FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

02.01.07  17:38

« Skusenosti FF2 1,6 Ti-CVT GHIA sedan

ja môžem len potvrdiť to čo už napísal cptn o FF2.
    Focus som kupoval hlavne z týchto dôvodov:
    - najlepšie (a ešte stále) výsledky nárazových testov v EuroNCAP
    - motor 1,6 Ti-CVT 85kW nebol tak prehnane predražený ako 1,6FSI 85kW v Octavii2
    - menší záujem zlodejov o Focus ako o VW, Škoda, Seat,
    - zľava prí kúpe auta - na výbavu cca 80tis Sk naviac k výbave GHIA
    Sám jazdím na firemnej Škode O1 1,6 75kW a jazdil som aj na Škode O1 1,9TDI (kým mi ju neukradli) a musím povedať, že jazda Focusom 2 a Octaviou 1 je ako "nebe a dudy". Octavia nie je zlé auto, dokonca je praktickejšie ako môj sedan Focus ale jazda vo Focuse je pre mňa doslova "psychoterapiou". Pocity, ktoré Focus pri jazde ponúka boli doteraz pre mňa nepoznané a ani som ich tak neočakával a o to viac mi dávajú potešenie. Jazdné vlastnosti Focusa sú fakt také dobré ako sa o nich rozpráva. Poznám to každý deň, keď idem ráno do práce na O1 a cítim ako mi zadok auta jemne uletuje pri prejazde električkových koľajníc na kruhovom objazde. Ak poobede idem na súkromnom Focuse 2 po tej istej trase som si oveľa viac istý stabilitou auta. Focus sa výrazne menej nakláňa v zákrutách. Pritom sa nebojím povedať, že Focus je oproti Octavii "mäkké" auto, proste octavia má výrazne tvrdšie pruženie ale nedrží tak na ceste ako FF2. Octáviu nemám problém (aj ľahšiu 1,6 kW) dostať aj v lete na suchej ceste do nedotáčavého šmyku. Focus je neporovnateľne viac neutrálny. Každý prejazd zákrutou je Focusom doslova radosťou a ja si ho vždy aj užívam a podvedome hľadám hranice priľnavosti Focusa. Je to doslova akoby auto išlo po koľajniciach. Tieto pocity fantasticky dopĺňajú perfektné riadenie s veľmi strmým prevodom a perfektnou spätnou väzbou od vozovky a špičková radenie prevodových stupňov. Na druhú stranu to auto ponúka oveľa viac komfortu ako všetky škodovky, sedadlá vo FF2 majú masívnejšie čalúnenie, prirodzene vyšší posed. Ani dlhšia jazda neunavuje tak ako v škodovkách. To auto je proste dokonalým kompromisom medzi športovým zážitkom vodiča a pohodlím pre spolucestujúcich. Motor mi postačuje a je citeľne živši a dynamickejší ako 1,6 MPI v O1 (Ti-CVT má naviac 10kW) aj napriek vyššej váhe Focusu. Na dlhších cestách by sa však zišiel šiesty rýchlostný stupeň. Ale tento motor je vhodnejší na športové vyžitie a pocity z jazdy ako dieselové motory a pri tom koľko ja ročne najazdím by som volil ten istý motor.
    Nechcem však Focus prehnane chváliť, je to predsa len auto v konzumnej triede ale tie pocity z jazdy sú proste také. V jednom, včom zaostáva za Octaviou je variabilita kufra. Myslím, že keby ford vyrábal Focus vo verzii liftback, bolo by to dokonalé auto.

