FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.12.06  01:32

    « Bez nadpisu

    mmm, asi len tolko, ze na slovensku je to tak...
    v nemecku zasa prestali predavat 1,6 Ti-VCT (hlucne, smadne, nevykonne)
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.12.06  10:14

    « Pridavne kurenie pre dieslove motory

    V cenniku na ford.sk je vyskrtnuta polozka "Pridavne kurenie pre dieslove motory". (je to elektricka spirala)
    Volal som im, ci to znamena, ze je to uz v serii alebo sa to uz neda objednat. Odpoved bola, ze sa to uz neda objednat.
    Dost ma to prekvapilo, kedze na ford.cz je to normalne uvedene v cenniku a najma ked Octavia to ma v serii.
    Viete sa niekto k tomu vyjadrit ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.12.06  12:13

    « vyhrievanie zadneho okna

    Juraj S., skusil si mrknut na poistky??? ak je poistka dobra, funguje vyhrievanie vonkajsich spatnych zrkadiel??? ak ano - isiel by som do servisu - a riesil to v ramci zaruky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.12.06  00:22

    « Bez nadpisu

    Juraj S. : skus ci to neni uvolnena zasterka, mne tiez nieco buchotalo pri lavom prednom kolese, asi tak 80 km/h a vyssie... zistil som, ze mi uletel jeden z dvoch srobikov na zasterke a bola trochu uvolnena. zohnal som si rovnaky srobik a buchanie prestalo... :idea:
  • 00 Reagovat !

    foto Juraj-S-

    Juraj S. 14.12.06  15:31

    « vyhrievanie zadneho okna

    Mam FoFo II 1.6 TDCi 90 k asi pol roka a teraz som prisiel na to, ze mi nefunguje vyhrievanie zadneho okna. Nemali ste niekto podobny problem?? A este nieco.. Asi pri 90 - 100 km/h sa zacne objavovat trochu divne buchotanie v lavo v predu. Nie je to nic hrozne, ale pri vypnutom radiu to dost rusi.... Pri prehliadke mi povedali, ze som mal uvolneny podblatnik, ale zase to buchoce.... nemali ste podobne problemy....???? Ake mate skusenosti so spolahlivostou 1.6 TDCi 90 k??? Ja mam teraz 27 000 km, ale trochu mam obavu, ci sa nezacne kazit... Dik za odpovede
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.06  16:31

    « Bez nadpisu

    yoyo, tak tak ! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.06  10:46

    « Bez nadpisu

    misoo, mam tam klasicky papierovy filter... to som len nahlas uvazoval...:oops: lebo tiez som sa docital, ze to moze mat nepriaznivy ucinok na motor, (tzv. vaha vzduchu - i ked mne ako laikovi to vela nehovori...) tak som od toho upustil a dat tam iba vlozku... no, to zas nie je ono, podla mna. na strankach k&n tiez nie je takyto kit pre TiVCT, len pre klasicku 1,6.
    co sa studeneho vzuchu tyka, je to fakt. na zimu su odporucania dat tam klasicky filter.
    zvuk to ovplyvni poriadne - znamy ma smart forfour, mal iba vyfuk (teda len posledny tlmic), no ked dal i otvoreny sport. filter, tak to zacalo buracat... pre mna moc hlucne, radsej mam tlmeny, dunivy zvuk... mnohi "tuneri" tu v okoli (ci uz stare alebo nove auta) maju riadny "rámus", len sem-tam sa objavi prijemny, syty, hlboky zvuk.
    a take nieco by som rad docielil na tej potvore vysavaci TiVCT >:D >:D >:D
    stacil by poriadny vzduchovy filter a komplet vyfuk.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  21:36

    « Bez nadpisu

    yoyo : pocul som, ze ten otvoreny filter ma nevyhodu, ze nasava do motora v zime studeny vzduch. neviem ci je to len blud... ale hlavne by tam vraj bol aj mensi problem pri montazi, tusim nieco s nejakym snimacom, ale nevyznam sa, tak som si povedal, ze staci aj samotny flter. :roll:
    ty tam mas ten kit ? ako s montazou ? ovplyvnilo ti to nejako aj zvuk ? ak hej, ako ?
    ten zvuk toho vyfuku je hlucny, ale ako taky sa mi moc paci. chcel by som taky isty zvuk, ale s "volume" niekde o par poschodi nizsie... ;-)
    Lubos : Ti-VCT je vo vyssich otackach fakt dost hlucny, ale zvuk ma pekny, mne sa to paci a vyhovuje mi to. ak by ma to niekedy prestalo bavit, tak si nalepim pod kapotu tlmiaci material za par stovak... :idea: ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  21:19

