FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.07  22:45

    « Re: 100 vs 115

    Mam najazdene 19000 (FFII kombi, 1,8 tdci 115), mam pocit, ze spotreba zacina az teraz klesat. Zatial mam priemer 6,3 , ale vacsinou jazdim v meste (na studeny motor). Asi 60% mesto, 20% dialnica, 20% okresky. Na dialnici pri 140 to papa cca 6,5 , co sa mi zda byt trochu moc. Isiel som do FR, truhla na streche, 4 osoby a kufor nalozeny po strop, rychlost po dialnici 120-140, zbytok jazda v horach, priemerna spotreba 6,7.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.07  21:33

    « Re: Supr Koupě

    thomson, blahozelam ku kupe! super cena. inak, ja som tiez nazoru, ze obhlucnenie (celkove) by mohlo byt lepsie.
    ale xenony za 14000 CZK??? wow :shock: to ako? mas tam i ostrekovace, i automaticku regulaciu svetiel???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.07  21:26

    « Re: 100 vs 115

    cau, martin1. nebud lenivy a prestuduj si to tu. je tu vela zaujimaveho.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.07  20:25

    « Re: Re: Supr Koupě

    8.5 mi na 74 kW přijde celekm dost, ale záleží jak dlouhé trasy jezdíš. Já mám s kombíkem najeto 2500 km, zatím s ním jezdím zásadně alespoň 20 km v kuse a více, takže žádné pojížďky na nákup ap. A spotřeba od začátku je někde kolem 6.7 l/100km a zdá se mi, že jde dolů. Ale jezdím na spotřebu - snažím se nebrzdit zbytečně atd. Ale po okreskách pod 90 nejdu, takže žádná brzda provozu. Nejezdím s plnou nádrží, spíše někde ve čtvrtině, průměrný počet osob asi tak 2,5.
    Jedinou výhradu mám k zpřevodování 5. stupně, mohl být delší, aby to točilo nižší otáčky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.07  19:54

    « Re: Supr Koupě

    gratulace ke koupi, já netrpělivě očekávám svýho novýho miláčka tenhle nebo příští týden, už se nemůžu dočkat, 1.6 74kw kombík, dej vědět spotřebu, až se to trochu ustálí. Jinak mě se podařilo u auta zadávanýho do výroby, tedy ne skladovka, ještě 40tis dolů z akčního trendu+
    na kolik vyjde na chromovaná mřížka s doděláním v servisu?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.07  18:45

    « Supr Koupě

    Tak mam 3 tydny novy FFII..A je t uplne bomba..myslim jizda..akorat se zeptam:
    prijde mi ze je zatim celkem hlucnej motor(mam najeto asi 1000km) ale zda se mi ze se to se zajizdenim zlepsuje..jo jak doporucujete zajizdet??
    Pak se chci zeptat kolik mate spotrebu s 1.6 74kW..ja zatim vysokou..cca8.5
    A ted k nadpisu..koupil jsem ho jako skladovku ve trend plus..rikal jsem si ze na skladovku musi dat jeste lepsi cenu nez na tu akci..A taky ze jo..Dal mi 24% z cenikove ceny ..to jest..361 000.A za tu cenu mam nejbezpecnejsi auto v tride,super podvoze a vubec vse..Jo je to teda v tango cervene - je nadherna -spravne urvana--ale doporucuji nechat si vymebit predni mrizku za chromovanou.
    Jo a namontovali mi tam xenony za 14000 Kč normalne u nich v servise.
    Taky super..nez za ne davat nejakych 30000.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.07  18:29

    « 100 vs 115

    zdravim vsetkych
    som tu novy. vidim ze je tu popisanych 54 stran a sorry ale nechce sa mi to vsetko prehladavat.
    Urcite to tu bolo niekolkokrat spominane.
    Mal by som zaujem o dovoz nejakeho ffII 5D a neviem sa rozhodnut kvoli spotrebe ci 100 alebo 115 konovu verziu.
    Docital som sa ze 115 by mala mat lepsie parametre a nizsiu spotrebu.
    Prosim napiste, kto ma skusenosti,ako je to so spotrebou pre 100k aj 115k.
    Najlepsie ak to budu majitelia aut ktore maju najazdene aspon 15000km,auto po zabehu.
    Najazdim rocne cca 12000 km, nie som ziadny sportovy jazdec,mam rad pohodovu rodinnu jazdu, ziadny plyn-brzda, vytacanie motora a pod.
    moj styl jazdy:
    dediny: 55-65km/h
    cesty 1 triedy: 90-100
    dialnica: 120-130
    ako som pisal, ide mi o spotrebu.
    da sa spravit spotreba okolo 6,5l???
    dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.03.07  11:03

    « Re: Re: Dilema

    Ale ne, ja mam 80 kw-110 koni -1.6 TDCI s manualem , ale to je dovoz z Nemecka ( ojetina ). Bohuzel u nas v CR se prodava nove 1.6 TDCI 90 koni a 1.8 TDCI 115 koni ( s manualem ). Motor mam o par koni navic, ale je starsi koncepce, o neco vyssi spotreba a predpokladam , ze hlucnejsi a mene spolehlivy. Nicmene nasi oficialni dovozci Ford jsou schopni privest 1.6 TDCI 110 koni odnekud z EU, je to o dohode a o vyhodne cene. Zeptej se. Taky na internetu na automodul..... jsou obcas k videni.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 04.03.07  10:25

