FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.09  18:30

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    Donq1: tak nejlevnější varianta co se týče čištění karbonem zanesených cest k turbu obnáší:
    1)Tlaková hadice 1390Kč
    2)Šroub průtokový 2Ks 80Kč/Ks
    3)Těsnící podložka 4Ks 40Kč/Ks
    4)Práce cca 2h 580Kč/h
    Celkem 3000Kč
    Já se na to čištění co nevidět objednám, mimo to mě servis upozornil, že poškození turba se nejlépe zabrání pravidelnými výměnami oleje a nepřetěžování možností motoru. Já dodržuji minimálně to, že když zastavím po delší trase nebo větším vysílení motoru (např. z dálnice, když sjedu na benzinku), tak nechám chvíli zaplý motor, ať se turbo trochu ochladí.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 02.09.09  20:37

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    dám ti vědět jak to spočítají. Co se týká těch lopatek, tak to není poprvé, co mi to pískání zdůvodňovali jejich jiným nakloněním. Víc nevím, jestli se jim to podaří odstranit při čištění dám vědět. Dnes mi navíc zjistili, že se mi rozpadá řemenice a ve 130 tis. km to přišlo trochu dříve. Běžně se mění i s řemenem ve 200 tis. km jako prevence. No už se mi z ní asi oddělila nějaká špona, co se kousla do řemenu a pěkně ho po obvodu podřela. Hold ty fordy se hodně rády a často vracejí do servisů a já už letos vyplajzl 30 tis. Kč za různé opravy a to nepočítám výměny olejů, filtrů aj. běžné servisní úkony ...
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 02.09.09  20:07

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    Tak v tom pripade mi na turbu nema co piskat. Ja mam 66kW a tam ma turbo regulaci obtokem, zadne pohyblive rozvadeci lopatky.
    Jinak o tom sitku mi servise rekli presne to co pises...zajimalo by me na kolik ti to naceni, protoze bych to chtel spachat pri dalsi garanci taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 02.09.09  18:57

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    Derek: ptal jsem se dnes na to pískání turba v servise a předvedl jsem jim jak píská to moje. Není to prý tím, že by vrtulka o něco dřela ale spíše tím, jak jsou nakloněny lopatky. To způsobuje údajně nějaký regulátor naklonění lopatek či co, snad se to dá vyčistit a nějak upravit. Ale píšu ti to jako laik laikovi jen to, co jsem si zapamatoval. Jinak mě varovali, že v těchto najetých kilometrech je více jak vhodné vyčistit to sítko a hadici atd. od karbonu, jinak nebude turbo vhodně mazáno a zadře se.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 01.09.09  16:57

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    Jaro70:a pískalo ti před tím to turbo? Mně v servise říkali, že se s vadným turbem u focuse ještě nesetkali
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 01.09.09  07:12

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    Zkusenosti s tim zatim nastesti nemam, ale uz sem o tom take slysel a v servisu to potvrdili. Kdyz sem se ptal jestli to sitko (je sem se dozvedel o sitku ne o kanalcich) preventivne cisti, tak mi rekli ze ne, az pri vymene zadreneho turba :-(
    ...takze jedine nekde mezi 60-80tkm objednat preventivni cisteni.

    P.S: Jeste bych si overil, zda pri vymene provedli vycisteni, jinak tam za chvili budes se stejnou zavadou znova.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.08.09  21:09

    « Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    po 100 tis, km mě oděšlo turbo, lehce se zadřelo. Hledali jsme důvod, proč. A dozvěděli jsme se, že u těchto motorů se to stává dost často, že se zanesou kanálky a je malý tlak oleje na mazání turba. Máte někdo taky takové zkušenosti?
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 26.08.09  21:25

    « Re: 1,6 TDCI

    no s tím turbem jsem si toho začal všímat i u jiných aut, a i naši francouští kolegové co mají také motor z PSA taky pískají někdo víc někdo míň. Já to svaloval na nějaké uvolněné těsnění nebo dokonce špatně nakloněné lopatky, vše vyvráceno celkově ve třech servisech.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 26.08.09  12:34

    « Re: 1,6 TDCI

    Ja mam 1,6/66kW najeto 64tkm a zadnou sanitku od turba neslysim. Nekde sem dokonce cetl ze je to spatne, ze to je priznak odchazejiciho turba. Ale "plechove" klepani se mi z motoru ozyva taky, pri studenem hlasitejsi.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 26.08.09  10:37

    « Re: 1,6 TDCI

    pískání turba je doufám normální, mám stejný motor a byl jsem na začátku stejně vyděšený, dělal jsem několik diagnostik a nic se nezjistilo. Zní to jako sanitka, která mě dojíždí na cestě. Co se týká klepání, tak to mám taky, auto když je studené je hrozně hlučné a klepe se jak ratlík. Nicméně teď co jsem repasoval vstřiky je hluk na polovině a klepání se také dost zmírnilo, co mi vadí tak to, jak se auto otřepe, když vypnu motor. Já mám najeto 130 tis, kupoval jsem ho v 80 tis a už jsem dělal repasi všech vstřikovačů, přední i zadní kotouče, měnil váhu vzduchu (zřejmě zbytečně, protože chyba byla později diagnostikovaná na vstřikovačích) a teď pojedu měnit přední tlumiče, jsou komplet odrovnané z těch našich moravských cest. Poučení pro příště buď koupit nové auto nebo do cca 30 - 40 tis. km, kdy je ještě všechno o.k., anebo s najetýma 130 - 150 tis. km, kdy už má auto povyměňované tyto provozní problematické díly, které kolem 100 tis. km začínají odcházet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.08.09  10:21