    « focus

    Zdravím.
    Měl jsem Focuse II 1,6 Ti-vCT a po roce jsem ho prodal.
    Vadila mě hlučnost motoru při otáčkách nad 2500
    Pak hned po prodeji jsem vzal zase novýho ,i pro povinný ručení, s motorem 1,8 TDCi.
    Jsem z něj opravdu spokojený.
    Nezávislé programovatelné topení jsem si vzal k tomu za příplatek, maslím že 35000 Kč.
    Bohužel není na dálku, dělají to jen do Mondea....
    Vytápí interiér i motor. Je to Eberspacher, teplovodní , takže krásně předehřívá i motor.
    Opět bohužel, ale nejde naprogramovat tak jak bych si představoval, tedy :kdy se má topení zapnout a vypnout, ale jen : kdy má být interiér a motor vyhřátý.
    Takže poměrně žádná kontrola.
    Chtěl jsem dodělat dálku na topení, ale nejde to... 8-s
    Přivítal bych, abych z domu nebo z práce jen na dálku zapnul topení a pak za chvilku do něj hupsnul, popř. zase mohl vypnout, kdyby mě před záčátkem jízdy něco do toho přišlo, ale nejde to... 8-s
    Připlaťte si do vyhřívání sedadel, stojí to za to...jsou teplá doslova za pár sekund... :-) myslím že je to za 10800 Kč..
    Bezpečný kilometry..One Saint
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  20:02

    « Focus II a nezávislé topení

    Uvažuji o koupi FFII kombi, jsem spíše na benzíny vzhledem ke kratším trasám a nájezdu cca 20000km/rok. Ale dle diskuzí je 1,6 74kW spíše slabší a Ti-VCT hlučnější a žíznivější. Proto teď uvažuji i o 1,8TDCi (ekonomická volba) a doplnit si ho nezávislým progr. topením. Chci se zeptat, zda topení je na dálkové ovl. a zda vytápí interiér i motor. Myslíte, že to uleví motoru a turbu při krátkých trasách v zimě? Díky
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  19:46

    « Bez nadpisu

    hej, hej... podobna skusenost. ale tiez som nevedel, ci je to naozaj alebo placebo efekt... :-) kazdopadne nieco na tom bude. ale ja ked uz, tak otvoreny kit. i ked na nemeckych i britskych forach od toho odradzali...
    a ten odkaz... ufff, riadne hlucne. >:-[] ja radsej tlmeny, nie velmi napadny zvuk...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  18:29

    « Bez nadpisu

    yoyo : spokojnost urcite je, samozrejme zalezi co od toho cakas. nejake extra zvysenie vykonu som neocakaval, ale nieco tam predsa asi len bude. zda sa mi, ze je to sviznejsie v nizsich otackach a rychlejsie sa to splha do vyssich otacok. ale je to len mala zmena, dufam ze to neni psychoefekt... :roll: ale co mozem povedat s urcitostou, tak spotreba mi isla trochu dolu. pri 130 mi to zralo presne 8,0 a teraz "iba" 7,7 !! montovali mi to priamo vo forde, maju kusenosti s motorsportom (ford kois banovce) a tieto KN-ka vraj zvysuju vykon o cca 3%. hlavne som rad, ze sa v lete nebude motorcek az tak zadychavat a mal by lepsie zvladat dlhodobejsiu zataz.
    vyfuk nemam (zatial), chcem si dat buduci rok nejaku koncovku s tlmicom. nieco tichsie so zaujimavym zvukom... napriklad nieco taketo, ale tichsie : [odkaz] >:-[] ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  11:25

    « Bez nadpisu

    misoo, a? spokojnost??? mas aj sport. vyfuk?
    k&n som mal kedysi na vw polo, no jeden super mechanik mi ho vymenil za papierovy... ked som na to prisiel, bolo neskoro, moj k&n bol potrhany...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.06  12:12

    « Bez nadpisu

    yoyo : mam tam iba filter.
    malo by to byt toto : [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.12.06  18:43

    « Re: Záruka

    ZdenekOld: Nezáleží od koho auto koupíš. Důležitý je, že musí mít vždy max.po 20k km servisní prohlídku. Pokud má najeto 23000km (43k km 63k km)a nemá v servisce záznam, pak je bez záruky a nic se nedá dělat.
    Pokud máš servisku s cizím jménem, vyplněnou řádně, pak ti ve Fordu(kdekoli) napíšou novou. Já jsem před měsícem kupoval Focus z Německa přes Eurodiesel, měl 19500 najeto a nově vyplněnou servisku od Forda kdesi v Praze. U nás ve Fordu ani nemrkli a za drobný obnos udělali servisní prohlídku, dali štempl a záruka pokračuje.
    Kenedz: Oba motory jsou super, oba jedou dobře.74kW žere o dost míň, a nejede zas o tolik hůř. Moje máma jezdí s tou 74kW za 5.1, táta s 85kW za 6.1, oba 5dv. modely.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.06  18:42

    « Záruka

    Nevíte někdo, jak je to se zárukou, pokud koupím třeba 1,5 roků staré auto od prodejce, který není na seznamu oficiálních českých prodejců, ale vozí auta z Německa. Např. Auto Busch CZ?, který o sobě tvrdí, že je dceřinka Autohausu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.06  16:00

    « k and n

    misoo, aky typ vzduchoveo filtru tam mas? len vlozku do tej umelohotmej kasne alebo otvoreny?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.06  11:00

    « Bez nadpisu

    nobody128: ja mam po 10t km oleja rovnako ako pri kupe :)
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 04.12.06  00:03

    « Re: Spotreba oleja

    nobody128: jen normalni vymena po 20tkm, jinak nic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.06  13:05

    « Re: Spotreba oleja

    nobody128, ja som pri cca 10-15.000 musel doliať tak 0,5 l oleja. ale po tomto zábehu mi už olej nežerie.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…