FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  22:39

    « Re: Funguje to!

    Ale nejde to napisat - takze este raz: na zalomenie textu pouzit znamienka "mensi+BR+vacsi"
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  22:38

    « Funguje to!

    Hura, funguje to! Takze namiesto enteru treba pouzit html tag "" (vynechat znamienka -) :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  22:37

    « seagray

    Yoyo: Dik za gratulaciu. Zatial maximalna spokojnost a samozrejme nadsenie. Trend X Plus ma klimu manualnu, ale fakt sa mi nezda to chladenie. Dam to preverit, som zvedavy na servis v BA, kedze som sa o nom zatial nedocital moc pozitivneho. Mame tam dialkovy central s obvodovym alarmom, podla vybavy je to kod SLG4, klucik je 3 tlacitkovy nesklopny. V navode to nie je celkom vysvetlene, resp. navod sa mi zda dost nepresny vo viacerych veciach.

    AntonioDeSalla: Mail som poslal. Tiez mi je jasne, ze ked sa rozdeli fukanie vzduchu na viacero smerov, bude to slabe. Ale povedal by som, ze fukanie smerom hore je asi 4x tak silne, ako ked ho dam na fukanie hore+nohy. Na tempomat som si uz zvykol, ale vadi mi ukon navyse, a to je zmacknutie tlacitka On. U Fabie som mal tempomat vzdy zapnuty prepinacom na On, stacilo macknut + alebo - a rychlost bola ulozena.

    Dong1: Ano, presne na to som prisiel dnes. Ale aj tak casto zabudnem a pri vypinani motora dam klucik do 0 a potom stukam do gombika na zapnutie. Fabia to mala tak, ze tam sa radio vyplo az po vytiahnuti klucika. Je to tak praktickejsie, lebo ak sa vybera klucik, tak sa opusta auto a teda radio ma prestat hra. Tuto je to nelogicke, vypnem motor, vypne sa radio - ale auto neopustam, cakam v aute a musim radio znova zapinat.

    Lulipin: Tiez ma sokovala cena toho gumeneho koberca, ale to povodne calunenie kufra je tak pekne a fajnove, ze som zainvestoval. Casto sa kufor bude vyuzivat na rozne krabice, kufre, plastove bednicky a na tej gume to bude lepsie.

    Lomo: Zasterky dam aj ja, skusim niekedy buduci tyzden sa zastavit a kupit. Som zvedavy, kolko budu stat :-O

    Skusil som pouzit html tagy na naformatovanie textu, som zvedavy, ci to zabralo ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  20:03

    « Re: Vyroba Collection

    To martas2005: Zdravím Vás a konečně mohu odpovědět. Barva je samozřejmě Tonic, auto jsem objednal u firmy Autotip ve Žďáru nad Sázavou, velmi solidní jednání. Konečná cena našeho ( polovička auta patří mé drahé polovičce ) Focuse je 418 790,-. Je to s výbavou, kterou jsem tu už někde uváděl, včetně prodl. záruky + něco navíc. Teď už jen čekám až zavolají a těším se. Apropós - nick měnit nehodlám. Vím, že může působit trošičku provokativně používat na fóru o Fordech takový nick, ale ujišťuji, že s názvem modelu jisté italské automobilky vůbec nesouvisí :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 25.04.07  19:59

    « Re: Radio

    Staci neotocit klicek az do konce, ale jan na 1. polohu vypnuti...potom radio bezi dal (to mi pripada skoro stejne jako ve fabii :-) ) A nebo pak jeste jde po vypnuti a treba i vytahnuti klicku radio znovu zapnout cudlikem on/off a radio potom hodku hraje. Po uplynuti dojde k automatickemu vypnuti. (to mi pripada lepsi nez ve Fabii tam mi bez klicku radio proste nejelo)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  19:19

    « nove forum

    fuuuha, tu nefunguje enter??? trochu som naformatoval ten povodny text a vysledok je dost neprehladny... akoby som nic nerobil. hmmm :-O :-O :-O
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  19:17