02.01.07  16:08

« Bez nadpisu

Shrnutí FORD FOCUS II, 2,0 TDCI Ghia - po 60tisích.
    (Předchozí zkušenosti s Escort, Focus I, V40, Mondeo I,II, Astra F,G)
    Vstupní parametry pro koupi:
    - pohodlný dynamický kombík pro dlouhé cesty, i s naloženým autem, pro svižnou jízdu i při pohodlí posádky
    - musí se do něj vejít europaleta naložitelná vysokozdvihem
    - interiér - pohodlný tak, aby fungoval jako kancelář a neunavoval zbytečně řidiče
    - exteriér - nenápadný
    - motor - silný diesel
    Vybral jsem tedy:
    FFII, 2.0 TDCI, Ghia + automat.klima, 16"kola, plnohodna rezerva, IVD(ESP,TCS,EBA), vyhřív. sedadla, rádio s MP3 a 8mi repro, přídavné topení (až po nastartování), xenonové výbojky (ne od Fordu), defend-lock, sada viditelnosti, velur koberce, tmavý interiér, exteriér tmavá modrá (nemetalická).
    Cena: relativně vysoká, hodně snížená prodejcem a špičkovým servisem: www.fordautoeden.cz
    Zkušenosti:
    Téměř každým okamžikem si vychutnávám kvalitu, provedení a parádní jízdní vlastnosti tohoto modelu. Používám sportovní úroveň řízení (velká zpětná vazba od kol), ale i další 2 splňují přesně to, na co jsou určeny. Řízení je velmi rychlé, např. málokdy se podaří vjet do pozdě rozpoznané díry s kanálem, nebo díry v zatáčce na suchu. V kombinaci s IVD je v zimě naprosto dokonalé svezení s velkou dávkou jistoty, pro mě dosud nepoznané. Řazení je přesné, zcela bez chyb, rychlé, 6.st. ve 180km/h točí 3000min-1!. Odhlučnění interiéru v pohodě, v mondeu jsem musel pořád nějak nastavovat automat.klimu (foukání), tady se starám snad jen o teplotu, občas zapnu vnitřní cirkul kvůli pachu zvenčí, případně max.teplo (to zapíná i výhřevy oken). Interiér až neobyčejně prostorný, i na zadních sedadlech, všude spousty místa a pohodlí. Jen 5.tá osoba vzadu při delších cestách trochu remcá (tvar sedáku).
    Kufr není z nějvětších, ale zatím se do nej vždy vešlo vše, vozím často 2-3 kola, lyže, bežky, používám vždy sklopený 1 zadní sedák. Občas vezu i hodně těžkou europaletu, popř. 2 menší, popř. nějaké stroje, naprosto bez problému, silný motor a kvalitní podvozek s ničím nemá problém. Minulý rok jsem nechal dát pořádný zástěrky, díky tomu se auto méně špiní (zvlášť přední okna), navíc pro zimní provoz mi to přijde zcela nezbytné (drobné kamínky).
    Spotřeba - je o něco vyšší než udávaná, je však pravdou, že po zahřátí motoru jezdím rychle (tím nemyslím brzda-plyn, jen prostě svižněji, spotřeba je tedy vyšší. Ušetří mi to však na cestě i 1 hodinu času). Tedy - např. cesty po okreskách, např. Přerov - Turnov, spotřeba 5,5-6l, dálnice D1 pokud jedu opravu hodně rychle - 7,2-8,0, kombinovaná kolem 6,5. V létě jsem se na 200km dostal na 4,5 při cestě do Krkonoš. Je pravda, že klimu nevypínám, svítím pořád.
    Problémy:
    díky špičkovému servisu i prodejci - www.fordautoeden.cz, v podstatě žádné extra problémy nebyly. Hned po 600km mi odešlo servo, za 1 den bylo nové, drobné úpravy jsem vždy narychlo vyřešil v servisu (u pravého sloupku u střechy nedobré zvuky - uvolněný jakýsi úchyt, apod.), trochu mě zlobí dodělávané xenony, ale i ty již mají řešení. Nejhorší byla srážka s velkým předmětem upadeným z auta přede mnou ve velké rychlosti. Náraz do auta poměrně malý (auto to skoro nepoznalo) škoda však velká - chladiče, pravá strana karosérie lehce poničená, a hlavně - nakonec i celý nový motor (při srážce proniklo do sání sklo). To už je však za námi, aspoň sem musel na měsíc sednout do staré verze Focusu a zjistit, jak rozdílná to jsou auta (ne podvozkově, ten ma statší typ taky perfektní).
    Co mne úplně nadchlo:
    - autom. stěrače, jízda v zimě díky ESP, jednou jsem použil brzdového asistenta - paráda. Koukal jsem na názvy ulic myslím v Opavě a auto přede mnou zastavilo, já byl nucen dupnout na brzdu. Automat sám poznal, že už brzdím na doraz a zapojil ostatní systémy tak, aby auto v podst. stálo na fleku. Mazec.
    - kvalita podvozku s pořádným motorem - neuvěřitelně dobré svezení zejména na dlouhých cestách (kdy to poznáte nejvíce), naprosto bezproblémové předjíždění.
    - klimatizovaná skříňka před spolujezdcem, kam se vejdou 2 1,5 litrové pet láhve, plus nějaká droboť.
    - osvit xenonů - pořád je mám sklopené cca na 3,5, i tak svítí parádně. Víc je pouštím jen v hluboké noci, či velmi časně ráno, navíc je i tak sklápím, pokud potkám protojedoucího.
    - po 60.000 není v interiéru žádný neodstranitelný hluk. Sedačka se přitáhla, pedál spojky namazal, jakýsi úchyty znovu připevnily. Auto jako nové.
    - navíc nejvyšší pasívní bezpečnost *****
    Co bych změnil:
    - trochu bych přidal bederní opěrce v sedáku řidiče /možná mám ale divný záda/
    - snížil bych hlučnost studeného dieselu (to je ale naprosto normální, zvlášť u 2,0)
    - kdyby Ford dodával - zkusil bych proměnlivé nastavování podvozku, když jedu sám a nemusím brát úplně ohledy na spolujezdce, rád bych nastavil ještě trochu sportovněji
    - už bych nebral přední mlhovky. V kombinaci se xenony nejsou vůbec poznat.
    - světlo pro couvání je jen 1 a silně uvažuji, že nějak dodělám další, nebo zvýším jeho světelnost.
    Celkové hodnocení:
    Kdo nepotřebuje extra velký kufr, "chce a umí se dobře svézt", nepotřebuje na oko velký a luxusní automobil, bych toto auto vždy doporučil. Vždy po jízdě (občas i při) ho láskyplně pohladím a pochválím, o jiných autech se v jeho přítomnosti ani nebavím :)
    Pozn.:
    1) Hodnocení je subjektivní
    2) použitá reklama na dodavatele není PR, ale vyjádření díku za jejich služby.

