FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.07  21:54

    « Bez nadpisu

    aut som uz jazdil pomern dost, ako v benzine tak aj v diesli (v suc. sluz/sukr LR Defender a Freelander, oba diesel). Vyhody a nevyhody su na dlhu debatu obzvlast, ked si kilometrovo na hrane vyhodnosti. Ja beriem do uvahy vsetko - ako nizsiu spotrebu, vyssiu obst cenu, lepsiu pri naslednom predaji, drahsie ND, vyssie naklady na diesel (jednoducho je tam viac suciastok), slabsie startovanie a kurenie v zime, obcas traktoroidny chod zvonku aj zvnutra a samozrejme magicke slovko - krutak. ako som uz ale pisal, so vsetkym tymto som mal dobre ale aj (a to predovsetkym) zle skusenosti v predchadzajucom aute. takze teraz som cakal, ze natrafim na fakt dospely, moderny benzin motor 1,6 s vykonom nad 110 k a spotrebou do 7 l. mal to byt (a pravdepodobne aj bude) TiVCT od Fordu, tak dufam, ze nesklame...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.02.07  20:58

    « spotreba

    tafi: mal som 3 roky staršieho Focusa 1,6i 74kW, z dnešného pohľadu super motor. dá sa s tým závodiť aj kľudne jazdiť. V zime som jazdil do 8 litrov/100km a v lete do 7,3 litra. A jazda to nebola "na spotrebu" ale športovo-elegantná :-!
    teraz mám 1.8 tdci 85kW. Smutné zistenie je, že ak som vyjazdil celú nádrž na krátke jazdy so studeným motorom tak bola spotreba 8,5 l. ak jazdím dlhšie trasy tak to je cca 6,9 l. Najmenej sa mi podarilo 6,2 mimo mesto do 130km/h...ale očakávam, že to ešte klesne, teraz mám najazdené cca 12 000km.
    Čo sa týka spotreby to v dieseli nevidím ako nejakú výhodu (možno u VW je ten rozdiel markantnejší). Najväčšiu výhodu u diesela vidím v jeho ďalšom predaji :idea: (drží cenu) a krútiacom momente >:-[] - len tak ho nerozhodí 5 osôb a batožina alebo zapnutá klíma.....čo teda benzín skončí :-(
    Auto si nevyberaj podľa ceny - prevez sa v benzíne a dieseli a z čoho sa viac posereš, to si kúp >:D >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.02.07  16:51

    « Bez nadpisu

    tafi : bmw robi super motory, kukni na 116i, ta nova verzia ma o dost vyssi vykon a spotreba tam bude este mensia ako priemerna 80kw 1,6-ka. len cena auta uz je trochu inde, ale zas mas istotu dokonalej techniky a jazdnych vlastnosti... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.02.07  15:58

    « Re: re:

    tafi, ratas pri vyhodnosti toho-ktoreho paliva okrem vstupnej ceny (v neprospech dizlu) aj rozdielne servisne intervaly (v neprospech dizlu), rozdielne mnozstva naplni (v neprospech dizlu), vyssiu hmotnost (pneu, tlmice)...??? cena dizlu a benzinu je dnes uz skoro rovnaka... to skor LPG, a ten na dizel nedas.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.02.07  15:10

    « Bez nadpisu

    tafi : mimo mesto a po dialnici okolo 110-120 sa pod 7 da dostat v pohode... raz som dokonca skusil atakovat vyrobcom udavanych 5,1 mimo mesto. pisal som o tom o nieco skorej, staci prelistovat par stranok dozadu... ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.07  12:28

    « re:

    2 yoyo: jazdim normalne niekedy rychlejsie, niekedy klidek. rocny priebeh 15 - 20 tis km (co je zhruba hranica vyhodnosti nafty oproti benzinu). s rozdielom 2 l na 100 km som pri kalkulacii ale nepocital (max 1 - 1.5). k dieslu som sa po predchadzajucej zlej skusenosti s jtd nechcel vracat a 1.6 nad 80 kW (ff2, corolla, c4, ceed) som povazoval za primerany kompromis medzi vykonom a spotrebou. pomaly ale zacinam menit nazor. existuje vobec nejaky 1.6 nad 110 k s (realnou!) spotrebou do 7 l? asi zalozim nove forum... :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.02.07  11:41

    « Re:

    tafi, zavisi, kolko kilometrov a akou jazdou mienis najazdit. tie disle su od PSA (okrem 1,8 ) a tiez si rady cucnu viac ako papierova hodnota. nuz, ten hladky chod je niecim vykupeny...
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.07  07:29

    « Bez nadpisu

    re: spotreba
    tak to su dost hrozostrasne cisla (ten ich priemer je skoro 2 l nad papier). aj pri nadsadenej spotrebe dieslov 1.6 napr. ci uz fordu alebo kie to je skoro 2 l/100 km rozdiel. to uz nepotrebujes ani 20000 rocne aby sa ti rozdiel v obstaravacej cene vratil do 3 - 4 rokov.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.07  23:00

