FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.07  20:56

    « FOCUS 1.6 TDCI 109PS

    ak je len chyba vo vrzgajucom pedaly, tak to nevidim na nejake chybne auta, nieco proste musi vadit majitelovi, keby ste malio vacsie problemy s autami tak by Vam len vrzgajuci pedal vobec nevadil 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.07  20:50

    « Re: ISOFIX

    Isofix je očko z ohnutého drátu pevně spojené se sedadlem (c-max) nebo podlahou auta. U c-maxe stačí na zadních bočních sedadlech v místě sklápěče opěradla odhrnout potah a drát se objeví. U focuse by to mělo být mezi opěradlem a sedákem.
  • « 00 Reagovat !

    foto tulak

    tulák 09.01.07  18:31

    « Re: FOCUS 1.6 TDCI 109PS

    Mam rovnaku motorizáciu a tiež mi vŕga spojkový pedál. Výmena homokinetických kĺbov, malo ísť o celú vadnú sériu, urobili to v záruke. Kúpa 8/2005, najazdených 46 000 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.07  17:40

    « Re: žárovky

    Používám H7 Osram Silverstar, vydrží cca 1,5 roku celodenního svícení, svítí výrazně líp, než no-name. Dobré ceny www.e-light.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.01.07  14:34

    « ISOFIX

    Zdravim,
    chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s upevnenim detskej autosedacky pomocou systemu isofix vo Focuse II. V manualoch pisu, ze auto je vybavene systemom isofix, len ho musi predajca "spristupnit". Po marnom hladani kotviacich bodov na zadnych sedackach som teda skoncil u predajcu, kde mi akosi nikto nevedel povedat kde ten isofix mam. Asi po 20 min hladani mi povedali ze vraj je potrebne doobjednat isofix adapter (na ktory je v aute predpriprava) v cene cca 600 SKK. Potialto by to bolo v poriadku, lenze v C-MAX fore som nasiel prispevok, ktory tvrdi ze isofix body su priamo na sedadlach, len treba poodhrnut calunenie. Ak to teda ma C-MAX, zeby to novsi Focus II nemal? Ak viete poradit, budem vdacny, pretoze sedacku (nie najlacnejsiu) som uz objednal. Vdaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.07  13:09

    « Re: žárovky

    mne vydrzali 1,5 roku/55tis km a odisli obidve behom tyzdna :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.07  13:06

    « žárovky

    A jak je to s výdrží žárovek - myslím těch originálních?
    Dost se ve fórech plive na H7, že odchází, hlavně běžné noname. Ale jak jsem pochopil, tak originál jsou zase pálka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.07  10:52

    « Re: rezerva

    Zdenekold, je to presne tak, ako sa pise v navode, bohuzial. takze treba so sebou vozit aj skrutkovac.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.07  22:04

    « Bez nadpisu

    Zdenekold : no kombiky nepoznam, to je fakt... a neni to tam nahodou tak, ze ak nemas vyuzity ten "medzipriestor", tak si mozes znizit dno kufru ? neviem ako vo focuse, ale v inych autach je to dost bezna vec... :roll:
    nudzova rezerva urcite vydrzi v pohode par stovak km, samozrejme len do max 80km/h, ale stale to nevidim nejak tragicky ani na tu nocnu jazdu... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.07  18:31

    « rezerva

    Finta je v tom, že v kombiku je vyšší dno kufru (si myslím) a výška úložného prostoru pro rezervu je větší než tloušťka nouzového kola. Pod ním je výstelka z polystyrenu a v ní hever. Neměřil jsem to ještě, ale odhadem se tam vleze i 195 a hever dám do kola. Tudíž o žádné místo stejně nepřijdu. A důvod je prostý: např. cesta na větší vzdálenost a ještě k tomu v noci. Takhle člověk nemusí hned hledat pneuservis.
    Ovládáním jsem myslel hlavně stěrače, protože 10 roků na jiném autě se ti zažere pod kůži.
    Chci se zeptat zkušenějších majitelů II: jak je to s výměnou žárovek ve předu? Je potřeba odšroubovat a vysunout celý světlomet jak se píše v návodu? Studoval jsem diskuzi různě jinde, ale většinou se vyjadřovali majitelé starších aut.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.07  09:35

    « Bez nadpisu

    gratulujem ! ;-)
    ja som mal praveze vo focusovi pocit, akoby to bolo moje vlastne auto odjakziva a na ovladanie som si zvykol za 5 minut >:D
    k tej rezerve, vobec nechapem naco ti je plnohodnotna rezerva ?? zbytocne to zabera miesto v kufri... :roll:
    to pripoistenie urcite ber, tiez to planujem. nikdy nevies, a kradne sa teraz uplne vsetko... :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.07  20:33

