FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.07  14:55

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    yoyo: - jsem rád, že se našel někdo další, kdo je přesně v obraze. Psal jsem do Helly, zatím neodpověděli, tak uvidím. A příští týden zavolám do mého Fordu a poptám se tam. Osobně se milerád zřeknu bezpečnostních předních mlhovek, pokud by tam pásly ty kulaté denní od Helly.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.07  13:22

    « Dilema

    90 koni je na kombik malo. Mam kombika 110 koni, podvozek je skvely, na 205 gumach auto na suchu proste neuhne ( ESP nemam ). Jenze kufr je citit. Chces-li "absolutní" jizní vlastnosti tak kup hatch,kola 205 a ESP. No ale to bys asi nekupoval "pouze" 90 koni. V tom pripade jsi asi klidnejsi jezdec a klidne kup kombi.
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 03.03.07  12:26

    « kupa combik

    Zdravím,
    mám v pláne kúpiť FF II TDCi 90konikov, neviem sa však rozhodnúť či kombíka alebo klasický hatch. Ide mi hlavne o tak velmi vychválený podvozok a s tým súvisiace jazdné vlastnost. Vie to niekto porovnať combi vs. hatch? Kombík by sa mi ho hodil viac, ale v prvom rade mi ide o jazdné vlastnosti, takže ak by boli v kombajne omnoho horšie radšej tých pár litrov oželiem.
    Dík všetkým za reakcie ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.07  11:17

    « Re: Re: Re: Re:

    ferin, klikni si sem, a z ponuky vlavo vyber Tagfahrlicht , aby si vedel, o co ide
    denne svetla
    na obrazkoch uvidis prave to, co si spomenul, ze mnoho "nocnych svetiel" nie je cez den vidno.
    zdenekold, pri 307, ktora ma hmlovky integrovane v hlavnych svetlometoch som cez den svietil tymito, prave preto, ze mali nizsi odber a setril som si stretavacky. niekomu sa to moze zdat zbytocne, ale ked najazdis plno kilometrov.... jasne, ze take svietenie nie je povolene... teraz, pri forde tak ucinit nemozem, maximalne tak v rakusku, kde je povolene jazdit s rozsvietenymi parkovackami a prednymi hmlovkami.
    ferin, hmlovky (predne) za bezpecnostnu vybavu nepovazujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:38

    « Re: Re: Re:

    Taky mi přinde trochu pofidérní vyměnit mlhovky (bezpečnostní výbavu) za denní světla. Ale někdo mlhovky nepoužívá vůbec.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:35

    « Re: Re:

    Pro toho kdo moc nejezdí v noci, ale najede většinu kilometrů ve dne, může být návratnost třeba do 4 let. A to neberu v potaz pracnost výměny žárovky, která je u nových aut téměř standardem.
    Je samozřejmě na každém, jak to vyhodnotí, pořizovací cena se zdá vyšší, ale auto jako takové je vždy žrout peněz.
    Doufal jsem, že již někdo tohle řešil a má třeba i zkušenosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:04

    « Re:

    Jasan. Ale v porovnání s nevýhodama mi to vychází maximálně tak šulnul. Nicméně, to je na uvážení každýho. Tak vela zdaru. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:00

    « Bez nadpisu

    ferin spotreba energie, lepsia viditelnost za dna a mensia spotreba ziaroviek na nocne svetla.
    mne sa tych vyhod zda dost vela, kvalitne ziarovky na "nocne svetla" nie su prave lacna zalezitost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  10:54

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    O speciálních "hardwarových" denních světlech sem slyšel a četl, nicméně každý auto, se kterým sem se setkal, který mělo "denní světla", to mělo řešeno "softwarově", což mi přijde jako lepší řešení.
    Jaký sou výhody hardwarovýho řešení, kromě vyšších pořizovacích nákladů a problémem s tím, kam je umístit?
    Na fordu sem hardwarový řešení eště neviděl, tudíž sem myslel, že došlo z tvé strany k mýlce. Pokuds myslel skutečně hardware, tak se omlouvám. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  10:46

    « Re: Re: Re: Re:

