FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  07:45

    « Ford

    Do kufru jsem si vystřihl podložku z koženky, opatřil 4x suchým zipem a položil na původní podlahu. Nic tekutého se mi nikdy v kufru nevylilo, tak to považuji za dostatečné. Zástěrky mám originální od fordu, jsou celkem krátké, takže to vypadá velmi decentně a solidně, ale mám deep navy karoserii, takže se to navíc ztrácí v celku vozidla. Já tedy nevím, ale pokud jenom vypnu motor, tak mi rádio hraje dál, musím to ještě vyzkoušet. jinak mě všichni děsíte tím vrzáním gumy ve dveřích, protože to bych asi zešílel - pazvuky bytostně nesnáším a na Feldě jsem odstraňování těchto věcí věnoval neskutečné množství času. Ale měl bych otázku - možná se to již řešilo. Když nemám vyveden AUX od výrobce, je na rádiu připravený konektor na zastrčení kabelu nebo to vyžaduje zásah do rádia? Rádio jsem ještě venku neměl.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 25.04.07  07:13

    « Re: Huraa, uz je doma.

    zajimavá je ta tvoje "akciová cena" na gumovou vložku do kufru 2513 SK, tady ji mají v Opavě za neakcových cca 1700 Kč. Včera jsem byl v servise a ptal se na to, ale i to mi připadalo více jak dost za takový výlisek. No ta nejednotná cenová politika se ale netýká jen fordů. 8-s
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  23:49

    « Radio

    Este ma napadlo - neda sa nejak to radio (Ford CD6000) nastavit, aby sa po vypnuti motora nevyplo? Na fabii sa vyplo az po vytiahnuti klucika, tak mi to vyhovovalo lepsie...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  23:45

    « Huraa, uz je doma.

    Tak, nas FoFo je od vcera doma. Zatial naprosta spokojnost a nadsenie, to auto je proste perfektne :yes: Zvykam si, kedze je to nasa prva neskodovka. Oproti Fabii chyba zatial jedine ten sietovy program v kufri. Dokupil som ale gumeny koberec do kufra, akciova cena 2513 Sk (uff, do Fabie stal 800). Skoda, ze palubny pocitac neukazuje aktualnu spotrebu (vraj u 1.6 74kw to tak je), rovnako si neviem zvyknut na tempomat, ze ho najprv treba zapnut tlacitkom ON a az potom ulozit rychlost cez +. Motor je napriek surovosti uplne perfektny, lubi sa mi zvuk a dokaze aj pekne potiahnut (samozrejme, vytacal som len max do 3500 ot). Zvykam si aj na prevodovku, oproti Fabii nie je taka presna, je to ale len o zvyku. Zatial najazdenych ukrutnych 134 km :-! Dnes sme absolvovali prvy dazd, auto je dost zasvinene, kedze nema zasterky. Mate niekto foto, ako vyzera Fofo so zasterkami vpredu aj vzadu? Urcite pomozu, aby sa auto tak nespinilo, ale chcelo by to vidiet, ako to vyzera. A este dotazy: 1.) klima - chladi o dost slabsie, nez vo Fabii. Tam stacilo dat na cca 20*C, zapnut ventilator a bol chlad. Tuto musim dat regulator na minimum, a ventilator minimalne na 2-ku, aby to zacalo fukat chladnejsi vzduch. 2.) pri nastaveni ofukov na nohy a hore, je hore fukany vzduch ledva citit. 3.) mate v TP napisanu spotrebu? Isiel som si oci vyocit, ale nenasiel som to tam. Z casu na cas pouzijem svoje auto aj na pracovne ucely a neviem podla coho mi budu preplacat benzin, ked to nie je uvedene v TP :'-( 4.) manual pise, ze stlacenim tlacitka na zatvaranie po dobu 2 sekund by sa mali zavriet stiahnute okna. Mackal som mackal, ale nic, okna kaslu na to.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 24.04.07  22:53

    « Re: opravená kapota!

    antonio : no to mas stastie, obcas sa v servisoch zadari :-) :yes: tu kapotu si urcite daj nastavit, pri predaji budes tazko presviedcat, ze tie medzery medzi plechmi su len zle nastavenou kapotou... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  22:32

    « Re: pazvuky v interiéru?

    wilik: dej vědět, jak s pochodíš s pazvukama v servisu, ať vím na co se připravit, díky. Taky bych to u takovýho auta nečekal ;-\
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  18:02

    « opravená kapota!

    yoyo a misoo: už mám opravenú kapotu po šutríku. Ford Trnava, cena 8000 sk s dph. Ešte im dám nastaviť kapotu, lebo mi vznikli rôzne medzery naľavo a napravo...veľmi sa s tým nepohrali. ale po lakírnickej stránke super!100%. a to že ma objednali 2 dni od môjho telefonátu a bolo to do 3 dní je tiež bomba. (tí čo chodia do Ford BA vedia o čom hovorím).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  17:58

