FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.07  09:32

    « Olej

    Tak zatím s dokoupením oleje počkám, jsem ještě zvyklý z Octavie s sebou stále olej vozit pro dolévání - cca 1l/2000km, tak doufám, že Ford bude po téhle stránce lepší.
    Jinak je asi pravda že plný stav je mezi ryskami........ 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.07  08:43

    « Světla denního svícení

    Tak mě v mém fordu pěkně vytočili. Jednak vedoucí servisu ani nevěděl o čem mluvím, potom začal blábolit něco o homologaci a když už nevěděl co by, tak něco o záruce a zásahu do vozidla. "Nevím, co by tomu řekli ve Fordu". Zajímavé, že zamykání zpátečky dělají a to je sakra zásah do vozidla.
    Tak další štace bude centrální zastoupení pro ČR.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.07  20:16

    « Bez nadpisu

    Honya : sak plny stav ma byt presne medzi ryskami nie ? ;-) Ja by som zbytocne liter nekupoval, naco. Obcas kukni ci ti neubuda (nemalo by) a ak hej, tak kup a dolej. Zbytocne budes mat doma liter oleja.
    Ja budem menit o 3 mesiace, tak dam vediet potom ako u mna.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.07  16:54

    « Kolik oleje do 1.6Ti-VCT ?

    Pěkný den,
    dnes jsem měnil olej a chci se zeptat kolik oleje dáváte do motoru 1,6TI-VCT? V manuálu píšou že plný stav je 4,01 litru. Dnes jsem nalil 4litry a hladina je na měrce přesně mezi ryskami, tedy uprostře mezi max a min., tak nevím, logicky jsem čekal že bude na horní rysce, asi ještě litr dokoupím pro dolévání.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.07  12:31

    « Bez nadpisu

    Jasne..Ve fordu mi to okamzite u prodeje nabidli...A bacha..normalne mam papir s razitkem fordu a 2 letou zaruku:-)
    Zda se mi to jako lepsi reseni nez platit vic jak dvojnasobek...
    Jo a kdyz se tu bavime o smlouvani...Ja uz jsem tu mou cenu psal..Takze to bylo v podstate taky sleva nejakych 45 000 ze Trendu plus.,..
    Ale tady se porad resi jak to udelat...Ja byl u velkeho prodejce - tan me nasral tim ze ani nemel predvadeci focus po predesle domluve..
    Tak sem si vzpomel ze v jedne vesnici je taky novy autorizovany dealer fordu..Je tam sice jen rok ale mazdu dela uz 12 let - mam to dohromady (oni uz jsou tito dva vyrobci stejne sfuzovani, tak co)
    No a tam jsem prisel, rikam o co se zajimam a kde uz jsem byl..Tak jsme s eposadili, a on zacal sam od sebe psat a pocitat cenu..A kdyz jsem vydel jak tam napsal tu vyslednou cenu 365 000, tak jsem se usmal a chtel jsemto hned..Na co taky cekat...A oba dva s usmevem:-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.07  11:12

    « Re: Re:

    Thomson.
    To ti akoze na fungl aute v zaruke vo Ford predajni namontovali xenonove vybojky????
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  18:04

    « SLEVA - VLASTNÍ ZKUŠENOSTI

    to brava: 1.6 74kw, kombi je dle akčního ceníku Trend+ 429tis. Navíc budu mít sadu Gold (litá kola+dual klima) 24tis, metalízu Aquarius 13,9tis a vyhřívané čelní sklo 6,7tis což je dohromady 473700,-. Finální cenu se podařilo včetně té výbavy 435000,-. Tedy přesně 38700,-Kč sleva z již tak akčního Trendu+. Auto nebylo skladovka, ale poskládaná výbava na přání a zadáno do výroby. Objednáno na konci ledna a příští týden by měl být focusek konečně doma.
    To mi připadá zajímavá cena, kterou třeba naše milá Škoda není na domácím trhu v téhle výbavě schopna dosáhnout (mluvím o oktáviiII), navíc se těším na jízdní vlastnosti, které oktávka taky takové zdaleka nemá, Ford je kvalitativně srovnatelný (potřebuji spolehlivé auto, najezdím 50-60tis ročně), proto volím tak jak volím. Cena je platná jak hotovostně, tak na leasing/úvěr.
    Pro zajímavost, kdyby nebyla akce trend+ a poskládal bych si to se stejnou výbavou z výchozího trendu, dostal bych se 618.000,-kč, v tom případě je rozdíl 183.000,-.
    K ceně je ale nutno spravedlivě říct, že vozy se kupují dva, proto se dalo na prodejce tlačit trochu víc. Ale i přesto to znamenolo oslovit více prodejců a zajímavé bylo, že třeba dvě pobočky Ford Dorda, byly absolutně neschopné takovéhle ceny dosáhnout a jen si drbali hlavy, Charouz nabídl tuto cenu celkem pohotově a níž jsme ho už aní odírat nezkoušeli, tahle cena mi přijde fér pro obě strany. Navíc bude sleva na servis, dodatečně montovaný defendlock a leptání skel také s 30% slevou. Přístup profesionální a vsřícný, což o některých salonech nebylo zdaleka možné říct.
    Pozn.: Pokud se na "sportovní" klání o cenu s prodejcem opravdu cítíte, skočte rovnou po vedoucím prodeje dané pobočky, ušetříte si zahřívací kola s jeho poddanými :-) Volte spíše větší prodejce, kteří dosahují vyšších obratů a mají výhodnější podmínky.
    Uff, no to je asi tak co bych vám k tomu řek'. :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  17:54

