FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 21.03.07  12:02

    « Bez nadpisu

    jurko28: Mam 1.8 diesel, kamoska 1.6. Rekl bych, ze 1.8 je o malo hlucnejsi nez 1.6, zivejsi - lip tahne hlavne v rozmezi 1500 - cca 2200 otacek (osmiventil) ale neni to drasticky rozdil, dale se pomaleji ohriva (litinovy motor) a o trosku vic zere. Spotrebu mam dlouhodoby prumer za 40tkm 6.2, kamoska na 1.6 po 30tkm prumer 5.6. U me cesty autem jsou bud kolem mesta, nebo dalnice - odhaduju cca 70% (vetsinou nemecky 150-160 km/h). Jo jeden mozna podstatny rozdil, na 1.8 nejdou 15" kola, je treba pocitat s drazsima gumama. Takze asi tak, jestli kupuje firma sluzebni, tak bych to moc neresil a rozhodoval se spis podle ceny a dalsi vybavy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.03.07  12:59

    « Bez nadpisu

    jurko28: diky :-! >:D
    skus si potom vybrat podla toho ako jazdis. na dlhe trate by som si vybral tazsi a silnejsi motor, na kratsie a mestske trasy by mohla byt vyhoda nizsia hmotnost a ten vykon tam az tak nezavazi i ked vykonu nikdy neni dost ;-)
    osobne mi je sympatickejsi modernejsi motor aj ked s trochu nizsim vykonom (nemam skusenosti, predpokladam ze je tam krajsi zvuk, lepsi priebeh vykonu - skus sa popytat na ford-focus.cz).
    PS: spotreba na sluzobaku dufam zily netrha ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 20.03.07  12:28

    « Bez nadpisu

    misoo: no jo, to by bolo ideálne, ale v PP nie je žiadny predajca (zatiaľ) a tú 1.8 vraj nemaju ani v Prešove. Asi to nechám na vedení, myslím že oba motory sú fajn. Chcel som len vedieť od majiteľov týchto motorizácií ich skúsenosti, resp. vedieť ich prakticky porovnať. Ale dík za reakciu. Inak tvoj fofo je fakt velký fešák ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.03.07  11:57

    « Bez nadpisu

    na tvoj "problem" existuje iba jedina rada : chod sa s oboma previezt a sam uvidis, ktory ti viac vyhovuje. neni vsetko len vykon, spotreba a datum vyroby. zaujimal by som sa o zvuk, reakciu na plyn, sprevodovanie a priebeh vykonu a tociveho momentu.
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 20.03.07  09:38

    « 1.8 TDCi 85 kW or 1.6 TDCi 80kW

    2 x
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 20.03.07  09:37

    « 1.8 TDCi 85 kW or 1.6 TDCi 80kW

    Takže vo firme mi dali na výber z týchto dvoch motorizácií. Viem, že tá 1.8 je zastaralejšia a ťažšia a len 8 ventil. Ale je zasa o chlp výkonnejšia. A tu na fore som o nej čítal len fajn veci. Takže poradte ako sa mám rozhodnúť. Aby som nezabudol ide o kombík ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.03.07  07:49

    « Bez nadpisu

    nickey : graulace !! :-! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.03.07  22:28

    « Re: Je to doma! :)

    Tak to zbývá jedině blahopřát a doufám, že si ho užiješ.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.03.07  21:57

    « Je to doma! :)

    tak konečně! už můžu přestat jen žvanit, ale konečně s tim i jezdit :-)
    1.6 100k, kombik, modrá aquarko
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.03.07  20:25

