FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    14.03.07  08:38

    « Bez nadpisu

    tulak: ako sa to prejavovalo na aute ze si musel menit tycky stabilizatora?
    Nie zeby ma nieco na aute trapilo ale pre pripad... :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto tulak

    tulák 14.03.07  08:26

    « Re: Re: je to tu! spotreba klesla!

    Zdravím všetkých! Je zaujímavé čítať o takom priebehu spotreby. Mám FoFo2 1,6 TDCi (80 kW) od augusta 2005 a najazdené cez 50 000 km. Jazdím predovšetkým okresky (Šturec, Kremnické Bane, Nitra atď.), čiže nejaké rýchlostné rekordy moc nepokúšam. Spotrebu som ustálil tesne pod 5l a také dramatické rozdiely oproti prvým kilometrom neevidujem. Píšem si km na účtenku a tankujem prázdna-plná. Samozrejme, na diaľnici je to iné, hlavne okolo 130 km a viac to ide hore. Ale raz nad ránom (mal som kopec času) som na začiatku diaľnice pri Beluši vynuloval počítač, na tempomate som nastavil 110 km a pri Senci som mal spotrebu 3,5l/100 km. Samozrejme šlo len o hru, reál je iný. Predtým som mal benzínovú Mazdu 323 1,8 so spotrebou nad 7l a preto ten rozdiel dosť vnímam. S autom som spokojný, okrem výmeny tyčiek stabilizátora v záruke žiadne problémy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.03.07  00:41

    « Re: je to tu! spotreba klesla!

    antonio, vidim ze si v super nalade!!! normalne mi tvoj prispevok zlepsil tu moju (nielen vdaka extra pozdravu :-! )
    co sa spotreby tyka - SUPER! len tak dalej!!!
    spatne zrkadla mam nastavene tak, ze trochu vidim svoje auto, ale urcite to nie je 1/3. ani auta, ani zrkadla. vidim len maly kusok, pre orientaciu. a prave mam trochu natocene dole. nie je to ako pri niektorych autach, kde sa pri spiatocke naklopi same, ale staci to. aspon pre moj dobry pocit :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.07  21:01

    « je to tu! spotreba klesla!

    ahojte všetci. hlavne trvalky ako misoo a yoyo. :-!
    Pred časom som bol sklamaný zo spotreby na mojom Fofo2 combi 1.8 TDCi, jazdil som za 8,5 l, potom 8 l a ustálilo sa to na 7,5 l.
    Po prekročení 13 000 najazdených km, zrazu ZÁZRAK! 6,0!!! a v meste!
    odvtedy to ide ešte po desatinkách dolu. teraz mám 16000 km a 5,7 l. Auto aj poriadne ožilo a má zmysel ho točiť aj do 3800 otáčok (benziňáci sa zasmejú....ale u diesela to nie je bežné....okrem toho predtým som jazdil Fofo1 1.6 74kW so spotrebou cca 7,2 l celoročný priemer).
    Zamiloval som sa do toho motora, najprv zatiahne ako diesel a potom to pokračuje ako benziňák. >:-[]
    S technikou jazdy - odhadovať dojazdy na červenú a nezrýchlovať kick-downom - súhlasím. Robí to veľa na spotrebe. :-!
    Na denné svetlá by som sa vykašlal, radšej by som si kúpil nejaký dobrý tlmič výfuku aby ma bolo počuť :-) a nie vidieť! >:-[]
    Máte niekto skúsenosť s iným nastavením vonkajších spätných zrkadiel ako to klasické, keď vidím 1/3 svojho auta? Šoféroval som kamošove auto a mal zrkadlá nastavené "od vozidla" tak, že nevidel vôbec svoj obrys. Eliminovalo to mŕtvy uhol, ale človek je trochu nesvoj. Vraj mu to poradil závodník rallye.
    Je to dosť zvláštna rada, tak píšte či ide o ko....nu :shock: alebo dobrú radu. :idea:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.07  11:46

    « spotřeba 1.6 100k

    Spotřebu mám asi necelých 7l a nijak nekolísá. Najeto 13 000 za 18 měsíců, jak psal missoo nad 110 km/h to bere víc, protože otáčky lezou přes 3000. V otáčkách 2000-3000 je spotřeba do 7 l.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.03.07  23:44

    « Re: Spotřeba FFII 1.6 100k

    dakujem za vase informacie, pani. urcite by ale nezaskodilo, keby sa zdoveril so spotrebou majitel 100konovej verzie, ktory sa pokusil prekonat "papierovu" spotrebu.
    ja s TiVCT, ked jazdim na spotrebu sa do papierovej hodnoty zmestit viem. su to ale dlhsie trasy, ktore mam naplanovane tak, ze podla toho i zrychlujem.
    ked som teraz cez vikend isiel sukromne 250 km trasu z 3/4 zlozenej z dialnice - 140 kmh a ostatne obce 60 kmh, mimo obce 100kmh a so zrychlovanim na plny plyn, tak spotreba v cieli bola 8,4 l/100 km. s 205/55 R16 letnymi, teplota 15°C. a od Blavy kamkolvek na slovensko je stupanie.
    naspat (znovu 250 km a teraz uz vlastne dole z kopca) som sa neponahlal - dialnica 120, ostatne cesty 80 - spotreba podla PP klesla z 8,4 na 7,3.
    podla mojho zistenia najviac na spotrebu vplyva technika zrychlovania a potom vysoke rychlosti. nad 110 kmh uz to papka. vyssie rychlosti na dialniciach su teda neekonomicke - nielen kvoli vysokej rychlosti, ale aj kvoli nutnemu brzdeniu a nasledneho zrychlovania.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.03.07  18:09

