FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.07  09:35

    « Bez nadpisu

    gratulujem ! ;-)
    ja som mal praveze vo focusovi pocit, akoby to bolo moje vlastne auto odjakziva a na ovladanie som si zvykol za 5 minut >:D
    k tej rezerve, vobec nechapem naco ti je plnohodnotna rezerva ?? zbytocne to zabera miesto v kufri... :roll:
    to pripoistenie urcite ber, tiez to planujem. nikdy nevies, a kradne sa teraz uplne vsetko... :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.07  20:33

    « Focus

    Tak ho mám ode dneška doma. Samozřejmě je to v první fázi nezvyk z ovládání, to se ale poddá. Jsem spokojen s jízdními vlastnostmi, s místem v předu i vzadu, výkon mi plně postačuje. Drobné rozčarování mi způsobila absence palubního počítače, o jehož přítomnosti jsem byl vnitřně do poslední chvíle přesvědčen. Člověk nemůže mít všechno. Do léta budu muset vyřešit minirezervu, protože toto řešení moc neuznávám. Takže asi tolik.
    Bylo mi nabídnuto připojištění na plnou kupní cenu (pro případ krádeže nebo totálky), na 3 roky za 12 000. Otázka zní, zda u celkem běžného auta (bez metalízy, běžná výbava) je velké riziko krádeže nebo ne. Klasické dilema - když se nic nestane, vyhozené peníze, pokud ano, vrátí se několikrát. Tak babo raď. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 06.01.07  20:14

    « Re: handsfree

    lomo: mam original bluetooth handsfree z vyroby se sony mp3 radiem (takovy to leskly) takze to urcite nefunguje jen s navigacema.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  21:42

    « Re:

    z reprakov v aute. prave ta krabicka to umoznuje. no treba k tomu este ten konektor.
  • 00 Reagovat !

    foto Juraj-S-

    Juraj S. 05.01.07  20:42

    « eSTe

    A este som zabudol.... asi mi nefunguje odhmlievanie zadneho okna. Nemal som sice este moznost poriadne to vyskusat, len raz sa mi stalo, ze som mal velmi zahmlene zadne okno a odhmlievacia mriezka sa nejako neprejavovala. Takze zatial tolko... Ak mate niekto podobne skusenosti, piste....
  • 00 Reagovat !

    foto Juraj-S-

    Juraj S. 05.01.07  20:38

    « eSTe

    No ja mam FoFo 1.6 TDCI 90k, kupeny 4/2006 a mam s nim podobne skusenosti. Spojkovy pedal mi premazali tri krat, stale po 2-3000 km zacal priserne vrzgat, ale pri 20000 prehliadke pouzili nejaky novy pripravok a uz to slape v pohode. Teraz mam 29 500. Jedine co ma este stale vyrusuje, je buchotanie v lavej prednej casti - ako keby bol uvolnený nejaký plast v blatniku. Pri prehliadke mi povedali, ze som mal uvolneny podblatnik a SPZ-ku a vraj to upevnili, ale zase to buchoce (zacne sa to prejavovat tak pri 100 km/h). Inak som ale spokojny, dufam, ze vaznejsie poruchy sa nevyskytnu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  11:44

    « Bez nadpisu

    yoyo odkial pri tom tvojom hands-free vlastne pocujes volajuceho ? z reprakov v aute alebo z tej krabicky ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  11:29

    « Bez nadpisu

    lomo, ja mam parrot3200. vo forde mi to montovali, no predtym ma poslali do molpiru pre kabelaz s konektorom ([odkaz] ide o ek1366, ak si dobre pamatam). parrot sam o sebe ma vo vybave okrem displeja, kablikov a mikrofonu aj radiomute krabicku... toto dokopy zmotovali na zlatych pieskoch a vsetko funguje ako ma. pri telefonate sam "mutne" radio, cd...
    cez aux nie je pripojene nic. phone tlacidlo na radiu funguje len handsfree od vyroby.
    tolko moje skusenosti s papagajom.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  10:48

