FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 31.03.07  08:34

    « Re: Re: Vyroba Collection

    Nojo, tak to nevim, jestli se mam bat nebo radovat. :-) Tak snad bude dulezitejsi, ze je to utery a ne patek/pondeli.
    Ne webu Fordu je uz Collection jako akcni nabidka, akorat cenik tam porad visi na Trend+.
    Muzete nekdo z cerstvych majitelu napsat, jak dlouho jste cekali od vyroby do prevzeti? Dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  15:59

    « Re:

    Zirafak mas pravdu. Bracho si dal namontovat lacne xenony do svojej Toyoty a dopadlo to tak, ze som pomaly videl ako za dna ale vsetci na ceste by mi najradsej rozbili svetla. :x . nakoniec sa to vyriesilo tak, ze sa do svetla osadili sosovky so spravnymi xenonmi a teraz je to konecne ok.
    Dost ma vytaca ked mi nejaky oktavista vysvecuje do spataku. Na Fabiach a Oktaviach mozes casto vidiet pouzitie prave tychto lacnych ale totalne oslnujucich xenonov.
    Original je original aj ked za vyssiu cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 29.03.07  15:47

    « Re: Re: už je doma

    to Zdenek old:
    ale ja tu OII doma aj mám ;-) , tak sa nečil. Obe dve autá sú v pohode Focus jednoznačne lepší podvozok a riadenie. Octa pre mna symp. interiér. To je všetko, ja fandím všetkým autám.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  13:07

    « Bez nadpisu

    Thomson-ko...Iba este k tym neorigo xenonom...auta starsej konstrukcie to mali bez cociek,mas pravdu,ale v tom pripade tam boli osadene vybojky s clonitkom/D2R/,ktore oslnovaniu zabranovali.Svetla s cockou su osadzane vybojkami typu D2S a D1S bez clonitka,nakolko oslnovaniu zabranuje jednak usmernenie toku svetla cez cocku a automaticke nadstavenie vysky.Dolezite je ale taktiez spravne nadstavenie svetlometov.
    To co tam namontovali tebe,je sada HID vybojok,ktorych pouzitie je v beznej prevadzke obmedzene len na pouzitie v dialkovych a hmlovych svetlach.V stretavacich svetlach je pouzitie uvedenych vybojok nelegalne,nepovolene a riskujes v extremnom pripade aj stratu technickej sposobilosti vozidla,odobratie TP.
    Osobne mi vsak tiez vadia viac nespravne,do blba nadstavene klasicke svetlomety,ako spravne nadstavene HID vybojky,aj ked ja by som ich na svoje auto nedal. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.03.07  11:58

    « FF2 FlexiFuel

    Zdravim, nevi nekdo jak je to s FF2 FlexiFuel ohledne servisu? Mam na mysli cetnost a cenu prohlidek. Dekuji
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  08:38

    « Re: Ford Focus

    .... este zopar veci. Pristrojovka vobec nevrzga - plasty su makkcene a dobre vyzeraju. Volat je hrubsi ako na FF II, co mne osobne velmi vyhovuje. Volant je tu dobu trochu vylesteny. V rukach sedi dobre. V zime, ked rano nastartujem je volant trochu klzky, staci vsak pockat kym sa interier trochu vyhreje a je to ok. Zavisi to aj od toho ako sa ti potia ruky. Sedadla maju trochu slabsie bocne vedenie, co zistis az ked pojdes na hranu - inak su v pohode. Co je ale uplne super je sprevodovanie auta. Stupne su dlhe cim pri potiahnuti ziskas naskok. Pri 110 km/h toci rovnych 3000 ot - nizka hladina hluku dobra spotreba. Pokial chces trochu zavodit, tak nema zmysel tahat to az na 7000 ot, max je tych 6000 ot, ked mas maximalny vykon. Potom to uz len reve.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 29.03.07  08:31

    « Re: Re: už je doma

    Zdenekold: Známý si koupil OII combi, dal za ni o 200 000 Kč. víc než já a stále hledám, kde jsou ty prachy v jeho autě ukryty.
    Taky sem tech 100kkc navic ve sluzebnich O2 hledal...a zatim nasel jen 120l kufru :-) ...jo a lepsi ostrikovace predniho skla
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  08:21