    « Bez nadpisu

    thomson : jaaaj uz viem, ja som si myslel, ze si daval chromovu tu mriezku a nie ten obvod co je okolo mriezky >:D tak to ja mam uz od narodenie strieborne ;-)
    ale aj tak diky za promptnost a super fotky, krasavec ! videl som takeho cerveneho s origos prednymi, bocnymi a zadnymi listami a peknymi striebornymi 17-kami !! to bolo neco !!! :-! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  17:29

    « Re: Re: Světla pro denní svícení

    nooo, hned ako budem mat cas, tak sa pozriem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  17:21

    « Re: Světla pro denní svícení

    LED světla pro denní svícení (univerzální sada) budeme mít ve dvojím
    provedení (viz příloha):
    2PT 009 599-801 kruhový tvar (průměr cca 90mm)
    2PT 009 496-801 plochá světla(rozměry cca 170x53x64mm).
    Kruhová světla jsou již dostupná (na objednávku), dostupnost světel plochých se předpokládá v průběhu dubna.
    Cena bude stanovena v průběhu tohoto týdne.

    Tohle mi napsali dnes z HELLY. Takže jenom změřit průměr mlhovek, zjistit uchycení na držáku a oslovit mechanika.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  16:53

    « Re: Re: Supr Koupě

    2 nickey "Zdravím Vás,
    zajímalo by mě, jakou jste měl u auta výchozí cenu a jaká byla cena konečná, a zda jste si doobjednával ještě nějaké příslušenství. Já usmlouval grátis met. lak, koberce, zástěrky ( ale to asi dávají každému ) plus asi ještě 5 tis. dolů. Vzhledem k tomu, že část ceny budu hradit hotově a na část si chci vzít leasing, tak mi prodejce naznačil, že při podepisování leas. smlouvy by se ještě dalo nějaké zlevnění dohodnout, no uvidíme. Jinak auto bych měl mít asi tak za měsíc ( Fofo 1,6 74kw, barva Moondust silver ). Dík za odpověď.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  14:13

    « Re: Světla pro denní svícení

    viem, ze presne takto to ma clovek v rakusku urobene. okrem toho, ze pouzil uz mnou spominane rele, tak mu v servise prekablovali elektriku, aby sa mu vzdy po nastartovani zapli hmlovky a nic ine, v tuneli, za sera a za tmy sa mu rozvietia xenony + vsetko ostatne a hmlovky vypnu. je k tomu potrebny svetelny sensor. ale ci by to bolo legalne v cesku netusim. v rakusku sa moze svietit iba prednymi hmlovkami za dna.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  13:21

    « Světla pro denní svícení

    Pěkný den,
    přemýšlím jak vyřešit u C-maxe světla pro denní svícení. Nárazník a umístění světel je stejné jako u FF II tak zkouším dotaz i na tomto fóru. Na autě mám xenony a nechce se mi při každé jízdě po městě hlavní světla rozsvěcet a k tomu ještě komplet přístrojovku a zadní světla. Jenomže nikde nevidím místo kam nějak kulturně namontovat světla pro denní svícení. Auto má originál mlhovky, které ale s xenony použiji minimálně, tak mě napadlo, zda je možné do mlhovek namontovat jiné žárovky, provést jejich jiné a zapojení a tato světla používat pro denní svícení a jako mlhovky je vyřadit. Prostě při nastartování by se rozsvítili a při zapnutí hlavních světel by zhasly. Nevíte někdo zda je to technicky a podle předpisu možné ?
    Pokud bych světla pro denní svícení umístil za mřížkou /myslím tím před chladič/ bylo by to na závadu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  13:19

    « Re:

    Jsem muz cinu..:-) Mas to na letecke poste.....odkaz: [odkaz]
    Jo mam tam akorat spatne vyvazeni barev, ale ve skutecnosti to v te cervene s tim chromem vypada dobre..a taky to zlepsuji xenony..
    btw..vsimli jste si taky ze kdyz mate xenony tak vam auta nejak vic uhybaj:-) no jo vzbuzuje to respekt...a nebo se nechteji nechat oslnovat :-) No nevim ale mam z toho prijemny pocit...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  13:10