    « handsfree

    mate niekto nainstalovany handsfree priamo od fordu alebo od ineho vyrobcu ? je to prepojitelne aj s original ford sony radiom alebo iba s tymi navigacnymi systemami ?
    konkretne by ma zaujimalo, ako do ford sony radia pripojit vystup z handsfree tak aby to slo na reproduktory a automaticky by to vyplo radio/cd. phone tlacitko je aktivovatelne aj z konektora ale u mna to akurat urobi ztlmenie hlasitosti tak neviem ci sa v tom rezime phone da nejako vyuzit vystup z hands free. (eventuelne by to asi islo cez AUX vstup)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.07  09:23

    « Bez nadpisu

    cptn : pozeram, ze by si zvysil sportovost podvozku. velmi odporucam kupu sportovych strun eibach. je to original prislusenstvo v katalogu ford., takze zaruka fici dalej, vsetko v pohode. za cca 13tis skk aj s pracou a geometriou ti to prehodia a budes moc spokojny. ja to tak mam uz par mesiacov a neviem si to vynachvalit. uz som to tu niekde popisoval, tak si to mozes mrknut. fakt odporucam !
    ps: v spojeni s podlozkami (4x2,5cm) je to auto k nepoznaniu a je daleko stabilnejsie a pevnejsie. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.07  15:54

    « Re: Re: FOCUS 1.6 TDCI 109PS

    vrzganie nemam, nastastie (asi preto, lebo v 307SW vrzgalo vselico 8))
    osvetlenie ECV mi odislo pred 3/4 rokom z polovice - este som to neriesil... no asi sa na to budem musiet pozriet, lebo mi sem-tam zablbne otvaranie kufra - funguje len cez kluc.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.07  15:49

    « Bez nadpisu

    lomo, sorry :*) :*) :*)
    asi upravili medzicasom clanok ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.07  11:10

    « Re: FOCUS 1.6 TDCI 109PS

    Tak s prednym sklom som mal problemy tiez - mi ho 2krat lepili, ale stale to nebolo celkom v poriadku. Treaz mi prasklo cez celu sirku, takze budem menit za nove (dufam, ze to bude lepsie). Vrzganie v palubke mam tiez...
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.01.07  10:42

    « FOCUS 1.6 TDCI 109PS

    Nazdar, tak pridam aj svoju skusenost. Kupil som FOCUSa 1.6 TDCI 109PS. V prvom rade, to auto je podla mna vsetko co "normalny" clovek potrebuje. Auto mam od 07-2005 a ma 80.000km. Nemozem sa ale ubranit dojmu, ze som kupil jedno s prvych a niektore muchy vtedy este neboli vychytane... A chcel by som sa teda aj spytat ci sa este niekto stretol s nasledovnymi problemami: Ako prve netesnilo celne sklo po cca 3 mesiacoch sa menilo, lepsie povedane, mali ho iba utesnit v lavom hornom rohu, ale rozbili ho, tak to museli kompet vymenit. Okamzite ako sa oteplilo, zacal vrzgat spojkovy pedal. V servise to prakticky nevedeli opravit, jednoducho ho premazali, vydrzalo to asi 5000km a potom znovu. Osvetlenie SPZ mi menili uz asi 4x, to svetlo komplet odhniva. Ale zatial je to bezplatne a na pockanie, cize ma to az tak netrapi. A posledne zacalo nieco pukat v palubnej doske. A teraz take male porovnanie. Jazdim obcas s FOCUSom I a Mondeom r.v. 2000. A tieto auta nic take nevykazuju. Skuste mi pls napisat ci ste sa niekto stretol s podobnym problemom. A aby to nebolo iba hanlive, som takmer presvedceny ze som chytil proste zly kus, aj ked sa zatial jedna iba o prkotiny, ktore ale zneprijemnuju zivot. Auto jazdi krasne a jazdi vela, priblizne 1000km tyzdene. Spotreba dlhodobo okolo 5litrov, ak sa vsak pohybujem mimo mesta, da ja jazdit medzi 4-4.5. Podvozok je proste najlepsi co sa da v danom segmente kupit, pruznost motora dostacujuca, hlavne na trojke sa da predbehnut cokolvek. Keby na to prislo, kuppil by som to auto este raz.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.07  10:33

