FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.07  23:56

    « Bez nadpisu

    anton salatek : servis v BA uz nebudem radsej komentovat... >:-[] ;-)
    k tomu ESP - na predchadzajucom aute (C4) som ho mal, teraz vo Focuse ho nemam. a zistil som jednu vec. ak mas ESP, tak sice zatocis tam kam mas, ale netusis co sa deje s autom, ale ked ESP nemas, tak mozno par krat chytis nedotacavy/pretacavy smyk, ale presne vies ze ho ides dostat a vies ako sa sprava auto. beriem to tak, ze to ma svoje vyhody aj nevyhody. a poviem rovno, ze vo Focuse sa citim bezpecnejsie ako v C4. nemyslim tym podvozok ako celok, ale cisto len "pocit z ESP", nic ti do jazdy nekafre... proste vzdy viem na com som a mam to viac pod kontrolou...
    z toho celeho mi vyplyva dilema, co je bezpecnejsie - mat ESP a jazdit "s ruzovymi okuliarmi" ked vieme ze ESP neni vsemocne a pomaha iba pri zaciatkoch smyku (pri vacsom smyku, ti ani 10 ESP nepomoze), alebo jazdit vzdy pod kontrolou bez ESP... :roll:
    PS: ta klima je vo FF2 hotova parfumeria oproti smradlavej v C4 >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.07  16:44

    « Re:

    misoo: jasné :-! , ale najprv som dlho vyjednával na servisnom oddelením, kde iba kývali plecami a robili zo mňa hlupáka :shock: , že tie dvere boli obité, veď to sa stáva..... (nie na mesačnom aute a na hornej hrane piatych dverí a vo všetkých rohoch). Aby si mal predstavu, to mi ukradli z kufra laptop - sklo zapáčili o svetlo, to prasklo a boli dnu. takže oprava za cca 21 000sk s dph :'-(
    Doporučujem môj postup.....Starší párik celkom zaujímala moja skúsenosť s tunajším servisom, predajca až taký nadšený nebol >:-[]
    Ale už to nechajme tak. Focus je nekazivé auto (až na smradľavú klimatizáciu a výmena žiaroviek v predných svetlách á 3 mesiace). Uvidíme, či taký bude aj Focus2.
    Keby bolo v Ba viac Fordservisov, tak by to bolo iné, ale monopol zvádza k pohodlnosti summiťákov.
    A nepáči sa mi strátegia väčšiny automobiliek vrátane Ford summit - predajcovia sú kočky. asi preto som kupoval u chlapa...ktorý mi rozumel.
    Máš vo svojom káre, misoo, ESP? Šikovná vec, akurát som po čase zistil, že to zožralo Focusácky podvozok. Keď ho vypnem, už mi nikto neuberá plyn v zákrute apod.... >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.07  15:31

    « Bez nadpisu

    anton salatek : to si vazne osobne oslovoval zakaznikov na showroome ?? :shock: >:D >:-[] museli sa tesit summitaci co... >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.07  13:40

    « ford v BA

    ano blavácky ford poznám, focus 830sk s dph/hod.
    v Trnave je to cca za 600 sk/hod. Každý servis má svoje charakteristiky. V Blave chcú za každú blbosť tisíce. A keď začínali, tak nemali lakovňu a namiesto prestriekania piatych dverí mi ich šúchali po zemi a totálne obili. zreklamoval som to, ale pomohlo až moje odhováranie návštevníkov v showroome od kúpy nového forda. ale to už bolo dávno....už na to zabúdam a nedávno som tam kúpil moje afto.
    v Trnave sú zase trochu natvrdlí....človek tam príde, stoja za pultom ako čašník "U Slováka" a čakajú, že ich zákazník sám pozdraví a opýta sa "môžem?" Na druhej strane bez problémov mi tam nalakovali kryt spätného zrkadla za 400sk s dph a raz mi tam opravovali zadný blatník - majú dobrých lakiernikov.
    keď máte čas choďte to Trnavy. je tam lacnejšie, rýchlejšie a bez nervov.
    čokoládka na zrkadle a umytie poznám >:D raz mi umyli aj motor (na starom fofo 1.6i, ktoré sa veľmi špiní/nemá spodný kryt).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.07  09:10

    « Re: Re:

    mm483 : to mas mrzute, riesit problemy ktore vznikli pri rieseni problemov... to som poznal na C4 a uz to zacinalo aj v BA... >:-[]
    nakoniec som zacal chodit (teda raz som bol a odvtedy svaty pokoj, lebo mi problem vyriesili a uz je klud) do Banoviec ku Koisovi a uz nepojdem nikde inde !! je to sice zopar km, ale tych par litrov benzinu s radostou vymenim za serioznost a odbornost :-! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.07  16:00

    « Re:

    je mi to jasne, ze to nerobia pre moj dobry pocit... Nikde som nepovedal, ze tam chodim rad a som spokojny. Chodim tam proste casto kvoli problemom s autom a problemom, ktore vyrobili ked opravovali problemy mojho auta :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.07  15:50

    « Bez nadpisu

    hej, v blave to umyvaju, ale iba obcas. a nie preto aby ti ho odovzdali pekne umyte, ale aby nepracovali na spinavom aute, je to aj pre ich dobro... a zabudli ste dodat, ze obcas zavesia na spatne aj cukrik... ;-)
    avsak ovela radsej by som prijal seriozny pristup, s cim som sa tam ja nestretol... :?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.07  14:38

    « Re:

    ...půl roku mytí zdarma...
    tak to mam aj ja, ani som nemuel zjednavat... u nas v blave auto vzdy umyju, ked mi s nim v servise nieco robia a som tam tak casto, ze za posledny rok som este v umyvarke nebol :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.07  14:33

    « Re: OBJEDNÁNO :)

    pripajam sa a tiez blahozelam, nickey. zaujimava farba, prijemna vybava a prekvapujuca cena ;)
    2 mesiace ubehnu ako voda... uvidis. najhorsie su posldne dni. cakal som na 307sw 3 mesiace a posledne dni boli utrpenim... :-)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.07  14:32

    « Bez nadpisu

    Nevím kde jsi to kupoval. Já jsem si pred rokem nechal od Ford Kruml stahnout skladovku z D, FII kombi 1,6 74KW benzin jeans ve výbavě Trend + za 425000 komplet včetně 4 roky záruka asistence Ford na rok, půl roku mytí zdarma a 15% sleva na sevisní práce. Musel jsem je trochu přitllačit, ale jsem spokojen. Dnes už bych chtěl lepší cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.07  22:16

    « Cena

    S cenou jsem taky celkem spokojenej, je teda fakt, že jsme kupovali auta 2, tak jsme dealera sundali ješt? o 40tis z ak?ní nabídky trend+ a pak si k tomu v podstat? za ušet?ený peníze po?ídili lepší výbavu
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 30.01.07  21:08

    « Re: Re: Barva

    K té spot?eb?..já jezdím s C-Maxem 1.6 TDCi po m?st? za 8-8.5. Po dálnici taky za 5,4 ve 140kmh a cca 4,5-5 mimo m?sto p?i rychlostech 110/60. Dlouhodobá spot?eba 5.1 je s C-MAXEM dost dobrá, ale vypovídá o tom, že s ním mkovesi jezdí opatrn?. C-MAX nežere víc jak FOcus II, m?l jsem oba se stejnými motory. Já m?l u obou dlouhodob? kolem 6l.
    Jednou jsem s Maxem ujel podél dálnice 90km s pr?m?rem 80kmh v?.vesnic se spot?ebou 3.9-nezávodil jsem, neloudal jsem se.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.07  20:45

    « Re: Barva

    M? se líbí i ta cena. Pravdou je, že tolik bych já již za auto dát nemohl, tak jsem oželel t?eba tu metalízu a n?které jiné. Co se týká kol, tak jsem konzervativní uživatel.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.07  18:11

    « Barva

    aquarius jsem vid?l na jedný p?edvád??ce na kombíku a zamiloval sem se :-) kdybych vybíral z katalogu, tak bych asi skon?il u n?jaký nezajímavý st?íbrný nebo tak, ale naživo super, to bude vozej?ek jak víno :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.07  15:57

    « Bez nadpisu

    nickey : gratulace, aquarius je paradna farba, sice na kombik moc ne, taky 3 dveracik v nej je uplne bozi, ale aj tak je to super. tiez som chcel taku farbu...
    inac bratranec tiez mal cakat 2 mesiace a po 3 tyzdnoch mu zavolali ze si moze prist pre auto... nechcem ti ale davat moc nadeje, radsej rataj s tymi 2 mesiacmi a bud potom prijemne prekvapeny ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.01.07  01:42

    « Bez nadpisu

    nickey jo bud rad ze ti vzali >:D 2 mesice jeste jde u Hondy se ceka 3 :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.01.07  20:39

    « OBJEDNÁNO :)

    Tak mám d?cka objednáno :)
    kombik, 1.6 benzin, aquarius metalizka, dual klima, hlinikový kolesa a vyh?ívaný sklo a defend lock+vyleptaný skla bratru za 442tis, už se nem?žu do?kat sakra, musí se zadat do výroby, takže do 2 m?síc? :-( já už bych tu svojí fabii nejradši poslal n?kde z kopce, kdybych ji nemusel dát protiú?tem :))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.07  09:49

    « Re: Re: MP3 do Focuse

    vo ford servise (a nielen tam) ti dokazu dorobit AUX vstup, ako maju vyssie verzie.
    staci sa popytat. planujem to sam na svojom radiu CD6000, no nejako nemam cas sa tam objednat a nechat im pol dna auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 26.01.07  07:01

    « Re: MP3 do Focuse

    Už jste někdo řešil, jak připojit k rádiu MP3 přehrávač? Už mě fakt nebaví měnit furt CéDéčka. Napadlo mě připojit ho do vstupu na CD changer, ale muselo by se to rádio nějak oblbnout, aby si myslelo, že je tam připojenej changer.
    Si kup radio Sony s mp3, nebo nektere vyssi verze FF s CD radiem by mely mit vstup svedeny do kasliku...jestli ho tam nemas (asi i muj pripad, jeste sem to moc nezkoumal :-) ) tak by mozna sel vytahnout z konektoru na radiu
    ...taky me mrzi ze sem prisel o mp3, uz sem si zvykl menit CD po 10h hudby :-)
    Myslim ze uz by mohla byt samozrejmost dodavat s autem i radio a pomalu i s mp3 a ne chtit za nej 15kkc doplatek (neni pripad Ford)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.07  22:10

    « Re: Re: Re:

    Spotřeba po praze a ještě k tomu jen 15km, to je 8litrů celkem v pohodě. Nejvyšší je vždycky po nastartování a při krátkejch jízdách po městě, to dokážu jet za 9-10 i s 1.4benzínem :)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…