    « Re: Dilema

    Som pozeral ten 110 konikový, rozmýšlam teda o ňom. Len som tam našiel len ponuku 8O kW s CVT prevodovkou, Ghia - www.ford.sk . Manuálna tam nie je? Hm... to je divné. Potom asi skor tú 1.8 Duratorq.
    Ty máš automatickú prevodovku?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.07  17:12

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re:

    miesto hmloviek do fofoII davaju (teda hella vyraba) odbacacie H7 svetla. nazyvaju ich dynaview evo2.
    u mna denne svetla stroskotali na tom, resp. cakam, kym nebude treba robit nieco ako ten nemec na svojom striebornom kombi. hoci on odviedol peknu pracu a nenarusaju mu celkovy vzhlad. taktiez som hladal info v nasej legislative a nic som nenasiel.
    dufam, ze coskoro i ostatne automobilky budu robit to, co audi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.07  14:55

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    yoyo: - jsem rád, že se našel někdo další, kdo je přesně v obraze. Psal jsem do Helly, zatím neodpověděli, tak uvidím. A příští týden zavolám do mého Fordu a poptám se tam. Osobně se milerád zřeknu bezpečnostních předních mlhovek, pokud by tam pásly ty kulaté denní od Helly.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.07  13:22

    « Dilema

    90 koni je na kombik malo. Mam kombika 110 koni, podvozek je skvely, na 205 gumach auto na suchu proste neuhne ( ESP nemam ). Jenze kufr je citit. Chces-li "absolutní" jizní vlastnosti tak kup hatch,kola 205 a ESP. No ale to bys asi nekupoval "pouze" 90 koni. V tom pripade jsi asi klidnejsi jezdec a klidne kup kombi.
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 03.03.07  12:26

    « kupa combik

    Zdravím,
    mám v pláne kúpiť FF II TDCi 90konikov, neviem sa však rozhodnúť či kombíka alebo klasický hatch. Ide mi hlavne o tak velmi vychválený podvozok a s tým súvisiace jazdné vlastnost. Vie to niekto porovnať combi vs. hatch? Kombík by sa mi ho hodil viac, ale v prvom rade mi ide o jazdné vlastnosti, takže ak by boli v kombajne omnoho horšie radšej tých pár litrov oželiem.
    Dík všetkým za reakcie ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.07  11:17

    « Re: Re: Re: Re:

    ferin, klikni si sem, a z ponuky vlavo vyber Tagfahrlicht , aby si vedel, o co ide
    denne svetla
    na obrazkoch uvidis prave to, co si spomenul, ze mnoho "nocnych svetiel" nie je cez den vidno.
    zdenekold, pri 307, ktora ma hmlovky integrovane v hlavnych svetlometoch som cez den svietil tymito, prave preto, ze mali nizsi odber a setril som si stretavacky. niekomu sa to moze zdat zbytocne, ale ked najazdis plno kilometrov.... jasne, ze take svietenie nie je povolene... teraz, pri forde tak ucinit nemozem, maximalne tak v rakusku, kde je povolene jazdit s rozsvietenymi parkovackami a prednymi hmlovkami.
    ferin, hmlovky (predne) za bezpecnostnu vybavu nepovazujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:38

    « Re: Re: Re:

    Taky mi přinde trochu pofidérní vyměnit mlhovky (bezpečnostní výbavu) za denní světla. Ale někdo mlhovky nepoužívá vůbec.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:35

    « Re: Re:

    Pro toho kdo moc nejezdí v noci, ale najede většinu kilometrů ve dne, může být návratnost třeba do 4 let. A to neberu v potaz pracnost výměny žárovky, která je u nových aut téměř standardem.
    Je samozřejmě na každém, jak to vyhodnotí, pořizovací cena se zdá vyšší, ale auto jako takové je vždy žrout peněz.
    Doufal jsem, že již někdo tohle řešil a má třeba i zkušenosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:04

    « Re:

    Jasan. Ale v porovnání s nevýhodama mi to vychází maximálně tak šulnul. Nicméně, to je na uvážení každýho. Tak vela zdaru. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  11:00

    « Bez nadpisu

    ferin spotreba energie, lepsia viditelnost za dna a mensia spotreba ziaroviek na nocne svetla.
    mne sa tych vyhod zda dost vela, kvalitne ziarovky na "nocne svetla" nie su prave lacna zalezitost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  10:54

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    O speciálních "hardwarových" denních světlech sem slyšel a četl, nicméně každý auto, se kterým sem se setkal, který mělo "denní světla", to mělo řešeno "softwarově", což mi přijde jako lepší řešení.
    Jaký sou výhody hardwarovýho řešení, kromě vyšších pořizovacích nákladů a problémem s tím, kam je umístit?
    Na fordu sem hardwarový řešení eště neviděl, tudíž sem myslel, že došlo z tvé strany k mýlce. Pokuds myslel skutečně hardware, tak se omlouvám. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.07  10:46

    « Re: Re: Re: Re:

    Mám podezření, že evidentně nevíš o čem je řeč a tím pádem tu šíříš i bludy. Ano, chci tam nacpat další světla, která jsou určena pouze pro svícení ve dne. Z hlediska praktického i estetického je asi jediné rozumné řešení místo mlhovek. Jinak světla pro noční vidění jsou konstruována tak, aby svítila hlavně na vozovku a neoslňovala, proto je možné, že občas nejsou úplně dobře vidět, zvláště u starých aut s vypálenými parabolami. Denní světla jsou konstruována zcela jinak a proto mohou mít jinou watáž, samozřejmě menší. Celý vtip je v tom, že zatím odcházely žárovky i v těchto světlech a taktéž nejsou nijak levné, ale snad od března by měly být k dostání LEdková světla a to je jž jiné kafé.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…