02.01.07  12:09

« Bez nadpisu

1.8 Duratorq TDCi je tesi asi 100kg ale ale motor to je dobry jak se 100 tak 115 k. Ma oproti 1.6 TDCi o malinko veci kroutak.
    Bral bych podle vyhodnejsi nabidky na konkretni auto oba motory jsou ok.

"-- skrytý --" 02.01.07  11:41

« Bez nadpisu

Zdravim fotrik si chce kupiť focusa 2 zo zahraničia a rozhoduje sa medzi 1.6 TDCi a 1.8 TDCI. Ktory by ste odporučili? Dočital som sa že 1.8 je o dost tažšia a kedže vykonovo su na tom skoro rovnako 80Kw a 85Kw tak sa ja skor priklanam k tej 1.6. Ale chcel by som vediet aj vaše nazory dik ;-)

01.01.07  18:26

« Bez nadpisu

ESP neni nic co by clovek nejak extremne nutne potreboval.
    Zdenekold jinak gratuluji dobra volba ! Trend + je fajn.
    Oficialne udavana sleva je az 131 200,- u akce Focus Gold.
    V Trendu plus je napr:
    * Manuální klimatizace
    * 6 airbagů
    * Stereorádio / CD přehrávač 6000, 6 reproduktorů, dálkové ovládání
    * ABS s el. rozdělovačem brzdné síly EBD
    * Centrální zamykání s dálkovým ovládáním
    * Elektricky ovládaná přední okna
    * Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
    * Sloupek řízení nastavitelný ve 4 směrech
    * Imobilizér
    * Verze kombi s možností odpočtu DPH
    Dale treba balik Duální automatickou klimatizaci a 16" kola z lehkých slitin dokoupíte jen za 24 000 Kč.
    To plati globalne u vsech dealeru, na vozy ktere jsou uz vyrobeny-skladove.
    Plus k teto nabidce muze kazdy dealer pridat jeste vlastni zvyhodneni.

"-- skrytý --" 01.01.07  17:38

« brzdenie

zdravim vas vsetkych v novom roku 2007!
    a aby bol vesely, stastny a vy zdravi prikladam linky na dve videa:
    fofo2 50kmh-0kmh
    asfalt
    ujazdeny sneh
    i ked tohto roku vela snehu nie je, ak nejaky napada, nezabudnite na obrovske rozdiely medzi brzdenim na suchu a na ujazdenom snehu. vedel som, ze su rozdiely, ale ze az taketo markantne.... ufff. ABS je potvora.

"-- skrytý --" 29.12.06  09:27

« Re: Re: nový Focus

To je těžko takhle jednoznačně říct. Oni sice udávají slevu 167 000 Kč, což by bylo asi 29%, jenže to je z ceny na objednávku do výroby a s možností konfigurovat, v praxi navíc existují různé slevněné packy. Tu skutečnou slevu odhaduji asi tak na 80 000, tekže někde kolen 16 - 17%.
    Doplněno: a "vánoční" sleva pro mě byla, že cena určená pro leasing platila i při platbě v hotovosti.
    Jinak přeji Všem jen to nejlepší do Nového roku.

