FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  22:09

    « MP3 do Focuse

    Už jste někdo řešil, jak připojit k rádiu MP3 přehrávač? Už mě fakt nebaví měnit furt CéDéčka. Napadlo mě připojit ho do vstupu na CD changer, ale muselo by se to rádio nějak oblbnout, aby si myslelo, že je tam připojenej changer.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  22:00

    « Re: Re:

    Taky napíšu své :)
    a) Vyhřívané čelní sklo - ano souhlasim s Focusem, když chci a zaměřim se na to, tak ty dráty vidim, ale jinak vidět nejsou. A jak říká Misoo - je to super, z chvíli je sklo odmražené.
    b) Spotřeba - jezdim každý den do práce 15km (jedna cesta) po Praze. Spotřebu mam podle PP mezi 7,5 a 8,0 podle toho, jak na to šlapu. Ale PP prý trochu kecá.
    d) jo, to pak peníze jen tečou. Za za havarijní + pov. ručení jsem u rok starý ojetiny dal 22,5kKč což mě trochu překvapilo 8-s A pak ještě dvanáctku za zimáky s diskama.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  21:54

    « Re: Re:

    ke spotřebě: zatim se mi to tak nějak potvrzuje, že u forda se jezdí spíš za víc než kolik je v TP, což je pro mě trochu mrzutý, doposavad jezdím s benzínovou fábií a tam jsem spíš o půl litru níž než v TP. Při 50tis ročně, který najedu je to už pak znát. Jinak jezdím převážně meziměsto + něco po dálnici...
    k nákladům: s tím, že do toho ještě nějaký investice jsou samozřejmě počítám
    kolik ta 1.6 74kw točí při 140km/h?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  21:29

    « Re:

    Rozumim...par mych poznatku
    a) vyhrivane celni sklo - jak pise misoo - nevsimnul jsem si toho, zamerim se na to jak nekdy pojedu ve tme. Jen jdou nekdy videt dratky ve skle, ale nejake problemy mi to necini, je to spis otazka zvyku. Pri parkovani venku doporucuju.
    b) spotreba - za sebe muzu rict, ze u me je asi 0.5 l-1.0 l vyssi nez uvadi Ford. Ale zalezi jak presne ukazuje PP - prumernou spotrebu beru jen podle nej. Pokud je nepresny tak se muze by skutecna spotreba jina. Par diskuzi na toto tema uz tady probehlo a je mozne ze PP ukazuje trochu nepresne
    c) ja kupoval auto 8 mesicu stare - primo od autorizovaneho prodejce Ford - zaruka puvodu, koupeno v CR, zaruku mi dali prodlouzenou na 3 roky. Na auto byla velka sleva coz se vyplatilo. Takze pokud platis auto ze sveho zkus se poptat i na tuto moznost - nejaky mirne ojety, ale zaruceny vuz. Zalezi jak rychle ho potrebujes, ja na ten svuj cekal cca 3 mesice a bylo to o stesti. Mel jsem uz vybrane a malem zaplacene jine auto a najednou se objevil tento kousek a ja nevahal ani chvili. Kdybych koupil to predchozi a pak za mesic natrefil na toto asi bych si trhal vlasy (cena/vykon)
    d) dalsi vec, na kterou se priprav budou dalsi vydaje po koupi = pojisteni, gumy (bud letni nebo zimni), disky (pokud budes mit nebo chtit elektrony)...rada lidi na toto zapomina a celkem to dela dost penez
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  21:15

    « Re:

    To nickey : ja mam skutocny spotrebu spotrebu (nie PP) za celych 15 000km 5,1l/100km
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  20:57

    « Bez nadpisu

    U mě je to tak:
    spotřeba mě trápí jenom do té míry, jestli se vejde do spotřeby, která je udaná v TP, protože takovou mi proplatí zaměstnavatel na cesťácích. Auto si platim sám, takže je pro mě důležitej ten rozdíl v cene (50tis) mezi benzin a naftovým motorem. Jasně že by se mi líbil víc diesel, ale 50tis je 50tis a ty pujdou z mý kapsy, bohužel. Řešil jsem dilema, jestli diesel s horší výbavou nebo benzín s lepší a z výše uvedenejch důvodů mi to zatim vychází na ten benzín. Jen mě právě trápí jestli to nebaší příliš nad rámec udávaný spotřeby 6,7l. Na druhou stranu, dosáhnete i byť u dieselu spotřeby, která je v TP???
    Asi bych radši nový, kvůli záruce, aby to mi to s prodlouženou (3roky/150tis) ty 3 roky (najedu těch 150 právě za ty 3 roky, proto nechci 4letou/100tis) vydrželo bez dalších servisních investic.
    Všem díky za vaše příspěvky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 25.01.07  10:09

    « Re:

    na stejne adrese jako od pulse:
    maji kombi 1,6TDCi za 436kkc
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  10:07

    « Bez nadpisu

    ad vyhrievane celneho skla :
    ako hovori Focus, v zimnych ranach je to k nezaplateniu, staci zapnut, oskrabat boky a zadok a predok uz len zotriet stieracmi. fakt super vec. ;-)
    ale ma to aj jednu nevyhodu, v noci sa svetla oproti iducich aut "rozpijaju" po skle. akoby sa okolo svetiel vytvori taka ziara, ktora dost "zvacsuje" svetla a znemoznuje identifikaciu oproti iduceho auta. uz som si na to zvykol, ale zo zaciatku to bolo dost neprijemne... :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  09:55