    « Spotreba 1,6Ti-VCT vs. 2.0 16v podla spritmonitor.de

    na nemeckych forach sa dohaduju priaznivci 1,6 TiVCT s odporcami. majitelia 2litrovych benzinakov si pochvaluju vykon a spotrebu. cisla tu:
    1,6 TiVCT
    priemerna spotreba vsetkych je 8,35 l/100km
    2.0
    tito maju 8,68 l/100km
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.07  22:17

    « Re:

    tafi, to ako som popisal zvuk motora neznamena, ze je hlucny. je to len opis zvuku. ale co chcem od 4valca o objeme 1,6l... :roll: vo vnutri ho vyrazne nepocut. viac je vo vyssich rychlostiach pocut aerodynamicky hluk.
    ak ale celkove odhlucnenie porovnam s 307sw, tak peugeot ma navrch. no podvozkovo je to nieco celkom ine (fofo).
    co sa spotreby tyka, tak mne klesla po 30.000 km. nehovorim, ze sa papierova hodnota neda dosiahnut. treba tomu vsak prisposobit jazdu.
    na trase mimo mesta 5 km, dialnica 30, mesto 10 km (a spat - 2xstartovat, 2x studeny motor ) mam priemer 7,5 l. cim dlhsia trasa, cim menej startovania, cim menej zrychlovania a cim nizsia rychlost :-) tym lepsia spotreba.
    a tafi podla mojich skusenosti kupovat auto, ktore nie je na trhu viac ako 1 rok je risk (Ad cee´d).
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 04.02.07  22:11

    « Bez nadpisu

    bobby Pokud ti nevadi jiny cizi jazyk nez zabozroutstina, najdes original manualy tady [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.02.07  19:27

    « Re:

    Ad spotreba:
    Tu je môj aktualizovaný prehľad spotreby s týmto motorom:
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.07  17:59

    « Bez nadpisu

    ad spotreba na mojej 1.6 Ti-VCT (5dv) je to plusminus rovnake ako papierove hodnoty az na jazdu mimo mesta (tusim tych 5.1 alebo 5.0 co je uvedene je naozaj nerealne dosiahnut)... dolezite je, ze ta spotreba klesne, ale radovo som to u mna pocitil tak asi po 10.000 km, ked ten motor aj vcelku viac ozil.
    ja jazdim vacsinou na velmi kratke cesty mesto (3-5km) a na studeny motor mam tak 10.5, ked su to dlhsie trasy mesto (do 10km) tak je to cca 8-8.5), co odpoveda hodnotam. a to su hodnoty merane v zime
    dlhsie trasy sa mi dari jazdit 6.2 (50% dialnica - 120km/h, 10%mesto, 40% okresky) pokial sa velmi neponahlam.
    myslim, ze tie moje hodnoty odpovedaju tym tovarenskym.
  • « 00 Reagovat !

    foto omik82

    omik82 04.02.07  14:57

    « Re: Re: Re:

    bobby: ja som nedostal uzivatelsku prirucku. Potom som napisal mail na oficialne zastupitelstvo, ze ci mi mozu jednu poslat a chceli za nu tusim 700Kc. Potom mi niekto poradil, aby som napisal jednemu predajcovi (adresu by som este niekde vyhrabal) z Frod Charouz (tusim v Melniku) a on mi to obratom poslal zdarma.....
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.02.07  14:15

    « Bez nadpisu

    2 yoyo: ten tvoj relny mix je skoro liter vyssi ako papierove hodnoty. je to (aj co sa tyka hlucnosti) az take zle. mozes, ako majitel, ff2 jednoznacne odporucit, alebo skor nie? prave sa po novom aute obzeram a ff2 patri k favoritom spolu s ceedom a corollou). cee'd je ale (oproti tomu co pises) velmi dobre odhlucneny (bol som vyskusat) a 1.6 CVVT 85 kW by mala mat kombinovanu 6.4 l (v praxi este nepotvrdene). corolla ma podla testu slabinu tiez najviac v motore (spotreba/vykon). chystam sa preluskat toto forum, ale za kratku objektivnu odpoved vdaka.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 04.02.07  12:29

    « Re: Re: 1,6 benzin

    bobby: No zatim jo :-)
    ...ale nemam na to moc casu, takze je to beh na dlouhou trat (velmi) >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.07  11:45

    « Re: 1,6 benzin

    zepellin: no, pracovne kilometre su mi preplacane podla papierovej spotreby, takze robim vsetko pre to, aby bola max. 6,4 :-)) ale to su obvykle dlhe trate. ale taky realny mix 7,5. ked tomu slapem na krk - plny plyn pri zrychleni, dialnica 140 tacho, tak 8,5.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.02.07  11:26

    « Re: Re:

    s tim skenovanim tos myslel vazne?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.07  10:55

    « 1,6 benzin

    aka je realna spotreba ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.07  10:48

    « Re: 1,6 benzin

    1. nemam skusenosti s tym motorom
    2. smadny benzin, ktoreho papierove hodnoty sa daju dosiahnut iba s velkym sebazapretim, s potlacenym zvukovym prejavom, a tak zneje ako nahnevany vysavac. na focus II postucujuca motorizacia a autu dava schopne zrychlenie, no ma radsej vyssie otacky.
    chcelo by to zazitky a porovnanie niekoho, kto najazdil aj s jednym aj druhym motorom.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…