    Mám podezření, že evidentně nevíš o čem je řeč a tím pádem tu šíříš i bludy. Ano, chci tam nacpat další světla, která jsou určena pouze pro svícení ve dne. Z hlediska praktického i estetického je asi jediné rozumné řešení místo mlhovek. Jinak světla pro noční vidění jsou konstruována tak, aby svítila hlavně na vozovku a neoslňovala, proto je možné, že občas nejsou úplně dobře vidět, zvláště u starých aut s vypálenými parabolami. Denní světla jsou konstruována zcela jinak a proto mohou mít jinou watáž, samozřejmě menší. Celý vtip je v tom, že zatím odcházely žárovky i v těchto světlech a taktéž nejsou nijak levné, ale snad od března by měly být k dostání LEdková světla a to je jž jiné kafé.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  09:16

    « Re: Re: Re:

    A to jako chceš ty "denní světla" nahradit za "noční světla"?? Nebo kam je chceš nacpat??
    Když má auto denní světla, tak to neznamená, že má sadu na denní svícení a dasu na noční. To je název softwarové vychytávky.
    Dodat další sadu světel do auta samozřejmě de, ale přinde mi to úplně zbytečný. Navíc, pokud ti te voto, abys ve dne svítil slabšíma žárovkama, tak to už nebude vidět vůbec, kolikrát je problém ve dne poznat, že má někdo rozsvícený, i s těma "nočníma".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  07:48

    « Re: Re:

    Mě jde hlavně ale o ty přední světla, protože tak komplikovaná výměna + cena žárovek se mi moc nezamlouvá. Kéž by šly těma ledkovýma světlama nahradit mlhovky - bylo by po starosti.
    Ten Něměc je dobrý, otázka zda za tou mřížkou je to OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.07  23:39

    « Re:

    Zdenekold:
    takto to vyriesil jeden nemec.
    klik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.07  23:29

    « Re:

    Zdenekold, presne to som sa snazil aj ja nejako vyriesit. predsa len nejake 12W ziarovky, pripadne LEDky to je nieco celkom ine ako 55W + vsetky ostatne ziarovky (palubovka, ECV, parkovacky, zadne obrysove)
    ale mam to riesene cez RELE kupene v servise FORD. svietia mi len predne. vsetko ostatne naskoci pri sere, noci, tuneli... funguje iba ak mas svetelny senzor. cislo toho rele, podla ktoreho mi ho v ich sklade nasli je niekde o dve-tri strany dalej v tomto vlakne. stalo ma 200 korun slovenskych.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.07  21:35

    « Bez nadpisu

    Chlapi, děláte si ze mě legraci? Já jsem psal o namontování světel na denní svícení, nikoliv o nějaké jejich softwarové aktivaci.
    Světla na denní svícení nejsou totožná se světlama na noční jízdu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 01.03.07  15:46

    « Re: Re: Re: Re: Re: Denní svícení

    Ferin: Jo, ale obsahem castecne navazovala na me...
    PS: Tiku sem mel taky problem se zbavit :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.07  15:15

    « Re: Re: Re: Re: Denní svícení

    To byla reakce na Zdenekolda.
    Výhoda denních světel je někde jinde. Zapínání světel mně nijak nevadilo, dělal sem to automaticky při nastartování už dlouhý leta. (Spíš sem měl teď po jejich aktivaci problém se tohoto tiku zbavit ;-) ). A to v tom, že přes den zbytečně nesvítí budíky, a především v tom, že před den digitální displeje nejedou v nočním režimu, kdy jsou na slunku nečitelný.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 01.03.07  15:11

    « Re: Re: Re: Denní svícení

    Ferin: je to soft. zalezitost, pouze mi rekli ze to nelze aktivovat (je to zablokovane), leda prehranim jednotky...do toho se jim nechtelo.
    Pry to jde jen pri objednani do vyroby (udelaji to ve fabrice)...krome toho se mi moc nelibilo ze svetla sviti hned po otoceni klicku :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.07  14:28

    « Re: Re: Denní svícení

    Přemýšlíte někdo o namontování světel na denní svícení?
    Na denní svícení se používají stejný světla, jako na svícení v noci. Aktivace funkce "denní světla" je pouze softwarová záležitost. Pokud by to měl FF nějak jinak, docela bych se divil.
    I když poté, jak vyřešili automatický stěrače, už míň. :D
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 01.03.07  13:59

    « Re: Denní svícení

    Denni sviceni sem mel ve Fabii a byl sem 100% spokojen. Bylo to rele napojene na kontrolku mazani, takze se svetla rozsvecely pouze pri chodu motoru. Snizeni zivotnosti sem nejak nepozoroval, za 6 let sem je vymenil 1x (svitil sem 90% najetych km).
    Ted mi to ve FoFo chybi...v servisu mi rekli ze aktivovat pres VAG nejdou, ze polozka aktivace je neaktivni :-(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…