    « Re: vytiahnutie radia, aux vstup

    lomo: mam Parrota 3200 LS, prepojene cez radio s mute modulom. zvuk ide cez repraky, vsetkych sest :-) a spatna vazba nie je. no netusim, ako je to s Nokiou. no som prekvapeny, ze ti to vo forde BA povedali... mne zas na margo mojho parrotu povedali, ze oni montuju nokie a ze ich i odporucaju... pravda, ci ich prepajaju s reprakmi neviem... kismod, seagray: blahozelam ko fofom :-))) majte s autom vela stastnych, bezporuchovych kilometrov! kismod, ako si to doviezol. uvazujem nad dovozom zo zahranicia... ale som taky neveriaci tomas... seagray: suhlasim s antoniom :-) odpovedal spravne :-D mam tiez dualny autom, vsetko ide, ako ma. co sa zle chladiacej klimy tyka, nie je to obvykle nedostatocnym mnozstvom chladiacej naplne? to otvaranie/zatvaranie okien na dialku funguje podla vybavy, to su tie ich SGx (x=1...n :-) ) antonio: kapotu daj rychlo nastavit. nech to urobia este v ramci opravy... a ako misoo povedal. neskor nepredas ako neburane... >:-[] zaroven ta prosim o podlanie fotiek aj mne... mam ciernu potvoru a jazdim cestami-necestami... pre e-mail klik na moj nick.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  11:20

    « Re: vytiahnutie radia, aux vstup

    este som zabudol dodat k tomu AUX, ze som sa docital kdesi aj to, ze na niektorych radiach je ten AUX vstup zablokovany, takze je mozne, ze sa budete snazit marne. Mate niekto Handsfree sadu (najlepsie CK-7W od nokie) pripojenu cez radio? mna od toho odhovarali vo forde, ze to bude chytat spatnu vazbu, co sa mi ale nezda a ten reprak pri spolujazdcovych nohach je vyslovene ohyzdny 8-s a ani ta kvalita nie je bohvieco. tak ci sa mam vobec unuvat a prepojit to cez radio.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  11:15

    « Re: vytiahnutie radia, aux vstup

    Ad radio - ja som ten AUX nikdy neskusal robit, len som na to nasiel navod na ruskom fore (resp. na nemeckom s odkazom na ruske). vidim, ze uz maju aj wiki - [odkaz] ale som lenivy si oprasovat rustinu. ja som to nakoniec vyriesil kupou SONY MP3 CD radia (toho co je priplatkove) na ebay za cca 190 GBB, kedze nove vo forde mi chceli predat za vyse 27000 Sk. Okrem toho hra vyrazne lepsie nez to 6000CD. Inac zasterky vam velmi odporucam kupit ako prvu vec do auta, usetrite si kopec skrabancov a otlceneho laku a farby na blatnikoch, podbehoch a prednych dverach a vyzera to aj celkom dobre, najma na sea grey farbe, kde ich takmer nevidno, lebo ten sedy plast je zhruba rovnaky odtien.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  10:07

    « Re: Huraa, uz je doma.

    seagray: sieťku do kufra som dostal (málo si zjednával)...aj keď je veľmi nepraktická. háčiky na igelitky tam sú, ako tu už niekto písal. Palubný počítač (neviem či to tak môžem u Forda nazvať...) neukazuje aktuálnu spotrebu na žiadnom u nás predávanom type (aj keď v návode sa to spomína). Prevodovka je super presná a má výbornú krátku radiacu páku. Vo Focuse1 to bol nepresný kutáč...(ale ináč to bolo super autíčko). Používanie tempomatu je logické a určite bezpečnejšie tak ako to funguje. Pošli mi email na antoniodesalla@centrum.sk a pošlem ti foto môjho fofo s prednými zásterkami. sú to originál ford. 1) mám duálnu automat. klímu takže neviem o čom hovoríš, chladí to samé a celkom slušne 2) množstvo vzduchu sa vždy delí do množstva zón, ktoré si navolíš, takže ak si nastavíš výfuk hore+stred+nohy, tak bude výfuková rýchlosť veľmi malá (viem o čom hovorím, robím vo vzduchotechnike) 3) v TP je napísaná spotreba jasné. globálne otváranie a zatváranie okien mám, ale viem, že je to iba vo vyšších výbavach s dvojitým zamykaním (proti zlodejom...ak rozbije okno, tak vnútornou kľučkou neotvorí dvere). :-! :-! :-!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.07  07:45