    « Re: Ford Focus

    Ahoj Alesi,
    co sa tyka Focusa I, 1,6 i 16V 2003 tak na toto auto nedam dopustit. Fofo bude mat v decembri 4 roky, teraz ma nabehanych 122 000 km a co sa tyka nejakych poruch tak mozem povedat, ze zatial ma nic neprekvapilo. Podvozok, riadenie a motor je super. Motor bezi hladko a ticho. Co sa tyka sposobu jazdy tak je to 60 % rychlejsia jazda a 40 % pomalsia. Spotreba nie je problem - ked idem ako clovek do 130 km/h tak sa pohybuje od 6,9 - 7,1 l/100 km. Ked si uzivam (ale nie brutalne) tak je to tych 7,5. Rekord sa mi podaril v januari 6,16 - to som ale isiel ako dochodca. Pri rychlosti nad 140 km/h sa ti do kabiny tlaci aerodynamicky hluk, nastavenie vetrakov je trochu horsie (mam na mysli bocne), ked su nastavene na bocne okno nevyhnes sa tomu, ze ti prud vzduchu bude fukat trochu na prsty. Podvozok nie je tak dobre odhlucneny ako pri FFII, ale pokial sa na to budes pozerat, ze auto je z roku 2003 tak je to fakt sila. Fofo je vyborne ovladatelne aj na hrane. Zadok da presne vediet kedy je dost a spatna vazba od volantu je perfektna.
    Moj osobny pocit je velmi dobry. je to auto, ktore ma smrnc a co je podla mna obzvlast dolezite je, ze je vdaka tuhsiemu podvozku a presnemu riadeniu bezpecne. :P
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.03.07  23:52

    « vrzgy a iné

    jurko28, šetri si ten motor a odmení sa ti po 13-15 000 km krásnou spotrebou a dynamikou. hlavne mu teraz nedávaj "po chrape". a všeobecne ho nevytáčaj, kým nie je zohriaty - škodí to, hučí to, nejde to >:D
    staré fofo1 1.6i má 11,8 s z 0 na 100 kmh. rozdiel cca 1 s je veľmi malý, na to, aby vždy vyhralo fofo2. na benzíne je to jednoduché dáš dvojku a ťaháš do 90. na diesli je to dilema o tom, kedy preraďovať...
    dracs: nespomenul som, že vŕzganie som reklamoval, lebo som si pôvodne myslel, že sa mi pokrútila karoséria. na tretíkrát mi to uznali a namazali tesnenia okolo dverí (všetky) a premazali aj zámky (ostala tam biela vazelína). myslel som si, že to bola zbytočná iniciatíva, ale po tvojej poznámke, že to môžu byť zámky....pozrem to.
    pravdou je, že po úkone vo Forde 10/2006 to prestalo a objavilo sa to až v 3/2006.
    Skúšal som pritláčať zadné dvere za horný okraj na aute v showroome a vŕzgalo to tiež. Myslím, že to môže byť to najvonkajšie horné tesnenie (kombinácia hladká guma a plsť)....skús si to pomačkať. odtiaľ vychádza ten zvuk.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.03.07  22:12

    « Re: už je doma

    Pokud jsi očekával větší dynamiku, tak jsi si měl koupit zmiňovanou OII. Taktéž pokud si myslíš, že O má lepší interiér, tak jsi si neměl kupovat Focuse. Já tyhle poznámky nechápu.
    Známý si koupil OII combi, dal za ni o 200 000 Kč. víc než já a stále hledám, kde jsou ty prachy v jeho autě ukryty.
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 28.03.07  20:51

    « už je doma

    tak už som aj ja šťastným majiteľom Fofíka. :-) Zatiaľ spokojnosť, možno som očakával trošičku vačšiu dynamiku, ale je to len v zábehu, tak dúfam, že to pojde neskor lepšie (porovnávam s O II 1.9 TDI)
    Interiér je podĺa mňa v škodovke krajší, solídnejšie spracovaný - ale to je vec názoru.
    Antonio: ako si to mohol prehrať? ;-) Skúšal si reálne 0-100km/hod.? Ford udáva 10,9 čo sa mi zatial nezdá.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.03.07  15:35

    « Vŕzganie dverí

    antonio: Dvere mi tiež vŕzgajú pri prejazde spomaľovačov, nerovností a podobne. Mám ale podozrenie na závesy, resp. zámky. Nezdá sa mi, že by to boli tesniace gumy.
    FoFo II sedan
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.07  21:12