    « Bez nadpisu

    yoyo ale to je C-MAX, u FFII to zostava.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.07  10:30

    « Re:

    lomo: tu mas info o 1,6 Ti-VCT
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.07  09:48

    « FF2 1,6 Ti-VCT Ghia 5dv (akcna seria champion)

    taktiez sa pripajam k ostanym a suhlasim s nimi, ze jazdit s nim je radost. prejazdy zakrut (najma vyjazd z dialnice, ktory denne absolvujem :-)) su prijemne a auto ide ako po kolajniciach.
    - jedine co mozem tomuto autu vytknut je vnutorny priestor na sirku v porovnani s predoslou 307SW, hoci focus je porovnatelne siroke zvonka, ak nie sirsie. ale da sa s tym zit
    - dalej je to male mnozstvo odkladacich priestorov, schranok a tie, ktore su, su dost neprakticke (pre moje pouzitie), ale i s tym som sa zmieril
    - poslednou vecou je hospodarnost - konkretne servisne intervaly. 20.000 km v dnesnej dobe povazujem za malo
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.01.07  06:50

    « hlučnosť motora 1,6 Ti-CVT

    Keď som svoj Focus kupoval, zvuk tohto motora bol takmer ako dobre utlmený diesel. Časom po najazdených km sa menil a po cca 5000km už zmeny nie sú také výrazné. Napriek tomu oproti Škodováckej 1,6MPI je mierne hlučnejší. Narozdiel od 1,6MPI 75kW je zvuk motora hrubší, baritonový, príjemnejší, tým viac podčiarkuje športový charakter auta. Ale FF2 je lepšie odhlučnené auto a hluk sa stáva nepríjemným až pri jazde po diaľniciach. Fakt by šiesty rýchlostný stupeň tomu pomohol vzhľadom na krátke rýchlostné stupne. Hlučnosť auta tiež je daná predovšetkým štandarne dodávanými a okrem hlučnosti inak perfektnými 16 palcovími pneumatikami Continental Sporcontact 2. Svojim charakterom je však FF2 s motorom 1,6Ti-CVT skôr vhodný na okresky ako na diaľnice.
    Auto som kupoval ešte v akcii "First edition" na jar v roku 2005. Pri kúpe som mal dosť veľké obavy so spoľahlivosťou auta, keďže som kupoval auto z prvej vyrobenej série FF2. Napriek tomu musím zaklopať, nemal som doteraz žiadne problémy a auto šlape ako hodinky. Kvalita spracovania je dobrá, viac menej porovnateľná s autami z tejto triedy (octavia, golf, astra) mne sa z vymenovaných subjektívne interiér najviac pozdáva, teda čo sa týka použitých materiálov aj usporiadania. V množstve úložných priestorov je však slabšia ako O2.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.01.07  22:07

    « Bez nadpisu

    Mne teda pride 1,6 Ti-CVT jako pomerne tichy motor.
    taktiez hluk od podvozku je dost vyrazny, zelezi jestli to neni od pneu, pokud je to opravdu od podvozku tak to je jedine dobre aspon clovek vi co se deje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.01.07  21:44

    « Re: Skusenosti FF2 1,6 Ti-CVT GHIA sedan

    No z tychto prispevkov vyzera Focus ako celkom dobre auto :-) Ja po 60tis s TiVCT mam aj ine skusenosti. Samozrejme jazdne vlastnosti su fakt dobre, o tom nema zmyseldiskutovat. Motor je celkom fajn, da sa s nim aj sportovo vyblnut, ale je na moj vkus prilis hlucny, taktiez hluk od podvozku je dost vyrazny. Dokonalost spracovania nemozem az tak chvalit ako predosli kolegovia - uz po nejakych 10tis boli menene tycky riadenia, unik chladiacej kvapaliny kvoli prehrdzaveniu tesnenia, vrzganie z roznych miest.
    Ked ale citam toto forum, tak kazdy ma bezproblemovy kus a ja tu jediny pindam na kvalitu...
    Ale celkovo som tak +- spokojny...
    Prajem vsetkym vela stastnych kilometrov do noveho roku...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…