    « Pazvuky....ano ano

    nickey a wilik: aj mne to robí...už som to tu spomínal. vŕzgajú hlavne zadné dvere...teda tesnenia okolo nich. Je to o voľbe maziva - už som vyskúšal špeciálne krémiky na gumu, modrú indulonu a nič... Na druhej strane prvýkrát som to reklamoval po mesiaci od kúpy a vo Forde Blava mi to namazali a vydržalo to 3 mesiace. S tým, že mi povedali, že použili dva prostriedky - jeden na gumené tesnenia, druhý na plstené (najvonkajšie :-) ) tesnenia. Ako hudobník som chronicky zaťažený na pazvuky a už som objavil aj cinkotanie strunky, ktorá je pod držiakom pásu vodiča (hore). Stačilo však do neho ťuknúť prostredníkom o sile 5 Newtonov a zmizlo to. Ale čo sa týka vŕzgania tesnení tak to je neznesiteľné pre bežného človeka...nie že by som bol precitlivelý. Prejavuje sa to za slnečného počasia...asi sa tie gumy "zvraštia" a trú sa o seba. Na margo diesel alebo benzín....je to skoro jedno. v prípade ford-dieselu sa nekupuje diesel kvôli spotrebe, ale kvôli lepšej odpredajnej cene po pár rokoch. (pri VW je aj spotreba vážny argument). Ak jazdíš v aute sám a bez nákladu tak je zábava aj s 1.6i (previezol som sa nedávno v našom starom FF1 1.6i 100k a bol som milo potešený...ale až keď som to vytáčal nad 4000). Moja spotreba je teraz cca 6,4 l (70% mesto, 30% mimo mesta, 50% závodenie) ....áno možno Vám vyšlo 150%...ale ja naozaj jazdím na 150%!!! >:-[] >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  12:18

    « Re: vytiahnutie radia, aux vstup

    Zdravím všetkých Forďákov. Chcem sa opýtať LOMA či ten link na dorobenie AUX vstupu na radiach Ford 6000 funguje, pretože mne to nejde.Prípadne ho chcem popýtať o zverejnenie toho návodu ešte raz. Diki. Inak som mesiac majitelom FF 2 1,6 74 kw a neskôr uvediem moje poznatky z prevadzky.Ide o dovoz z DE.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  12:04

    « Re: pazvuky v interiéru?

    Mam Focus II 2.0,Ghia, a přesně ty semé problémy.Pekne me to stve. Zitra s tim jedu do servisu at si s tim poradi.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 24.04.07  07:06

    « Re: Spotřeba

    právě nad tím uvažuji jestli benzín nebo diesel. Asi koupím ten diesel i když ani tady podle zkušeností skoro všech není reálná spotřeba podobná té deklarované :-O
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.07  22:15

    « el. ovladani oken

    Mam Focus II s vybavou Trend+, t.j. pouze predni el. ovladane okna. Dost mi vadi 2 veci: Kdyz zastavim a vypnu zapalovani uz nejde zavrit otevrene okna, musim znova zapnout klicek do polohy II a zavrit okna. Dolu se da okno ridice stahnout jednim klikem (druha poloha na tlacitku) ale nahoru uz musim tlacitko drzet. To uz by bylo lepsi kdyby to neslo ani dolu. Ptal jsem se v servise zda to nejde nejak resit a rekli mi ze jsem si mel koupit lepsi vybavu se vsemi okny v elektrice. Kdybych to vedel tak jsem to udelal, jenze na to me nikdo neupozornil. Navic pri objednavani mi prodejce vsechny okna v el. rozmlouval ze je to zbytecne :-) Nevite o nejakem reseni.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 23.04.07  20:53

    « Re: ff2 facelift

    ten ff3 vyzerá pekektne! Chcel som sa spýtať na tú gumené dno do kombíka, kolko to asi koštuje?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.07  18:58

    « Spotřeba

    Pokud bych kupoval ojeté auto, tak bych šel do Tdci. Souhlasím s ostatními příspěvky - benzínu se z hlediska vlastností nic vyčítat nedá, ale ta spotřeba je horší než deklarovaná. Jezdím zatrím celkově za 6,9, ale je to tak tak. A hodně meziměsto.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 23.04.07  14:42

    « Re: Problem so signalizaciou zapnutia bezp. pasu

    ale to je to samé i u doktora. Tam mě taky všechno přejde >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.07  14:11

    « Re: Problem so signalizaciou zapnutia bezp. pasu

    to je zakon schvalnosti : )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.07  11:04

    « Re: Problem so signalizaciou zapnutia bezp. pasu

    to jsou ty nejblbější závady, měl jsem předtím problémy s elektrikou na škodovce, ale v servisu to samozřejmě vždy fungovalo...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.07  10:52

    « Re: Problem so signalizaciou zapnutia bezp. pasu

    viem, lenze ono to nejde ani ked idem 150km/h....to je ten problem.... aj v servise na mna pozerali akoze som blby blavak co si neprecita manual, posadili ma do mojho auta a zacali ze teraz ked ideme pomaly tak to nepipa, potom ten servisak zrychlil ze to hned zacne pipat, siel takou 100km/h a zacal sa tvarit ze teda to asi naozaj nejde... tvaril sa jak somar... auto bolo v servise 3 x a vzdy ze to preskusali, hodili na pocitac, zeresetovali a ze je to OK, no a hold potom pridem domov a o den, dva to zasa nejde...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.07  10:11

    « pazvuky v interiéru?

    Máte? Já bohužel jo. Něco pocinkává na nerovnostech v místě, kde je záklopka s nápisem "airbag" nad uchycením bezpečnostního pásu, na obou stranách, je to hned vedle hlavy, takže otrava. Potom ještě prapodivný lupání, praskání či co nad předníma dveřma, opět na obou stranách, myslim, že v těch místech by měl být v obložení stropu airbag. Uvidím, co s tím udělají na garančce :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.07  10:05

    « Re: Problem so signalizaciou zapnutia bezp. pasu

    křičet by to na tebe měli začít po dosažení tušim 23km/h (nevim proč zrovna tak) a mně přeruší to řvaní jen když do toho třeba zapnu blinkr, ale to asi neřikám nic nového
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…