    « Ford

    Do kufru jsem si vystřihl podložku z koženky, opatřil 4x suchým zipem a položil na původní podlahu. Nic tekutého se mi nikdy v kufru nevylilo, tak to považuji za dostatečné. Zástěrky mám originální od fordu, jsou celkem krátké, takže to vypadá velmi decentně a solidně, ale mám deep navy karoserii, takže se to navíc ztrácí v celku vozidla. Já tedy nevím, ale pokud jenom vypnu motor, tak mi rádio hraje dál, musím to ještě vyzkoušet. jinak mě všichni děsíte tím vrzáním gumy ve dveřích, protože to bych asi zešílel - pazvuky bytostně nesnáším a na Feldě jsem odstraňování těchto věcí věnoval neskutečné množství času. Ale měl bych otázku - možná se to již řešilo. Když nemám vyveden AUX od výrobce, je na rádiu připravený konektor na zastrčení kabelu nebo to vyžaduje zásah do rádia? Rádio jsem ještě venku neměl.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 25.04.07  07:13

    « Re: Huraa, uz je doma.

    zajimavá je ta tvoje "akciová cena" na gumovou vložku do kufru 2513 SK, tady ji mají v Opavě za neakcových cca 1700 Kč. Včera jsem byl v servise a ptal se na to, ale i to mi připadalo více jak dost za takový výlisek. No ta nejednotná cenová politika se ale netýká jen fordů. 8-s
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  23:49

    « Radio

    Este ma napadlo - neda sa nejak to radio (Ford CD6000) nastavit, aby sa po vypnuti motora nevyplo? Na fabii sa vyplo az po vytiahnuti klucika, tak mi to vyhovovalo lepsie...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  23:45

    « Huraa, uz je doma.

    Tak, nas FoFo je od vcera doma. Zatial naprosta spokojnost a nadsenie, to auto je proste perfektne :yes: Zvykam si, kedze je to nasa prva neskodovka. Oproti Fabii chyba zatial jedine ten sietovy program v kufri. Dokupil som ale gumeny koberec do kufra, akciova cena 2513 Sk (uff, do Fabie stal 800). Skoda, ze palubny pocitac neukazuje aktualnu spotrebu (vraj u 1.6 74kw to tak je), rovnako si neviem zvyknut na tempomat, ze ho najprv treba zapnut tlacitkom ON a az potom ulozit rychlost cez +. Motor je napriek surovosti uplne perfektny, lubi sa mi zvuk a dokaze aj pekne potiahnut (samozrejme, vytacal som len max do 3500 ot). Zvykam si aj na prevodovku, oproti Fabii nie je taka presna, je to ale len o zvyku. Zatial najazdenych ukrutnych 134 km :-! Dnes sme absolvovali prvy dazd, auto je dost zasvinene, kedze nema zasterky. Mate niekto foto, ako vyzera Fofo so zasterkami vpredu aj vzadu? Urcite pomozu, aby sa auto tak nespinilo, ale chcelo by to vidiet, ako to vyzera. A este dotazy: 1.) klima - chladi o dost slabsie, nez vo Fabii. Tam stacilo dat na cca 20*C, zapnut ventilator a bol chlad. Tuto musim dat regulator na minimum, a ventilator minimalne na 2-ku, aby to zacalo fukat chladnejsi vzduch. 2.) pri nastaveni ofukov na nohy a hore, je hore fukany vzduch ledva citit. 3.) mate v TP napisanu spotrebu? Isiel som si oci vyocit, ale nenasiel som to tam. Z casu na cas pouzijem svoje auto aj na pracovne ucely a neviem podla coho mi budu preplacat benzin, ked to nie je uvedene v TP :'-( 4.) manual pise, ze stlacenim tlacitka na zatvaranie po dobu 2 sekund by sa mali zavriet stiahnute okna. Mackal som mackal, ale nic, okna kaslu na to.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 24.04.07  22:53

