FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 21.04.07  20:40

    « už brzo

    už v červnu budu kupovat fofo II combi, dovezu si ojeté auto z Německa. Trochu mě mrzel ten výpadek fóra, protože jsem na pročítání vašich příspěvků byl poslední dny závislý. 8-s Stále faktt nevím jestli koupit 1,6 85 Kw benzín nebo 1,6 TDCI 80 kw. Rozumím, že dynamika dieslových motorů se za poslední roky značně bezíňákům přiblížila, ale bojím se problémy se vstřikováním kvůli nekvalitní české nafty. Hodně se toho psalo o problémech dvoulitrů u mondea hlavně výroba do března 03. Je nějaké zvýšené nebezpečí i u této 1,6 TDCI?? Podle vašich příspěvků jsem pochopil, že rozhodovat se podle papírové spotřeby nemá ani smysl, protože skoro všichni píšete okolo 1 l navíc. :'-( no nerozumím tomu proč Ford v tomto parametru klame ;-\
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 21.04.07  18:20

    « HI ALL

    kenedz: ja mám zatiaľ veľmi krátke skúsenosti s týmto motorom - 3500km, všetko šlape OK - nic neškube. Spotreba okolo 7l.Trošku by to mohlo byť živšie, ale to sa hádam postupne poddá, jazdné vlastnosti -SKVELÉ. Niekto tu tuším písal že mu sadla spotreba nižšie až po 12-15000km. seagrey: ja tie "háčiky" na igelitky mám (TREND), určite ich tam budeš mať aj ty ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.07  13:02

    « Re: Čau všecí

    Hurá, konečne fórum znova funguje :yes: Mal som zopár dotazov a nebolo kde nájsť na ne odpoveď... V podstate už je to jedno, lebo auto je objednané a ak sa stihne, koncom týždňa bude doma >:D A čo to bude? Focus Wagon 1.6 74kw Trend X-Plus (el. okná+zrkadlá, diaľkový centrál s alarmom, palubný počítač, klíma, tempomat, kožený multifunkčný volant, rádio s CD, hmlovky), vo farbe sea gray. Výbava plne postačujúca, navyše sme dali len parkovacie senzory, keďže ženy majú obvykle problém niekam nacúvať aj s malým autom, že áno ;-) Auto sme objednávali 10. apríla, cenníková cena vyšla na 586tisíc Sk. Bohužiaľ žiadnu zľavu sa nepodarilo vyhádať, vraj sa už nič nedá dať - dostali sme aspoň povinnú výbavu a koberce >:D Na autosalóne som sa dozvedel, že Ford 15-teho znížil cenu o ďaľších 30tisíc, a nakoniec podarilo sa o toľko znížiť aj našu cenu, takže auto bude nakoniec za 556tisíc :yes: :yes: :yes: Inak prinajmenšom zaujímavý prístup u predajcu, zohnať auto na skúšobnú jazdu v sobotu zhola nemožné - všetky autá sú preč (zaujímalo by ma, kde). Motoricky to bude tiež mačka vo vreci, pretože predvádzačka Focus s benzínovým motorom tiež scifi. Hádam ale bude všetko fajn... Aha ešte dotazy: 1.) na koľko je reálna deklarovaná spotreba u 1.6 74kw? 2.) máte tip na nejaký gumený koberec do kufra? Bojím sa, že ten pekný jemný koberček dostane zabrať pri nakladaní... Vo fabii sme mali originál gumený koberec so zvýšeným okrajom, ten bol perfektný, aj keď sa niečo náhodou vylialo. 3.) ak si dobre pamätám, tak v kufri kombíka som nevidel žiadne háčiky na zavesenie tašiek ani nič podobné. Vo fabii sme mali v kufri sieťový program, v rámci ktorého boli v kufri háčiky, na ktoré šli zavesiť igelitky alebo sa dali zachytiť takými sieťkami. Perfektné riešenie, hádam jediná vec, čo mi bude z fabie chýbať :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.07  10:18

    « Čau všecí

    Ahojte všici příznivci Fordu a Focusu II zvlášť. Už se konečně rozjelo nové fórum, tak rychle pište vaše zkušenosti a poznatky s tímto fantastickým autem. Zdravím P.shark
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.07  09:21

    « Motor 1,8TDCi 85kW

    Zdravim. Ma tady nekdo zkusenosti z motorem 1,8 TDCi 85 kW? Je normalni aby za studena dochazelo ke skubani motoru? Hodlam jit do servisu, tak jsem zvedavy co mi na to reknou. Auto mam stale v zaruce, najeto kolem 57 tis. Jo a jeste jedna vec, trochu nemile mne prekvapuje spotreba kolem 7,5l. Diky za reakce.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.07  12:46

    « Bez nadpisu

    Zacali nove akce Fordu na Focuse , Fiestu a Fusion
    [odkaz]
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.07  20:59

    « Re: Re: Re: acho jaj

    dnesny den... tp boli patalie. ale znovu sa, bohuzial, dokazalo, ze ak je clovek slusny a mily a vybavi tak makovy prd. a aj ten dostane az po tyzdni, dvoch. treba byt zly. a vybavite vsetko. nakoniec prisla odtahovka. nahradne auto som nedostal, lebo auto mi opravili dnes. zloba hybe svetom.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.07  20:58

    « sraz

    misoo - kde je ten sraz? Jsou nëkde nejake www stranky?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.07  11:41

    « Bez nadpisu

    omik : no o volnych prachoch neviem, tiez by sa zisli, ale mam dobry recept ako prist k strunam - je mozne, ze sa ukazem na zraze v cr 14.4. a dam ti dam pojazdit... potom si financie najdes velmi rychlo !! >:D ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.07  09:33