    « Bez nadpisu

    myslim ze s tou mrizkou bys nemel mit problem..udelali mi to normalne v servisu, ktery maji primo soucasti showroomu..objednali to jako nahradni dil..a starou plastovou mam schovanou na horsi casy..doufam ze neprijdou
    jinak..ja si ji bral proto ze mam tu razici tango cervenou..ale s tou maskou vypada skvele:-) Prvne jsem se te barvy bal, ale moc to tomu pomohlo..Aspon nevypadas jako ve sluzebaku od Vodafonu:-)
    Fotku ti muzu poslat ale nevim jak si to predstavijes.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  11:26

    « Bez nadpisu

    thomson : tu chromovu mriezku by som si tiez dal spravit. kde si to dal robit ?? a ako to vyzera ? nemas nejaku fotku ? vopred moc diky :-)
    s tym zabehom, motor casom stichne, spotreba sa znizi a vykon bude stupat. do takych 5000 km ani na vykon nepozeraj, chyba tomu pruznost. ja som najprv nadaval ze jak je to mozne ze je to take lenive a trva hodinu kym sa dostane do otacok, no okolo 10000 km to zacne pekne ozivat !! jazdil som podla prirucky do 1500km som to netocil nad 3000 a potom som tomu uz daval az k cervenym ;-) teraz mam 13000km a motor je tichsi a tichsi, spotreba klesa a vykon jak som pisal. dufam ze to zlepsovanie vydrzi este co najviac ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  10:26

    « Re: no to koukam

    Při zajíždění jde především o "usazení" a "ojetí" všech dílů motoru. Nikoliv o to, aby si zvykal na "blbý" zacházení. Na to bude mít času potom. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  10:20

    « no to koukam

    To o te legislativni povinnosti jsem nevedel...ale nevadi mi to..nasi policajti jsou tak tupy ze i kdyz ma clovek xenony tak chteji at mas nahradni zarovku:-) - to je smesne..uz vidim jak si nekdo vymenuje xenon :-)
    Jinak rozhodne to neni muj pripad - s tim smesnym xenonem.
    V porovnani - jsou lepsi nez an Peugeotu 607.Tim jsem si jisty.A pak jeste jezdim v novem Allroadu - tam jsou svetla jeste trochu lepsi. Ale jinak rikam nadprumer :-)
    btw: nemam bixenony ale jen xenony.To jen pro poredek.Protoze ford ma v orig. vybave myslim bixenony.Jsem ale rad ze je nemam.Bixenony se znici strasne rychle pri pouzivani svetelne houkacky...
    Jestli by nekdo chtel kontakt na moji prodejnu muzu poslouzit.Zdaji se mi uplne suprovi a profesionalni, coz se ne vzdy dalo rict o servisech, ktere uz jsem prosel s jinymi auty..;-)
    Jeste k tomu zajizdeni..Diky moc..Ja mam vzdycky sklony auto celkem setrit.Ale pak je tu druhy typ lidi co rikaji, ze na to musis slapat at si auto zvykne..tak nevim
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  09:39

    « Re: odpovedi

    som sa pytal preto, lebo podla legislativy musia xenony mat ostrekovace i ten automaticky sklon prave kvoli oprotiiducej premavke. a tiez maju inu elektriku, nez obycajne. preto to prekvapenie ohladom ceny.
    co sa tyka zabehnutia motora, tak by si nemal velmi slapat na plyn. otacky by mali byt najviac 2/3 (!) maxima, a roznoroda premavka je fajn. ziadna monotonna jazda po dialnici konstantnou rychlostou, ani kratke trate. treba casto preradovat a menit "rezim jazdy". este sa zvykne hovorit, ze do 2000 km max 3000 otacok, do 5000 km 4000 ot./min...
    btw., co sa tyka dobastlenych xenonov, jeden typek v mieste mojho bydliska ma v scenicu take - nechutne to oslepuje, no uplna sranda je v tom, ze mu to svieti max 2 metre pred autom, potom tma. take by som nechcel ani kvoli imidžu. :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.07  09:25

    « odpovedi

    Takze...na dotaz ohledne mrizky...byl jsem v dobrem rozpolozeni takze jsem jim za ni zaplatil(uzbjsem nechtel dal ukecavat)..mrizka i s praci stala 2600kč
    A ty xenony..nemam tam ostrikovace a ani automaticke nastaveni sklonu.Ale mi to nevadi-sklon si muzu udelat rucne(a zatim na me nikdo neblikal) a ostrikovace jsou me jen zrout kapaliny - staci si ty svetla umyt nabenzince a nebo proste normalne myt auto...nevim jak to v servise delaji ale dali je tam -ty xenony..vzdycky jsem myslel ze se kvuli tomu musi menit cela jednotka i cele svtla a tak..ale vypadato ze mi jen dali xenonove zarovky a neco prenastavili
    btw...co si myslite o tom zajizdeni..my rekli ze k te 1.6 74kW neni nic special..jen s tim nechodit do cervenych..Tak ja s nim jezdim tak do 4tisic max pri predjizdeni do 5..ale slapu na to, takze proto sai ta spotrreba..
    Jinak ta hlucnost motoru se mi zda ze vyrazne klesa a celkove odlucneni me tedacelkem tesi..myslim ze srovnatelne s octavkou
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…