    « 1,6 TDCI

    Ahojte. Kupil som si Focus 1,6 TDCI 80 KW. Mal by mat najazdenych 100 tis. km. V pozadi stale pocujem take jemne piskanie turba. Je to pri tomto motore bezne?
    A este jedna vec. Pri silnejsom pridani plynu pocujem ako keby klepali ventily. Daju sa nejako nastavit? Mam z toho trochu strach.
    Dakujem velmi pekne za postrehy.
  • 00 Reagovat !

    foto xsnakex

    xsnakex 31.07.09  15:30

    « Ford 6000 CD

    Zdravím ve spřátelené diskuzi,
    mám na vás prosbu.Nemáte někdo pls český manuál v pdf (nebo jiné digitální formě) na rádio Ford 6000 CD s AUXem a "stříbrnými" tlačítky [odkaz] rok výroby 2007 ?
    Sehnal jsem ho v angličtině,němčině,ale čeština je prostě k nenalezení...
    Předem díky!
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 13.05.09  20:27

    « Re: Pružiny EIBACH - snížení o 30mm - máte zkušenosti? hlučnost?

    Thomasino : ano, po montazi strun sa mi pri vacsom pruzeni obcas ozval taky jemny zvuk ako kov na kov. robilo to to, ze sa struna stlacala a tym, ze su zavity "hustejsie" tak o seba narazali. ale iba tie co su na konci strun (iba v predu). v servise mi na struny natiahli taku "gumenu hadicu" aby obalili strunu a odvtedy klud. takze tolko.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.05.09  16:22

    « Re: Pružiny EIBACH - snížení o 30mm - máte zkušenosti? hlučnost?

    caf. pruziny su super vec - neviem si ich vynachvalit >:D
    Musis vsak vediet co od toho ocakavat. Ak ti vadi trochu makke odpruzenie serioveho Focusa a rad si vychutnavas zakruty tak si potom na spravnej ceste. Aky je asi rozdiel s pruzinami a bez ?
    S pruzinami mozes ist rychlejsie do zakrut bez vyraznejsieho naklonu. Ak mas navyse v aute obmedzovac vo forme manzelky ako ja tak aj ona sa bude divit ze to s nou nehadze zo strany na stranu >:D . Dalsia vyhoda je pri prudkom brzdeni - nenori sa tak cumak. pri akceleracii opat nestracs vdaka trochu tuhsim pruzinam. A co je uplne neskutocne je stabilita pri prudkych vyhybacich manevroch alebo slalome.
    nevyhoda - okrem toho ze pomerne rychlo zoderes gumy rychlou jazdou v zakrutach tak je to skackavaost na velmi rozbitej ceste. Mozes ti rovno povedat za po nainstalovani pruzin sa fi rozhodne Fofo nezmeni na skacajucu kozu. To urcite nie. Ak by si menil s pruzinami aj tlmice tak to je ina vec.

    Na zaver - pruziny len odporucam. Uz ich mam skoro rok a neviem sa ich nabazit >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 10.05.09  20:36

    « Re: Rez podvozku a drnčivý zvuk při akceleraci

    Tak bol som v servise a boli to tycky stabilizatora,opravili to v priebehu hodiny a pol, teraz je to absolutne v poriadku nevida to ani hlasku , vsetko opravene v ramci garancie.Este ku tomu zvuku v predu ze vraj to ma nieco spolocne s katalizatorom.
  • « 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 29.04.09  18:21

    « Re: Rez podvozku a drnčivý zvuk při akceleraci

    Ja mam tiez koroziju na vyfuku ale je len taka povrchova aj na napravach je ale to som si spravil, ale stve ma ten buchot od zadnej napravy zajtra idem do servisu tak som zvedavy co bude
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 29.04.09  13:18

    « Re: Rez podvozku a drnčivý zvuk při akceleraci

    Ja mam FoFo Hatchback taky koupeny v CR v lednu 2007 a napravy zacinaji korodovat taky. Ale vyfuk je vcelku OK, ne ze by byl uplne cisty, ale je na nem jen mistni koroze.

    Ale rekl bych ze je to vcelku normalni, na Fabii sem mel napravy orezle podobne a vyfuk odesel do vecnych lovist po 5 letech.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.04.09  10:32

    « Rez podvozku a drnčivý zvuk při akceleraci

    Zdravím, mám FF combi koupený v ČR nový před 1,5 rokem. Jsem s ním hodně spokojen, ale momentálně mě trápí dvě věci.

    Celkem mě zaráží, že na hranách nosných dílů nápravy i na jiných částech podvozku se začíná vyskytovat koroze. Nemluvím o výfuku, který reznul od začátku a hlavně výfukové potrubí je dnes rezavé kompletně. Je toto u FF podle vašich zkušeností normální?

    Druhá věc je, že při akceleraci, nejčastěji na 3 stupeň, slyším zepředu drnčivý zvuk. Nevím jestli jde z motoru nebo z palubky. Po krátké chvíli - po dosažení vyšších otáček zvuk přestane. Nevíte, co by to mohlo být? Byl jsem v servisu a samozřejmě když jsme jeli auto projet s technikem, tak se žádný zvuk neozval :-)
  • 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 22.04.09  19:34

    « buchot od zadnej napravy

    Mate skusenost niekto s buchotom od zadnej napravy ? Robi mi to strasne nervy celkovo je naprava pri prejazdoch nerovnosti hlucnejsia ale niekedy to tak buchne ako kov o kov a potom aj tyzden -dva nic a potom zas. Mam najazdenych 19 085 KM. Mali ste uz niekto nieco podobne?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.03.09  09:37

    « Re: Pružiny EIBACH - snížení o 30mm - máte zkušenosti? hlučnost?

    ja sice nemam - ale skus napisat misoovi (tu na fore), ten to ma, aspon minimalne mal.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…