    « Focus

    Tak ho mám ode dneška doma. Samozřejmě je to v první fázi nezvyk z ovládání, to se ale poddá. Jsem spokojen s jízdními vlastnostmi, s místem v předu i vzadu, výkon mi plně postačuje. Drobné rozčarování mi způsobila absence palubního počítače, o jehož přítomnosti jsem byl vnitřně do poslední chvíle přesvědčen. Člověk nemůže mít všechno. Do léta budu muset vyřešit minirezervu, protože toto řešení moc neuznávám. Takže asi tolik.
    Bylo mi nabídnuto připojištění na plnou kupní cenu (pro případ krádeže nebo totálky), na 3 roky za 12 000. Otázka zní, zda u celkem běžného auta (bez metalízy, běžná výbava) je velké riziko krádeže nebo ne. Klasické dilema - když se nic nestane, vyhozené peníze, pokud ano, vrátí se několikrát. Tak babo raď. :)
  • « 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 06.01.07  20:14

    « Re: handsfree

    lomo: mam original bluetooth handsfree z vyroby se sony mp3 radiem (takovy to leskly) takze to urcite nefunguje jen s navigacema.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  21:42

    « Re:

    z reprakov v aute. prave ta krabicka to umoznuje. no treba k tomu este ten konektor.
  • 00 Reagovat !

    foto Juraj-S-

    Juraj S. 05.01.07  20:42

    « eSTe

    A este som zabudol.... asi mi nefunguje odhmlievanie zadneho okna. Nemal som sice este moznost poriadne to vyskusat, len raz sa mi stalo, ze som mal velmi zahmlene zadne okno a odhmlievacia mriezka sa nejako neprejavovala. Takze zatial tolko... Ak mate niekto podobne skusenosti, piste....
  • 00 Reagovat !

    foto Juraj-S-

    Juraj S. 05.01.07  20:38

    « eSTe

    No ja mam FoFo 1.6 TDCI 90k, kupeny 4/2006 a mam s nim podobne skusenosti. Spojkovy pedal mi premazali tri krat, stale po 2-3000 km zacal priserne vrzgat, ale pri 20000 prehliadke pouzili nejaky novy pripravok a uz to slape v pohode. Teraz mam 29 500. Jedine co ma este stale vyrusuje, je buchotanie v lavej prednej casti - ako keby bol uvolnený nejaký plast v blatniku. Pri prehliadke mi povedali, ze som mal uvolneny podblatnik a SPZ-ku a vraj to upevnili, ale zase to buchoce (zacne sa to prejavovat tak pri 100 km/h). Inak som ale spokojny, dufam, ze vaznejsie poruchy sa nevyskytnu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  11:44

    « Bez nadpisu

    yoyo odkial pri tom tvojom hands-free vlastne pocujes volajuceho ? z reprakov v aute alebo z tej krabicky ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  11:29

    « Bez nadpisu

    lomo, ja mam parrot3200. vo forde mi to montovali, no predtym ma poslali do molpiru pre kabelaz s konektorom ([odkaz] ide o ek1366, ak si dobre pamatam). parrot sam o sebe ma vo vybave okrem displeja, kablikov a mikrofonu aj radiomute krabicku... toto dokopy zmotovali na zlatych pieskoch a vsetko funguje ako ma. pri telefonate sam "mutne" radio, cd...
    cez aux nie je pripojene nic. phone tlacidlo na radiu funguje len handsfree od vyroby.
    tolko moje skusenosti s papagajom.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.07  10:48

    « handsfree

    mate niekto nainstalovany handsfree priamo od fordu alebo od ineho vyrobcu ? je to prepojitelne aj s original ford sony radiom alebo iba s tymi navigacnymi systemami ?
    konkretne by ma zaujimalo, ako do ford sony radia pripojit vystup z handsfree tak aby to slo na reproduktory a automaticky by to vyplo radio/cd. phone tlacitko je aktivovatelne aj z konektora ale u mna to akurat urobi ztlmenie hlasitosti tak neviem ci sa v tom rezime phone da nejako vyuzit vystup z hands free. (eventuelne by to asi islo cez AUX vstup)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.07  09:23

    « Bez nadpisu

    cptn : pozeram, ze by si zvysil sportovost podvozku. velmi odporucam kupu sportovych strun eibach. je to original prislusenstvo v katalogu ford., takze zaruka fici dalej, vsetko v pohode. za cca 13tis skk aj s pracou a geometriou ti to prehodia a budes moc spokojny. ja to tak mam uz par mesiacov a neviem si to vynachvalit. uz som to tu niekde popisoval, tak si to mozes mrknut. fakt odporucam !
    ps: v spojeni s podlozkami (4x2,5cm) je to auto k nepoznaniu a je daleko stabilnejsie a pevnejsie. ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…