    « Bez nadpisu

    caute vsetci, tak som tu chvilu nebol, bol som si zajazdit na polane (kto pozna, vie o com hovorim - 10km klukata jednosmerka v kopcoch, jazdi sa "na smeny" a v zime iba s retazami - je to stupak ! musim pochvalit avetko, ze po 14tis km sa vykon stale zvysuje, boli sme v aute styria + lyze... a dokonca to este aj na trojke celkom svizne zrychlovalo !! spociatku to tak nezrychlovalo ani ked som bol sam !!! spotreba hore cez 20 a dolu takmer zadara, len sa nechytit potom brzdoveho kotuca !! :-) a tie struny a podlozky to je jedna basen, da sa chodit neustale na hrane, pritom (hlavne zienka) neni vobec citit, ze je auto uz na hrane ! mnam :-! ;-)
    kukam ze ste tu naklabosili velmi vela, tak nebudem kazdemu osobne odpovedat i ked diky za tu "trvalku" ;-)
    - vrzganie tesnenia - preventivne davam pred kazdou zimou klasicku indulonu (harmancek s aloe vera je naj >:-[] >:D ), zatial 100% spolahlivost a nikdy mi nic nevrzgalo
    - facelift focusu, zatial som nic zasadne nevidel, ale ako kazdeho uz majitela ma to pekne sere >:-[] (ten pix fcl c-maxa co je tu dole sa mi chvalabohu moc nepaci, chcelo by to kuknut vo ff)
    - tie sede plasty okolo hmloviek, pod hmlovkami je fakt hruza, nechapem preco tam nedali aspon nejaky cierny plast... 8-s ja si to planujem v priebehu tohoto leta nastriekat nejakou obycajnou ciernou matnou farbou. pytal som sa na to vo forde a chcu za to cca 15 tisic, to ich mozem os*** >:-[] zaskolim sa trochu v lakovani a spravim to sam !
    - aerodynamicky hluk vo ffII je podla mna velmi dobry, nemam s tym absolutne problem, skusil by som omrknut auto z vonku ci nieco netrci (aj zospodu), potom vsetky tesnenia a priestor okolo okien...
    - ja mam bocne zrkadla obe tak, aby som videl co najviac von + minimum auta pre orientaciu. mrtvy uhol neriesim, mam tyk kuknut sa do stran vzdy ked menim smer, takze mi to az tak nechyba. i ked na predoslom aute som mal asfericke a vo ff mi to spociatku chybalo... (ten rally styl ma dost rozosmial, rad by som vedel, ktory rally jazdec sa kuka do spatnych zrkadiel >:D >:D )
    - antonio ten tlmic mam tiez v plane, je to vraj super vec, uplne to zmeni pocit zo soferovania, len je potom velky narast spotreby >:-[] ale chcem to najprv vyskusat, nevyhodim prachy za tlmic, dialnica s vatou v usiach a tlmic do kosa... :roll:
    - spotreba - ja to moc nesledujem, ale minule som vyskusal jazdit v meste extremne na spotrebu - viac u mna na moje.auto.cz :-! ;-)
    - tulak : sturec milujem !!! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.07  08:49

    « Re:

    wilik, ten aerodynamicky hluk nie je (podla mna) iba od zrkadiel. ja ho pocujem od vsetkych okien - gumene tesnenia a listy okolo nich nie su bohvieake...
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 16.03.07  18:14

    « Re: ach aquarius - mlhovky v plastu 2 antonio

    Jednou z dalsich novinek vybavy Collection je horni cast plastu, ve kterym jsou mlhovky, v barve karoserie. Takze uz to neni takova vopicarna. Jenom tak napul :-) A zrejme to tedy nalakovat jde - treba to zvladnou ve Fordim servisu :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.07  13:15

    « Bez nadpisu

    Dobrý den, mam mesic stareho FF II, kombi, Ghia, 2.0 benzin, 107 kW, jezdi moc pekne. Mam akorat dotaz zda je normalni, že ca pri 110 km a vice se v kabine vytvaří aerodynamický hluk, pravděpodobně od zrcátek.Predtím jsem mel Octávku II a tam bylo absolutní ticho. Máte s tím nekdo zkusenost?Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.07  10:59