"-- skrytý --" 28.12.06  21:36

« Re: nový Focus

Takže kolik byla ta sleva v %?

"-- skrytý --" 27.12.06  13:49

« nový Focus

Dnes jsem složil zálohu na nový Focus Combi 1.6 74kW, takže se na stará kolena stanu Focusářem. Vzhledem k tomu, že jsem původně sháněl Fabii Combi 1.4, tak by odmítnutí této akční nabídky za 399 tKč bylo pokoušení pánaboha.
    Hodně mi pomohla tato diskuze, určitá lhostejnost prodejců Škody a naopak ochota ještě více slevit u Forda.
    Jak jsem psal v diskuzi k motoru do Fabie, nemá to metalízu, což je určité minus. Výbava je Trend+. V ceně je prodloužená záruka na 4 r./100 tkm. Tato prodloužená se sice netýká opotřebení, ale je to určitý pocit jistoty. A kladně hodnotím i roční asistenční službu v Evropě, protože něco takového mi žádný prodejce Škody nenabídnul.
    Jediné, co by mohlo být předmětem diskuze je absence ESP, což je dobrá věc, ale zatím jsem to nikdy neměl, tak se bez toho budu muset obejít i teď.

"-- skrytý --" 26.12.06  13:17

« Hodnotenie FFII

Takze od uvedenie FFII uplynula dost dlha doba, na to aby sa sa majitelia FFII vyjadrili ako sa im jazdi na ich tatosoch a zhrnuli hlavne vyhody a nevyhody spominaneho auticka :P

"-- skrytý --" 25.12.06  20:58

« Palubní PC a čeština

Nevíte někdo jestli náhodou nejde přehrát čeština do palubního PC u FoFo II ?

"-- skrytý --" 24.12.06  14:13

« Re: 2.0 TDCi

Zkus si zajet do FORDA a popros je o nahrání nového SW,spousta lidem to pomohlo.

"-- skrytý --" 24.12.06  13:10

« Bez nadpisu

Díky za odpověď, rezervu se pokusím sehnat z nějaké bouračky na vrakovišti, i když rychlejší bude ji asi objednat u Forda. Jinak jsem zvědavý na ten motor, většinou mi radili diesel tak uvidíme. Ještě že je tam 95 oktanový benzín,

"-- skrytý --" 24.12.06  10:54

« Bez nadpisu

Šťastné a veselé Vianoce všetkým!!!
    2Honya vo FOFO2 je dojazdova rezerva. no da sa dokupit aj plnohodnotna (na Slovensku za 1300 Sk). v tom pripade sa vsak objem kufra zmensi - zvysi sa dno. videl som vsak s takymi rezervami vyuzitie priestoru, odkladacie priecinky - no len v nemecku... podla mna dojazdova staci, aj tak sa nechutne zle vymienaju kolesa - nechcu ist dole...
    motor 1,6 TiVCT ma 20.000 km servisne intervaly a predpisany ma 95oktanovy benzin. olej tam je tusim 5W-40, ale nie som si velmi isty... nechce sa mi ist do garaze pozriet. :*)
    no moja skusenost s 98 oktanom, pripadne vyssim je, ze od motora pri pridavani nepocujem jemne klepotanie... ale asi som tu s tym jediny, lebo nik sa mi k tomuto mojmu postrehu este nevyjadril.

foto mates2

mates2 24.12.06  08:32

« Re: Re:

mam pocit že se , že se pleteš , protože dvoulitr ve focusu je od frantíků, kdežto v mondeu je od fordu. jinak fakt nevim , když to dle jejich slov zaslepili a čekali na díl tak to chytalo normálně a proto se mě nezdá ta verze s tim vstřikem. jsem z toho lehce rozvrkočen. no nic číslo na ford assistance mam, tak snad do ledna to bude jezdit, nebo mezi svátkama je navštívim.