    « Re: Re: acho jaj

    zaujimave, jurko28, prave idem pisat na moj zazitok s nimi... pani ma prepojila s technikom, ktory mi povedal, nech to priveziem po vlastnej osi. a ak mi to zdohne niekde na dialnici, az potom pridu po mna. ked som sa pytal na nahradne vozidlo, tak mi odpovedali, ze az po prijati a kontrole v servise budu moct vediet, ci je porucha opravitelna behom dna a ak nie, tak az potom mozno tuto moznost zvazovat...
    takze teoria je to dobra, clovek je fajn, ze ak bude potrebovat pomoc, tak sa ma na koho obratit a pri tom je ta karticka, podla dnesneho zistenia, dobra tak akurat na odhrnanie snehu a namrazy z okien. a letacik nie je vhodny ani pre rozkurenie ohnika, z takeho papiera je.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 04.04.07  23:58

    « Re: acho jaj

    hm, ja keď som teraz preberal FF na Zl.pieskoch... tak mi predajca presne hovoril o takomto prípade. Vraj mám vtedy zastaviť a zavolať asis.službu. Vraj veľa ľudí sa snaží dostať ešte do servisu čo je vraj chyba, nevyužijú na čo vraj majú právo, nedostanú v prípade potreby hneď náhradne auto ... Som na neho takto pozeral :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.07  20:10

    « Re: acho jaj

    To buď rád, že Ti kontrolka svítila. Mně na Feldě odešlo dobíjení bez varování a najednou jsem zůstal stát s vyšlehanou baterkou. Naštěstí v mém městě, asi 1 km od baráku. ALE: bylo to 2 dny po návratu z Itálie. FUJ.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.07  20:03

    « acho jaj

    vcera bol moj focus na prehliadke po 60.000 km. a dnes mi zacala svietit kontrolka pre dobijanie baterie... :x cca 200 km od domu. nastastie vydrzalo, ale par km pred domom mi zacala svietit kontrolka ABS + plno inych... mal som riadne stiahnuty zadok... v servise (ford ba) uz nik nebol, idem tam zajtra. som zvedavy, co to bude...
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 04.04.07  19:22

    « Bez nadpisu

    Zdenekold: V pohode. 4 samorezy, za dve minuty hotovo. spodek loketky je stejnej jako na c-max (aspon na obrazku [odkaz] ).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.07  19:17

    « Re:

    A co montáž? Problém nebo bez potíží?
  • 00 Reagovat !

    foto patl

    patl 04.04.07  18:21

    « Bez nadpisu

    david.novoty: Ja jsem kupoval loketku tady [odkaz] na netu ji pro FFII nenabizeji, nicmene ji prodavaji. Operka je perfektni, co do moznosti nastaveni lepsi nez original, je to skorocerny plast + tmaveseda kuze na hornim dilu (na obrazek nedej), do sedyho interieru trend sedi jak ulita. Mam ji v aute rok a zatim v pohode. Pripadne maji loketky i tady [odkaz] ale nazivo jsem je nevidel.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.07  14:50

    « loketni operka

    Nemate nekdo zkusenost s loketni operkou zn.Armster?
    Resp. s nejakou dodatecnou loketkou do Focusu?
    Treba jestli nema nekdo fotku, zkusenost jak drzi, jestli neprekazi apod.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.07  14:45

    « Re: Re: Novy Focus

    Jo, tak proti fabii bych z hlediska dilenskeho zpracovani Focusu take par veci vytknul, ale to je celkem nepodstatny(jako oplastovani sedacek, operka pro levou nohu jen koberec-jako ze se uspini...ale to neresim).
    Jinak ja mam ujeto asi 600 a za spotrebu se modlim taky, protoze moje stara 1.4mpi jezdila za 6.3(ale zase s mizernou dynamikou...spis zadnou), mam ted prumer 7.6(provoz od vseho trochu-Praha, dalnice na Liberec, okoli Liberce).
    Jinak dokud nebylo auto doma, tak jsem si rikal kolik musi mit ty plechace ET, ze jsou tak zalezly v podbehu a ono je to asi 53.5, coz me prekvapilo.
    Jinak Tobe take gratulace k novemu autu:-).
    P.S.: Auto mi stoji u zakladni skoly, takze vcera jsem jen vykoukl z okna a zrovna mi nejakej 7-mi letej tarzan narazil na horskym kole riditkem do dveri, ale nic tam neni....grrrr:-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.07  14:36

    « Re: Novy Focus

    gratulace, já mám asi 3 týdny a 3 tisíce najeto, spokojenost, jenom sem tam nějaké to dílenské zpracování na mém kousku pokulhává a modlim se za klesnutí spotřeby po zajetí motoru, včera jsem absolvoval Česká Lípa-Slaný-Pha- Plzen a zpět za 8.1 litrů. mám 1.6 74kw kombi. S fábií 1.4 16V 55kw kombi jsem to jezdil i drsnější jízdou než včera za 7 litru max. Přitom mají obě auta udávanou kombinovanou spotřebu v TP stejnou :(((
    ALE JINAK SAMOZŘEJMĚ FOCUS RULEZZZ :))))
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.07  14:22

    « Novy Focus

    Uz dlouhou dobu sleduji toto forum a dost mi pomohlo pri vyberu noveho auta, cimz vsem dekuji. Mam doma tyden Focuse co je dole v popisce a jsem nadmiru spokojen.
    Po presednuti prevazne z Fabie 1.4 mpi ja to radost jet kamkoliv.
    Mam jeste Trend+, tudiz mam 15" kola(coz me tak neboli, jelikoz ty stejne zustanou na zimu) a nemam tempomat, ktery jsem chtel a slevil z nej protoze jsem bral skladovku, ale nestezuji si, cena byla dobra, takze spokojenost.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…