    « Bez nadpisu

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.07  16:56

    « Re: jeste ke xenonum

    :shock: pežó, renó, ochcávka...hmmm a nejaký lepší argument nemáš?
    srandujem >:D šťastný majiteľ Forda :-!
    ale keď ti neblikajú a si spokojný, tak OK.
    potvrdzujem, že vo FF2 je vnútorné spätné zrkadlo nižšie (oproti FF1) a aj keď sedím najnižšie, tak cez neho nevidím...a to mám iba 1,82 m
    Včera ma kolega trhol pri rozbehu z nuly na cca 120kmh so starším FF1 1.6i 100k! Sakra! asi som niečo robil zle alebo ešte s tým dieselom neviem jazdiť :roll:
    Ušiel mi asi o 15 metrov pri tej 120ke!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.07  15:32

    « jeste ke xenonum

    Jen takova poznamecka..ohledne te cocky jak rikal antonio de Salla...v peugeotu 607 jsem mel xenony a byla to taky normalne jen vybojka bez čočky...a myslim ze to neni jedine auto co to tak ma (vim jeste o Lagune)
    Zaver ke svetlum...zkuste to ..videt je fakt dobre a to je podstatny...a to oslnovani nebude tak hrozne..to by mi ridici v protismeru blikali...
    a jeste jedna poznamecka,,,kamos mel v nove octavce xenony..a nez mu je seridili tak to automaticke serizovani na napravach bylo nejake zblble.takze jsme svitilinad strechy aut co jely pred nama:-) a to byl podiv kdyz protijedouci blikali at to stlumime, tak jsem taky bliknul dalkovyma a on chudak nechapal co se deje... a to bylo nove auto od vyroby...haha
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.07  15:24

    « Re: Clony

    hele já to mam vedel zrcatka taky zacernene, ale to dost nestaci...a merim taky 1.9 metru ovsem vyhled mi problem nedela...sundavam si sedadlo tak at sedim nizko, a proste to ale pak sviti..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.07  14:47

    « Clony

    K těm clonám: nevím, od kterého modelového roku se to dělá, ale já už mám mezi clonami u zrcátka sklo zatmavené, ale jestli to stačí jsem vlastně ještě pořádně nevyzkoušel, protože měřim 190 a tak jsem dost vysoko :-) zase mi ale občas překáží ve výhledu právě to zrcátko, holt něco za něco
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.07  14:20

    « Bez nadpisu

    Tak..ptal ses na ty mouchy od novoty...a dnes jsem jednu objevil...nefunguje mi vetrani na nohy ridice..u spolujezdce to normalne fouka, ale u ridice nic.Tak s tim skocim do fordu..snad to bude jen prkotina
    Dale absolutne souhlasim s temi clonami..jsou fakt na ho...ale co se da delat.jedine tam neco pridelat at to tu clonu trochu zvetsi.ale to je zase jakov cirkuse.Takze to tak necham a budu nosit sve Polaroidy:-)
    A ted k tem svetlum..doufam ze fungovat budou..daval mi na ne zaruku ford.a zadruhe, myslim ze moc neosilnujou, asi tak stejne jako normalni xenony..kdyz jedu s novym allroadem tak mi auta v noci pousteji at je predjedu, pac je asi taky osilnujou.a tou jsou origo bixenony..Vsechny xenony proste trochu osilnujou..
    A viditelnost je s temi svetli suprova
    Jo jinak prosim neberte prede mnou do huby nejake tunery...ze srdce je nesnasim...Proste mi ty svetla nabidli v obchode a mi se to zdalo dobre.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.07  09:58

    « Re: Nové auto - závady

    Abych byl upřímný, jediné, co mě fakt štve, jsou sluneční clony.. Připadám si jako nějaký "Cimprlich" ale jet přímo proti slunci, když je nízko :roll: 8-s ... Mám na mysli ten prostor kolem zpětného zrcátka. Po sklopení clon tam je ještě hromady volného prostoru, kudy slunce ještě může. Tak přemýšlím, jestli si nezvednout sedačku co to půjde, nebo clony nějak nadstavit či zalepit kus okna fólií... :idea:
    Co Vy na to? :?:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.07  09:11

    « Nové auto - závady

    ahoj všem,
    měli jste při koupi nového vozu nějaké závady nebo něco co by vás "nakrlo"?
    Jste spokojení se zpracováním interiéru apod?
    Mě se odchlípl ten černý plast na sloupku zadních dveří, ale to budu řešit až při servisní prohlídce na 20tis, jinak spokojenost
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…