tazky diesel. Zhodou okolnosti som sa mohol zviest na focuse co ma misoo s pruzinami a mozem potvrdit pruziny su dobra vec. Avsak v zakrutach som mal pocit ze mam odsrobovane kolesa. Bolo to strasne gumove. Na rozbitych cestach s tymi 18" je to sice bieda ale vacsinou chodim po dialnici alebo normalnych cestach. Najhorsie je to ale na dialnici Brno Praha. Kožu mam len na efekt. Ak vozite viac ludi v aute tak kožu neodporúčam lebo v zadu nie je vyhrievanie sedadiel takze je tam zima. ESP som uz vyuzil (18tky a akvaplaning pri predbiehaní) Takze tak. Dnes idem nahodit športový vzduchový filter, uvidim ako pojde motor. Inak uz mam od novembra 21000km takze sa mi oplati ho kupit. Inak pohoda avetko.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.06  08:30

    « spotreba

    Vďaka všetkým za odpoveď.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…