24.12.06  01:40

« FF 2 sport 1.8 TDci

Tak prvne vsem pekny Vanoce :-) ...
    Takze mel jsem Focuse prvni generace s motorem 1.8 TDci 100 koni, koupen jako novy, posledni mesic rok 2004, po 20 000 km prehran soft na 115 koni primo dealerem Fordu, znat to bylo moc, mam neco najezdeno s opravdovymi auty, od 330i pres vsechny mozne amg az po S4 tim, chci jen povedet ze vim co znamena opravdovy vykon u vozu, to jen kdyby mi chtel nekdo vysvetlovat co ze to pisu, ze 115 je nejaky vykon. Ano, je, zanat to bylo, jak v pruznosti tak v celkove rychlosti, atakovat 210 km nebylo velikym problemem.
    A ted, auto mi ukradli pred 3 mesici a ted nedavno, kdyz uz jsem byl rozhodnut pro jednu znacku, jsem zasel zpet za znamymi do Fordu a byla mi nabidnuta 30 procentni sleva na nove auto z vyroby. Takze jsem si ojbednal Focuse sport s 1.8 TDci, sadou sportovnich dopnku, ESP, dual klima, metla, adaptivni svetlomety, chlazena prihradka, tonovana okna, barva cerna metla. Tenhle motor ma ale jine parametry nez drivejsi 1.8 TDci v krouticim momentu, drive mel 250 nm ktery se zvednul na 280 nm. Tenhle ma v zakladu 280 nm a kratkodobe skoci na 300 nm. Chvili jsem se s tim motorem projel a nezdal se mi spatny. Chtel bych znat vase zkusenosti snim, co se tyce predjizdeni, spotreby, zvuku, kultivovanosti projevu, vykonnostni krivka, maximalni rychlost atd :-). Beru 1.8 s nekolika duvodu, pov. ruceni, pres tyden jezdim vzdalenosti 20 km prace a zpet domu, asi tak 5 az 6 krat denne, zalezi podle toho kolik mam klientu. Co me ted stve je to, ze ten motor je tezsi, ale to uz byl i ten drivejsi a dali se s tim delat psi kusy :-). Chtel bych znat jen vase nazory a vase zavery, co se tohoto motoru tyce. S prvni generaci Focusu co se tyce spolehlivosti to moc dobre nebylo na to ze auto bylo nove, uz jsem forda z tohoto duvodu nechtel, ale .... cena ted rozhodla a urcite nelituju, FF je auto na denni jezdeni a take na zabavu, kdyz se dostanete na klikatou okrsku, tak si to uzijete, vite o cem hovorim. Predem dekuju za vase postrehy a pripominky.

"-- skrytý --" 24.12.06  00:19

« Re:

Tak to je opravdu spatna zprava. Jestli na to nekdo prijde a opravi to tak si asi zaslouzi Nobelovu cenu :roll: Ja dneska jezdil docela casto a nic...klepu na drevo..ale je to neprijemny pocit, kdyz nevis kdy se to objevi (zakon schvalnosti je, ze se to objevi kdyz nejvic spechas). Jak pise "zhrado" - dalsi mozna pricina by mohly byt vstriky. Zkus se jich na to zeptat a pozadat je at premeri vstrikovani pri volnobehu. Ja tam zajedu taky a budu taky tlacit. Auto je v zaruce tak se toho musi vyuzit. Jinak se ptam i ostatnich ve foru - mate nekdo zkusenosti se startem motoru 2.0 TDCi? Stava se, ze nastartuje jakoby na min valcu, plyn nereaguje (otacky se nedostanou pres 1000) a po case se bud sam zadusi nebo po pridani plynu shasne...Zalozil jsem na to forum 2.0 TDCi nebot tento motor maji i Mondea - at se neumezujeme jen na Focusy.

foto zhrado

zhrado 24.12.06  00:09

« Bez nadpisu

skor mi to pripada na vstrekovac a nie na egr ventil. nech pozru v servise v meranych parametroch davkovanie vstrekovacov na volnobehu pri studenom motore ked to bude vynechavat a urcite bude jeden vstrekovac vadny..

foto mates2

mates2 23.12.06  20:36

« Re:

tak příteli špatná zpráva. auto jede , egr po opravě a pojede to zpět do servisu, protože po návratu do prahy a jedný zastávce cestou domu to opět chytlo na dva a to čyřikrát po sobě . tak nevim jsem z toho nějakej divnej. no mezi svátkama se tam zastavim jestli to nedá pokoj.

"-- skrytý --" 23.12.06  20:33

« Rezerva??

Rád bych se zeptal, zda u Focusu II je plnohodnotná rezerva nebo pouze dojezdová a ještě dotaz na motor, jaký servisní interval má 1,6Ti-VCT a jaký předepsaný benzin /doufám že 95 octanů/ a jaký olej.
    Mockrát děkuji a všem krásné svátky /PS po Novém roce se stanu doufám spokojeným majitelem takového exempláře/