    « Spotřeba FFII 1.6 100k

    Tak jsem byl dnes na pumpě a aktuální spotřebu mám 8,2. Já ale nejezdím na spotřebu. Jízdu si spíše užívám a rychlostní limity důsledně nedodržuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.03.07  17:59

    « Re: spotreba 1.6 100k

    Mám spotřebu cca. 7L/100 km .. ( Focus II, najeto 41.000 za 22 měsíců )
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.03.07  19:53

    « Spotřeba FFII 1.6 100k

    Zítra jdu tankovat, tak dám vědět, jakou mám spotřebu. Najeto 15000 km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.03.07  16:16

    « Bez nadpisu

    2 martas 2005 :
    Na tu záruku jsem se speciálně ptal. Můj prodejce pak někam volal, jelikož to sám nevěděl a odkudsi z "ústředí" mu prý potvrdili, že tato záruka u Collectionu zdarma není, ale nechci šířit poplašné zprávy. Samozřejmě, pokud ji máte sjednanou ve smlouvě, tak to je něco jiného.
    Uvidíme, až bude zveřejněn oficiální ceník.
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 11.03.07  08:12

    « Re: Collection 2 brava

    Trochu jsi me polekal s tou zarukou a sel jsem zkontrolovat smlouvu - mam ji tam zadarmo 4/100. Na druhou stranu jeji dokoupeni neni nastesti u fordu zadna velka drahota.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.07  22:26

    « Re: C-Max po faceliftu

    Přístrojovka zůstala krom horního víka prakticky beze změn, jen ovládání klima a autorádio je jiné. Jsem moc zvědavej na ten facelift zvenku v reálu.
    Říkám si, že by nám majiteům staršího nemusel tolik uškodit jako u Mondea, protože se mi zdá, že bude o hodně dravější. Spíš teda jinej než lepší... Viděli jste ho už někdo life?

    Videl som facelift C-max, videl som aj nove Mondeo (samozrejme som sa v oboch aj viezol, ale iba po fabrike 8-s ) a videl som aj pripravovany facelift na Focus . Mondeo sa mne osobne velmi paci (teda sedan mi nejak nesedi, liftback aj kombik su pecky). Facelift C-max je celkom fajn - priblizuje ho dizajnom k S-max, ale nie je az tak vyrazny. Facelift na Focus je uz ina kava...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.07  13:54

    « spotreba 1.6 100k

    caute,
    rad by som sa spytal ludi co maju 1.6 16V s vykonom 100k,aku maju spotrebu. Presiel som si celu hystoriu prispevkov a je tu vela pisane o spotrebe 1.6 Ti VCT ale o 100 konovej verzii toho moc nie je, len par prispevkov ze ludia maju velku spotrebu ale dane auta este neboli zabehnute.
    Please, ti co maju s autom najazdene viac ako cca 12000 km, cize po zabehu, dajte vediet ako je to so spotrebou.
    Dik.
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 10.03.07  10:39

    « C-Max po faceliftu

    Přístrojovka zůstala krom horního víka prakticky beze změn, jen ovládání klima a autorádio je jiné. Jsem moc zvědavej na ten facelift zvenku v reálu.
    Říkám si, že by nám majiteům staršího nemusel tolik uškodit jako u Mondea, protože se mi zdá, že bude o hodně dravější. Spíš teda jinej než lepší... Viděli jste ho už někdo life?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.03.07  23:15

    « Bez nadpisu

    zdenekold, ako vidis, nema zmysel rozpitvavat tu denne svetla. (staci pozriet na cez den rozvietene svetla audi A6 -led, A8 -led, Q7 -ziarovka -- bezny chlap rozdiel spozna...)
    ako brava pisal, je pravda, ze s prichodom noveho C-Maxu (klik), sa sucasnym focusom zmeni interier, taktiez focus coupe-cabrio bude mat taky interier.
    brava, potom posli foto, ci to je take, ako v novom c-maxe ;)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.07  16:20

    « Bez nadpisu

    Mohu potvrdit to , co uvedl martas2005.Mám také objednaný vůz už ve výbavě Collection. Výroba by snad měla začít během druhé poloviny března. Tak doufám, že v dubnu bude. Jen pro doplnění: Tato verze nemá 4-letou záruku grátis, měla by mít červeně podsvícené přístroje a trošku jiný design palubky v oblasti ovládání aut.klimy a jiný design rádia Sony.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.07  23:32

    « Re: Re: FoFo Collection

    To, co uváděl martas2005, sou "denní svetla".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.07  23:15

    « Re: FoFo Collection

    Už to opakuji asi po desáté: světla pro denní svícení nejsou normální potkávačky, ale další světlomety, které se namontují místo předních mlhovek nebe vedle nich. To, že se zapínají automaticky po startu je o něčem úplně jiném.
  • 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 07.03.07  22:23

    « FoFo Collection

    Tak po odmlce (nesel mi doma net) mohu potvrdit parametry Collection z osobni zkusenosti pri objednani auta minuly tyden.
    Vybava je takova jak jsem tu uz psal, jen znovu zminim svetla pro denni sviceni - jsou to normalni potkavacky, ktere se rozsviti po nastartovani a budiky zustanou v dennim rezimu. Trendy+ opravdu doprodavaji, ale daji se jeste objednat do breznove vyroby - videl jsem je pres rameno prodejce primo v systemu fordu. Ale videl jsem tam taky 3 na brezen naplanovane FoFo Collection a po 1 z nich se jeste povedlo skocit jeste do breznove vyroby :-).
    Takze cca ve 2. pol. dubna ocekavam fordi prirustek do rodiny v barve Modra Tonic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.07  10:12

    « Bez nadpisu

    Spolahni sa,ze dolievat nebudes vobec.S VW GROUP sa to neda porovnavat/hltaci oleja/
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…