    « Re: ach aquarius

    Kupoval som ho koncom maja 2006.
    Vraj ho niekto mal "zahovoreny", ale kedze sme zanho dali zalohu ako prvi, tak je v mojej garazi ;-)
    Je to celkom pekna farba, len obcas je az priliz kriklava. Ked je cerstvo umyte, tak na parkovisku az svieti >:D Ale spinu na nom az tak nevidiet. Zato cierne som mal spinave uz 5 minut po umyti....
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.07  08:31

    « fofo2 tesnenie dverí

    Pozor!
    Stále sa Vás zabúdam opýtať.
    Strašne mi škrípu/vŕzgajú tesnenia dverí na Fofo2. Hlavne keď je teplo a sucho. vo Ford BA som to reklamoval, namazali všetky tesnenia a vydržalo to 3 mesiace. Ale už sa to zase ozýva.
    Poznáte niekto dobrý prostriedok na to?
    Stalo sa to už niekomu?
    Ďakujem
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.07  08:10

    « ach aquarius

    Poly, ty si mi určite vyfúkol toho aquariusa. Bol som zamilovaný to tej farby ale iba na 5dv hatchbacku! a chcel som diesel. Aj keď som preferoval kombi, ak by mali 5dv v tejto farbe a diesel, tak by som sa vykašľal na kombi. Fofo2 5dv už má predsa väčší kufor ako staré fofo 5dv.
    Tak som si nakoniec vybral čiernu metalízu, vyzerá elegante na kombi a vo verzii Ghia (chrómová maska a pod...).
    Dizajnérsky prehrešok na Fofe2 je podľa mňa plast v ktorom sú osadené predné hmlovky...je to hnus. jedine na čiernej to tak nebije do očí. na ostatných farbách je to škaredé (tuším je to šedé...ani nie čierne). Neskúšal to niekto dať nalakovať vo farbe auta? držalo by to na tom? je to dosť pórovité.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 14.03.07  10:36

    « Re: Re: je to tu! spotreba klesla!

    poly: vadne tahlo stabilizatoru se projevi cvakanim v naprave pri prejezdu nerovnosti. (aspon tomu tak bylo na Fabii, pri prohlidce sme zjistili ze jedno tahlo ma vuli - vymena)
    mrba: To ja sem byl zvykly, ze zrcatko je na vnejsi strane zlomene a eliminuje mrtvy uhel. Na FoFo mi to trochu chybi...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.07  10:25

    « Re: je to tu! spotreba klesla!

    antonio:
    K tým zrkadlám som to pred pár rokmi niekde čítal, vyskúšal a odvtedy tak jazdím. Nastavené mám ľavé tak, že keď sa mierne nahnem doľava, vidím len kúsok obrysu a vpravo podobne. Tiež mám pravé aj viac nižšie. Ten mŕtvy uhol sa mi zdá nebezpečnejší. Keď sa postavím pred nejakú pokreslenú stenu tak v zrkadlách sa obraz prekrýva len malými kúskami(cca 1/8).
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.03.07  10:18

    « spotřeba

    Zdar,
    pro info - spotřeba. Mam FFII 2,0TDCI, kombi, cca 70tis. najetych.
    Spotřeba (stále svítím, nikdy nevypínám klimu, v autě mám měnič na 220/150W, z 50% zapnutý):
    - dálnice velmi rychle 160-200, spotřeba na celé dálnici cca 8,3
    - okresky na dlouhých cestách rychle - cca 6,5
    - okresky, dodržování předpisů - 4,7-5,5
    - kombinovaná (jezdim hodně svižně stále) - v zimě asi 7,2, v lete 6,8
    Zdarec!
  • « 00 Reagovat !

    foto tulak

    tulák 14.03.07  09:21

    « Re:

    Nijako, povedali mi to pri prehliadke po 20 000 km. Vymieňajú to údajne všetkým FoFom. Nejaké opotrebenie som tam mal aj ja, ale ja som to nepoznal.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…