    « Re: opravená kapota!

    antonio : no to mas stastie, obcas sa v servisoch zadari :-) :yes: tu kapotu si urcite daj nastavit, pri predaji budes tazko presviedcat, ze tie medzery medzi plechmi su len zle nastavenou kapotou... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  22:32

    « Re: pazvuky v interiéru?

    wilik: dej vědět, jak s pochodíš s pazvukama v servisu, ať vím na co se připravit, díky. Taky bych to u takovýho auta nečekal ;-\
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  18:02

    « opravená kapota!

    yoyo a misoo: už mám opravenú kapotu po šutríku. Ford Trnava, cena 8000 sk s dph. Ešte im dám nastaviť kapotu, lebo mi vznikli rôzne medzery naľavo a napravo...veľmi sa s tým nepohrali. ale po lakírnickej stránke super!100%. a to že ma objednali 2 dni od môjho telefonátu a bolo to do 3 dní je tiež bomba. (tí čo chodia do Ford BA vedia o čom hovorím).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  17:58

    « Pazvuky....ano ano

    nickey a wilik: aj mne to robí...už som to tu spomínal. vŕzgajú hlavne zadné dvere...teda tesnenia okolo nich. Je to o voľbe maziva - už som vyskúšal špeciálne krémiky na gumu, modrú indulonu a nič... Na druhej strane prvýkrát som to reklamoval po mesiaci od kúpy a vo Forde Blava mi to namazali a vydržalo to 3 mesiace. S tým, že mi povedali, že použili dva prostriedky - jeden na gumené tesnenia, druhý na plstené (najvonkajšie :-) ) tesnenia. Ako hudobník som chronicky zaťažený na pazvuky a už som objavil aj cinkotanie strunky, ktorá je pod držiakom pásu vodiča (hore). Stačilo však do neho ťuknúť prostredníkom o sile 5 Newtonov a zmizlo to. Ale čo sa týka vŕzgania tesnení tak to je neznesiteľné pre bežného človeka...nie že by som bol precitlivelý. Prejavuje sa to za slnečného počasia...asi sa tie gumy "zvraštia" a trú sa o seba. Na margo diesel alebo benzín....je to skoro jedno. v prípade ford-dieselu sa nekupuje diesel kvôli spotrebe, ale kvôli lepšej odpredajnej cene po pár rokoch. (pri VW je aj spotreba vážny argument). Ak jazdíš v aute sám a bez nákladu tak je zábava aj s 1.6i (previezol som sa nedávno v našom starom FF1 1.6i 100k a bol som milo potešený...ale až keď som to vytáčal nad 4000). Moja spotreba je teraz cca 6,4 l (70% mesto, 30% mimo mesta, 50% závodenie) ....áno možno Vám vyšlo 150%...ale ja naozaj jazdím na 150%!!! >:-[] >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  12:18

    « Re: vytiahnutie radia, aux vstup

    Zdravím všetkých Forďákov. Chcem sa opýtať LOMA či ten link na dorobenie AUX vstupu na radiach Ford 6000 funguje, pretože mne to nejde.Prípadne ho chcem popýtať o zverejnenie toho návodu ešte raz. Diki. Inak som mesiac majitelom FF 2 1,6 74 kw a neskôr uvediem moje poznatky z prevadzky.Ide o dovoz z DE.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  12:04

    « Re: pazvuky v interiéru?

    Mam Focus II 2.0,Ghia, a přesně ty semé problémy.Pekne me to stve. Zitra s tim jedu do servisu at si s tim poradi.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…