    « Spotreba

    Pokud s tim budes hodne jezdit tak bez do nafty.
    Mam FoFo II 2.0 TDCi Titanium - spotreba:
    7.5 - 8.0 - mesto
    6.5 - 60% mesto 40% mimo
    5.5 - dalnice pri 130 km/h - na sestku
    Vyhrivane predni sklo doporucuju pokud parkujes venku - ja vcera prisel k autu a bylo obalene v ledu...za chvili bylo predni sklo rozmrazene...zadne urputne skrabani
    Pokud zamyslis dlouhe cesty tak urcite ocenis 6tku co tento motor ma.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  09:10

    « Bez nadpisu

    Mám FOFO II 5D v téhle motorizaci 1 rok, najeto 30000 km, jezdím tak 60% po Praze. Moje spotřeba za rok je 8,5-9,0 l/100. Dlouhodobou spotřebu pod 7,5l u mého FOFO považuji za nereálnou. Hranici 7mi litrů jsem pokořil pouze na dovolené na italské dálnici, jízda lehkou nohou a kochání se krajinou. S autem jezdí i jiní řidiči a výsledek je stejný. Na garanční prohlídce jsem na vysokou spotřebu poukazoval, ale klasicky ze mě udělali pitomce. V jiném servise jsem se naopak dozvěděl, že spotřeba 8,5-9,0l/100 není pro tuto motorizaci nejhorší, tak nevím. Pravda ovšem je, že jsem měl Opel Vectra s motorem 2l 100kw, jezdilo to daleko víc než FOFO II a spotřeba byla stejná. Jedinou pozitivní informaci mám, že koncem ledna prý mají dealeři Ford dostan nový firmware pro Focusy do řídících jednotek, ale pokud testy nevykazují nějaké chyby, tak ten FW stejně nepřehrávají.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  08:19

    « Re: Re: Spotřeba

    nickey: dal jsem za to 399000, před vánoci, skladovka, bez metalízy a vyhřívaného předního skla. Pro mě to byl nejlepší poměr cena/výkon.
    Ale např. u benzínu vyhřívané přední sklo nepovažuji za potřebné.
    Dotaz pro majitele nových Fo: dají se ve stíracích lištách vyměnit jenom gumičky nebo se to musí kupovat celé?
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.01.07  01:19

    « Bez nadpisu

    Treba Focus Trend+
    Cena
    386014 ,- Kč
    ceny vozu jsou včetně DPH 19%
    Kód
    L 0121
    model je v akci
    Motor
    1,6i/100k
    Palivo
    benzín
    Karosérie
    5-dv hatchback
    Převodovka
    5-ti stupňová
    Barva
    Ocean Blue
    Standarní výbava
    Trend+

    Termín dodání
    k odběru
    Poznámka
    prodloužená záruka v ceně
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.07  22:49

    « Bez nadpisu

    nickey :
    ked chces vela jazdit (ze sa z nej bude kourit), tak sa ti viac oplati diesel nie ? :roll:
    ci myslel si to tak, ze budes jazdit divoko ?? >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 24.01.07  22:02

    « Re: Re: Spotřeba

    Mel si nakupovat do konce, nebo tesne po konci roku, to meli skladovky az o 40kkc levneji nez akce gold
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.07  21:51

    « Re: Re: Spotřeba

    chces jen nove? Obcas se vyskytne mirne jete auto u Ford prodejcu...nejen z Nemecka,ale i z CR
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.07  21:46

    « Re: Spotřeba

    Díky, taky to nemám na zrovna na nákupy, bude jezdit až se z něj bude kouřit, škoda, že nemám na diesel.
    Asi do toho pujdu, je to mazel :-) Za kolik jsi kupoval? Obstřelil jsem několik dealerů a zatim jsem se dostal na 435 se sadou Gold, metalízou a vyhřívaným předním sklem. Nevim jestli to je OK, nebo jestli se někomu podařilo srazit je víc?
    Co na tu cenu říkáte vy ostatní???
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.07  14:48

    « Spotřeba

    Při rozumné jízdě asi ano. Já mám najeto zatím teprve 1500 km, takže motor není vůběc zaběhlý, z toho asi 400 dálnice, zbytek meziměsto a město a orientačně je to 6,8.
    Ale pravdou je, že ani jedna jízda nebyla pod 30 km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.07  12:34

    « Spotřeba 1,6 benzin 74kw

    Zdravim,
    s kolegou budeme kupovat focuse, zajima nas spotřeba u 74kw benzinove verze. Je u kombi reálně dosažitelná uváděná kombinovaná 6,7 litrů? Díky
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.01.07  16:52

    « Bez nadpisu

    yoyo : diky, je to folia, cena 1000,- aj s nalepenim. svetla su tmave, avsak pri zasvieteni je to na 99% jak bez folii. dobra vec ;-)
    Focus : mrkni na www.ford-focus.cz , tam je toho plna pr... a autor stranok, Foki je fakt manik, vie zohnat mozne aj nemozne za normalne ceny :idea:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.01.07  14:53

    « Bez nadpisu

    no jo...tak to vypada, ze se cele vymene asi fakt nevyhnu :'-(
    neznate nekdo nejaky dobry Ford vrakoviste na Morave?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…